Mac OS 10.7 Lion
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mac OS 10.7 Lion


19.10.2010 | 09:52
Sutra predstavljanje Mac OS 10.7 Lion.

Šta bi, kad bi mogli izraziti želje voljeli da vam bude bolje/drugčije u odnosu na OS X 10.6?

Ja bi želijo:

- Finder malo bolji.
- Trim za SSD.
- Soptlight malo precizniji.
19.10.2010 | 10:13
1. Finder znatno bolji - na 10.6 mi se često zna rušit, a da ne govorim povremeno zauzeće procesora od 100% a otvoren je samo jedan folder kojeg kada zatvorim zauzeće padne

2. Brži Spotlight

3. kvalitetnije riješen brightness na laptopima
19.10.2010 | 11:57
1. Finder (ja nemam memory leackova vjerojatno jer koristim OSX V.x) mnoga proširenja po uzoru na PathFinder, od samih gui dodataka (tabovi itd) nadalje.
2. Spotlight - mogućnost da se pretražuju SVE datoteke na hardu (opet po uzoru na PathFinder), ne da to bude defaultno, to nebi imalo smisla, no da postoji ta opcija.
3. Stabilnost - da bude još stabilniji od Lea a kamoli od Snowa.
4. Minimalniji GUI sa manje gradienta i điđa miđa, barem kao opcija. Manja upotreba, jel se to ono zove, "Hazel" (jer mi je to gadnjikavo) a više, jel se to kaže "chrome".
5. OS native uninstall aplikaciju, da nemoramo koristiti appcleanere i slicno.
6. Možda neku alternativu Docku, kojeg stvarno minimalno koristim a ipak nemogu bez njega. Dakle nešto što bi više bilo za korištenje sa multitouchem + shortcutima, a manje s mišem.
7. Da instalacija iLifea bude opcionalna.
8. Da, poput Windowsa, moraju uključiti onu obavjest o postojanju više browsera od kojih se može izabrati, osim Safarija.
9. Da ogule iTunes na isključivo music player, jer ga tako jedino i koristim. To mi dobro radi samo mi se neda da je težak ko tenk.
10. Da uz OS najave pravi update FCP paketa + najave novi softwer paket koji ce biti konkurencija Adobeu
11. Da ga ne izdaju prije nego izađe iz bete
12. e da, i neki ozbiljan tagging sistem u OS-u. Dakle da ako hoću tagirati 400 datoteka sa istim tagom i da se to da sa nekim normalnim shortcutom isto - da to bude jednostavno (opet po uzoru na pathfinder).
...

Jasno da su nerealne želje ali ... ja bi to htio
Bok
19.10.2010 | 16:13
Ja bi da mi se podeblja bankovni račun. Mislim. nakon izlaska 10.7. LOL
19.10.2010 | 16:32
bankovni račun — evo žabac
19.10.2010 | 17:10
danijelr15 je napisao:
bankovni račun — evo žabac


reko je čovjek nakon izlaska 10.7 di ti je priša?
19.10.2010 | 17:33
LOL
  • campo
  • Posjetitelj
19.10.2010 | 20:40
kakva skromna očekivanja,....ja očekujem puno pogotovo nakon dva leoparda...ja mislim da će polako počet pripremat teren za budući touch OSX (prvo trebaju monitori doći do svršenstva kao ovi mali na Iphonu i iPadu) sama najava back to mac nagovještava sada novitete u iduće 2 godine..lion će bit prva prekretnica ali dat će naslutit neke nove stvari
19.10.2010 | 20:52
Ja očekujem native podršku za touchpad i magic mouse onakvu kakvu pruža Better Touch Tool.
19.10.2010 | 21:45
Lion bi morao biti prekretnica koja će početi na desktopima korstiti multi-touch i van trackpada. Dakle, ja očekujem barem najavu ekranskog multi-toucha za neke nove generacije strojeva. To se poklapa i s mnogim patentima koje je Apple dao u zadnje vrijeme.

Od starih stvari uglavnom se slažem s ostalima...

1) Finder, ima zaista loših ergonomskih propusta, kao da netko u timu tamo nikada nije radio s gomilama fileova koje treba sortirati, selektirati, preimenovati itd... rad s datotekama često ima nevjerojatne propuste koji nisu odmah očigledni, ali ipak jako smetaju kod duže upotrebe.

2) Multi-touch podrška kao kod nekih third-party utila.

3) Optimizacije za SSD diskove.

4) Ne bi krepali da naprave Blu-ray player u OS-u i zatvore usta mnogima, ali znam da se to neće dogoditi.
19.10.2010 | 22:34
@campo & dpasaric
touch je upravo to što nebi želio.
Iako je lako moguće da je to smjer. No mene to ne zanima pa onda nebih ni htio, jer će "gubiti koncentraciju" na stvari koje me ne zanimaju.

@campo
obzirom da je SL tako nestabilan, mislim da i nisu tako skromne želje.
19.10.2010 | 22:46
SL nestabilan?!?!?! Nikada nikakvih problema s njime niti na jednom stroju! Ne mogu se uopće sjetiti da se ikada na njemu dogodio bilo kakav problem vezan za stabilnost. Da nemaš ti nekakav problem s hardverom ili nekom specifičnom kombinacijom softvera - možda nekakvi low-level driveri ti rade problem? Jer SL je meni privatno i u našoj firmi savršeno stabilan!
19.10.2010 | 23:01
Meni je stari Leopard ipak bio stabilniji. Zaboravio si, Davore, naslučaj zamrzavanja sistema nakon apdejta na 10.6.3. Prođi malo po stranim forumima i appleovom, te promisli. Dosta su stvari poboljšali, ali imaju i takovih bugovitih stvari. Ja ga do daljnjega držim na 10.6.2, jer čim ga apdejtam , nakon kraćeg ili dužeg vremena, sistem se zamrzne i još ne znaju riješenje. To je ono što ja znam, tj mene žmiče, a dalje ne bi išao. Obični sam "home user" i nemam posebnih instalacija koje bi mogle praviti problema. Zato se nadam da će u tom smislu Sedmica biti bolje riješenje. Sve što ste ili ćete još nabrojiti, meni odgovara, s tim da NE ruši ili zamrzava.
19.10.2010 | 23:07
Nego, recite vi meni, ekipa...

Ako je 10.7 stvarno Lion, koja onda mačka ostaje za 10.8? Hoće li onda uopće biti 10.8 ili već planiraju OS XI? I po kojim će životinjama njega nazivati? Možda po glodavcima?

OS 11.0 Hamster
19.10.2010 | 23:09
Uglavnom neka bude bolji. Touchscreen podrška i taj pravac profesionalnog Apple svijeta me uopće ne privlači, čak štoviše zabrinjava me. Imaju dovoljno iIdjotarija za pipkanje po ekranu. Nek nam ostave mišonje i touchpadove.
19.10.2010 | 23:10
OS 12.0 iKula
20.10.2010 | 00:23
10.8 Cheetah
20.10.2010 | 00:46
Baš je ljep.
4055167578_2bf4c7d2ea.jpg
20.10.2010 | 01:00
@Smayoo - apsolutno se slažem za BetterTouchTool! to Lion MORA imati!
@Smayoo - glede nazivlja, mogli bi se prebacit sa mačaka na ribe ili orlove
@Davor - meni je recimo nakon updatea na 10.6.2. brightness na laptopu pao za cca 70% u odnosu na 10.6.0 i 10.6.1.
20.10.2010 | 01:05
Tračevi kažu da će se približiti mobilnim OS-ovima u izgledu. Znat ćemo više sutra u 19:00 po našem vremenu
micon_backtothemac.png
20.10.2010 | 02:36
@dpasaric
Nemam nikakvih hardverskih problema.
Kao ni gomila ljudi koja se žali na taj OS.
Sve update instalacije su combo, s nikakvim se updateovima ne žurim nego provjerim što kažu korisnici, nikakvi ilegalni appovi nisu u pitanju ... Nije to ništa strašno, samo, malo - malo pa se neki app sruši ..., malo - malo pa nestane ikona iz findera i samo nazivi pišu, malo - malo pa nešto ... a istovremeno na dva Lea se to ne dešava. Ej a neznam ni koliko puta manje obzirom da se skoro nikad ni ne dešava. Ako killam Finder na SL moram se odlogirati iz usera da bi proradio, a na Leu Finder opet upaliti.
Kad kažem da nije strašno, postoji jedan osim, osim ako si navikao na OSX.
I nije do toga što je SL na MB bijelom dok je Leo na MBP 15" jer je Leo i na G4 miniju pa nema ove probleme.
A to sto ti nemaš problema .. jbg ...zavidim ti.
bok
20.10.2010 | 11:34
Ovo me totalno iznenađuje! Gledaj listu strojeva kod nas na kojima nema nikakvih problema:

- Mac Pro (4 komada, nula problema)
- iMac 24" white
- iMac 24" alu (3 komada)
- iMac 27" quad
- Mac mini
- MacBook Air

Dakle, 11 strojeva i baš nikakvih problema sa stabilnošću, a nisu strojevi za zezanciju, nego se radi posao, neki i 24h se ne gase. S druge strane doma mi je uptime od updatea do updatea (obično i preko 30 dana). Mogu se žaliti na ovo ili ono u Finderu, ali na stabilnost nikako!
20.10.2010 | 11:49
@ ecvis

Ja sam imal iste, na vlas ISTE simptome kao i ti na iMacu C2D (bijeli) 2.0 GHz. Naime, napravil sam upgrade. No, kak imam Time Mashine disk, napravil sam clean instal sistema i onda povukel apsov i doksove. I od onda radi ko beba, niti jednog jedinog problema. A bil sam već mislil da se vratim na lea kolko me živciralo rušenje aplikacija iz čistog mira
20.10.2010 | 11:54
A ne znam, ja znam recimo da je frend koji koristi OSX dosta dugo, koji nije nikad morao pitati okolo kako bi si rješavao neke probleme na sistemu. A onda kad je kupio novi stroj mbp 13" koji je došao sa SL vrlo brzo se prijavio na jabucnjak i mk kako bi pitao za pomoć. Jer je sav bio "trzav i čudan OS". I baš je dodao kako do sad nije nikad imao potrebu se baviti OS-om i da je upravo zato i mac korisnik jer mu se ne da to. etc etc

Zbilja je puno ljudi kojima je SL nestabilan, pitaj Moschusa npr. Na MK-u imaš threadova i threadova sa rantom o tom OS-u.

A sto se tvog slucaja tiće ... tebi je u opisu posla da budeš zadovoljan.
Šalim se ...
Neznam ... imate sreće.
pozdrav
20.10.2010 | 11:57
@ djuro
koja instanca SL je ta koja ti sad (ili već neko vrijeme) radi stabilno?
Dakle ono 10.6.nešto?
Kad ulovim vremena budem se poigrao sa time. No bojim se tih reinstalacija jer nekako uvijek nešto zaboravim pa onda otkrijem da toga nema. Kad toga više nema
20.10.2010 | 13:40
smayoo je napisao:
Nego, recite vi meni, ekipa...

Ako je 10.7 stvarno Lion, koja onda mačka ostaje za 10.8? Hoće li onda uopće biti 10.8 ili već planiraju OS XI? I po kojim će životinjama njega nazivati? Možda po glodavcima?

OS 11.0 Hamster


OS X 10.8 Snow Lion
20.10.2010 | 14:17
Kod mene 10.6.4 - SVE RADI BESPRIJEKORNO (kao što je radilo i prije nadogradnji). Sve glatko, brzi odziv, mreža s PC isto tako. Evo, za novi OS mislim da će biti neka dodatna rješenja vezana uz iOS4, nešto kao pojednostavljena integracija oko fajlova i aplikacija. Što bih ja želio u Lionu? Nove wallpapere i skroz nove ikone za početak, da Finder zapamti pogled za svaku mapu pojedinačno (ili da se to da podesiti), zatim malo napredniji Preview (mogućnost slideshow pregleda više stavki) te pokoju igru (ili da barem vrate šah). Pozdrav svima!!!!
20.10.2010 | 14:37
Frizure se ne bi posramio niti Đastin Bajber

timotei_lion_ad.jpg
20.10.2010 | 17:27
Pa ne može nešto puknuti "iz čista mira", onda se u logu pogleda koji servis je pukao, pa se traži uzrok po tom raportu greške, mora biti neki uzorak da se skuži što nije okej. Nisam gledao rasprave na MK, ali ovdje na Jabučnjaku ovo mi je prvi glas da netko ima probleme sa stabilnošću SL-a, ono baš me iznenadilo jer generalno problem stabilnosti nisam vidio valjda još od prvog izdanja Jaguara!
20.10.2010 | 18:23
Davore, onda ispada da selektivno čitaš. U "Update 10.6.3 stigao" sam otvorio tu temu. Oko desetak puta sam napravio instalaciju,reinstalaciju, clean instalaciju na novi HD i opet isto. Za primjer pogledaj ovo discussions.apple.com/thread.jspa?thread...start=0&tstart=0 par prvih i par zadnjih dopisa/primjedbi a zadnja je stranica broj 34. To je diskusija na Apple com stranicama, ali ima ih i na drugim Apple forumima. Intrigantno je da sam mijenjao i HD i RAM memorije i ništa. Matična bi rekao da je najmanje sumnjiva, te je ostala još samo grafička. Probao bih i nju zamijeniti, samo da probam kao zadnju soluciju. Evo, ako netko hoće zamijeniti grafičku (alu iMac late 2007. 20" 2GH) samo privremeno radi probe, bio bih zahvalan, da mogu locirati grešku. Vi u kreativnom nemate možda koju na raspolaganju? Mislim da si i ti po naravi kao i ja, ne puštam problem ,dok ga ne riješim ili utvrdim točno o čemu se radi. Moraš priznati, nije fora da dok nešto radiš, surfaš, igraš, bilo šta i najedanput ti se sistem zamrzne i možeš samo mrdati kursor, jer ništa ne reagira, osim gumba za gašenje, itd. Eto, baš me zanima komentar kad baciš pogled na link ! Bok !
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 18 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO