Maverick's
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Maverick's


24.10.2013 | 11:35
Pojma nemam, jednom sam pokusavao eksportirati prezentaciju u HTML i to je bilo neupotrebljivo tako da nemam neka velika ocekivanja s time.
24.10.2013 | 12:20
Mozda nema vise potrebe za tom opcijom jer mozes u iCloud keynote otvoriti i odraditi prezentaciju na bilokojem sistemu, pa cak i editirati
24.10.2013 | 12:24
Mislio sam na pokretanje prezentacije kroz Keynote webapp na www.icloud.com
Kreiras Keynote dokument na desktopu, pohranis na iCloud i onda od bilo kuda obicnim browserom pristupis dokumentima na iCloudu. Tako bi to trebalo raditi ako sam dobro shvatio iWorks iCloud novu Appleovu filozofiju.
24.10.2013 | 12:24
Tako da ni tvoja prezentacija vise nije tvoja?

I zasto se uvijek pretpostavlja da je Internet svugdje dostupan?
24.10.2013 | 12:28
Riba kaže:
Tako da ni tvoja prezentacija vise nije tvoja?

I zasto se uvijek pretpostavlja da je Internet svugdje dostupan?


Pa pretpostavimo da vecini UREDSKOG svijeta je
24.10.2013 | 12:37
Defou kaže:
Riba kaže:
Tako da ni tvoja prezentacija vise nije tvoja?

I zasto se uvijek pretpostavlja da je Internet svugdje dostupan?


Pa pretpostavimo da vecini UREDSKOG svijeta je



Ali školskog (nažalost) još nije.
24.10.2013 | 13:00
Defou kaže:
Riba kaže:
Tako da ni tvoja prezentacija vise nije tvoja?

I zasto se uvijek pretpostavlja da je Internet svugdje dostupan?


Pa pretpostavimo da vecini UREDSKOG svijeta je


Koliko imas iskustva s time?
U vecini korporativnih okruzenja pristup Internetu nije otvoren, pogotovo ne nekom tamo iCloudu i slicnim servisima.
24.10.2013 | 13:14
Nesto malo, da. U pravu si. Windows IT ekipa i glupi ljudi koji bas kao da vole prikupljati viruse i trojane

Ali ne razumijem zasto bi se Apple brinuo za to. Oni su sada osigurali da se Keynote moze koristiti i van Mac OS okruzenja i to je dovoljno.

Ostali neka se brinu za probleme koji im ne dozvoljavaju da pristupe internetu
24.10.2013 | 13:43
Riba kaže:
Defou kaže:
Riba kaže:
Tako da ni tvoja prezentacija vise nije tvoja?

I zasto se uvijek pretpostavlja da je Internet svugdje dostupan?


Pa pretpostavimo da vecini UREDSKOG svijeta je


Koliko imas iskustva s time?
U vecini korporativnih okruzenja pristup Internetu nije otvoren, pogotovo ne nekom tamo iCloudu i slicnim servisima.


Kod takvih dodjes lijepo sa dvije Apple kutijice, jedna iPhone druga iTV i na njihovom korporativnom projektoru (gigantskom LCD-u) napravis prezentaciju usput koristeci Apple daljinski. Pristup internetu nije potreban jer ti se Keynote file nalazi na lokalno pohranjen na iPhoneu.
24.10.2013 | 13:54
Defou kaže:
Nesto malo, da. U pravu si. Windows IT ekipa i glupi ljudi koji bas kao da vole prikupljati viruse i trojane

Ali ne razumijem zasto bi se Apple brinuo za to. Oni su sada osigurali da se Keynote moze koristiti i van Mac OS okruzenja i to je dovoljno.

Ostali neka se brinu za probleme koji im ne dozvoljavaju da pristupe internetu


U redu, ali to i dalje ne objasnjava zasto su uklonili korisnu opciju kod Quicktime eksporta. Vjerujem da ima neki razlog, nisu valjda samo zlobni...
24.10.2013 | 14:07
Nisu oni zlobni vec samo pokusavaju sto vise zaokruziti vode na svoj mlin.
24.10.2013 | 14:29
Jel i vama, kad imate više tabova u Safariju i kliknete CMD+Q, sustav quit-a Safari bez upozorenja da imate više otvorenih tabova? Kako često gasim tabove s CMD+W, prijašnja verzija mi je bila zgodna kad mi se prst pomakne s W na Q. Ovo me sada malko živcira.
24.10.2013 | 17:42
Nekako imam dojam koda su mi drugačji fontovi,jel to još netko primjetio? Inače sve dobro radi zasad..
24.10.2013 | 22:42
Navodno je sistemski font sitno izmjenjen ali ljudi kažu da se razlika ne vidi golim okom.
25.10.2013 | 03:31
Sve je izgledalo sasvim ok i uobicajeno nakon upgrade-a sa Mountain Lion-a na Mac Mini-ju Late 2012 u kojeg sam stavio 16GB OWC RAM-a. Racunalo sam ostavio preko noci i stavio na skidanje ponovno Mavericks kroz App Store. Nakon nekih 4-5h rada racunalo se samo od sebe ugasilo. Nakon boot-anja nisam dobio nikakvu poruku o gresci, a postavke su da nikada ne ide u sleep. Boot je trajao nesto dulje nego inace, ali ne previse. Prije Mavericks-a mi se ovo nije desilo bas niti jednom. Trenutno ne znam kako ispitati zasto se desio shutdown, ali sam nesto povrsno vidio da se to desavalo sa beta verzijama na nekim MBP masinama.
25.10.2013 | 09:35
Vidim da ste vise-manje zadovoljni sa Mavericksom, no meni je jako bugovit. Kao prvo ne koristi nista manje memorije nego Lion kojeg sam imao prije. Onda imam neki cudan problemcic sa dock-om. Naime dosta cesto mi se automatski hide-a iako to nije namjesteno u postavkama. Java mi se updejtala jedno 3-4 puta (nikako nije zavrsavao updejt, dodje do zero kb i tako stoji, no to sam rijesio). Jutros ne mogu klikom na ikonu finder-a ga otvoriti, nego pise u kutu pored jabuke Finder, ali stojim u aplikaciji u kojoj sam bio prije.
Uglavnom jos nista preozbiljno, ali zivcira
25.10.2013 | 09:55
Riba kaže:

Koliko imas iskustva s time?
U vecini korporativnih okruzenja pristup Internetu nije otvoren, pogotovo ne nekom tamo iCloudu i slicnim servisima.


Bas sam provjeravao tu kod sebe, bankarska tvrtka, nema pristupa skoro nicemu, kompovima su disejblani USBovi i optike, jedino mozes na gmail, ali i to bez attachmenta, nikakav img sharing, dropbox, box, nista to ne radi, a evo icloud radi bez problema, sve aplikacije.
25.10.2013 | 10:01
@lukarak očito iCloud nije od odjela sigurnosti klasificiran kao site koji može služiti za curenje inforamacija ili nešto preko čega bi se mogao napraviti neki exploit. Ako ništa od svega od Mail app bi mogao biti problem, ali ne možeš braniti jednu jedinu web aplikaciju u sustavu koji nije pod tvojom kontrolom.
25.10.2013 | 10:32
rusty kaže:
@lukarak očito iCloud nije od odjela sigurnosti klasificiran kao site koji može služiti za curenje inforamacija ili nešto preko čega bi se mogao napraviti neki exploit. Ako ništa od svega od Mail app bi mogao biti problem, ali ne možeš braniti jednu jedinu web aplikaciju u sustavu koji nije pod tvojom kontrolom.


Provjeravao sam samo ove creation appove. Mail app ne radi, istina

Tak da ocito mozes branit samo jednu aplikaciju
25.10.2013 | 10:48
Prije ce biti da se radi o blokiranim POP/IMAP protokolima, ali u načelu može se blokirati promat po najraznoraznijim kriterijima. No odlutali smo u offtopic, pa evo samo da spomenem da skidam i ja Mavericks.
25.10.2013 | 11:32
Riba kaže:
Prije ce biti da se radi o blokiranim POP/IMAP protokolima, ali u načelu može se blokirati promat po najraznoraznijim kriterijima. No odlutali smo u offtopic, pa evo samo da spomenem da skidam i ja Mavericks.


Ne, ne, kad kliknes na mail ikonu u iCloudu se uopce ne zeli pokrenut. Al kome treba, keynote radi super, i pages i numbers, cak sam i spremio dokument bez problema.
25.10.2013 | 11:48
E da, sto se tice memory managementa, iz Hackintosha sam uklonio 20 GB rama i ostavio 4, trebalo mi je za drugi, i ML mi je nakon toga znao poswapat po parsto megabajta. Mavericks vise ne swapa, al imam oko 600 MB compressed. Sasvim ok poboljsanje.
25.10.2013 | 20:26
Da li je moguće da Mavericks pokrenem u VirtualBoxu kao virtualku?

Pokušao sam po ovim uputama, ali zapnem na koraku kada pokrenem "InstallESD.dmg.tool -B -i InstallESD.dmg -o Output.dmg", dobijem "-bash: InstallESD.dmg.tool: command not found".

EDIT: zaboravio dodati bash ispred naredbe.
25.10.2013 | 22:04
Info o raspletu moje situacije:

Vratio sam se na ML (thanks to Time Machine), napravio prvo one Java, Safari i iTunes Update, pa tek onda išao na Upgrade to Maverics i sve radi OK.

Malo brže i življe

Eto
25.10.2013 | 22:30
Pojavi li van se indikator novog maila na ikonici na Docku kad vam stigne mail? Meni ne i živcira me samo tako!!
25.10.2013 | 22:41
tino1 kaže:
Ovako je najjednostavnije napraviti bootable stick:

Ima Tool koji se pokreće preko Terminala:

$sudo /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/ime-USB-Sticka/ --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/ --nointeraction

Traje cca 10min.


Stvar radi ali mali ispravak. Na terminalu prvo treba posebno izvrsiti sudo su pa tek navedenu kobasicu. Osim toga blank-ove u imenu na command line-u treba escapeati sa backslash-om tako da sve skupa izgleda ovako:
macvm:~ jmirakul$ sudo su
Password:
sh-3.2# /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/ime-USB-Sticka/ --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/ --nointeraction


Edit: Sad sam tek shvatio da forum filtrira backslashe.
25.10.2013 | 23:53
jmirakul kaže:
Edit: Sad sam tek shvatio da forum filtrira backslashe.


Da, to je problem. Mislim da je ispravljeno u novoj verziji. Uskoro.
  • User
  • Posjetitelj
26.10.2013 | 00:20
Upgradeao radi novotarija ispod haube i tabbed Findera ( i novih wallpapera ). Sve ostalo zgodni dodaci, ali relativno nebitni. iBooks mi je nezanimljiv, a s Mapama sam se malo poigrao i onda ih ugasio.

Što se rada tiče, nemam nikakvih problema. Ja zadovoljan
26.10.2013 | 00:33
nadao sam se da ce airdrop raditi izmedju iOS-a i OS X-a… nada je kurva!

ovo ostalo neka se vrti jedno mjesec dana pa cu biti pametniji!
ali recimo za notifikacije mogu odmah reci da su bolje. mogu odmah odabrati "odgovori" na mailove ili imess poruke, nema vise pop-up prozora posred ekrana da me podsjeti kako nisam napravio backup par dana nego me kulturno i diskretno obavijesti

nego ne kuzim bas icloud keychain… par puta me pitao dali zelim da zapamti neki pass, vecinom me nije pitao nista, pa onda te lozinke ne povlaci na druge uredjaje… kakva su vam iskustva?

i da, jedna stvar koju su makli a strasno mi fali. kad sam nervozan imam obicaj "svajpati" gore sa 4 prsta za pristup mission controleu, i onda odmah "svajpati" dole, i tako 5, 6 sekundi. to me smirivalo! sada se mora pricekati par trenutaka da ulovi ovaj drugi "svajp". djubrad!
26.10.2013 | 01:47
Kad sam instalirao ovog "besplatnog vraga" ne radi mi više moj WD My Book Elite http://support.wdc.com/product/download....upid=122&lang=en. Čini mi se da nema podršku za novi sistem. I što sad da radim? Prikopčao sam ga na moj PC i normalno radi i učitava. Čak ni preko Disk Utillity ne mogu ga montirati (mount), jednostavno se pravi lud da ga ne prepozna i nema žute ikonice vanjskog diska već samo WD SmartWare. Ima netko nekakvu ideju?

Evo o tome pišu i ljudi na Applovim stranicama https://discussions.apple.com/thread/547...start=0&tstart=0
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 44 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO