Plex DB, artwork i cache
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Plex DB, artwork i cache


14.02.2022 | 22:44
Znam da nas ovdje ima dosta Plex-ovaca, pa rekoh da vidim kakva je situacija kod drugih.

Svi znam da kako dodajemo stvari u library i sama instalacija Plexa raste, baza raste, artwork za stavke u libraryju itd. Pretpostavljam da artwork i cache tu uzmu najveci danak.
Znaci, sami video sadrzaji su u folderu koji je zadan za library i to nije ono sto me zanima ovdje, nego pitanje je na koliko vam je sama instalacija Plex-a narasla.

Evo moj primjer:
Imam 2 libraryja: Movies i TV Shows.
Movies sadrzi 2028 filmova a TV Shows sadrzi 10542 epizoda, znaci to je ukupno 12570 items (stavki?).
(*Namjerno ne pisem velicinu toga svega, jer svako ce imati video zapise drugacije kodirane, drugaciji bitrate, mislim da ovdje to nije ni bitno, bitan je broj filmova i epizoda, jer svaki taj item ima svoj metadata i artwork)

Plex app mi je trenutno narasta na 38.23 GB. Sad ako to idemo malo rastaviti:
1) cisti vanilla Plex = nisam obraca paznju kad sam ga prvi put instalira, ali reci cu 1GB (iako cisto sumnjam, pretpostavljam da bi realnije bilo reci 200-300 MB)
2) nekakvi cache = ajmo opet reci 5-6 GB

Znaci zaokruzimo (na sto manje moguce jer ovo gore ipak pretpostavljamo) neka ostane 30 GB za metadata.
To onda ispada skoro 2.5 MB za svaki item u libraryju.
Meni se to ipak cini puno, jer to bi u pravilu tribalo biti nesto sitno texta i jedan artwork (koji obicno dolazi sa themoviedb.org ili thetvdb.com i u pravilu je 500-600kB).

Kakva su vasa iskustva, velicina libraryja i na koliko je narasla instalacija?
Ima li koji siguran nacin za ovo ocistiti malo? Backup baze naravno imam uvijek, ali svejedno ne bi bas zelio cackati previse i provocirati da moram taj backup vracati.
Sve one opcije remove old cache weekly, remove old bundles.... su mi poklikane, ali svejedno ne vidim da bas neki efekt.
15.02.2022 | 19:30
Nitko? Da nisam u krivu kategoriju stavio? Pa znam da ovdje ima bar nekoliko Plex-ovaca
15.02.2022 | 20:43
Ne navraćaju svi baš svaki dan. Ako misliš da bolje paše u neku drugu kategoriju, reci pa prebacim.
15.02.2022 | 22:21
Imas pravo, malo sam nestrpljiv. Sto se kategorije tice, PMS nije samo Mac software da ga tamo stavimo. Evo bas ja naprimjer ga vrtim na NASu, znaci Linux. Tako da mislim da je ipak ovdje u Ostalo tehnicki najpreciznije.
  • Dijete
  • Posjetitelj
16.02.2022 | 00:02
Imam manju bazu (900 filmova) i ne znam koliko epizoda (1.5TB podataka sve skupa)...

Plex Media Server u ~/Library/Application Support folderu mi je 1.52 GB, a sami app u applications mi je 131.MB

Nigdje drugdje ne nalazim da Plex koristi prostor na disku.
16.02.2022 | 23:48
Hvala Dijete.

To je dosta manja baza, ali svejedno mi djeluje ‘optimiziranije’ nego kod mene. I bez serija ako racunamo samo sa tih 900 filmova to je 1.7MB po filmu, znaci sa serijama to ispadne jos manje. Ne znak koliko serija imas, ne moze biti bas puno ako je 1.52GB total ali svejedno i samo s ovim je bolja situacija nego kod mene. A ja sam svoju racunicu jos debelo natega da ispadne sto manje.

Morat cu malo prokopati, nisam bas zadovoljan. Neka je to NAS i ‘ima prostora’, svejedno ne znaci da se triba razbacivati.
  • Dijete
  • Posjetitelj
17.02.2022 | 00:58
Ja imam trailere iskljucene…

Mozda ti je posrkao sa interneta sve trailere pa ih drzi u bazi…
17.02.2022 | 02:10
Evo i mene.

Plex Media Server folder u Application Support folderu mi ima 1.39 GB.

Sama PMS aplikacija je 145 MB, ne vidim kako bi se to mijenjalo?

A Plex Media folder mi je velik 2.8 TB.
17.02.2022 | 10:27
Moja baza nije velika jer ja kako sto pogledam, tako i obrisem.

GIGO pristup.
18.02.2022 | 22:28
Yep, digital hoarder sam, priznajem (ja cuvam cak i stare verzije svakog app sto koristim, barem 4-5 verzija, ono "ako nedaj boze jednog dana zatreba").

Nemam trailere ukljucene, ali uputio si me u dobrom smjeru. Malo googlajuci vidim da ljudi preporucaju iskljuciti Genrate video preview thumbnails, ali nazalost kod mene je i to vec iskljuceno. Probat cu iskljuciti i sve ove druge Generate chapter thumbnails i Generate intro video markers (mada ovaj drugi feature mi se bas svidja, ali moram dokuciti sto zdere sav taj storage). Ali to sve ima utjecaj samo na nove stvari sto dodam u library, moram jos skuziti kako pocistiti to sve za postojece.
  • Dijete
  • Posjetitelj
18.02.2022 | 23:15
Nakon sto iskljucis sve sto ne trebas, zasto jednostavno ne izbrises bazu i kazes Plexu da proskenira sve? Nece mu trebat vise od pola sata za to...
19.02.2022 | 00:09
Jednom davno sam mu to bio pustio pa sam masu toga mora prepravljati, a sad kad mi je library jedno 5-6 puta veci jednostavno si to ne mogu vise priustiti. Izgubio bi najmanje 2 dana dok sve pregledam i ispravim ako je sto krivo prepozna, a znam da hoce jer je i prvi put bilo tako.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 10 minuta
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

cariblanco, Jedro, saint, songoku, Anonimci (426)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.06 Seconds

Provided by iJoomla SEO