Time Machine problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Time Machine problem


01.04.2013 | 22:16
već duže vremena mi se dešava ovo:

Screen_shot_2013_03_19_at_17.png


dva Maca su spojena na Time Capsule. prvo se cca tjedan dana to dešavalo na jednom i prestalo, tj. nastavio je s backupom, a sada se dešava na drugom. ima li tko ideju šta bi moglo biti i šta uraditi?
01.04.2013 | 22:25
Izgleda kao kao permission error, ali može biti svašta. Za početak idi lakšim putem, "zaderi" ga, provjeri, pusti da se napravi sve od nule, pa ćeš vidjeti hoće li se ponoviti!
01.04.2013 | 22:29
znači, resetirat TC?
03.04.2013 | 01:02
Mislim da je dovoljno reinicijalizirati disk volume, tako sam ja napravio kada sam prije par godina imao sličan problem.
07.04.2013 | 19:23
sam se "sredio", isti onaj dan kad sam napisao post - valjda se uplašio pa je prestao.
vidjet ću hoće li se ponavljati pa zasad neću ništa resetirati...
24.04.2013 | 16:37
Da ne otvaram novu temu,pitat ću ovdje za time capsule.Npr. onaj od 2 Gb ima jedan disk unutra ili više njih,ili je taj jedan podjeljen na više particija.Možda bi si to uzeo za backup a treba mi za mac mini i za macbook air.Jel može raditi dva backupa za ta dva stroja jer je jedan na lionu a drugi na ML.
24.04.2013 | 20:53
Ja imam TC 2GB model. Unutra je jedan disk, ja sam kod setupa stvorio gore na TC usera tako da se na njegov share radi sav automatski backup. Ručni backup stavljam na onaj dio zvan Data.

Koristi se sa tri stroja, SL, Lion i ML. Kad idem ručno čeprkat po svemu, vidim dvije grupe podataka. Nemam blagog pojma što se dešava, iskreno da nemam još jedan mrežni disk za backup i jedan firewire/usb jako bih se brinuo oko cijele ove postave na TC. Ovako, ako radi - dobro, ako ne, bar nešto će se vjerojatno dat izvući sa diska. Ionako sve važno imam na nekoliko drugih mjesta.
25.04.2013 | 13:51
Imam i ja osobne stvari na par mjesta,samo me je začudio "ručni" backup? Šta TM ne radi dobro pa treba još nešto ručno odradjivati,mislio sam da je to,upali TM i zaboravi na backup.
25.04.2013 | 14:22
Ako baš hoćeš specifični ritam izrade backupa onda možeš koristiti i ovaj alat, timesoftware.free.fr/timemachineeditor/
Inače, kad radiš npr. s nekim velikim fajlovima, seliš, prebacuješ, spremaš na druge medije isključiš TM da ti ne počne radit backup i ne sprema te ogromne fajlove koje je našao na drugoj lokaciji od one na kojoj su bili kad ih je zadnji put pokupio u backup, ili možda ni ne želiš da to spremi u backup. Nakon "pospremanja" uključiš TM i time pokreneš backupiranje "ručno".
25.04.2013 | 19:25
U mom slučaju, ručno prebacujem disk images od virtualki, plus neke vrlo važne stvari, čisto da znam da je zadnje gore bez obzira što TimeMachine misli o tome.
26.04.2013 | 16:38
Hvala vam dečki na odgovorima
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 19 minuta
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.
  • Riba: RIP Apple Vision. - [link]
  • drlovric: Lijepo [link]
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO