Kloniranje ssd na ssd
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kloniranje ssd na ssd


24.05.2020 | 23:07
U MBP imam 120gb ssd i htio bi stavit veći. Imam gore high sierra i sve složeno. Imam i externi novi veći ssd i usb ladicu. Kako pravilno napraviti kopiju svega šta imam na trenutnom disku na ovaj vanjski koji bi potom ugradio u mbp.
Gledam malo po youtube ima ccc i super duper.. Trial verzije. Dal one odrade sve kako treba da bi dobio identičnu kopiju svog internog diska?
A naišao sam na ovo youtu.be/Dj79NBA1vKI
25.05.2020 | 07:08
Koristi trazilicu na forumu,za 90% tvojih pitanja nacices odgovor za manje od 30 sec. Svjestan sam da si novi u svemu ovome. Ali brate kada vidim tvoje postove kao da ih je bacala vjeverica na dopu. NHF.
25.05.2020 | 08:37
Nisam nikada koristio nikakve aplikacije za kloniranje diska, no sama logika mi nalaže da te aplikacije upravo zbog svog naziva kloniraju sadržaj, dakle rade kopiju istovjetnu originalu.

Sad samo postoji pitanje dali trial verzije omogućavaju kloniranje svega ili samo dijela podataka, odnosno dali imaju ograničen vremenski period uporabe.

Kad si već krenuo unavanture i kemijanja, onda isprobavaj i premještaj diskovepa ćeš jednog dana doći do željenog rezultata.

Pokušaj si u startu po fazama odrediti što želiš napraviti od svog računala. Zbog razbacanih postova više nisam siguran da li imaš MacBook Pro, da li ga ima tvoj prijatelj, koliko diskova imaš, vanjskih, unutarnjih... Pa memorija.

Oprosti, sve ti je razbacano, pokušaj popisati želje i srediti misli te napravi jedan veliki post, mislim da bi ti se na taj način mogla ponuditi kvalitetnija pomoć.
25.05.2020 | 08:40
Ja sam koristio CCC, a ako ti sve drzis u korsnickom folderu i ugradjeni Migration Assistant ce napraviti sve sto treba nakon instalacija OS-a.
25.05.2020 | 10:49
Ok.isprobat ću na sve načine,jer vidim da ih ima više,zato pitam koji je najbolji i najispravniji da nemoram sve s nova radit.
Koliko imam macova,pa eto na kraju 3, jedan imac ,macbook 13 i macbook pro koji sam isto uyzeo na kraju jer je doslovno nov nekorišten,a 2010g je. i BDW nemam više ni jedan windows doma
25.05.2020 | 10:51
Riba kaže:
Ja sam koristio CCC, a ako ti sve drzis u korsnickom folderu i ugradjeni Migration Assistant ce napraviti sve sto treba nakon instalacija OS-a.


Znaći trebam čistu kopiju internog 120gb ssd,na vanjski 256gb koji bi potom samo ubacio u MBP
25.05.2020 | 10:57
Ja obicno napravim obrnuto, interni disk stavim u vanjsko kuciste, a novi disk unutra. Formatiram novi disk i instaliram svjezi macOS, bootam novi OS, spojim vanjski disk i pokrenem Migration assistant i on prebaci moj user folder na novi OS. Napominjem da ovo funkcionira kod mene jer pazim da mi sve bude instalirao u user folderu (kako bi i trebalo biti), no recimo ako imas instalirane kakve sistemske eksenzije one nece biti prebacene i treba ih rucno instalirati naknadno.

CCC ti je ipak brza opcija ako je timed trial jer ce napraviti 1:1 presliku kompletnog sistema na drugi disk bez potrebe za reinstalacijom.
25.05.2020 | 12:23
Imam na sistemskom novi os high sierra instaliran pred par dana,i dodao sam si mailove,i još neke potrebne programe.Pa čisto da nemoram ponovo podizat osx,pitam kako je najbolje sklonirat na veći ssd sve skupa ubacit taj unutra i mir,.Hvala...Preko ccc-a ću napravit clon i mir
25.05.2020 | 16:07
Osobno sam uvijek CCC radio kloniranje sa 0 probelma. Novi disk u vanjsku ladicu, klon i na kraju zamjena. Mac ni ne skuži što se dogilo.
25.05.2020 | 16:52
rusty kaže:
Osobno sam uvijek CCC radio kloniranje sa 0 probelma. Novi disk u vanjsku ladicu, klon i na kraju zamjena. Mac ni ne skuži što se dogilo.


Tako i bude..Trial verzija,skloniram i to je to.
25.05.2020 | 19:27
Jel treba poslje kopiranja napraviti carbon copy cloner update recovery volume,ili ne? Jer to nešto traži jer mi nešto nije jasno.
Napravio sam CCCklon sa interni orginal hdd na externi hdd,i koliko sam primjetio taj na koji sam klonirao sporije podiže osx kod bootanja,naravno ugradio sam ga.I vidim jer sam poslikao da navodno nije sve sklonirao??

Slika 1 orginal interni hdd


slika 2 klonirani hdd ccc programom
25.05.2020 | 21:22
Vjerojatno su odgovori na tvoje pitanje ovdje:

bombich.com/kb/ccc4/cloning-apples-recovery-hd-partition

Ovo "Ostalo" je u redu, to su temp fileovi i slicno koje nije potrebno kopirati, jedino mi nije jasno zasto je vise prostora pod Aplikacijama. Mozda je samo dio toga sto ej bilo u Ostalo prepoznato kao Aplikacija.

Ako nije prijavio nikakvu gresku onda je prebaceno sve sto treba biti. Provjeri da li se sporije sistem podize i nakon prvog podizanja. Ako da, onda drzi Command + V kod boota za verbose mod i pogledaj ceka li na nesto.
25.05.2020 | 22:54
Probat ću. A vidim i ovaj način youtu.be/1AKMorK_NTo

Ili sa internog napravit time machine bkp i na ugradit novi ssd napravit clean instal, i tamo gdje pita dal želim sa time machine resrore all. To bi onda povuklo sve detaljno?
26.05.2020 | 09:41
Mozes i tako ali to je nepotreban korak viska (backup) jer ce i Migration Assistant napraviti isto bez potrebe za backupom na treci disk.
26.05.2020 | 11:06
Možeš objasnit postupak sa migation kako napravit po redu. Hvala
26.05.2020 | 11:49
Vec sam objasnio ranije:

Ja obicno napravim obrnuto, interni disk stavim u vanjsko kuciste, a novi disk unutra. Formatiram novi disk i instaliram svjezi macOS, bootam novi OS, spojim vanjski disk i pokrenem Migration assistant i on prebaci moj user folder na novi OS. Napominjem da ovo funkcionira kod mene jer pazim da mi sve bude instalirao u user folderu (kako bi i trebalo biti), no recimo ako imas instalirane kakve sistemske eksenzije one nece biti prebacene i treba ih rucno instalirati naknadno.


Nema tu neke filozofije, sve ce ti Migration Assistant objasniti.
26.05.2020 | 11:51
Upišeš u Google "Apple migration assistant" i izbaci ti detaljan postupak.

support.apple.com/en-us/HT204350

Staro informatičko pravilo kaže "Računalo je onoliko brzo kolika je brza njegova najslabija karika, a to je u 99% slučajeva - korisnik".

Stoga zaista nema potrebe za napumpavanjem performansi, barem dok se ne savladaju elementarne stvari, poput jednostavne pretrage pojmova na internetu.
26.05.2020 | 15:04
Riba kaže:
Vec sam objasnio ranije:

Ja obicno napravim obrnuto, interni disk stavim u vanjsko kuciste, a novi disk unutra. Formatiram novi disk i instaliram svjezi macOS, bootam novi OS, spojim vanjski disk i pokrenem Migration assistant i on prebaci moj user folder na novi OS. Napominjem da ovo funkcionira kod mene jer pazim da mi sve bude instalirao u user folderu (kako bi i trebalo biti), no recimo ako imas instalirane kakve sistemske eksenzije one nece biti prebacene i treba ih rucno instalirati naknadno.


Nema tu neke filozofije, sve ce ti Migration Assistant objasniti.


Na šta si mislio pod siatemske extenzije?
Na starom ssd imam novi high sierra i imstalirane neke app tipa office garage band, i još poneke. Nisam ništa drugo stavljao.
26.05.2020 | 16:03
Mislio sam na sistemske drivere koji se instaliraju van user foldera. Po opisanom nemas nista od toga, to su i tako rijetke stvari.
28.05.2020 | 15:35
Eto nakon razno raznih glupih upita, i traženja našao sam riješenje koje je najbolje. Kako je i u zadnjem postu kolega rekao. Novi ssd unutra, sa sticka novi osx i migration.
Brišem super dupere, i carbonske klonere
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO