10.6.3 Update, stigao !
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.6.3 Update, stigao !


19.04.2010 | 21:57
Mda?
Uglavnom se služim mišem, a tipkovnicom samo pišem. Eto i maloprije se zatamnio ekran, ali nije potpuno kao kad se isključi. Okolo ekrana se nazire svjetlo, kao i uvijek kad se ovako blokira. Sad čak nisam ni dirao miša, tj mirovao mi je u ruci i samo se zatamnilo. Možda hibernacija ? Nakon zadnjeg puta sam otišao u Spotlight/Privacy te maknuo dvije aplikacije ili njihove ostatke te i u Account/Login Items. Eyetv sam probavao na mojoj Migliji, ali ne radi, pa je izgleda ostao na kompu makar sam ga maknuo. To sam napravio, a neznam gdje bi još šnjofao a da ne napravim neki rusvaj.
20.04.2010 | 06:24
Pretpostavljam da si poisključivao power saving opcije i screen saver?
20.04.2010 | 08:58
Jesam, a sad sam još prekontrolirao i isključio rediciranje svijetla i pow.but. za odlazak u sleep. Budemo vidli kako će se ponašati kroz dva tri tjedna ! Fala !
20.04.2010 | 23:25
Jutros opet!
Ovaj put umjesto tamnog ekrana zeleni raster. Link : yfrog.com/6tp4200287j
Pisao sam i na MacMe, ako tamo nešto znaju. Miriše mi na neki čušpajz. Grafička?
Uglavnom čekam rasplet sa zanimanjem ! U rezervi je netbook. Za svaki slučaj !
Bok !
21.04.2010 | 01:27
Bez panike, prema mojim saznanjima taj problem se javio kod mnogo korisnika i izgleda da je vezan za nove grafičke drivere pod 10.6.3. Zašto se negdje manifestira, a negdje ne - teško je reći u ovom trenu. Ja bih pričekao zakrpu, vjerojatno je u pripremi. Proguglaj malo i službeni Apple forum, tamo uvijek bude korisnih komentara...
21.04.2010 | 01:33
E da, znaš to probaj... digni ga s DVD-a u Hardware Test i pusti ga da radi... ako se to nikada ne dogodi van sistema, onda znači da je samo bug u grafičkim driverima.
21.04.2010 | 17:59
Davore, probao pokrenut hardware test, ali šipak !
Moj model je 7.1 , došao s Tigrom, doinstaliran Leo 10.5. Nakon toga ga podigao na 10.6 . Hardware test ne radi, tj nemogu ga pokrenuti. Izgleda da bi morao deinstalirati 10.6 te bi onda radio. Uglavnom, moj je međumodel (ni vrit ni mimo) te sam osuđen na neobične situacije sa softom. Probao sam varijante od Tigra, Lea do Snowa i ne radi mi. Trenutno je iMac u funkciji te ovo pišem s njega. Strahujem da mi se svakog trenutka može zablesirati, jer neznam o čemu je riječ. To malo frustira dok ga koristiš, zar ne ? Bi li ti pričekao apdejt/zakrpu ili bi se vratio na 10.5 dok se to ne sredi ?
25.04.2010 | 16:46
Pozdrav svima !
Nakon današnjeg ponovnog blokiranja, vratio sam se na 10.6.2 pa ćemo vidjeti hoće li dalje zezati. Skinuo sam Combo Update 10.6.2 na CD za početak. Snow DVD stavio za instalaciju i kod bootanja držao šift tipku. Nakon instalacije instalirao Combo 10.6.2 , te napravio Update ali BEZ 10.6.3. Do daljnjega treba paziti i s njega skinuti kvačicu kod apdejta ! Time Capsulu nisam ni trebao koristiti jer je sve ostalo na kompu, kao i lozinke. Prošlo ljepše nego sam se nadao. Svejedno Backup treba napraviti za svaki slučaj.
Dakle tko još ima tih problema, za sada može riješiti problem dok Apple ne napravi svoje !

Bok !
04.05.2010 | 00:59
evo ja isto tek nedavno sa 10.6.1. skočio na 10.6.3. na MBP13" i dva poluozbiljna problema su iskrsla.

1. ne radi mi daljinski! plain and simple. ne radi i gotovo! na 10.6.1. radio sada ne radi!
2. brightness mi se nekako poremetio. kada postavim ekran na najjači brightness izgleda mi jednako svijetlo kao i prije, ali kako ga smanjujem, to mi svjetlina opada znatno više nego prije. prije bi komodno mogao radit na najmanjem osvjetljenju i u potpunom mraku bi mi čak i bio presvijetao, a sada je totalno neosvijetljen.
04.05.2010 | 11:19
Jesi instalirao Combo ili? Pretpostavljam da jesi ako si isao sa 10.6.1 na 10.6.3?
04.05.2010 | 11:41
jesam. instalacija mi je bila teška nekih 840MB
12.05.2010 | 10:36
Vratio se na 10.6.0!

Proradio daljinski, brightness opet na normalno, a moram priznat da je brži sada nego dok je bio na "originalnih" 10.6.0, osjetno brži
21.07.2010 | 21:31
Prije par dana digao opet sa 6.2 na 6.4 combo zbog probe i isti slučaj. zamrzne se sistem i zatamni ekran. Gledao na Apple diskusiji za taj problem kod ostalih i još ga nisu riješili. Definitivno neznaju točno uzrok, samo pretpostavke. Trebao bih deinstaliravati appove jedan po jedan da možda riješim , ali mi se neda toliko s tim zaje...ti. Da a Snow Leopard sad zovu SNOW VISTA. To sve kaže !
22.07.2010 | 10:15
Kume, teške riječi.... Vista nije donijela NIŠTA novog, osim kaj ždere resurse, a SL ipak donosi neke novosti u OS-u i združen rad grafike i CPU-a..
S druge strane, moram reći je Leo toliko dobar da mi SL uopće ne fali na powerbooku (jer na njega SL ne ide zbog PPC procesora)...
Polako, problem očito postoji, i it će riješen kad sfiksaju tu antenu da mogu nastaviti sramotno mlatiti lovu na aJfonu....
22.07.2010 | 11:25
Je Đuro, ali da to tebe žmiče baš ti nebi bilo svejedno. Da bolje skužiš treba otići nadiscussions.apple.com/thread.jspa?thread...art=210&tstart=0 da ti bude malo jasnije. Bez pravila se sruši sistem usred neke aktivnosti i normalno da ti živac skoči. Komp bi trebal normalno delat i nakon apdejta. To je već skoro 4 mjeseca i nije baš kratko. Izgleda da sam "pegula" kaj se toga tiće. Btw... nabavil sam i ajfon 3GS za plus bodove pa bum vidjel kak bu s njim. Mislim da ga nebum otključabal i JB-al jer sam ionak na T-comu. I baš si me utješil .
22.07.2010 | 12:46
Za vidjeti nevidljive fileove u Finderu dovoljno je sljdeće pejstati u Terminal aplikaciju:

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YES


Pa zatim restartati Finder pejstanjem sljdećeg u Terminal:

killall Finder


U oba slučaja klik na enter tipku.

Nakon ove dvije komande u finderu cete vidjeti nevidljive fajlove. Kad se obavi posao Finder se vraca u staro stanje sa:

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles NO


pa opet restart Findera:

killall Finder


Eto toliko ... nema potreba za novim programima za ovu svrhu.

Bok
22.07.2010 | 13:18
@ ecvis17
jesi li to za mene napisao?
30.07.2010 | 21:59
... ne ja sam napisao kako se sa Finderom mogu vijdeti takozvani nevidljivi fajlovi jer se gore o tome govorilo u smislu instaliranja dodatnih aplikacija za tu svrhu. Torik je Djuri recimo spominjao gore neki drugi app za to.
30.07.2010 | 22:10
Fala!
30.07.2010 | 22:12
Već sam se ponadao da si naletio na riješenje tog apdejt problema !
31.07.2010 | 09:28
Evo sto se meni danas desilo.
Nakon jucerasnjeg stavljanja MBPa u sleep i odlaska na spavanje, jutros dodjem i poklopim stroj i frknem ga u torbu. Nakon par minuta, skuzim da se iz torbe cuje ventilator ludjacki. Bio sam sto posto uvjeren da je stroj ili u sleepu ili ugasen, jer kad sam ga spremao, ekran je bio crn, a on nije davao znake nikakve aktivnosti.
Izvadim ga iz torbe i pokusam od-sleepati. Kad stanga. Ventilatori pusu tak da MBP lebdi iznad stola. Ugasim ga na power buton, pricekam 10 sec. upalim a ono shock. Ekran crn. Cujem da boota, sve uredno odradi a ekran nista. Ponovo ga gasim i pokusavam upaliti a stanje isto. Shock i nevjerica. Jucer radio ko beba a danas shipak. Molim se dragome Bogu da nije prdnula video ili graficka (ne bi bio prvi put), jer ocekujem posao kroz dan, dva. Ja u Sibeniku a Zagreb predaleko.

Sad kad ga ponovo spojim i sastavim javim rezultate.
31.07.2010 | 10:14
Definitivno gecrk.
Izvadio bateriju, ostavio ga pola sata, probao samo na struji, resetirao PRAM, probao sve sto je u mojoj moci a tu gdje jesam, nista.
Ako netko ima kakvu ideju...
31.07.2010 | 12:16
Uzmi jaku lampu i kad bi trebao biti uključen osvijetli sa strane u ekran. Ako se nazire slika, crkla ti je samo pozadinska rasvjeta.

Također, spoji na vanjski monitor pa vidi da li imaš sliku na vanjskom monitoru.
31.07.2010 | 17:15
smayoo je napisao:
Uzmi jaku lampu i kad bi trebao biti uključen osvijetli sa strane u ekran. Ako se nazire slika, crkla ti je samo pozadinska rasvjeta.

Također, spoji na vanjski monitor pa vidi da li imaš sliku na vanjskom monitoru.


Obzirom da nisam pri alatima, a jos manje pri drugom monitoru, sad slijedi ponovno sastavljanje i proba. Naime od zadnjeg posra, uvalio sam ga u torbu bez baterije da vidim hoce li se ista dogoditi.
To mi se je jednom vec dogodilo i samo sam ga dotransportirao doma bwz baterije i stvar proradila.
Nadam se da ce i sada biti tako, jer ako ne, onda opet slijedi kemija dok to ne popravim.
31.07.2010 | 17:20
Ako nemaš jaku lampu, može ti pomoći i jako sunce, samo ne direktno.
31.07.2010 | 18:08
Nista smayoo. Sad jedino sto preostaje da u Zagrebu isprobam ima li uopce video izlaz. A kako sam vec ekspert u tom polju , molim sve ljude dobre volje, posaljite mi neki link ili vise njih, gdje mogu naruciti maticnu i koliko brzo. Ovo molim iz razloga jer mi je sada malo teze surfati iPhoneom, pa ono...
E da, moze li se zamjeniti mazicna i ovaj CPU sa malo brzim i jacim? Kad se vec mijenja...
31.07.2010 | 23:12
Da se, ali se meni cini neisplativim. Baci oko na www.welovemacs.com/
12.08.2010 | 21:48
Vezano za gornji apdejt. Klonirao/kopirao sam OS na vanjski disk (samo USB veza) i apdejtao ga na 10.6.4 i drugi dan nakon paljenja kompa se zatamnio ekran. Nakon toga već nekoliko dana radi bez problema. Kako sam laik iznenađuje me da i HD možda može uzrokovati taj problem, ako se sistem više ne zamrzava. Nemogu slipat sa vanjskim diskom pa je komp cijelo vrijeme u pogonu jer neće otići u sleep. Možda znalci imaju kakav savjet ?
  • BB
  • Korisnik
15.10.2010 | 17:11
Apropos 10.6.3 i 10.6.4

Moj je MB alu, 2GHz, 2GB, kad sam napravila update na 10.6.3 isto se zblesao skroz, ništa dalje od sivog ekrana. Pa sam ponovo instalirala 10.6.0, pa 10.6.1, pa 10.6.2.

Neki dan mi došao frend sa MB white, ista stvar mu se desila kad ga je apdejtao na 10.6.4 (pa sam i njemu opet inst. kao i sebi).

Ima li netko kakvih novosti ili rješenja oko tih apdejta?
Ili da se držimo 10.6.2 i čekamo lavića?

Thx.
15.10.2010 | 18:43
Probao možda deset puta, razne varijante, ali opet se zamrzne. Vjerujem da više neću, nego se držim 10.6.2 i na miru koristim komp. Nadam se da će 10.7 riješiti stvar. Možda i zato pripremaju njegov izlazak.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 46 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO