Potvrda o poznavanju rada na kompjuteru?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Potvrda o poznavanju rada na kompjuteru?


07.12.2014 | 12:38
kako bih mogao doći do nekakve potvrde o poznavanju rada na kompu?

naime, muzej za mjesto kustosa traži takvu potvrdu, što je suludo - tim više što to traže jer imaju problema s vlastitim zaposlenicima (starije životne dobi) koji još uvijek ne vladaju ni osnovnim informatičkim znanjem (Word, Power Point i sl.) pa sad traže na natječaju ovakvu potvrdu.
ja nemam ništa formalno jer ni na faksu nisam imao informatiku, a te nekakve ECDL-ove nisam htio plaćati kad znam i više od onoga što se tamo "nauči".
07.12.2014 | 12:41
ECDL to je najbrži način da to dobiješ. Ni fax ti koji put ne ponudi neka znanja koja stekneš mimo njega ili pak nikada ni ne učiš o tome na faxu, ali na kraju imaš papir.

Osim ECDLa nije mi poznatno (kod nas) da se nudi nešto tog tipa, osim recimo nekih tečajeva koji će te opet koštati.
07.12.2014 | 12:48
Nažalost, još jedan glas za ECDL (European Computer Driving Licence).

Nažalost zato jer svi mislimo da se u današnje vrijeme poznavanje rada na računalu jednostavno podrazumjeva, ali iznenadili bi se koliko obrazovanih, mladih ljudi ne zna dalje od facebooka i whats up-a!
07.12.2014 | 13:39
kao što sam rekao, to mi treba za natječaj - dakle, "sutra". :/

sve ovo stoji, a stoji i to da 50% onih koji su položili ECDL jedva znaju upaliti kompjuter - doslovno.
07.12.2014 | 13:42
Očito se ne budeš mogao javiti na natječaj.
Napiši izjavu da znaš raditi na računalu i što znaš, jer do sutra je ne budeš mogao dobiti.
07.12.2014 | 14:03
da, nešto tako ću i napraviti...
07.12.2014 | 14:12
Moja supruga je ovlašteni ECDL instruktor. Kod nje sigurno nitko nije prošao tečaj i položio ispit, a da nešto nije i naučio. Ali, naravno, tko ne koristi - zaboravi.

Ako imaš u svom gradu neku (privatnu) edukacijsku ustanovu (tipa Narodno učilište, Algebra...) gdje su ti voljni (a to će te koštati) održati samo za tebe prekoredni ispit kojeg ćeš položiti, onda ćeš tako dobiti službeni papir koji ti u ovom slučaju treba. ECDL ispit ne možeš nigdje tek tako, preko reda, riješiti.

Ako nemaš takvu mogućnost, onda ti jedino ostaje da napišeš izjavu kao što ti Žabac kaže, s tim da obavezno u izjavi navedeš da im možeš dostaviti formalnu potvrdu naknadno, na zahtjev. Ali ne nadaj se previše. Ovo ti može biti od koristi samo ako se niti jedan kandidat ne javi s valjanom potvrdom.

(Ne mogu, a da ne spomenem kako među mojim studentima ima jako puno onih koji smatraju da suvereno vladaju računalom na razini uredskih aplikacija i da nemaju što naučiti na ECDL tečaju, a onda ispadne da ih neke ne tako prenapredne Excel funkcije, kao što je VLOOKUP, MATCH, INDEX ili RANK potpuno zatiltaju. Pa čak i takve jednostavne stvari kao što je razlika između section break, paragraph break i line break, definiranje stila sa insert section break before i sl... u Wordu. O korištenju polja s Custom Properties da i ne govorim...)
07.12.2014 | 14:58
snaći ću se već nekako, a tako nešto plaćati ne namjeravam iz principa - barem ne za ovakvu svrhu (da sad ne ulazim u razloge zašto).

prije nekoliko godina su prosvjetari besplatno polagali ECDL. nažalost, nisam tada radio u školi, ali sam imao uvid u čitav sadržaj toga i nije bilo ovih stvari koje ti navodiš, dakle tečaj je bio prilično fundamentalan, ali na stranu i to - hrpetina profesora koji su ga položili (jer su tada morali svi proći taj tečaj), ne zna ni mnogo fundamentalnije stvari od ovih koje ti navodiš. i sad netko takav ima dokaz da barata kompjuterom. toliko o ECDL-u...

edit: da stvar bude tragičnija, za ovaj natječaj (kao i za mnoge druge slične) ulogu te potvrde može odigrati i ocjena iz informatike s fakulteta (iz informatike kao općeg ili izbornog predmeta,
da se razumijemo) pa čak i iz srednje škole - znači prije deset ili dvadeset godina (?!).
i još tragičnije, da zaposlenici državnih institucija uopće mogu biti informatički polupismeni ili nepismeni - desetljećima; a mi ćemo valjda plaćati skupe tečajeve...
07.12.2014 | 16:08
Finn kaže:
prije nekoliko godina su prosvjetari besplatno polagali ECDL. nažalost, nisam tada radio u školi, ali sam imao uvid u čitav sadržaj toga i nije bilo ovih stvari koje ti navodiš, dakle tečaj je bio prilično fundamentalan,


Ima osnovni, ima i napredni tečaj. Stvari koje navodim nisam spominjao radi nastavnika koji su morali polagati ECDL, nego radi mladih ljudi koji za sebe misle kako znaju sve o tome što se može i treba znati, a na kraju ispada da im znanje odgovara možda toj temeljnoj razini, a da za neku naprednu - nisu ni blizu.

ali na stranu i to - hrpetina profesora koji su ga položili (jer su tada morali svi proći taj tečaj), ne zna ni mnogo fundamentalnije stvari od ovih koje ti navodiš. i sad netko takav ima dokaz da barata kompjuterom. toliko o ECDL-u...


Kako rekoh - tko ne koristi, taj zaboravi. Da *TADA* nisu to savladali, ne bi položili ECDL. Ispit je 100% automatiziran, nije tu bilo "poklanjanja ocjena".

ECDL je "European Computer Driver's License". Isto kao kad netko ima vozačku dozvolu B kategorije, a zapravo se ne usuđuje voziti igdje osim između svog sela i susjednog, gdje je dućan i crkva. Nažalost, nije nijedan sustav vrednovanja idealan.

edit: da stvar bude tragičnija, za ovaj natječaj (kao i za mnoge druge slične) ulogu te potvrde može odigrati i ocjena iz informatike s fakulteta (iz informatike kao općeg ili izbornog predmeta,
da se razumijemo) pa čak i iz srednje škole - znači prije deset ili dvadeset godina (?!).
i još tragičnije, da zaposlenici državnih institucija uopće mogu biti informatički polupismeni ili nepismeni - desetljećima; a mi ćemo valjda plaćati skupe tečajeve...


OK, ali što sad ti želiš? Želiš se natjecati za radno mjesto za koje nemaš traženi dokaz sposobnosti. Umjesto da razmišljaš kako da ga pribaviš (jer, realno, ti suštinski zadovoljavaš taj uvjet, samo nemaš formalni dokaz toga), ti sad lamentiraš o tome kako je društvo nepravedno?

Što bi da se radi o tome da te netko traži da formalno dokažeš znanje engleskog? A, recimo, nisi ga nikad imao u školi (kao što ga nekadašnje generacije i nisu imale pod obavezno), nego si se naučio sam. Korištenjem računala, gledanjem filmova, možda boravkom u Engleskoj, itd. Da li bi isto inzistirao na tome da iz principa ne želiš otići i platiti standardni test engleskog 2. ili 3. razine i onda imati dokaz da znaš engleski?
07.12.2014 | 16:49
bio sam ne jedanput na natječajima gdje su se informatičko i/ili znanje jezika testirali. prema tome, to se može bez nekih većih problema izvesti.
za ovo radno mjesto: a) to znanje nije ni približno bitno za obavljanje posla i b) može se u 5 minuta testirati - doslovce. zato su to gluposti - pogotovo u sistemu gdje se može imati papir bez stvarnog znanja ili sposobnosti koje on potvrđuje ili se u toj istoj instituciji može raditi BEZ TIH ZNANJA i bez obaveze da ih se stekne. dakle, nonsens je više nego očit.
07.12.2014 | 18:38
I mi testiramo na sva nama bitna znanja (jezik i programiranje). Ali to je zato što možemo, jer ima u firmi netko kompetentan tko zna dovoljno više od razine testiranja da može biti validan ispitivač. A i to košta vrlo konkretnih novaca (n ispitivača puta m sati, a za svakog se zaposlenika zna cijena njegovog sata). Tako da to radimo samo zato što se, kao što sam primjećuješ, na institucionalne dokaze znanja ne možemo osloniti. Bilo bi nam puno jednostavnije kad bismo se mogli pouzdati da je sama diploma nekog fakulteta jamstvo da je određeno znanje usvojeno.

No, da ne širim, nije svaki poslodavac u stanju testirati znanje kandidata koje mu je bitno. A, kad se radi o javnom poslodavcu, taj koji bi te testirao, morao bi preuzeti osobnu odgovornost da je testiranje valjano proveo i svejedno bi *UVIJEK* trpio objede da je "pogurao" nekog svog pajdaša iako ovaj ne zadovoljava tražene kriterije. Tako da radije traže formalne dokaze jer takvim dokazom prenose odgovornost za pogrešan izbor sa sebe na onu instituciju koja je takav dokaz izdala.

Uglavnom, ako želiš konstruktivno (ako se želiš ozbiljno natjecati za to radno mjesto), gledaj kako ispuniti uvjete natječaja, jer ih takvim stavom sigurno nećeš uvjeriti da su u krivu. A ako samo želiš ispucavati frustraciju što sustav ne funkcionira suštinski ispravno - to uvijek možeš, samo ne znam zašto baš nama ovdje?
07.12.2014 | 18:44
natjecat ću se ja konstruktivno, ne brini, a što se rasprave tiče, nisam ju ni namjeravao pokretati nego sam se nadovezao na tvoje komentare.
07.12.2014 | 18:54
Zapravo sam se ja nadovezao na tvoje komentare o ECDL-u jer smatram da su neutemeljeno negativistički. Kako god okrenuo, na kraju moraš negdje nekom platiti polaganje nekog ispita i izdavanje potvrde da imaš takva znanja, ako se to traži za poslove za koje se natječeš. ECDL je vrlo široko i ozbiljno priznat certifikat. Kao što ti znaš neke koji su ga stekli, ali su stečeno znanje zaboravili (BTW, ECDL cerifikat se izdaje s određenim rokom valjanja, ne vrijedi do smrti), ja znam brojne kojima je bio vrlo koristan i koji su ga itekako dobro upotrijebili.
Ali OK. Napravi kako smatraš da je najbolje.
07.12.2014 | 19:28
Uvjeti natječaja koliko god nebulozni bili, moraju se poštivati.
To je zbog (ne)ravnopravnosti natjecatelja.
Ako te traže fotografiju u kostimu Djeda Božičnjaka, moraš je priložiti. Uvijek ti ostaje žalba koja je u slučaju državne firme jalova jer se najvjerojatnije zna koga će primiti.
To što posjedovanje ECDL-a ne treba za obavljanje mase poslova u javnoj upravi, ne znaći kako je ECDL bezvrijedan.
Ni ja ne znam koristiti funkcije koje je smayoo gore naveo jer mi sigurno nisu trebale, ali to ne znaći kako slične funkcije neću koristiti u budučnosti, a help od Excela je dovoljno dobar da se snađem.
07.12.2014 | 19:40
zabac kaže:
Uvjeti natječaja koliko god nebulozni bili, moraju se poštivati.
To je zbog (ne)ravnopravnosti natjecatelja.
Ako te traže fotografiju u kostimu Djeda Božičnjaka, moraš je priložiti.


Ovo je super!
07.12.2014 | 19:41
pa upravo si dao argument za beskorisnost ECDL-a, a ne suprotno (!?). zašto je onda ECDL tako brzo nestao - u smislu da je prestao biti obavezan i da nikada nije zaživio?
07.12.2014 | 20:40
Gdje nije zaživio?
To je vrlo relevantan certifikat upravo u najrazvijenijim zemljama EU. A obavezan nikad nigdje nije ni bio.
I kako je to "tako brzo nestao"?
07.12.2014 | 20:48
bio je obavezan u (nekim) državnim institucijama samo vrlo kratko jer neki koji su ga trebali položiti doslovce nisu došli na red prije nego je ukinuta ta obaveza.
u Hrvatskoj je bio vrlo popularan kad je uveden, da se tako izrazim, ali relativno brzo je izašao iz fokusa, čini mi se. možda je relevantan u najrazvijenijim zemljama Europe, ali kod nas nije. da je, onda bi se idalje provodio i tražio na natječajima.
07.12.2014 | 21:32
Svoje mišljenje sam već rekao gore, ali evo samo male angdote;

Prije n-godina sam došao na jedan razgovor za posao, gdje se je isto (između ostaloga) tražilo znanje rada na računalu. Kako sam smatrao da znam dovoljno dobro raditi na računalu, čak šta više - instalaciju windowsa imam u malom prstu..., tako sam i u CV dodao "napredno poznavanje" office-a, i još nekih aplikacija... Uistinu sam bio uvjeren kako je to za mene mačji kašalj (word, excel, outlook...)

Oooo, kako sam se crvenio na razgovoru već nakon prvog pitanja da objasnim "Što su to pivot tablice, kako se kreiraju i primjeri gdje su korisne"

...
07.12.2014 | 21:57
I je li sad pišeš napredno baratam help-om office-a
Ma je, svi mislimo da sve znamo... to i je naš problem

Ja bi se svakako prijavio na takav posao i rekao da imam potreba poznavanja, što se može praktično provjeriti, možda upali
Prije mjesec dana sam davao "lekcije" jednoj djevojci koja ide u prvi razred Turističke škole... Ne zna kreirat novi folder... ali facebook, viber i ostalo ima u malom prstu, na kompu i na mobitelu naravno... tako da je meni razumljivo to da traže neki oblik certifikata. A može biti i da je natječaj ciljano zahtjevima namješten nekima, jer ako kažeš da je dosta profesora to bez beda položilo u školama... kako god, javi jesi li prošao
07.12.2014 | 23:21
Finn kaže:
bio je obavezan u (nekim) državnim institucijama samo vrlo kratko jer neki koji su ga trebali položiti doslovce nisu došli na red prije nego je ukinuta ta obaveza.
u Hrvatskoj je bio vrlo popularan kad je uveden, da se tako izrazim, ali relativno brzo je izašao iz fokusa, čini mi se. možda je relevantan u najrazvijenijim zemljama Europe, ali kod nas nije. da je, onda bi se idalje provodio i tražio na natječajima.


Ukinuli su obavezu na pritisak sindikata.
Jer je sindikatu važno da njegovo članstvo mirno dočeka penziju uz prava ličkih medvjeda, a ne da bilo tko u ovoj zemlji ima ikakvu budućnost.
A vjerojatno im je dobro došlo da i trošak skrešu.

No, ako se već upustiš u to da ishodiš neki certifikat, vjerujem da ti je puno pametnije steći ECDL certifikat jer ti se taj priznaje u cijeloj EU (tko zna, sutra se možda odlučiš i ti emigrirati), nego da plaćaš nekoj Algebri ili nekom još lijevijem za komad papira koji se ne priznaje igdje dalje od granice ove naše male bare pune krokodila.
08.12.2014 | 02:45
A da ti to polozis online?

Ovaj website ima jako puno tecajeva i certifikata. Ja sam kod njih polagao Six Sigmu. Dobijes na email odmah, a kasnije sve originale postom doma.

Nista te ne kosta da pogledas.

www.msicertified.com/
08.12.2014 | 08:00
Bio kao obavezan (ECDL) ali ja nisam došao na red jer su se prvo guzonje izredale, a koštalo je puno (MSAN). Nisam znao za pritisak sindikata.
Meni je krivo što nisam došao na red, a sam plačati mi i nije nešto. Cijena je bila visoka jer je uključivala i mislim 2 tjedni tečaj + samo polaganje.
08.12.2014 | 08:20
Znam da je kod prosvjetara sindikat pritisnuo da se obaveza polaganja povuče jer, kao sramota je da učitelji moraju - učiti...
08.12.2014 | 15:56
drlovric kaže:
A da ti to polozis online?

Ovaj website ima jako puno tecajeva i certifikata. Ja sam kod njih polagao Six Sigmu. Dobijes na email odmah, a kasnije sve originale postom doma.

Nista te ne kosta da pogledas.

www.msicertified.com/


ja tu ne vidim ništa poput ECDL-a...
08.12.2014 | 16:03
Evo bilo je danas u 9:30 u Zagrebu (i još nekim gradovima po Hrvatskoj).

Sad je kasno da stavim link
08.12.2014 | 16:13
sjetio sam se da sam završio dva Carnetova stručna usavršavanja (Informacijsko-komunikacijska tehnologija u obrazovanju – ICT Edu) i Apcomovu edukaciju korištenja iPada u nastavi. zasad će te potvrde poslužiti, a za dalje ću vidjeti.

koliko koštaju ti ECDL tečajevi?
08.12.2014 | 16:34
Ako imaš znanje, ne trebaš nužno ići na tečaj, možeš direktno na ispit.
www.ecdl.hr/faq kaže:
3. Koja je cijena stjecanja Europske računalne diplome?
Cijena certificiranja sastoji se od cijene indeksa i cijene ispita.
Informacije o cijenama indeksa, ispita i prema potrebi edukacije, možete dobiti u ovlaštenim ECDL testnim centrima (TC) u Hrvatskoj koje možete pogledati ovdje.
08.12.2014 | 16:41
da, vidio sam šta kaže - zato i pitam koliko koštaju.
08.12.2014 | 16:45
Pa eno ti tamo kontakti. Imaš 5 mjesta u Rijeci gdje možeš položiti ECDL. Napiši im mail i pitaj pošto je index i ispit.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 18 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, dpasaric, Ender, MacSlavko, Maxxy, Riba, Anonimci (565)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO