Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


27.06.2021 | 13:44
Kloba kaže:
što se vrijeđanja tiče - točno sam ulovio što ga je pogodilo.
Kada si počeo pisati onako vividno o tjelesnim izlučevinama pa to usporedio sa ljudima plitkih pogleda na stanje stvari.
Tu negdje se on našao.
I paf - pak si ga uvredil.


LOL, toliko sam toga napiaoda niti ne znam što se obrisalo, trebalo bi priložiti screenshot prije brisanja

Makar, jesam li zbilja NJEMU rekao da je kanalizacijsko govno bez mozga ili se samo on pronašao u tome?
Mislim, prvo jest direktna uvreda i treba ju obrisati, drugo je samo opis karakteristika jedne skupine fašistoidnih desničarskih pravovjeraca. To nije direktna uvreda i ne bi se trebalo brisati Ali nećemo sad Smaji raditi paštašutu.

Hej Jura, koga su ti partizani ubili? Što su vam sve oduzeli? Mora biti neki razlog da si tako bijesan na njih?
27.06.2021 | 13:46
@Vanjuška, poslao sam ti privatni mail.
27.06.2021 | 13:46
jura22 kaže:
Njegov djed i tako 500.000 njih nije imalo srece. Sve ih Tito likvidirao.


Pola milijuna jebote. Vadiš te brojke iz guzice ili? Nemoj mi samo citirati dnevno.hr i ostale proizvođače fake newsa molim te.

Drago mi je da neki pate u RH zbog demokracije i slobode.


Patimo samo zbog budala koje podržavaju koruptivni i lopovski mentalitet, dok god im taj isti prodaje priče o good guy ustašama borcima za slobodu i bad guy partizanima.

Živjela demokracija i sloboda u kojoj nam sijeku šume i kopamo po kontejnerima
27.06.2021 | 13:51
Znaš da sam dva cijela dana radio u Dnevno.hr?
Pobjegao sam glavom bez obzira.
Tada su još bili u neboderu Vjesnika, na nekom 10. katu.
To je osnovala Nataša Zečević, i jedan lik iz Jutarnjeg.
Oboje pisani novinari, naše godište - 1980. rođeni.
Ona je sa Anom Rukavinom radila u Vjesniku.
Uglavnom, nakon dvije-tri godine su prodali to nekome.
A tada im se rad svodio (kada je još bilo njihovo i kada sam ja došao) na čisti copy/paste.
Imali smo zadane strane za vidjeti i morali smo presložiti tekstove koje je urednik htio da se objave, kako ne bi ispala prepisivačina od A do Ž.
Užas.
27.06.2021 | 13:55
Imam ja par prijedloga, za koje misli da su dobri. Mislim da svatko normalan s demokršćanske ili konzervativne strane, ne misli neke svoje ideje temeljiti na paveliću i ndh i da se je toga odrekao. Za vas s lijeve opcije je potrebno da se odreknete dvije vaše dogme, a to je Tito i komunizam. Pokojni Tuđman je rakao da "ndh, nije bila samo puka kvislinška tvorevina, nego i određenim dijelom želja Hrvata za svojom državom".

Tako i mi svi znamo da NOB, nije bio samo komunistički pokret ( gdje je bilo cca 10-15 % komunista ) nego i velika želja Hrvatskog naroda da svrgne fašistiku vlast. Nitko ne spori vaš ili naš antifašizam, ali treba to razdvojiti od komunizma, koji je bio isto zlo kao i sam fašizam.

Druga dogma je Tito, a to je malo teže razbiti ( molim klobu da ne čita dalje ) Kad se pokažu podaci o razmjerima zločina dotičnog gospodina, idu alibi odgovori, poput kolege smayoo s jurom 22. Pa nisu ustaše platile svu tu stranu štampu, da pišu, već kako pišu o Titu. Evo ja vam pišem o njemu s velikim prvim slovom Ako možemo razumijeti da je morao toliko ljudi poubijati, da bi Jugoslavija mogla živjeti, kako onda protumačiti goli otok i sve druge čistke koje je napravio. Pa nije valjda i tamo ubijao ustaše ? Da budem do kraja jasan, takav čovjek bi ubio i vlastitu mater, samo da može ostati na vlasti, jer ga je samo vlast zanimala, a u prvom postu sam napisao kako je došao na vlast, smaknuvši svoje protivnike. To je jedan jako bezkurpulozni čovjek, kojem čovijek nije značio ama, baš ništa. Ovo nije moja bljuvotina iz kanalizacije, nego je istina.

Ako se možemo složiti da je zločin, zločin i nema naših i vaših zločina i ako je zločin ubiti kokoš, ako je ne mislimo pojesti, pa idemo se uloviti za tu jebenu kokoš i na njoj nešto graditi.

@Vanjuška, ja ne čitam samo desničarske portale, čitam ih sve, a pogotovo kometare ispod njih i ti komentari su nešto što me jako iritira, s bilo koje strane. Najvećim djelom zbog njih i znajući trenutno stanje, koje je kakvo već je, sam otvorio ovu temu.
27.06.2021 | 13:58
@Vanjuška - jbg. Zovi popa.
27.06.2021 | 14:02
Vanjuška kaže:
jura22 kaže:
Njegov djed i tako 500.000 njih nije imalo srece. Sve ih Tito likvidirao.


Pola milijuna jebote. Vadiš te brojke iz guzice ili? Nemoj mi samo citirati dnevno.hr i ostale proizvođače fake newsa molim te.

Drago mi je da neki pate u RH zbog demokracije i slobode.


Patimo samo zbog budala koje podržavaju koruptivni i lopovski mentalitet, dok god im taj isti prodaje priče o good guy ustašama borcima za slobodu i bad guy partizanima.

Živjela demokracija i sloboda u kojoj nam sijeku šume i kopamo po kontejnerima


www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=804318

A ti mozes i dalje vrijedjati.

I sada sam jako sretan zbog tvoje patnje. Neopisivo.
27.06.2021 | 14:03
@cairblanco - interna šala - nego samo da ti odgovorim za Goli Otok i tvrdnje da je čovjek obožavao vlast.
Iskreno - nemam ti šta odgovoriti.
Svaki političar se bori za vlast, pa tako i on - a Goli otok je činjenica.
Eto.
Ne mogu osporiti nešto što je istina ili za što ja nemam dokaze da nije istina.
A u ovom slučaju i prvo i drugo za mene osobno - vrijedi.
EDIT:
Inače, Daily Mail je tabloid u vlasništvu Jamesa Harmswortha, i nosi težinu u UK kao Dnevno.hr ovdje.
A kada Britanci, koji su poklali pola planete i još žale za tim Viktorijanskim vremenima kada su vladali tom polovinom, slažu listu diktatora i masovnih ubojica - onda mi se baš prisere.
Jer Tita je na vlast postavio upravo Britanac - Winston Churchill.
Trebali su birati između Draže i Tita pa izabrali njega kao lika koga će poduprijeti...
To što im je kasnije uzeo pola Commonwealtha i napravio Nesvrstane ih i danas jako boli.
Pa ipak mu je jedna od britanskih najdesnijih premijera - Margaret Thatcher - došla na sprovod.
Sorry @cairblanco što odgovaram na ovo tebi, ali lakše mi je komunicirati s nekim koga smatram normalnim.
27.06.2021 | 14:30
cariblanco kaže:
Imam ja par prijedloga, za koje misli da su dobri. Mislim da svatko normalan s demokršćanske ili konzervativne strane, ne misli neke svoje ideje temeljiti na paveliću i ndh i da se je toga odrekao. Za vas s lijeve opcije je potrebno da se odreknete dvije vaše dogme, a to je Tito i komunizam. Pokojni Tuđman je rakao da "ndh, nije bila samo puka kvislinška tvorevina, nego i određenim dijelom želja Hrvata za svojom državom".


Pokaži mi takvoga s demokršćanske strane. Nema danas u Hrvatskoj takvoga nažalost. Ako i ima, skriva to, jer bi izgubili dio glasača. A takvoga onda ne bih nikad ni podupreo jer ne želim licemjera na vlasti.

Tuđdman je puno gluposti izrekao, pa tako i ovu. NDH je bila najobičnija marionetska tvorevina koju nije htio poduprijeti niti jedan normalan hrvatski političar iz tog vremena, osim naravno ovog papka Pavelića. Nemoj se na Franju puno pozivati, podsjećam te da se okreneš malo oko nas i vidiš kakvu nam je državu ostavio u amanet, slabo je to. Sve bih dao da su ljudi bili pametniji i prepoznali njegove populističke fore, a da je Gotovac bio agresivniji. Tko zna kakvu bi Švicarsku imali s njim na vlasti... iskreno vjerujem da ne bi bilo toliko lopova u vladi... A možda sam samo naivan.

Tako i mi svi znamo da NOB, nije bio samo komunistički pokret ( gdje je bilo cca 10-15 % komunista ) nego i velika želja Hrvatskog naroda da svrgne fašistiku vlast. Nitko ne spori vaš ili naš antifašizam, ali treba to razdvojiti od komunizma, koji je bio isto zlo kao i sam fašizam.


Zaboli me za komunizam, ja sam rođen i živio u socijalizmu, što nije ista stvar. Znam da desničari vole to sve izjednačavati

Ako možemo razumijeti da je morao toliko ljudi poubijati, da bi Jugoslavija mogla živjeti, kako onda protumačiti goli otok i sve druge čistke koje je napravio. Pa nije valjda i tamo ubijao ustaše ? Da budem do kraja jasan, takav čovjek bi ubio i vlastitu mater, samo da može ostati na vlasti, jer ga je samo vlast zanimala, a u prvom postu sam napisao kako je došao na vlast, smaknuvši svoje protivnike. To je jedan jako bezkurpulozni čovjek, kojem čovijek nije značio ama, baš ništa. Ovo nije moja bljuvotina iz kanalizacije, nego je istina.


Nisam nikad ni rekao da nije istina. Imao je svoju viziju kako da svi narodi Jugoslavije idu dalje i radio je sve da bude po njegovom, s njim na čelu naravno. Takva su bila vremena, imao je priliku i iskoristio ju je. na Golom su završavali neistomišljenici i nevini, no jednako tako i lopovi koji su pokušali pljačkati sve nas, tipoviu poput Todorića. I naravno, NDH nostalgičari koji su svoj fašizam i žeđ za krvlju i klanjem maskirali u kvazidomoljublje. Sorry, nisi domoljub ako prizivaš NDH kao smjernicu za novu samostalnu državu. Nisi.


@Vanjuška, ja ne čitam samo desničarske portale, čitam ih sve, a pogotovo kometare ispod njih i ti komentari su nešto što me jako iritira, s bilo koje strane. Najvećim djelom zbog njih i znajući trenutno stanje, koje je kakvo već je, sam otvorio ovu temu.


I tema mi je ok, dok god se trudimo raspravljati. Ti nama otkriješ neke svoje ideje, mi tebi naše. Kao neki kompromis, no izjednačavanje zvijezde sa U ili svastikom, ili ZDS sa SF-SNnije kompromis već krivotvorenje prošlosti.

Kvazidomoljubi vole srati kako je JNA imala petokraku kad su granatirali Vukovar, sorry buraz, oni koji su to radili su bili četnici, samo prerušeni. A ionako je vrlo brzo zamijenila tu petokraku sa novim oznakama. I neću zbog tih par mjeseci izjednačavati srpska zlodjela u 90tima sa herojskom NOB. To mogu samo polupismeni idioti.

isto tako neću zbog par idiota iz HOSa koji su većinu rata proveli provaljujući po Splitskim stanovima i paradirajući na zagrebačkom Glavnom kolodvoru i nešto malo u borbi legalizirati ZDS jer "oni su se borili za Hrvatsku". Ne, nisu. borili su se za NDH i Pavelića, tek kad je Francek popizdio i zauzdao ih su se počeli boriti za HR. A i tu im je dao previše kompromisa oko znakovlja. I danas imamo što imamo, ljude koji nas vraćaju na '45 umjesto da gledamo u budućnost.
27.06.2021 | 16:25
Kloba kaže:
@Vanjuška - jbg. Zovi popa.


Imas pravo, naci ce ga u crkvi na Trgu Petra Preradovica.
27.06.2021 | 18:39
Nego... Kako komentirate da je Vlašić, kao igrač utakmice sa Škotskom, dobio pehar s crvenom petokrakom?

VlasicMOTM.jpg
27.06.2021 | 19:01
Ljudi, jeste svjesni da je Perišić popušil koronu i nemre igrati sutra? Ode mast u propast...
27.06.2021 | 19:21
Jeste svjesni da se Perisic dva puta cjepio!
27.06.2021 | 20:14
Djuro genijalac kaže:
Ljudi, jeste svjesni da je Perišić popušil koronu i nemre igrati sutra? Ode mast u propast...

Jebiga. Navodno se nije cjepio dva puta.
sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/nogomet-...dio-potvrdu-15083927
Ma, Kramarić, Petković, Vlašić...
Neka mlađi nauče kako je igrati s mrcinama od reprezentacija.
Ionako se sve to mora pomladiti i bolje ih je što prije baciti u vatru što mlađe.
Još su su ovi nabrojani i prilično zreli; Krama ima 27, Petković 26, Vlašić 24 godine.
Ovaj Euro nam služi za pomlađivanje repke i ništa više od toga.
Ne može nam Luka biti kičma još zadugo, kao što ne možemo očekivati od Perišića da ostane već nakon ovog Eura.
Dao Bog da odluče ostati što duže, ali priroda radi svoje.
No, kada su išli tamo - svi smo sumnjali da neće proći skupinu iako smo uboli daleko najlakšu grupu.
Još kada su počeli igrati, sumnje su nam se samo potvrdile.
I da, činjenica ostaje da je Perišić zabio dva od četiri gola koliko smo ih ukupno dali uz Vlašića i Modrića (ako ne griješim u zbroju) - ali jebiga - plakati sada nema smisla sve da se cjepio deset puta.
Na koncu konca, nismo jedini kojima je bitan igrač ispao pozitivan na Koronu.
Moramo pomladiti momčad, a ovaj EURO 2020 (21) ima samo tu funkciju za Hrvatsku.
Po meni.
Nama je najbitnije ostati ona momčad koja redovito igra na velikim natjecanjima, odnosno završnicama istih.
Stoga ponavljam - pomlađivanje.
Kada su nas Francuzi pobijedili 2018, imali su jednu od najmlađih momčadi u Rusiji. Pa Mbape je zabio drugi nakon Pelea pola stoljeća ranije gol u finalu SP-a kao tinejdžer.
Ja držim da sve ima svoj razlog i da će nama ta njihova "takni, makni" igra zapravo pasati.
Mi ne znamo igrati sa bunker ekipama; a kada se igra otvoreno to nam je u pravilu milina.
Tako da ukoliko će naši imati svoj dan, po meni je sve moguće.
Vidi kaj su Austrijanci napravili Talijanima. Bome su ih namučili fino.
I činjenica da je na Španjolcima presing jer su favoriti nama ide u korist kao underdogu sraza.
Jer tada smo najbolji...
EDIT:
Eto, uloga favorita pokazala se kobna za Nizozemce. Česi idu dalje na Dansku.
27.06.2021 | 21:48
jura22 kaže:
Jeste svjesni da se Perisic dva puta cjepio!


A jesi li ti svjestan da svjesno iznosiš dezinformaciju, jer, prema informacijama iz medija, nigdje nije objavljeno da li se cjepio ili ne. (osim evenutalno na nekoj Facebook grupi koja promiče globalnu teoriju zavjere vezenu za COVID-19, cjepivo i 5G mreže, ali taj izvor je vjerodostojan otprilike kao i većina tvojih postova ovdje na forumu).

Uostalom, čak i da se cijepio dva puta, ne bi bilo ništa čudno što je pozitivan na COVID-19, jer se već odavno zna da niti jedno dostupno cjepivo ne pruža 100% zaštitu od zaraze.
27.06.2021 | 22:10
Ja sam tako čuo oko podneva i bilo mi je čudno.
Kakve veze ima 5G s koronom i cjepivom?
Daj probaj nekako u Ustaše i partizane ugurati!
27.06.2021 | 22:12
Gjuroo kaže:
Nego... Kako komentirate da je Vlašić, kao igrač utakmice sa Škotskom, dobio pehar s crvenom petokrakom?

VlasicMOTM.jpg

Drago mi je za njega jer mi se jako sviđa kao napadač.
A zvijezda je u jednu ruku oznaka "zvijezde tekme", u drugu zvijezda sa Heineken pive, kao sponzora prvenstva.
Spojili su ugodno s korisnim.
EDIT:
Heineken Star of the match:
www.uefa.com/uefaeuro-2020/news/026a-127...n-star-of-the-match/
27.06.2021 | 22:14
Gjuroo kaže:
Nego... Kako komentirate da je Vlašić, kao igrač utakmice sa Škotskom, dobio pehar s crvenom petokrakom?

VlasicMOTM.jpg


Ima bijeli rub.

Isto tako nisu sve svastike simbol nacizma.

www.google.com/search?q=variant+svastika...imgrc=MCJO_c9Hg1QzzM
27.06.2021 | 22:58
jura22 kaže:
Ja sam tako čuo oko podneva i bilo mi je čudno.
Kakve veze ima 5G s koronom i cjepivom?
Daj probaj nekako u Ustaše i partizane ugurati!


Tako si čuo od koga?!
Perišića osobono? Glasnogovornika HNS-a? Na Dnevniku na TV-u? Na nekom od informativnih poratala? Od prijatelja?
Ili od nekoga tko je to pročitao na Fejsu?

I, bilo ti je čudno, ali eto, "ispalio" si tu "informaciju" kao nešto vjerodostojno ovdje na forumu?!

5G nema nikakve veze sa koronom i cjepivom, ali, naravno, to ne spriječava "stručnjake" na gore navedenim Facebook grupama da "povežu" rasprostranjeost 5G sa epidemijom korone, ili sadržaj cjepiva sa 5G čipovima.
27.06.2021 | 23:52
jura22 kaže:
I sada sam jako sretan zbog tvoje patnje. Neopisivo.


Ne postoji duševno zdrav čovjek koji može ovakvo što izjaviti za bilo koga. Posjeti psihijatra, čovječe, ne iživljavaj se ovdje, ne može te to izliječiti.
28.06.2021 | 07:46
Ovo je sarkazam na sve uvrede koje mi upucuje.
Zar ne mislis da je on psihicki bolestan jer vidi Ustase na svakom kutu, lopove u svakoj vlasti?
28.06.2021 | 08:43
jura22 kaže:
Ovo je sarkazam na sve uvrede koje mi upucuje.
Zar ne mislis da je on psihicki bolestan jer vidi Ustase na svakom kutu, lopove u svakoj vlasti?


If it walks like a duck......................
28.06.2021 | 09:59
smayoo kaže:
jura22 kaže:
I sada sam jako sretan zbog tvoje patnje. Neopisivo.


Ne postoji duševno zdrav čovjek koji može ovakvo što izjaviti za bilo koga. Posjeti psihijatra, čovječe, ne iživljavaj se ovdje, ne može te to izliječiti.


Zasto? On meni mozereci da sam govno. To si previdio namjerno. Akada je nesto napisem, onda ne promakne.

I dalje cu se truditi da se Vanjuska osjeca grozno i na izborima zaokruzivati za nejgove neprijatelje.
28.06.2021 | 16:08
Djuro genijalac kaže:
jura22 kaže:
Ovo je sarkazam na sve uvrede koje mi upucuje.
Zar ne mislis da je on psihicki bolestan jer vidi Ustase na svakom kutu, lopove u svakoj vlasti?


If it walks like a duck......................


Exactly.

I onda se čovjek smatra pametnim jer će me zajebati zaokružujući "moje neprijatelje" na izborima
Imamio Rvacku s takvim biserkama, evo plačem, ali od smija....
28.06.2021 | 16:15
No direct contact please...
No, treće lice - sve pet.
Imamo još ljudi koji se slažu s ovim pristupom.
28.06.2021 | 16:18
@Vanjuška - imaš češke korijene?
EDIT:
Pitam zato što sam nedavno saznao da mi je ime češkog porijekla, što pojma nisam imao.
Uvijek sam to svoje ime povezivao sa borom, crnogoričnim drvom.
Ali njet - ime je skraćeno od "daleka borba".
A korjene povlači iz Češke isto kao i ime Velibor, koje znači "velika borba".
28.06.2021 | 16:28
To mi je još jedan razlog za smijeh kada se netko proglašava velikim Hrvatom.
Pa kada sam vidio da ovakav plav kakav jesam imam čak i ciganske krvi po mami, odnosno njenoj mami i pravoslavne po njenoj mami (to bi mi bila prabaka) koja je konvertirala na katoličanstvo, slovenske po tati i njegovom tati, Ličke po mami od tate, židovske po drugoj prabaki koja je imala kuću u Tkalčićevoj na mjestu gdje je danas kip Marije Jurić Zagorke - mislim da u sebi imam hrvatsku - a otprilike butinu kada bi me rezao ko svinjče po dijelovima.
A čisti Hrvat na ovome forumu, a da to dokaže obiteljskim stablom tri generacije unazad i po tati i po mami čisto sumnjam da postoji.
Ako gledamo nekom logikom.
Ili ja gledam krivo?
28.06.2021 | 16:51
Kloba kaže:
@Vanjuška - imaš češke korijene?


Nope. Oduvijek su moji s mamine strane iz Hrvatske, samo su poslom išli amo tamo. Lika, Antunovac, Zagreb. Prapradjed je bio neki jači liječnik u austrougarskoj pa su mu zbog nekih zasluga dali Y na kraju prezimena, tako da tom logikom imam mađarske korijene (i ulicu u Budimpešti, hehe) makar obitelj nikad nije živjela izvan Hr područja. Djed je bio evangelički svećenik, luteran (prenio ovamo iz Njemačke, Skandinavije.. Ovi s tatine strane isto HR, ali kod njih znam samo dva koljena unatrag, nije me zanimalo dalje.
28.06.2021 | 17:26
Zanimljivo.
28.06.2021 | 17:42
Vanjuška kaže:
Djuro genijalac kaže:
jura22 kaže:
Ovo je sarkazam na sve uvrede koje mi upucuje.
Zar ne mislis da je on psihicki bolestan jer vidi Ustase na svakom kutu, lopove u svakoj vlasti?


If it walks like a duck......................


Exactly.

I onda se čovjek smatra pametnim jer će me zajebati zaokružujući "moje neprijatelje" na izborima
Imamio Rvacku s takvim biserkama, evo plačem, ali od smija....


Drago mi je zbog tebe!
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 59 minuta
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO