kafanska laprdanja
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

kafanska laprdanja


22.05.2024 | 15:29
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
smayoo kaže:
Video od 39 minuta bi mogao pogledati kad umrem. Možda


Ma mislio sam od 39 min, pa par minuta, nisam mislio sve.


Evo, pogledao sam, ali ne kužim što je to radi čega si želio da to pogledamo baš mi, Riječani?


Priča je vezana uz izborne uslove i krađu, tad si spomenuo da toga ima i kod nas, što je točno, ali u zanemarujućem obimu. Ovo za Riječane je bilo samo zato što vas ima dosta na forumu, pa kad bi netko dovodio toliko ljudi na miting neke stranke, koji nisu iz tog grada, kako bi se vi osjećali...samo to.

btw. sretno u današnjem finalu kupa
22.05.2024 | 19:27
Hvala, nažalost nije pomoglo

Gledaj, ne znam što da ti kažem na to. Ja živim u Viškovu i to negdje bliže sjevernom rubu općine, dakle najdalje od Rijeke. Od moje kuće do ruba grada Rijeke ima 5 km. Naš je život, posao, školovanje naše djece i sve ostalo - vezano i gravitira Rijeci. Ali na parlamentarnim izborima ne mogu glasati za kandidate i izborne liste kao i građani Rijeke jer smo mi sedma, a Rijeka je (skupa s Istrom i kvarnerskim otocima) osma izborna jedinica. Tako da mi glasamo za neke ljude koje u pravilu uopće ne poznajemo, nemamo pojma tko su oni, osim da su, najčešće iz Karlovca, Gospića, Otočca, Ogulina, ponekad Samobora i eventualno Delnica . Eto.

Dakle, meni ne moraju dovoziti birače na miting autobusima. Riješili su to jeftinije.
22.05.2024 | 19:48
Nije @smayoo sam kod tebe tako, kod mene je još i luđe jer su Zagreb podijelili na tri izborne jedinice i ne mogu preferencijski glasati za čovjeka kojeg poznajem 15-20 godina, za kojeg znam da je OK i koji mi je prekoputa ceste jer jbg nije na listi u mojoj izbornoj jedinici.
22.05.2024 | 23:49
Znači samo smo ja i Jura( s podebljanom plaćom ) zadovoljni, Bože čuvaj hdz Sugalsan sam da je to malo čudna izborna "geometrija". Ja nisam s Jurom u istim uslovima, pa sam morao pobjeći u Argentinu, da ga stignem

Kaj se tiče Rijeke, stvarno mi je žao što nisu uzeli kup, i to nije nikakva patetika, mada navijam za Dinamo. Dinamu kup više ili manje, nije neka velika stvar, njima je bitno prvenstvo i buduća lova od uefe iz raznih takmičenja. Stvarno mi je žao Rijeke i tih mladih novih ljudi, koji su imali izvrsnu sinergiju, skoro cijelo prvenstvo i cijela Rijeka je disala s njima, a na kraju budu tužna priča. Stvarno se nadam da se Riječka priča nastavlja sljedeće godine
23.05.2024 | 07:23
Od vlastite gluposti ne možeš nikog spasiti.
23.05.2024 | 07:48
Zašto žaliti NK Rijeku? Što je Dinamo trebao pustit i izgubiti da bi "mladi ljudi" profitirali?
23.05.2024 | 13:14
Naravno da nije trebao pustiti nikog. Kakvog bi to smisla imalo? Ako si proglašen najboljim na temelju toga da si pobijedio nekog tko te je pustio da pobijediš, onda nisi najbolji jer nisi pobijedio, nego su te pustili.
24.05.2024 | 00:36
Pravo lice Srbije koje je nažalost ignorirano.

24.05.2024 | 01:22
jura22 kaže:
Zašto žaliti NK Rijeku? Što je Dinamo trebao pustit i izgubiti da bi "mladi ljudi" profitirali?


Pro mi odgovori Jura, jel se ti razmeš u nogomet ? Nogomet je najpopularniji sport, zbog toga što se nezna pobjednik i to tisuću puta do sada dokazano. Zadnje, finale liga uefe Bayer nema niti jedan poraz ovo godine u svim takmičenjima i dođe u finale, Atalanti koja ih razguzi s 3:0. Hočeš li primjer iz prošlosti gdje je Grčka osvojila euro 2004 u Portugalu, gdje je igrala naj-negledaniji nogomet i svi njihovi dvoboji su bili 0:0 ili 1:0. Cijelo vrijeme su igrali bunker s nekim Njemačkim izbornikom i osvojili EURO, s tim da su domaćina Portugal dobili na jedanasterce nakon produžetaka u kojim je bilo 0:0. Nitko njima ne spori taj naslov, ali je ostala gorčina cijelog nogometnog svijeta kako su do toga došli. Tu je cijela poanta, koja se ne može usporediti s Rijekom, koja je cijelo prvenstvo igrala napadački nogomet ( uvjek su imali najviše šuteva po golu u svakoj utakmici ) i zato je meni, kao navijaču Dinama, najiskrenije žao Rijeke, jer Dinamu taj kup ne znači baš previše, ali da je Rijeka to uzela ( normalno na zaslužan način ) to bi njima značilo jako puno, oko samog ambijenta oko kluba i naredne sezone...Sad već Mišković spominje Sopića, a igrače za narednu sezonu će kasnije
28.05.2024 | 01:08
Malo o udbi i da li je ona još uvijek živa Ispovjied o stvarnom događaju...ili ćete vjerovati Benčićki, koja kaže da se u Hrvatskoj pojavila "fašistička" desnica !!!

28.05.2024 | 10:28
Staviš Bujicu koju vodi notorni naci, i Lozu iz DP koji su svi odreda ustašići. Daj kidaj nadesno buraz
28.05.2024 | 15:32
cariblanco kaže:
Hočeš li primjer iz prošlosti gdje je Grčka osvojila euro 2004 u Portugalu, gdje je igrala naj-negledaniji nogomet i svi njihovi dvoboji su bili 0:0 ili 1:0. Cijelo vrijeme su igrali bunker s nekim Njemačkim izbornikom i osvojili EURO, s tim da su domaćina Portugal dobili na jedanasterce nakon produžetaka u kojim je bilo 0:0. Nitko njima ne spori taj naslov, ali je ostala gorčina cijelog nogometnog svijeta kako su do toga došli.

Kako se ne sjećaš tog lika.
Meni je ime ostalo urezano u pamćenje upravo zato jer je prvak postao sa - Grčkom.
Skoro sve golove su davali iz kornera, i ostalih prekida igre (slobodni udarac koji itd...)
Čovjek se zove Otto Rehhagel, i Grsi su mu dali i pasoš i ključeve Grada Atene ako dobro pamtim.
Ali nevjerojatno kako je tip sa antinogometom pokorio europske nogometne velesile...

PS:
Pošto vidim da ti je dosadno, pa gledaš puno videa koje možda inče i ne bi, evo ti sljedeći link za klip u trajanju od 20ak minuta kojom je to nogometnom filozofijom čovjek ostvario to što je ostvario.
28.05.2024 | 19:50
Vanjuška kaže:
Staviš Bujicu koju vodi notorni naci, i Lozu iz DP koji su svi odreda ustašići. Daj kidaj nadesno buraz


Bitno je meni to reći, a kad Davor stavi bujicu, onda nemaš niti jednu riječ. Imaš li koji dokaz da je Lozo i svi oko njega ustaše, ili bi to normalno svi trebali znati ? Stavio sam ovo prvenstveno zbog svjedočenja njegove žene i kroz sve što su morali proći, a na kraju priče nema dokaza i čak im se jedan udbaš pred smrt ispričao zbog tortura kroz koje su prolazili.

Htio sam samo prikazati to vrijeme i što su neki ljudi morali sve prolaziti. Ti vjerovatno nisi niti pogledao emisiju, bar taj početak o toj temi, ali ti zato nije problem dati svoje mišljenje. Ti bi idealan tip za prošlo vrijeme, brzo bi napredovao s takvim stavovima...možda bi bio i javni tužitelj.
28.05.2024 | 22:55
Kloba palac, sve je tako bilo, hvala ti što me podsjetio. Zbog ovakvih stvari je nogomet br.1 kao kolektivni sport, gdje je sve moguće. Inače je atletika daleko najpošteniji sport, kao i za mene od moto WCR.
28.05.2024 | 23:55
Baš sam se nasmijao opet skoro do suza, ova dvojica su fakat luda. Volio bi ih nekad pogledati u njihovim razgibavanjima uživo

29.05.2024 | 10:18
cariblanco kaže:
Htio sam samo prikazati to vrijeme i što su neki ljudi morali sve prolaziti. Ti vjerovatno nisi niti pogledao emisiju, bar taj početak o toj temi, ali ti zato nije problem dati svoje mišljenje. Ti bi idealan tip za prošlo vrijeme, brzo bi napredovao s takvim stavovima...možda bi bio i javni tužitelj.


Ako može ljigavi lopina Turudić, što ne bih mogao ja
Život je prekratak da ga trujem s Bujancem, tako da, ne nisam pogledao. Ali i inače ne gledam domaće uratke ako nemaju titlova, hendikep, što ćeš.

A DP neću ni komentirati, cijela ta skupina propalica s lažnim diplomama i bez morala ne vrijedi papira na kojem pišemo, ako nešto zbilja ne volim to su ljudi koji se busaju domoljubljem, a zapravo samo gledaju ukrasti, zdrpiti i zajebati vlastitu državu i narod. I dokazali su se već u Vukovaru u ovih 2 i pol godine mandata, više afera u malom Vukovaru nego tebi mrskim Možemovcima u velikom Zagrebu
29.05.2024 | 12:08
Aj pustite vas dvojica sad DP, Možemo i kako je preko granice i recite nam kako je bilo prošlu subotu u Kumrovcu.
29.05.2024 | 13:39
cariblanco kaže:
Baš sam se nasmijao opet skoro do suza, ova dvojica su fakat luda. Volio bi ih nekad pogledati u njihovim razgibavanjima uživo


Hvala za palac, nego kako i ja volim Mareta i Srđu - a gledajući ih ovih dana shvatih i sam da imaju ta Razgibavanja live po gradovima Srbije; kada se vratiš iz Zemlje Srebra, pa se malo dekompresiraš iliti privikneš na život ovdje ponovo - ja sam uvijek voljan da zajedno posjetimo neko Mentalno razgibavanje uživo negdje u (npr.) Novom Sadu ili Beogradu, ili manjim gradovima koji su u tom nekom krugu.
Jedino ti moram priznati da nemam automobil.
Vozačku da, no auto ne.
Uglavnom, ako bi ti se dalo ići ikada - tko zna možda će jednom gostovati i u HR - ja sam za da se ide u grupi.
A tu večer kada bi bili u nekom comedy clubu tipa Ben Akiba kojeg Srđan stalno sada spominje jer non stop tamo gostuju, pila bi se Maretova Razgibavača - naravno.
PS:
Nisam nikada razmišljao u kojem sportu ima najmanje muljanja.
Ako ih podijelimo ovako kako si ti - motorni i "klasični"; možda su stvarno atletika i WRC najbolji.
Ja iskreno, pojma nemam.
29.05.2024 | 14:08
Bertone kaže:
Aj pustite vas dvojica sad DP, Možemo i kako je preko granice i recite nam kako je bilo prošlu subotu u Kumrovcu.


Nisam dugo bio, zadnji put 2018, mislim (ali ne za Dan mladosti ) i u najboljoj uspomeni mi je ostao restoran Ventek, uz Sutlu, blizu spomenika Lijepoj našoj.
31.05.2024 | 01:23
Izbori u Srbiji za lokalne izbore...bira se za Beograd i pola lokalnih izbora, a na svim lokalima je ime Aleksandar Vučić ? Sad ako oni ( sns ) svugdje pobjedi, kako će oni klonirati 89 novih Vučuća Samo da vidite s čim se susjedi sučeljavaju

31.05.2024 | 01:54
Ova dva barda bi stavio pod...no comment, nažalost.

02.06.2024 | 15:53
Danas su lokalni izbori u Srbiji. Pogledajte ovaj kratki video od šest minuta @Emile, da si ovako i kod nas krade ?

02.06.2024 | 18:37
Što točno podrazumijevaš pod "ovako"?

Zloupotrebljavaju li se resursi državnih firmi za financiranje i zastupanje partikularnih stranačkih interesa?

Da. I to blatantno. I svi to znaju i guraju glavu u pijesak.

Manipuliraju li pojedine političke stranke glasačima na način da ilegalno kontaktiraju glasače (pozivima, porukama) i motiviraju ih da glasaju za njih?

O, da. Itekako. Moj bi broj telefona još doista bilo tko mogao dobaviti i staviti na bilo koju listu pa me zvati ilegalno (neki su pokušavali, prijavio sam ih DIP-u, pretpostavljam da se nije dogodilo ništa), ali zanimljivo je da je moja tek punoljetna kći također dospjela na nečiju listu.

Bi li policija intervenirala i pokušala spriječiti nasilan upad bilo koje proizvoljne grupe građana u poslovnu zgradu neke državne firme?

Svakako se nadam da bi.

To što ta grupa građana tvrdi da ima pravedan cilj, baš i nije dovoljno da policija kaže "aha, ok, sorry, provalite onda slobodno, ipak imate pravedan cilj.".

Izborna prijevara se sigurno ne može spriječiti nasiljem na dan izbora. Ali dobro. Nije to tema tvog pitanja.
02.06.2024 | 19:06
Ok, ajmo reći da sam zadovoljan tvojim odgovorom, s obzirom na nepoznavanje stanja kod komšija. Da li si vidio kraj videa, gdje grupa ljudi napušta objekat s druge strane i jedva nosi velike kartonske kutije pune papira ? Čini mi se pod zaštitom policije. Ako sad uzmemo tvoj stav, da građani ne smiju provaljivati i kako si to cinično napisao, smije li onda policija pitate te ljude, koje štite dok iznose izborni materijal...daj samo malo da zavirim, neću nikom reći što je u kutijama, čak niti Vučiću
02.06.2024 | 19:39
Ne znam što si to cinično pročitao u mom postu?

Ne znam kako radi policija u Srbiji, ali nagađam da radi isto kao i naša. Po nalogu nadređenih. Da ti ideš ulicom i nosiš bilo što u kutiji. Dođe policajac i kaže, "Aha, stani ti tamo, da vidim ja što je u toj kutiji!", ti njemu kažeš "Da, naravno, imate nalog? Nemate? Pa kako bi onda pregledavali moje stvari bez naloga?".

E, sad. Ako je to stvarno muljaža s glasačkim listićima (slažem se, to se kod nas, na takav blatantan način, već najmanje 20 godina nije ni pokušalo, što ne znači da nema perfidnijih pokušaja), gdje im je GONG ili neka udruga sličnog imena? Nemaju je? A zašto je nemaju? Da te podsjetim, kod nas, samim tim što su se na biralištima pojavili građani, nestranački opredijeljeni, koji su orgnaiziralo nadgledali glasanje, količina sranja na biralištima (kojeg je itekako bilo) se smanjila dramatično.
02.06.2024 | 19:53
Ono što zapravo pokušavam reći je - nije naša politička elita u suštini ništa bolja od srbijanske, samo imaju manji manevarski prostor jer su pod čvršćom kontrolom. Dakle, ako kod nas nema ovakvih blatantnih ispada na izborima, to nije zato što je (upiši ime po želji) lupio šakom po stolu i rekao "Ne, mi to nećemo raditi jer nam naša savjest i profesionalna etika to ne dozvoljava! Mi čvrsto slijedimo jasne demokratske principe i ne odstupamo od njih niti centimetra."

(btw, ovo ovo je cinizam )

Naime, da je to tako iz takvog razloga, onda bi taj isti (upiši ono isto ime) lupio šakom po stolu i rekao to isto i na nečiji prijedlog da se iz nepoznatog izvora u izbornoj šutnji ljudima šalje agitatorske SMSove (a telekom operateri kobajagi ne znaju tko je kroz sustav poslao stotine tisuća takvih SMSova bez identifikacije pošiljatelja), i na tzv. "bugarski vlakić" (ako ne znaš što je to, pitaj slobodno), i na "pošalji mi sliku svog listića na viber", itd.

Tako da je moj zaključak kako naši političari ne rade takva sranja na izborima kao što je ovo u Srbiji samo zato - što ne smiju (odnosno, više im se isplati da budu poslušni onima koji im drže muda u škripu, nego da im se inate).

I onda, ako se slažeš s mojim zaključkom, možda ćeš se složiti i s mojim stavom da nas, suštinski ne čini puno boljima od Srbije činjenica da su naši političari jednako kvarni kao njihovi, samo ih drže na kraćoj lajni, nego što netko drži srbijanske (a i njihove sigurno netko drži, jer ovako malim zemljama kakve su Hrvatska i Srbija nema stvarne neovisnosti).
02.06.2024 | 20:42
Ma nije ništa bilo cinično u od tebe, nego si ovo ispod lijepo cinično objasnio. Normalno da znam što je to Bugarski voz
Političari, naši i bilo koji drugi su u biti isti, stvar je samo kontrole, ništa više.

"To što ta grupa građana tvrdi da ima pravedan cilj, baš i nije dovoljno da policija kaže "aha, ok, sorry, provalite onda slobodno, ipak imate pravedan cilj.".
02.06.2024 | 23:45
smayoo kaže:
Ono što zapravo pokušavam reći je - nije naša politička elita u suštini ništa bolja od srbijanske, samo imaju manji manevarski prostor jer su pod čvršćom kontrolom.


And yet... naša "politička elita" je dragovoljno pristala da bude pod tom kontrolom. Što se mene tiče, u doba našeg pristupanja u EU, to je za Hrvatsku bio civilizacijski napredak. Nakon 3-4 generacije (vjerojatno i manje) teškog osuđivanja i kažnjavanja ovakvih situacija (od strane EU), postalo bi normalnije poštivati neke demokratske norme.
Budimo iskreni, svi skupa bismo se ovdje teško zgrozili da su se ovakve scene događale na zadnjim izborima u HR. EU bi izvršila egzorcizam nad nama. "Možeš krasti, ali ne baš tako očigledno".
Srbija još uvijek ne mora odgovarati EU. Balansiraju na političkoj klackalici dokle god će moći. Vučić doslovno stvara Sjevernu Koreju na Balkanu. S tim što je puno veća vjerojatnost da Srbija zarati s nekim susjedom...
Whatever... Mani me tipkanja, mislim da je bolje ovakve rasprave rješavati uz red nečega i red nečega i da se sutradan na moramo sjećati o čemu smo raspravljali
03.06.2024 | 10:02
Apsolutno se slažem da je to za Hrvatsku bio značajan civilizacijski napredak. Bit će i za BIH, i za Srbiju, kad do toga dođu (želim im da dođu što prije).

Naši su političari dragovoljno pristali na to jer su shvatili da više para ima od EU uz potkradanje na sitno, nego od blatantne krađe one šake jada koja im je bila na prćiji prije toga. Nije da su najednom dobili silno nadahnuće poštenja.

Ali dobro, promijenit će se i to kroz generaciju - dvije.
05.06.2024 | 12:33
Koliko smo još zakopani u ratnim temama, možda je netko od članova primjetio ukoliko je na HRT-u 1 prije nekoliko dana gledao dokumentarni film "Istražitelj".
Radi se o Čehu koji je za vrijeme ratova u post SFRJ zemljama prisustvovao ekshumiranju jama ali i spajanju točkica kako je do određenih zločina zapravo došlo.
Imao je predavanje na temu u zgradi UN-a u New Yorku relativno nedavno. Između ostalih slušali su ga i studenti iz bivše YU, ali kako se koncentrirao na srpske zločine nad hrvatskim i bošnjačkim stanovništvom, srpski studenti su ga optužili za pristranost.
On se branio da je na početku predavanja naglasio da će predstaviti zločine samo jedne strane, ali kako to nikako ne znači da ostale nisu radile ista zlodjela na svoj način.
Da skratim jer mi je ovo ispalo jako zanimljivo.
Ako se sjećate onoga fotoreportera koji je dan ili dva nakon pada Vukovara gostovao na RTS-ovom Dnevniku i voditelju izjavio da je vidio 40-ak vrećica za smeće sa malim tijelima zaklane srpske djece. Da su vojnici JNA plakali od šoka, ovo ono...
Vijest je odmah preuzeo i Reuters, no već dan kasnije su je povukli a nakon nekog vremena i "fotoreporter" je priznao da je priča izmišljena, pa se čak i voditelj Dnevnika ispričavao za krivo "prenesenu informaciju."
Ipak, u tako užarenoj atmosferi reći srpskom gledateljstvu za zaklanu srpsku djecu (a svi znaju priče iz NDH); nije trebalo dugo da sve rezultira organiziranim prijevozom pet autobusa ranjenika iz vukovarske bolnice koji će biti streljani na Ovčari.
Uzrok - posljedica.
Znao sam za oba ova događaja, ali nikada nisam niti pomislio da je prvi uzrokovao drugi.
Ipak, bilo bi neumjesno da se ne spomenem i reportažu Denisa Latina iz netom oslobođenog Knina nakon Oluje kao primjer naše propagande.
Iza njega se vidi kako iz grada i okolice sukljaju dimovi na raznim lokacijama, na što on govori da "se pali smeće".
Kasnije je ispalo da su smeće bile kuće srpskih civila.
Da li su unutra bili i neki ljudi ili ostaci ljudi koje je trebalo pokopati, mogu samo prejudicirati.
Moj zaključak - odvratno šta ti ratovi rade od ljudi.
A zaključak tog Čeha nakon što su ga okružili navedeni srpski studenti kojih nije bilo više od 20-ak pa ga krenuli optuživati za nekorektnost - kako ni sam nije shvaćao koliko na ovim prostorima ratne rane duboke, kada zahvaćaju i mladež koja se nije niti rodila kada su se ti sukobi zbivali.
To je to.
Imao sam potrebu ovo prenijeti, ne želeći kriviti ikoga za išta.
Kako je Galeb Nikačević u jednom podkastu za gošćom profesoricom povijesti rekao - ovdje ne može biti razumijevanja zajedničke povijesti ako svaka nacija ima svoju verziju povijesnih udžbenika u osnovnim i srednjim školama.
I mogu reći da se potpuno slažem sa tom mišlju, iako držim da će se to desiti ili za jako dugo vremena, ili nikada.
Uglavnom, to je razlog zašto mi ne možemo biti na razini jednog Japana ili Njemačke koji su 20 godina nakon rata krenuli za ozbiljnim razvojem i ubrzo postali svjetske ekonomske sile.
Oni su imali dovoljno obraza pogledati se u ogledalo nakon svih zala koje su počinili.
Mi, i jedni i drugi i treći - još nismo to učinili onako iskreno, bez da to od nas traži Europa ili itko drugi. Već naša kolektivna savjest.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 8 sati
  • kupus: [link]
  • kupus: za zopaja
  • ZoPaj: a jel u programu i hardver? kad će više taj M3 studio?
  • mbp2009: Drago mi je da će biti makar taj Dark mode prenesen i na ikone
  • mbp2009: To nisam vidio, ali sam ocekivao nesto slicno. Mislio sam da ce barem i 14P biti u tome, ali evo, Apple radi Apple poteze.
  • Yonkis: Meni je smiješno da samo zadnja Pro linija iPhonea može (is)koristiti AI. Nadajmo se da će iPhone 16 imati također 8GB kako bi AI bio upotrebljiv. Uz postojeće M1 > uređaje, također.
  • mbp2009: meni je osobno smiješno kako se AI koristi da se neki mail ili poruka preradi i bude profesionalan, i onda taj isti AI na drugoj strani sažme tu istu poruku u par riječi/rečenica
  • mbp2009: nisam pročitao još osvrt, nisam ni pogledao citav video nego par minuta nekog yt kanala koji je sve to sažeo
  • dpasaric: Napisao sam brz osvrt na Appleov WWDC keynote, za sada samo na AI dio, ostale novosti ću popunjavati tijekom večeri, ali ovo je ono što je vruće!
  • Yonkis: Smayoo, by Apple. Ali vidim da su iskoristili M4 za prikaz onih matematičkih funkcija. :)
  • drlovric: Ajde dobismo full Password manager :) I Magnet app ce ostati van biznisa...
  • smayoo: Calculator app on iPad? Zar je to sad neko čudo neviđeno?
  • Yonkis: What a time to be alive, a Calculator app on iPad.
  • Yonkis: Ništa od Notes na satu. Wow, nove animacije na iPadOSu!!!
  • smayoo: Naravno da kaskaju kad poštuju uvjete privatnosti koje su postavili.
  • drlovric: Tesko da moze biti gori. Siri je tupava ko panj :) Nije se maknula u razvoju i na tom polju kaskaju bas puno...
  • Yonkis: Hoće li se usuditi dirati u Siri, može li Siri biti bolji "asistent" nego što jest danas?
  • rusty: Tema danas, AI > Apple Intelligence
  • drlovric: Ja bih volio Apple Notes na satu i da konacno izbace nativnu aplikaciju za passworde, da elminiramo potrebu za password managerima. Al zao im se odreci 30% od pretplata :)
  • Yonkis: A baš me zanima kako planiraju iskoristiti M4 i što je "spremno" za novi iPhone 16. Nadam se Finderu na iPadOSu :)
  • dpasaric: Danas, u 19 sati po našem vremenu, otvara se Appleov Worldwide Developers Conference. Očekujte mnogo softverski novosti i najave novih Appleovih operativnih sustava...
  • Damirst: Uspio sam srediti zahvaljujući ekipi s Jabučnjaka. U svakom slučaju hvala ti!
  • Beli: A negdje u kutijama, u nekoj garaži i DVD. Pa ak ti ovo ne igra odem do garaže...
  • Beli: imam samo ovo: [link]
  • Damirst: Ekipa, ima li netko iz Splita ili bliže okolice disk Snow Leopard 10.6.?
  • smayoo: Svetak i praznik, 2u1 :D
  • Gjuroo: Pratim čestitke i podižem za slavlje Tijelova.
  • JOHN: Također
  • cariblanco: Pridružujem se čestitkama :)
  • smayoo: Svim hrvatskim državljanima želim sretan Dan državnosti! :)
  • m@xym: cariblanco, Ovdje se ne radi o pozivu nego o SMS poruci.
  • cariblanco: Ja nemam tih problema, svi koji me trebaju znati me znaju, tako da ništa dodatno ne odgovaram niti otvaram. Normalno kako se krećem po skoro cijelom svijetu i ponekad koristim lokalne sim-kartice, je bilo čudnih poziva od svakud...svi su oni na ignore :)
  • IgorD: O da, meni je to došlo isti dan kad sam očekivao amazon paket, prvo je došao HT sms da je paket spreman za isporuku pa drugi dan i ovo. Naravno da sam kliknuo bez gledanja detalja ali onda me sve zbunilo pa sam pobjegao i googla nisam li već 'ozračen'
  • m@xym: Pa otprilike tako je i u RH. Ali, ono što je interesantno je, da, barem neki primatelji tih poruka, stvarno čekaju isporuku pakete od Hrvatske pošte (koji će, naravno, biti uredno isporučen primatelju), što upućuje na možebitno "curenje" podataka sa nekog. HP-ovog servera.
  • Ender: ma to vec par meseci u SR stizu te poruke, mislim da smo pisali o tome vec ranije.
  • amsterdamxxx: i meni ta prevara stigla juce u Srb na sms..poruka broja iz Indonezije
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

marioart, Anonimci (307)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.33 Seconds

Provided by iJoomla SEO