Kako stitite bicikl od kradje?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako stitite bicikl od kradje?


28.02.2023 | 20:15
Krenuo sam neki dan kupiti bicikl za do kafane i naletio na dobru priliku i zavrsio sa puno hipsterskijim vozilom nego li sam planirao.
Sad me najvise brine kako ga zastititi od kradje. Znam da ako ga netko bas zeli ukrasti to ce i napraviti ali da ga bas ne predam na pladnju.

Koliko sam procitao, vecina kaze "koristi dva lokota/lanca razlicitih proizvodjaca". Naletio sam i na neka rjesenja koja imaju ugradjen alarm sto mi se ne cini lose...eventualno negdje sakriti i airtag?

Uglavnom mi treba da ga osiguram na javnom i prometnom prostoru dok srcem pivu, idem u kupovinu ili se posrati negdje. Svi savjeti i iskustva sa dobro dosli.

trek1.jpeg
28.02.2023 | 20:20
Pusti nek ti ovog ukradu i kupi si neko muško biciklo.
28.02.2023 | 20:23
Nabijem te, samo si ljubomoran! Pustit cu si i usukati brcice dok idem na tost sa avokadom i craft pivu i sve ce biti u redu.
28.02.2023 | 20:36
Craft pivu u Irskoj? Iscipelart će te, čovječe!
28.02.2023 | 20:37
Nisam toliko ljubomoran koliko još nisam spreman izaći iz ormara

U biti mi se jako sviđa bajk i kombinacija boja.
Jedino me muče sic i torbica. Sami za sebe su mi super retro, ali nisam siguran jel se uklapaju u suvremeni štih bicikla ili se isklapaju.

(mal ti bumpam temu dok ne naiđe netko koristan )
28.02.2023 | 20:45
smayoo kaže:
Craft pivu u Irskoj? Iscipelart će te, čovječe!


Bolje da sute, oni ovdje mahom piju Heineken i Coors.
28.02.2023 | 21:03
Riba kaže:
...
Sad me najvise brine kako ga zastititi od kradje...


Kupi ženku rottweilera i miran si.

Kaj se tiče bajka, boje mi malo vuku na KTM,... ali kako su se već dotakli, kaj u Irskoj nema muških bicikala?
28.02.2023 | 21:17
Jedna za Ribu.

Neko mi je ukrao biciklo
jer ga nisam dobro vez'o lancom
na biciklo ovde sam naviklo
da se ne bi osecalo strancom
b
28.02.2023 | 21:19
Amsterdam, Dublin, sve je to slično.
28.02.2023 | 21:24
Dečki, ako ste se došli ovamo samo zajebavati, molim vas da se odsubskrajbate s moje i Ribine teme.
Mjesto zajebanta sam ja bezecirao, a vi biste trebali davati konstruktivne savjete čovjeku u nevolji.

Mislim, očigledno je u nevolji čim je kupio takvo biciklo
28.02.2023 | 21:38
Imam neki lokot stari je kupio ,pa mogu slikati kao slovo U je ...teško ga je obit,a i držim ga u garaži s rolo vratima
28.02.2023 | 21:48
Koliko ljubomore u ovom threadu...

Ja imam kryptonite u-lock. Čak bi ti odgovarao bojom. Mrak ti je bike!
28.02.2023 | 21:53
Hvala zoranowsky & Krehacro, skoro sam uzeo neki karbon street race bicikl i onda je uletilo ovo sto je taman za rezim upotrebe koji treba ovom zrelom gospodinu.
Koliko kuzim taj Kryptonite je top, vidjet cu imaju li koji model ispod 4 kile.

Update: vjerojatno mi treba jedan od onih modela sa dodatnom sajlom da prednji kotac ne dobije noge.
28.02.2023 | 22:07
e da oval U Kryptonite...koliko mi stari kaze tesko ga je obit...kao treba ti motoflex...i ja i on imamo bas skupa bicikla,pa smo uzeli taj
28.02.2023 | 22:32
Ovo me sjetilo frenda s faksa, koji je dolazio na faks biciklom od djeda kojeg je izvukao iz ropotarije iz podruma. U djedovo vrijeme nije se koristilo lance pa si je kupio neki (u ono vrijeme) ultrabrutal lanac. I jednog su mu dana, iz zajebancije, zlobe iz KSET-a ukrali - lanac, a bicikl ostavili.
28.02.2023 | 22:35
hahahhahahaha mayo oplakah hahahahahahah
28.02.2023 | 22:37
Već su ti ukrali narančasti poklopac ventila zadnjeg točka.

Prije će ti ga netko rozim sprejom iz pakosti prefarbati nego ukrasti.
28.02.2023 | 22:37
zoranowsky kaže:
Koliko ljubomore u ovom threadu...


Pa ne bi objavljivao fotografiju da nije htio izazvati ljubomoru
28.02.2023 | 22:45
Mučki provokator, taj Riba...
28.02.2023 | 23:14
Koji ste vi papci... Čovjek je objavio fotografiju svog bicikla da znate kakav mu je lanac passent.
28.02.2023 | 23:48
Borisone kaže:
Već su ti ukrali narančasti poklopac ventila zadnjeg točka.


Jebate stvarno, ne mogu takav u grad!
01.03.2023 | 00:10
Meni su ukrali sve moje bicikle od prvog ponija koji je u Dubravi bio u zgradi u podrumu pa kad smo se selili bicikla više nije bilo. Uredno vezan, ali eto. Onda su mi sljedeći maznuli kad sam došao ko student u Studenac / Studentski Grad, opet u Dubravi na neki rođendan. Pa sljedeći iz spremišta u zgradi na Jarunu. Ok onda sam jednu specku prodao za sitne pare jer sam je tako i kupio. Onda su mi MTB maznuli iz haustora, uredno vezan za gelender.

Moj zadnji bajk vezujem zato lancem koji ima zakačen lokot, ali onako po sredini i taj lokot je tu za ukras, da se vidi lokot. Na krajevima lanca je karabiner, dakle stvar koju "otključam" potezom prsta pa tako skidam i stavljam lanac u sekundi. Naravno da će mi ga jednog dana ukrasti ali bar se ne živciram oko svega.

01.03.2023 | 09:18
Uzmi dobar u-lock, je malo tesko za nositi ali je jedina stvar od koje vecina lopova odustaje jer se ne trga lako. Ja imam isto kryptonite sa dodatnom sajlom vec nekih 10god i nemam primjedbi.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
01.03.2023 | 09:36
Oko zaštite bicikl je situacija jednostavna.
U lock ili Folding lock najbolje štite.

Zaštita se mjeri u minutama.
Za navedene (U lock ili Folding lock, ovisno o materijalu od kojeg su izrađeni) treba 5-10 minuta mira da ih razvale.

Znači ako ga zaključavaš preko dana ili noći na mjestu gdje ima mira da lopov djeluje i ako je vrijednost bicikla vrijedna rizika za lopova tada nikad nećeš biti siguran.

Sva ostala pomagala štite manje.

Jedna od najboljih stvari je GPS koji je povezan sa mobitelom koji te "uznemiri" ako bicikli promjeni svoju lokaciju.
01.03.2023 | 11:51
I kako ti to točno koristi, osim što znaš kad ti je točno bicikl ukraden? Mislim - svjedno su ti ga ukrali, zar ne?
01.03.2023 | 11:59
Moja preporuka je da ga, neovisno o sajli, ostavljas negdje pod kamerama. Ne krade se samo cijeli bicikl, krade se sve, od sica pa nadalje.
01.03.2023 | 13:14
I dalje sam stava da je rottweiler najbolje i najsigurnije rješenje,... a može i pomoći kad dođeš na veću uzbrdicu da ne moraš pedalirati ko sivonja

PS. Dodatni je bonus kaj ga danas bez problema možeš modno uskladiti s biciklom

10-2.png
safe-collar-2.png
  • Air
  • Korisnik
  • 64
01.03.2023 | 15:21
smayoo kaže:
I kako ti to točno koristi, osim što znaš kad ti je točno bicikl ukraden? Mislim - svjedno su ti ga ukrali, zar ne?


Koristi tako što odmah znaš kada ti kradu bicikli (čim gps registrira projenu lokacije bicikla) čovjek može pratiti u realnom vremenu gdje se bicikli kreće i može presresti kradljivca.

Bilo je prije par dana slučaj u Zg, dostavljaču su ukrali električni bicikli sa GPS-om i u roku od 10-15 minuta našli su bicikli.

Bit je da odmah dobiješ obavijest da ti kradu (bicikli, motor, auto) i da reagiraš u prvim minutama jer kasnije, nakon par sati je kasno. Čuo sam da su neki ljudi tako uspjeli naći i ukradeni auto prije nego su ga krenuli rastavljati, uhvatili su ih u garaži.
01.03.2023 | 20:00
Air kaže:
Zaštita se mjeri u minutama.
Za navedene (U lock ili Folding lock, ovisno o materijalu od kojeg su izrađeni) treba 5-10 minuta mira da ih razvale.

Znači ako ga zaključavaš preko dana ili noći na mjestu gdje ima mira da lopov djeluje i ako je vrijednost bicikla vrijedna rizika za lopova tada nikad nećeš biti siguran.


Nece nikada biti nigdje preko noci ili na mjestu gdje netko moze na miru piliti. Najbolji savjet koji sam procitao je onaj koji podsjeca na vic da kad bjezis od medvjeda nije bitno da si najbrzi vec samo da si brzi od najsporijeg.

Drugim rijecima, nadji bicikl sa losijim lokotom od tvojeg i parkiraj i zakljucaj ga pored njega.
01.03.2023 | 20:01
Air kaže:
smayoo kaže:
I kako ti to točno koristi, osim što znaš kad ti je točno bicikl ukraden? Mislim - svjedno su ti ga ukrali, zar ne?


Koristi tako što odmah znaš kada ti kradu bicikli (čim gps registrira projenu lokacije bicikla) čovjek može pratiti u realnom vremenu gdje se bicikli kreće i može presresti kradljivca.


I sto onda, presretnem ga pa me tip jos nasamara i ukrade mi novcanik?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 42 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, Anonimci (640)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO