ZG izbori
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

ZG izbori


  • Daddo
  • Posjetitelj
16.10.2021 | 07:38
@zabac - koji to natječaji idu? Pitam za frenda.
16.10.2021 | 09:06
Pa po novinama su najavljivali.
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.10.2021 | 09:14
Pa daj me nemoj… najavljivali su i fašizam nad necijepljenima pa eto još Jasenovac zjapi prazan a na portalima oglasi “postani E-Srbin”?

Pokaži mi jedan aktivan natječaj za pozicije u Gradu … ozbiljno pitam za frenda.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
16.10.2021 | 10:43
A jeste me sasjekli s razlogom:

Bertone kaže:
E to je najbolja stvar koju mogu napraviti,... ali da sve 3x brže ode u 3pm
PS. Ako budeš imao priliku prijavi se u vijeće roditelja u OŠ pa da vidiš kako "obični ljudi" konstruktivno mogu napraviti dobre stvari,... opstruiranje na n-tu jer svatko ima svoju ideju i viđenje onoga što je najbolje za djecu i školu


Kloba kaže:
Meni isto ideja sa običnim ljudima nije baš najbolja; bez ljutnje Air.
Struka, struka i samo struka.


jura22 kaže:
A kad ides doktoru, trazis vrhunskoga, a ne obicnoga.


Slažem se s vama.

Moja greška je što sam svoje misli napisao u natuknicama misleći da će biti dovoljno jasno a maksimalno kratko.

Kada sam rekao:
još kad bi imali ideju da pozovu obične ljude da se uključe u potrebne nam promjene... (kao što je to radio Dario Juričan)
...vjerujem da je uvijek netko nešto vidio ali se bojao reći ili je mislio da se to njega ne tiče.


Mislio sam na primjer kada je Dario Juričan pozvao ljude iz Holdinga da mu se jave i svjedoče o pljački Bandića i njegove ekipe i na taj način pomognu pozitivne promjene koje je on pokušao potaknuti.

Nisam mislio da obični ljudi postanu savjetnici i voditelji ili nešto treće.
16.10.2021 | 12:07
Daddo kaže:
Pokaži mi jedan aktivan natječaj za pozicije u Gradu … ozbiljno pitam za frenda.


Što, nisi u stanju upisati u Google "natječaj za pročelnika Grad Zagreb"?

Ti si poslije ratna generacija kojoj sve treba gurati pod guzicu?

Evo ti tu pa gledaj. Ne znam je li još aktivan, ali nije niti važno:
www.zagreb.hr/en/gradski-ured-za-upravlj...movinom-grada/173179
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.10.2021 | 12:40
Naravno da je važno da li je još uvijek aktivan jer ti tvrdiš da "natječaji idu". Ali očekivati od tebe čitanje s razumijevanjem je ipak malo previše.

Svi ti natječaji su stali.
16.10.2021 | 13:59
O čemu ti bajaš?
Napisao sam ono što sam čuo na TV. Ti si skočio i tražio živi oglas, ja ga nisam našao, već jedan istekli.
I sada drama.
Zar je tvoj prijatelj retardirani da sam ne može naći oglase za posao? Treba ka ruku voditi? Ako sam ne može naći oglas ili preko svojih vazala, onda niti nije sposoban raditi takav posao.
Koji vam je vrag? Južina? Premalo seksa? Mali pimpek?
  • Daddo
  • Posjetitelj
16.10.2021 | 14:35
Znači ad hominem?

Prvo hrabro pitaš - tko vam brani da se prijavite, natječaji idu?

Na pitanje - gdje su ti (aktualni i važeći) natječaji - muk.
Ali nema veze što nemaš pojma o tome da nema natječaja, bitno da si ti nama rekao što nas ide i da se prijavljujemo.
16.10.2021 | 18:13
Koliko mu (tom tvom prijatelju) je stalo do posla da mu vazal trazi gdje ce raditi.
Sto nije pratio, mogao se haviti. Vjerojatno bude i drugih natjecaja, prati mu ih i javi mu.
17.10.2021 | 12:20
Mene je sram što sam osvježio ovu temu, gdje sam poslao ovaj link a da ga nitko nije pročitao, a niti komentirao bilo pozitivno ili negativno.
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.10.2021 | 12:59
Kakav komentar očekuješ? Skroz je jasno da Možemo nema vlastitu pripremljenu strategiju ni plan za ZGH niti je to bilo za očekivati da bi mogli samostalno izraditi.

Možemo nije stranka nego platforma (po vlastitoj definiciji) i tu po meni leži najveći problem koji će ih potencijalno koštati mandata (bilo ovog ili nekih budućih - lokalno ili na razini parlamenta). Jednostavno nedostaje jasno definirana struktura i hijerarhija iz koje onda proizlaze i “odgovornosti” za pojedine zadatke koji su im dodijeljeni. Razlog tome su moguće “interesne skupine” kao što se navodi u članku. Problem je što ti interesi nisu financijske, nego “ideološke” prirode. Dok je MB bio živ bilo je jasno da se problem može “riješiti lovom” (to što love nema je drugi par rukava i sasvim drugi problem). Ideološke probleme je trebalo riješiti prije kandidature, sad isti koštaju dragocjenog vremena i novaca. Možemo je u osnovi zelena ljevica no iako svima u platformi odnos prema zelenom i socijalna komponenta jesu zajednički - metode do ciljeva - nisu.

U tom smislu TT je u istoj funkciji kao i MB - odgovornost pred biračima je njegova i osobna. A partikularne interese (čak i da su financijski) zadovoljit ne može jer koštaju, a love nema. Alat koji ima u rukama je postojeća struktura ZGH i procedure i pravilnici. Koji su takvi kakvi jesu i neće se promijeniti dovoljno brzo, a ad hoc rješenja koštaju novaca (jako bitno) i političkog rejtinga (manje bitno).

Čudi me da nisi stavio link na blog AS-a, ali evo stavim ja pa možemo dalje raspravljati ukoliko ima zainteresiranih:

anteportas.hr/cirkus-u-nasem-gradu/
17.10.2021 | 14:07
cariblanco kaže:
Mene je sram što sam osvježio ovu temu, gdje sam poslao ovaj link a da ga nitko nije pročitao, a niti komentirao bilo pozitivno ili negativno.


Otkud sad to? Nitko ga nije pročitao (kako to možeš znati?), niti komentirao? Jesi li TI pročitao postove koji su uslijedili? Ne vidiš tu komentare na taj tekst?
17.10.2021 | 14:30
Daddo kaže:
Kakav komentar očekuješ? Skroz je jasno da Možemo nema vlastitu pripremljenu strategiju ni plan za ZGH niti je to bilo za očekivati da bi mogli samostalno izraditi.

Možemo nije stranka nego platforma (po vlastitoj definiciji) i tu po meni leži najveći problem koji će ih potencijalno koštati mandata (bilo ovog ili nekih budućih - lokalno ili na razini parlamenta). Jednostavno nedostaje jasno definirana struktura i hijerarhija iz koje onda proizlaze i “odgovornosti” za pojedine zadatke koji su im dodijeljeni. Razlog tome su moguće “interesne skupine” kao što se navodi u članku. Problem je što ti interesi nisu financijske, nego “ideološke” prirode. Dok je MB bio živ bilo je jasno da se problem može “riješiti lovom” (to što love nema je drugi par rukava i sasvim drugi problem). Ideološke probleme je trebalo riješiti prije kandidature, sad isti koštaju dragocjenog vremena i novaca. Možemo je u osnovi zelena ljevica no iako svima u platformi odnos prema zelenom i socijalna komponenta jesu zajednički - metode do ciljeva - nisu.

U tom smislu TT je u istoj funkciji kao i MB - odgovornost pred biračima je njegova i osobna. A partikularne interese (čak i da su financijski) zadovoljit ne može jer koštaju, a love nema. Alat koji ima u rukama je postojeća struktura ZGH i procedure i pravilnici. Koji su takvi kakvi jesu i neće se promijeniti dovoljno brzo, a ad hoc rješenja koštaju novaca (jako bitno) i političkog rejtinga (manje bitno).

[b]Čudi me da nisi stavio link na blog AS-a, ali evo stavim ja pa možemo dalje raspravljati ukoliko ima zainteresiranih:

anteportas.hr/cirkus-u-nasem-gradu/
[/b]

Ja nisam stavio ništa na nekakav blog, nego sam stavio link, na index_ov članak. Ja sa svojom objavom tog teksta, nisam želio napadati, a niti braniti TT i njegovu svitu. Želio sam čuti komentar jabučara ( znači za forum, za koje je moje mišljenje, da su iznad prosječni, poznavaoci svakih prilika, vjerovatno i Zagrebačkih ) da iskažu svoje mišljenje oko ovog napisa ! Neki su napisali da riješenje ovog našeg problema traži bar dva mandata, ali se još nisu konzultirali u središnjici, pa dalje ne smiju pisati ? Ove stvari koje je iznio gosp. Vuković su za dorh i državnog odvjetnika, pa me čudi da to nitko ne komentira. Još jedamput ja ne pitam za MB i kako je on vladao i da netko vuče paralele s tim i sebe opravdava. Valjda svima nama je jasno da vladavina MB, nije bila dobra... Pitam za dobrobit svih nas.
17.10.2021 | 14:35
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Mene je sram što sam osvježio ovu temu, gdje sam poslao ovaj link a da ga nitko nije pročitao, a niti komentirao bilo pozitivno ili negativno.


Otkud sad to? Nitko ga nije pročitao (kako to možeš znati?), niti komentirao? Jesi li TI pročitao postove koji su uslijedili? Ne vidiš tu komentare na taj tekst?


Prihvaćam kritiku, mnogi su ga možda pročitali, ali nisu imali muda to komentirati. Vidim da ga je smayoo pročitao, ali je ostao bez komentara, mada smayoo kojeg ja poznajem s jabućnjaka ima komentar o bilo čemu...ili sam ja u krivu ? idemo se malo svađati, da razbijemo monotoniju na forumu
17.10.2021 | 14:53
Naravno da nisam ostao bez komentara. Ali očito je da ti nisi čitao pažljivo.
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.10.2021 | 16:07
cariblanco kaže:


Ja nisam stavio ništa na nekakav blog, nego sam stavio link, na index_ov članak. Ja sa svojom objavom tog teksta, nisam želio napadati, a niti braniti TT i njegovu svitu. Želio sam čuti komentar jabučara ( znači za forum, za koje je moje mišljenje, da su iznad prosječni, poznavaoci svakih prilika, vjerovatno i Zagrebačkih ) da iskažu svoje mišljenje oko ovog napisa ! Neki su napisali da riješenje ovog našeg problema traži bar dva mandata, ali se još nisu konzultirali u središnjici, pa dalje ne smiju pisati ? Ove stvari koje je iznio gosp. Vuković su za dorh i državnog odvjetnika, pa me čudi da to nitko ne komentira. Još jedamput ja ne pitam za MB i kako je on vladao i da netko vuče paralele s tim i sebe opravdava. Valjda svima nama je jasno da vladavina MB, nije bila dobra... Pitam za dobrobit svih nas.


Što je problematično u izjavi:

Čudi me da nisi stavio link na blog AS-a, ali evo stavim ja pa možemo dalje raspravljati ukoliko ima zainteresiranih:

anteportas.hr/cirkus-u-nasem-gradu/


obzirom da na linku koji si ostavio u članku zadnja rečenica glasi:


PS. Sve što je Ante Samodol napisao na svom blogu je, nažalost, istina.


?

Obzirom da pitaš za dobrobit svih nas ja ti pišem gdje vidim probleme u funkcioniranju Grada. Na čelu Grada je gradonačelnik (trenutno TT) i sve odluke vezane uz ZGH koje se tiču zapošljavanja idu njemu na suglasnost. U tom smislu TT=MB i otud ono što ti zoveš "opravdavanjem".

Prvi gradonačelnički potez vezan za ZGH je bio raspuštanje Uprave društva. Drugi - direktno imenovanje dvaju članova Uprave (jedan čiji si članak ti linkao i tražio komentar, drugi onaj čiji sam ja linkao blog i čudio se da nisi i taj stavio).

Ostatak članova Uprave bira se javnim natječajem, oni dolaze na pozicije uz suglasnost gradonačelnika. Nadzorni odbor treba imenovati, a u tom odboru se ne smiju naći članovi Uprave. Ipak, to se dogodi. NV koji kao predsjednik Uprave zakonski odgovara za nepravilnosti u poslovanju na to upozorava i biva smijenjen zajedno s drugim članom uprave koji nije došao na to mjesto putem javnog natječaja.

Jedina razlika zasad između pokojnog MB i TT je u tome što TT na tjednoj bazi održava press konferencije. Nota bene, kad je bilo najsranje s koronom u ZG - MB je organizirao ako se ne varam dnevna obraćanja novinarima na kojima je bio Pavle the tank? U tom smislu ni tu se nije puno promijenilo, odnosno novi gradonačelnik nije nešto inovativan.

Tebi naravno to sve izgleda kao da branim MB i tvrdim da je bilo "bolje" jer smo bili mlađi i manje dužni... osim što eto, ja baš ne vidim neku razliku i promjenu. A nije da je ne želim i ne očekujem.

Ali veli žabac da natječaji idu... a zapravo su svi oni koji su pokrenuti - stavljeni u mirovanje. Jedino što je različito su imena glavnih protagonista.

E da... i novi članovi uprave koji su zamijenili ovu dvojicu su vrhunski stručnjaci iz realnog sektora (INA, CO, DT).

Za ovu tvrdnju o DORH-u - sjećaš se one "neka institucije rade svoj posao"? E točno to očekujemo. Kad su rekle da nema osnove za odbacit ponudu Petra Pripuza - nije valjalo (TT-u). Kad TT veli ja bi dozvolu... ne držiš se zakona (pusa od krampusa iz nadležnih institucija). Ali to može Ćistoća? Ma nemoj. A tko ti je na čelu iste? Natječaj si raspisao 07.09.2021. i zaustavio. Ujedno još uvijek nemaš "legalni" NO u ZGH. Institucije stignu, njima se ne žuri. TT-u se žuri jer se rezultati čekaju a i on sam ima rok trajanja na taj jedan mandat.

Da je sve skupa besplatno za sve nas građane (na čekanje mislim)... i dalje postoji problem love koje nema za bilo kakvu promjenu. Kredit? Jamac? Zna se tko može bit jamac Gradu.
17.10.2021 | 17:31
Bilo je vazno srusiti MB. Daljni komentari vlasti su “zabranjeni”.
17.10.2021 | 19:15
Ne, nego su deplasiarni nakon šest mjeseci nove vlasti. Ona prethodna je stolovala 20 godina, a sve rezultate toga vidimo sami.
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.10.2021 | 20:16
Zapravo nije 20 godina jer MB gradonačelnik kao član SDP-a nije isti MB kao nezavisni / predsjednik stranke BM365. Između ta 4 mandata MB-a je i onaj kratki Vlaste Pavić (SDP).

Koliko god to idiotski zvučalo ali ZG potres 22.03.2020. i onaj u SMŽ 29.12.2020. su dvije uvjetno rečeno "najbolje" stvari koje su se mogle dogodit Gradu u smislu "odgovornosti gradonačelnika" (ma tko god bio i iz kojih redova dolazio).

Ogromna materijalna šteta donijela je odjednom neplaniranu hrpu love "pomoći", dok je ne puno poginulih (u oba potresa manje od 20 ako se ne varam, od čega u Zg samo jedna osoba) ostavilo dojam da smo "super prošli" i nije ubilo moral ljudi koji na tim područjima žive.

Iz pozicije gradske vlasti... država je ta koja šteka i radi čijeg zakona kasni obnova, ergo Gradonačelnik nema tu što puno kad se problem rješava iznad njega. Država ima izgovor u SMŽ koja je strateški lakša za isplanirat i odradit od milijunskog grada a dobivena lova je ionako "s kratkim rokom trajanja" i "namjenska".

Korona je sjela ko budali šamar na sve to jer je na lokalnu razinu spuštena organizacija karantena i troškovi po bolnicama (samo KBC-i su na državnim jaslama ako se ne varam?) pa se lova može trošit hitnim mjerama za zbrinjavanje bolesnih i onih u potresu.

Ne znam kak je vama, ali meni ova 2020-a nikad proć....
17.10.2021 | 20:17
Koliko dugo treba čekati da se demontira stara upravljačka garnitura i postavi nova(menadžment), te ono krucijalno da se napravi reorganizacija? Još 20 godina?
Meni bi recimo trebalo max dva-tri mjeseca, a onda gledamo rezultate. Ako su godinama djelovali kao opozicija i znaju gdje su problemi, onda se nema što čekati. Pa valjda imaju spreman kadar (menadžment i ljude iz struke). Ili nemaju, možda ne znaju što trebaju?
Prolaziš ko uragan i nema se milosti.
Jedno je laprdanje, a drugo su konkretni/odlučni/svrhoviti potezi.
Ja još uvijek vjerujem da će se bar nešto izroditi iz svega ovoga. Nadam se samo da im rješenje nije zadiranje u džepove građana. Ako će im to biti metoda, onda neka na izlasku zadnji ugasi svijetla. A sve mi nekako smrdi na to.
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.10.2021 | 20:49
@JOHN - pričaš o Gradu ili o ZGH?

Grad je skoro pri kraju ako je suditi po izjavama Gradonačelnika. No Grad i reorganizacija gradskih ureda je nama građanima manje bitna od ZGH.

Za ZGH znamo datum kad je postavljena nova upravljačka garnitura. Nadzorni odbor ZGH još nemamo koliko sam uspio popratiti. Reorganizacija je navodno u tijeku, samo fale javni natječaji za upravljačke funkcije na razini pojedinih podružnica u ZGH (oni raspisani 24.08.2021. s rokom prijave 07.09.2021. su stavljeni u mirovanje, obzirom da je selekcijski proces vodila stara uprava ZGH u kojoj su bila dvojica smijenjenih - NV i AS). A dok toga nema - nema ni reorganizacije. Reorganizacija zahtijeva novu sistematizaciju, koja opet traži savjetovanje sa sindikatima, pa novi kolektivni ugovor...

Ima posla ko u priči, ali nema tko odradit jer nema pojedinačno odgovornih - osim gradonačelnika. I ne mora se nitko od "starih" trudit išta specijalno sabotirat, dosta je da sve ide svojim tokom po pitanju procedura i zakonskih rokova u javnim natječajima koji su takvi kakvi jesu.

Zadiranje u džepove građana je nužno i na to teško da gradonačelnik može utjecati puno... no pitanje je da li i to zadiranje će podići kvalitetu usluga koje se pružaju, odnosno promijeniti stvari dovoljno brzo.

I naravno da vjerujem da će sve nakraju ispast dobro za građane i da imaju stvarnu želju učiniti život u gradu boljim.

EDIT: OK, sad provjerio na stranicama ZGH... traži se član uprave ZGH za financije... javni natječaj je trajao od 06.10.2021. do 14.10.2021. to bi značilo da od sutra valjda kreće selekcijski proces... realno je za očekivati da ćemo tog člana dobiti negdje polovicom studenog.
17.10.2021 | 21:29
Pričam o holdingu
  • Daddo
  • Posjetitelj
17.10.2021 | 21:32
Ako Bog da i Allah pripomogne, ZGH bi mogao bit drugačiji na kraju prvog kvartala 2022.
17.10.2021 | 22:24
I ja se nadam
18.10.2021 | 06:45
Baš je lijepo doći ujutro na posao, pijuckati kavu i vidjeti da još uvijek ima optimista
  • Daddo
  • Posjetitelj
18.10.2021 | 07:28
Nu tebe, ko da nikad nisi čuo za onu - i nogom u guzicu je korak naprijed. Svaka promjena je dobra, ako ništa zato jer je drugačije.
18.10.2021 | 08:14
Film "Man of the Year" s Robinom Williamsom, gledali ste ga, vjerujem. On glumi stand-up komičara koji stjecajem čudnih okolnosti postane novoizabrani predsjednik SAD (President Elect). Na samom kraju kaže jednu rečenicu koja daleko nadilazi sam film. "Političari su kao pelene. Treba ih mijenjati često i iz istog razloga."
Jer, kad su predugo na vlasti, postanu uvjereni u vlastitu nepogrešivost i, maltene, svetost. Čak i ako nisu korumpirani, počnu raditi ogromnu štetu društvu, samo zato što smatraju da njihove odluke i metode ne smiju biti podložne kritici.
18.10.2021 | 14:08
Sad ću reći jednu istinu koja se niti meni ne sviđa, ali je tako kako je. Uvjek vam može više štete napraviti pošten i nesposoban čovjek, nego lopov koji je sposoban. Lopov, zna da od vas živi, pa da i vama malo da grickate, dok pošteni nesposobnjaković, misli da sve radi dobro, samo da ga drugi ne shvaćaju. Mi smo izabrali poštenje, samo ono ima cijenu i budite ju spremni platiti. Ja bi isto volio da TT, koje je fakat pošten dobro upravlja gradom. Valjda nema nekoga da misli da se ja sad nešto naslađujem ? Ja sam samo zgrožen količinom neznanja, koju ekipa oko TT, svaki dan iskazuje. Treba donositi odluke i to svakodnevno, i loša odluka je bolja od nikakve.
18.10.2021 | 14:55
Još mi jedna stvar nije do kraja jasna. Vuković i Samodol su, nogometnim riječnikom Messi i Ronaldo. Došli su, ajmo reći protivno proceduri, mada je to bio dobar potez. Znači Vuković je sigurno najbolja osoba koji poznaje velike sustave ( poput ZGH ) dok je Samodol naš vodeći guru po pitanjima financijske prirode. Sad se oni razilaze s tim ljudima, s ajmo reći nekim čudim izjavama oko te odluke ! U poslovnom svijetu, nije baš uobičajeno čuti kritiku, kad se smjeni neka uprava...to se sve ispegla s dobrim otpremninama.
Zato me i čude objave ovo dvoje vodećih ljudi, koje su smjenili i nameće mi se jedan zaključak. Ili su ovo dvoje bili "kukavičje jaje" ili su od muke progovorili, kad su vidjeli s kim imaju posla ?
Nama za izlazak iz ove situacije trebaju stručni ljudi, a ne stranački opredjeljeni. Nadam se da ne misle ovi iz možemo da su osvojili vlast da je 45_a pa da je Zagreb njihov pljen. Ako su točne izjave, da neka se zagreb guši u smeću, ali da onaj tko je dobio odvoz istog, na natječaju, a nije moj svjetonazor, ga neće dobiti i basta. Neki dan gledam na tv, kako su prepolovili stipendiju studentima s posebnim potrebama, a njih u Zagrebu ima oko 30 ? Što smo to uštedili ! Vjerojatno je neki birokrata dobio naredbu da reže i štedi i on je to odradio po birokratskom ključu, ne ulazeći u sam taj problem. Jer da je ušao u taj problem i sam bi valjda uvidio da to nije naka ušteda.
btw. gdje je nastala gosp. Rada Borić ? Skoro je svakodnevno bila na tv i kritizirala je skoro sve osim sebe same.
18.10.2021 | 15:19
Mene čudi da je uopče izabrao nekoga iz holdinga na rukovodeće mjesto. Ja bi recimo imao spreman kadar za te pozicije, a on sigurno ne bi bio iz zgh
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 3 minuta
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, Riba, rticic, temeljnik, tino1, zoranowsky, Anonimci (713)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO