Koji text editor koristite na macu?
Ja trebam neki koji ima tabove, koji pozna html, css, php, c/c++.
Nesto kao notepad++ pod windowsima...
Preporuke?
BBEdit.
Ako ti je BBEdit too much onda možeš uzeti u obzir i Smultron, odnosno njegove derivate (Unitron je jedan od njih, ali rječnik mu je prilagođen Unityu i Javascript/C# keywordima).
Ne preferiram jer nikad nisam napravio ozbiljnu usporedbu. BBedit je u to doba bio ocvali metuzalem prenesen sa OS 9, ruzan i nezgrapan, TextMate je bio novopridošlica, svjeze pripremljen u Cocoa kodu. U takvim slucajevima uvijek dajem prednost drugoj opciji. Ja mislim da koristim 10% njegovih mogucnosti, a vidim da se iskusni korisnici kunu u njega.
TextWrangler je doduse odlicna stvar, pogotovo njegav search ili compare tool.
BBEditu treba previše vremena da se pokrene. Kad se radi o običnom text editoru, za mene je to bloatware. S obzirom da ne programiram na dnevnoj bazi, sigurno ni ja ne bi koristio više od 5% njegovih mogućnosti.
Ja koristim MacVim, neznam koliko bi te svidio takav način rada ali preporučam da pogledaš barem na par minuta o čemu se radi.
Malo ga je teže savladat u početku ali kasnije oduševljava.
dpasaric: 50 godina Applea u srijedu u 19.30 u Pikiju!
jura22: Nema mjesta za ekspanziju jer je tako Apple odlucio. Sigurno bi se mogla graficka ustekati ili vise njih. Mozda memorija i nema smisla.
vjeko1: Realno me ne čudi ovo za Mac Pro jer desktop lineup nije imao previše smisla sa Studio i Pro. S druge strane, arhitektura sa Apple Silicon je takva da nema previše mjesta za expanziju tako da.. RIP
Piko: Samo da velim da sam "ukrao" ideju za vikalicu .... i napravio svoju implementaciju na [link] ....
Yonkis: @CoffeePod koristiš li ono punjenje do 80% ili si light user? Moj iPhone 15 je nakon 26 mj izgubio samo 6% a 2 različita SIMa (priv posl). Tako da 1% je sasvim ok.
drlovric: @Coffe: Po gruboj racunici moze ti trajati do kraja stoljeca taj telefon. Nista ne azuriraj
CoffeePod: Ja sqm i dalje na iOS18 i ne planiram jos updejtat. Nakon 9 mjeseci baterija na 16PRO pala je samo za 1% od max kapaciteta
ZoPaj: eh, da je bar više tih OS updatea bez novih featuresa optimiziranih i očišćenih od bugova pored famoznih sigurnosnih patcheva.. mislim da Snow Leopard nije imao ni jednu jedinu novost? 26.4 mi se čini brz i stabilan...
miomika: 26.4 je vani, ali ništa od Geminija. Samo APlle Music i fora s koncertima. Neznam dal je vrijedno i skidati
rak21: Je li netko ulovioacbook pro M5 pro za 2200 u instaru? Baš me zanima jel prošla narudžba ili su stornirali jjer su bili jeftiniji 500€ i više od drugih.
smayoo: Ja sam nedavno imao tako raspadnut prikaz oglasa u Firefoxu, ispalo je da je problem bio u Ghosteryju
CoffeePod: Probao sam Tahoe na M4 MBP i M2 Airu i ono je sramotno na sto lici i kako performa
CoffeePod: Ima netko da i dalje odbija preci na Tahoe i iOS26?
drlovric: Na iPadu u Sagari oglasnik se raspao. Tekst se preklapa i necitljiv je ispod fotografije artikla.
zoranowsky: Kod mene na firefoxu i safariju sve ok s oglasima