Koja digitalka?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Koja digitalka?


13.04.2004 | 18:32
Buduci da je Jabucnjak okupljaliste digitalnih gurua, molio bih njihov savjet glede nabavke digitalne foto kamere ...

Koju digitalku, onako iz duse, preporucate, ali da kosta najvise US$ 999, te da mi za te pare daje najbolje/najvise/najraskosnije sto moze.

Za sto bih je koristio? Za sve pomalo.

Svaka preporuka dobrodosla, a narocito dobar savjet koristan pri kupnji.

Hvala!

--
PS. Oni najzagrizeniji Mac korisnici, molim vas, nemojte mi savjetovati Apple Quick Take kameru s eBaya
14.04.2004 | 10:16
Kolega ima Canon EOS 300D i jako je zadovoljan.
Mislim da bi i cena bila tu negde. Nisam siguran kakve su cene u HR.
Masina je izuzetna.
14.04.2004 | 10:18
za te pare imas po meni dvije odlicne kamere:

klasicni digitalac Nikon coolpix 8700
i SLR: Canon eos300d

ja se nadam da ta cijena koju si naveo je za kupnju izvan nasih granica
ako nije morat cu ti navesto onda nikona coolpix 5700
14.04.2004 | 12:03
Ja pak ne bih mjenjao moj Pentax Optio S niti za daleko skuplje aparate. To je jedini pristojni aparat koji stane u kutiju Altoidsa, a upravo to u potpunosti preporodi covjeka jer je uvijek s njim u džepu i onda snimiš stvari koje inače nikada ne bi. Sada ima i nova verzije s 4 megapixela, ali i 3 je sasvim dovoljno, obično niti ne koristim najveću rezoluciju.
14.04.2004 | 14:28
asolutno se slazem... sa davorom...

zvonimir... koja bi bila namjena fotoaparata?
a) ako ti treba i doza manualnosti i kreativnosti, dalje stojim iza nikona
b) ako ti treba "idot" aparat koji ti stane u dzep i da ga imas pri svakoj situaciji onda imas pentax, kako je rekao davor, te canon seriju IXUS

evo ti neke podatke od canona Ixus 400:
Features

* Fully-featured, beautifully styled
* Super Hard Cerabrite Finish
* 4.0 Megapixel CCD
* Approx. 11x combined optical and digital zoom
* Movie mode with sound
* High performance DIGIC processor
* 9 point AiAF
* iSAPS technology
* Direct Print
* MyCamera customisation

http://www.canon-europe.com/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital/Digital_IXUS_400/index.asp?ComponentID=37151&SourcePageID=26181#1
14.04.2004 | 14:47
Uh, hvala na prvim sugestijama. Potonje sam vrijeme uvelike poklonio istrazivanju digitalnog filmskog trzista i sve sto mogu reci jest da sam jos vise zbunjen negoli prije Modela je previse, narocito u Canonovoj i Nikonovoj ergeli.

No za pocetak, ne zanimaju me skljoce, tipa "uspjeri i opali" (point & shoot). Htio bih nesto bolje, s vise manuelnih komandi i mogucnosti. Dobru optiku, ako je moguce ... Negdje oko 5 MP (megapixela).

Ok, da sazmemo:
- SLR rjesenje je okej, ali samo tijelo kamere dodje blizu soma dolara. A da bi to koristio kako spada, trebas imat bar jos dvije optike sastrane. Dakle, cijena leti u nebo.
- Kompaktno rjesenje (s fiksnom optikom) mi nekako vise odgovara, ali tu je totalna poplava na trzistu. Dok samo analiziras Nikon Coolpix modele, pozvizdis

Tko je imao u rukama vise njih, pa zna sto bi preporucio i zasto?

PS /

U recenzijama UK i americkih photo casopisa hvale Minoltine A1 i A2 modele, koje imaju, izmedju ostalog, AS (antishake) stabilizaciju slike ugradjenu u tijelo kamere. Canonovi i Nikonovi i ostali modeli to uopce nemaju ... No meni bi to bila fenomenalno korisna stvarca, u sportskoj fotografiji i u prilikama kad ne mogu teglit' stativ ...

Vasa detalnija iskustva? Misljenja?

Hvala najveca!
14.04.2004 | 16:56
bum bi kratak ))
koristim se sa Canon Eos10d .. slr.. i imas sam i tu Eos300D... mislim da ju je frend kupio za nekih 750 dolara preko neta sa objektivom.. najbolja stvar tog fotica sto ce navodno biti moguce prepucavanje fiewarea od 10D.. sto nimalo nije lose.... znaci ako ces trositi do soma dolara... pa da nategnes i na soma eura taj fotic mozes dobiti i to je moja topla preporuka jer ima sve (osim par sitnica) kao i 10D...
imao sam i IXUS koji je odlican za dzep.. i da ga izvuces iz njega kad god ti to zatreba... nisam imao prilike puno slikati sa njim.. ali koliko sam vidio slike od frendice na automatici radi poprilicno osto i ne spaljuje slike sto pretpostavljam da i nije lose...
jos korisrim olympus 720 koji ti ne preporucam.. glomazan za ono sto daje i pravi mali problem u ruci... sto se tice manualnosti dobar je .. samo ga treba dobro ustimati i jako je spor.. mislim meni je sve sporo kad se maknem sa slr
nikon... imao sam 5700 .. dobro lezi u ruci.. odlican prikaz boja.. ostrina je odlicna... mana.. sporost (opet ja) ...
nikon 8700 je kupio moj kolega i osim sto ima vise miliona ista je kao i 5700... cak je i leca ista.. tako da mislim da je bolje 5700.. jer je leca napravljena samo za nju )
8700 ima nesto vise manuale i to je to...

neznam ako sam te vise zbunio.. nadam se da nisam...
15.04.2004 | 23:34
Ja sam bacio oko na jednog 'outsidera', pa preporucam i drugima da pogledaju Panasonic FZ10. U reviewima mahom hvaljen, 12x opticki zoom, izgled klasicnog aparata, potpune manualne kontrole. Nema vecih zamjerki, u USA je cijena ispod 500 USD. Malo veci, sto meni takodjer odgovara.
16.04.2004 | 12:47
Panasonic je sad bacio neki model sa antishake sistemom... da.. to je taj
- mislim da je mali problem digitalno trazilo a ne opticko
- i manjak 800 iso... sto nikon ima a i fuji...
- usb 1
- maksimalnih 8 sekundi ekspozicije
+ leca..
+ masivan izgled.. neznam kakva je ergonomija ali mislim da je u redu

u svakom slucaju sa cijenom je blizu (americkom) sa nikon 5700... a canano 300d je dvijesto dolara skuplji..

Major DMC-FZ10 Features:

* 4-megapixel effective CCD for images up to 2304 x 1728 pixels
* Leica DC-VARIO ELMARIT 12x zoom lens, equivalent to a 35-420mm on a 35mm camera
* Optical image stabilization to prevent camera shake and blurring
* Macro focus with autofocus down to 1.9 inches
* 2-inch TFT color monitor with 130,000 pixels
* Eye level color electronic viewfinder with dioptric adjustment
* Program AE, Aperture Priority, Shutter Priority and Manual modes
* Macro, Portrait, Sports, Panning, Night Portrait picture modes
* High Speed and Low Speed Continuous, AE Bracketing and Timelapse modes
* 320 x 240 QuickTime movies, 30fps or 10fps w/audio
* Shutter speeds from 1/2000 to 8 seconds (Shutter priority and Manual modes)
* Built-in flash with auto, fill, slow synchro and red-eye reduction modes
* External flash hot shoe
* Intelligent Multiple and Spot exposure metering
* TTL Auto White Balance, 4 presets and custom set
* Secure Digital memory card slot, 16MB card included
* Plug-n-Play USB, Mass Storage compliant
* PictBridge and USB Direct-Print compatible
* Lithium rechargeable battery, charger and AC power supply included
16.04.2004 | 16:37
Sa Eos 300D dolazi i neka optika pa mozes sa necim i da pocnes tj. u ceni nije samo telo.
Kolega koji ga ima a probao je i Minoltu sa tim novim "trzajucim" cipom je skoknu na Canona. Sa razlogom i nije se pokajao.
Po njemu ko predje na slr vise se ne okrece na kompakt.
Ako si planirao toliko para nemoj da pravis kompromis zbog "pisanih" karakteristika. Ono sto sam ga ja malo probao je stvarno strava. Optiku za Canon mislim da mozes naci u toj klasi i kod klasicnih (ovo ne mogu da tvrdim 100%). Cene su razne i kako se trudis toliko imas. Licno bi ga stavio u onu anketu za sta stedim
17.04.2004 | 00:09
Sa Eos 300D dolazi i neka optika pa mozes sa necim i da pocnes tj. u ceni nije samo telo.
Kolega koji ga ima a probao je i Minoltu sa tim novim "trzajucim" cipom je skoknu na Canona. Sa razlogom i nije se pokajao.
Po njemu ko predje na slr vise se ne okrece na kompakt.
Ako si planirao toliko para nemoj da pravis kompromis zbog "pisanih" karakteristika. Ono sto sam ga ja malo probao je stvarno strava. Optiku za Canon mislim da mozes naci u toj klasi i kod klasicnih (ovo ne mogu da tvrdim 100%). Cene su razne i kako se trudis toliko imas. Licno bi ga stavio u onu anketu za sta stedim

istina.. slusaj brata sto ti kaze... optiku mozes svu koja ide na eos modele... mislim da 100%... a kad vidis da ti ISO 800 ima toliku malu granulaciju da moj olzmpusic ima vecu na 200 i onda ti je sve milo kod srca... frend je nabavio u zenevi za 800 eura sa objektivom mislim da je 24-85 f2,4... dovoljno dobro za prvih godinu dana medenog mjeseca onda lako uzmes jos neki
17.04.2004 | 04:10
Po njemu ko predje na slr vise se ne okrece na kompakt.

Nije uopce rijec o "ili-ili" izboru, vec o pametnoj strategiji kupovanja.
Dobar "kompakt" i dobar DSLR idu ruku pod ruku, i uvijek je dobro imati oba.
To je isto kao da usporedjues desktop i laptop. Svaki ima svojih prednosti. Iako bih volio imati G5 mrcinu, ne bih jos mijenjao svog Pisma ni za sta ... dobro, mozda kad bi mi netko poklonio 17" AluBooka
17.04.2004 | 10:18
Zvonimir je u pravu. Poanta priče je da često ljudi kupe vrhunski SLR i šaljivo komentiraju moj Optio S koji stane u limenu kutijicu za bomobone, stvar onda završi na tome da moje fotke budu bolje čisto zato jer ih mogu opaliti više jer to mogu napraviti UVIJEK. Nitko nije baš toliki fanatik da će aparatčinu stalno nositi sa sobom - on se nosi ciljano, kada znaš da nešto ideš fotkati. S druge strane, nešto što je stoji u metalnoj kutijici u zadnjem džepu traperica, a ima 3-4 megapixela i 3 puta optički zoom, je revolucija za fotografiju u onoj mjeri u kojoj je iPod revolucija za slušanje glazbe. I to je dobra stvar. I dok god ne radiš profi photo-session za luksuzni magazin nema bitne razlike.

P.S.
BTW da se malo pohvalim kada je već fotografija u pitanju, znate tko mi je punac? Gospodin Petar Trinajstić - njegove fotomonografije možete naći u svakoj knjižari . Čak se i on kao veliki majstor fotografije oduševio mojim malim Pentaxom .
17.04.2004 | 14:21
sigurno da je dobro imati oboje.. pa i sam imam tri komada...
jednog pentaxa six (stara 6x6 film) 3 objektiva... mrcina koja radi ko urica... jednog kompaktnog olympusa za izlete i jednog canona 10d pa posao i bolje izlete )
i svi imaju svoje... ali kazem da je 300d nesto izmedju kompaktnog i slr.. jer je mali, a opet ne previse... mozda nije u rangu sa ovim jos manjima ali ako nisi siguran sto bi uzeo prije... onda je taj aparatic sigurno pravi izbor... ako imas priliku isprobaj ga... odusevit ce te garantiram
17.04.2004 | 20:29
Apsolutno je idealna kombinacija dva aparata ali ko moze. Ovo cak i profi kombinuju kao najbolje ali to i kosta malo
Inace ja hasniram Fuji S5000 i nije da mi fali nesto.
17.04.2004 | 21:49
Čak se i on kao veliki majstor fotografije oduševio mojim malim Pentaxom

Fotografija je u zadnjih 7-8 godina ponovno naglo uznapredovala. Sa sve boljim optickim cipovima i sve zescom konkuencijom, 35 mm kamere su vec postale stvar proslosti.

Takodjer, cak i proizvodjaci koji nikad nisu bili u 35 mm foto-industriji (recimo, Sony) ucas mogu sklepati digitalku koja ima jako dobar cip i dobru optiku, pa tako i obicna skljoca danas daje jako dobru sliku, u normalnim i svakidasnjim uvjetima. Velika potraznja pojeftinjuje proizvodnju i dobre komponente su sad svima nadohvat ruke.

Sad me zanima kako ce se razvijati digitalna fotografija u onim segmentima koje je prije pokrivao srednji i veliki filmski format. Ne bi me cudilo da mnoge tehnologije sada dostupne u vrhunskim racunalima, recimo Hypertransport, superbrza memorija, stalni interni hard-disk s velikom brzinom prijenosa i sl. postanu svakidasnjica i u zahtjevnim digitalkama.

K tome, osobe poput Davorova punca, pravi fotografi umjetnici, postat ce sve rjedje. Bit ce profesionalaca, ali umjetnika medju profesionalcima sve manje i manje.
17.04.2004 | 22:56
K tome, osobe poput Davorova punca, pravi fotografi umjetnici, postat ce sve rjedje. Bit ce profesionalaca, ali umjetnika medju profesionalcima sve manje i manje.

ova bi recenica mnoge uvrijedila... ali je surova realnost
zapravo bih rekao da se sa fotografio desava ono isto sto se desilo prije deset godina i vise sa graickom strukom... neminovan rast tehnologije koja je sve laksa za upotrijebljavanje dolazi nam u kuci i tako svaki susu musu majstor moze nesto sklepati... da li je to dobro... je... zasto.. jer ce samo oni najbolji moci imati svoju cijenu...
svatko moze doci u neku tiskaru i reci daj mi nesto sklepaj i evo ti 50 eura... ali ako zelis postenu stvar i ako znas cijeniti postenu stvar doci ces nekom profesionalcu, umjetniku ili doktoru... i platiti...
jedino ce u tome uspjeti oni koji ce se moci brzo prilagoditi svim tim stvarima... a umjetnik je onaj koji se tako osjeca... i koji stvara nesto za sljedece narastaje
18.04.2004 | 08:04
... i koji stvara nesto za sljedece narastaje..

Mislim da je to osnovna razlika izmedju bilo kojeg profesionalca, ma koliko vjest bio, i umjetnika. No i ne samo to -- mnogi danas prolaze za profesionalce i umjetnike iako pojma nemaju. To je ocito danas u slikarstvu, skulpturi, multimediji i dizajnu, gdje totalni amateri, s originalnim tripom, dozivljavaju status kulta. Zanimljiv mi je stoga jedan citat o modernoj umjetnosti glede svega toga:

"Imagination without skills defines modern art."
18.04.2004 | 13:16
"Imagination without skills defines modern art."

ima nesto i u tome... samo bi onda trebao dodati... with full PR management.

ja malo drugacije gledam na sve to... ovo sto ti kazes stoji... mada ce svaki profesionalac kad obavi svoj dio posla potpuno profesionalno raditi nesto za sebe i sa svoju okolinu... pa vjerujem da se kao takav prestavlja i kao umjetnik a ne samo kao vrhunski profesionalac.

svaka struka koja svojim radom donese nesto sto ce se narastaji time diviti, sluziti, pricati.. razgovarati diskutirati jest jedan vid umjetnosti... pa makar to bio tokar koji je napravio skulpturu jer nije imao posla taj tjedan... pa je to poklonio prijatelju koji ima galeriju i eto...

naravno da treba razdvojiti one koji zive potpuno od umjetnosti i one koji se povremeno bave njome a pogotovo one koji se prave da rade umjetnost... danas se daleko lakse postati umjetnikom nego prije ali isto tako je puno lakse propasti kao umjetnik nego prije...
18.04.2004 | 17:27
..ja malo drugacije gledam na sve to...

Uh, vrag je odnio salu, trebamo se vratiti na temu ove niti - jos cemo se i zamjerit' nekom, pa ti evo belaja
Da sazmemo -- drago mi je da Apple vise nije izravno upleten u polje digitalne fotografije. Zasto?
Zato sto bi nas bar 3 godine posluzivao s dokazanim istinama o tome kako je kamera od 3 megapixela fenomenalna stvar, iako svi drugi vec naveliko proizvode i prodaju kamere od 5, 6 i 8 megapixela.
Na web stranicama citali bi Appleove testove, citate doktora znanosti iz podrucja optike, razdraganih korisnika koji uzivaju u ta 3 megapixela, a sve o tome da nije bitan broj pixela, vec kako se ti pixeli slazu u kameri i kojom brzinom struje do memorijske kartice. I dakako, da je njihova kamera najljepsa na svijetu.
20.04.2004 | 01:38
Eto, da se zahvalim svim kolegama Jabucnjaka -- kocka je bacena
Nije Nikon Coolpix, nije ni Digital Rebel 300D.

Minolta A1. Kompaktna, savrsena optika. Zilijun opcija, od magnezija.
Vrlo jeftina za ono sto daje.
Prve slike sam vec uploadao na Jabucnjak, u sekciju Desktop pozadine.
Ona pcelica Maja je moje i Minoltino nedjelo...

Hvala svima!
Zivio Jabucnjak!
20.04.2004 | 03:36
Odličan makro!
20.04.2004 | 06:56
Odličan makro!..
Samo sam ga ja (blenton!) previse sazeo u JPEG.
Zamolit cu Ribu da ga pobrise, pa cu uploadati novi...
20.04.2004 | 11:19
Idem odmah...joj, treba nam hitno bolja galerija...vidim da ovdje ima dosta ljudi koji vole fotografirati, zasto ne imati neku posteniju galerijicu. U stvari vec je imamo u pripremi, samo nikako da zgotovimo konacne radove
20.04.2004 | 12:11
... vidim da ovdje ima dosta ljudi koji vole fotografirati, zasto ne imati neku posteniju galerijicu ...

Moze!
Ali hajmo uciniti Jabucnjak malko izazovnijim: organizirajmo mala natjecanja u digitalnoj fotografiji!

To moze biti i posebni mali dio na Jabucnjaku.

Zadajmo teme, i neka clanovi salju digitalne fotke tijekom nekon vremenskog razdoblja. Predlazem da se salju smanjene verzije fotki (500 x 300 pixela ili sl.), a ne golemi sirovi fajlovi.

Nakon toga birat ce se najbolje (glasovanjem). Od tih najboljih, mozemo dvaput godisnje ponovno glasovati za najfotku, bez obzira na temu, a njen autor moze dobit zlatnu plaketu Jabucnjaka, mini iPod, PowerMaca ili sl

Valjda ce se naci koji mali sponzor zainteresiran za dogadjanje..?
Sto mislite o ideji?
20.04.2004 | 12:14
Odlično, to ćemo sve uvesti s novim Jabučnjakom.
20.04.2004 | 12:47
Imamo mi sto ideja, ali premalo ljudstva i vremena za sve ih realizirati Ali hocemo, jednu po jednu...
20.04.2004 | 18:59
Evo, nove slike su uploadane. Bolji JPEGovi.
Nesto malo dozivljaja s divljeg zapada Australije
Btw, Riba, ako hoces, ja cu ti sredit' taj digitalno fotografski dio ...
21.04.2004 | 10:44
Ma u osnovi vec je sredjeno, ali treba prvo sve ostalo postaviti na svoje noge...kad krene cemo vidjeti trebali sto i kako promijeniti.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 8 minuta
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO