Dobra i loša iskustva iz Jabučnjak forum oglasnika
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dobra i loša iskustva iz Jabučnjak forum oglasnika


20.05.2012 | 23:14
Poštovani forumaši, pošto na većini foruma ovo već ima, pa neka bude i ovdje da nam olakša trgovanje.. nadam se da će te me podržati, jer mislim da je ovo potrebno.

Evo ovako bi to trebalo izgledati:

Primjer iskustva:

Prodavač: xxx (forumaš mora biti linkan,odnosno klik na ime mora voditi na njegov profil)

Kupac: yyy (forumaš mora biti linkan,odnosno klik na ime mora voditi na njegov profil)

Predmet: Link na predmet koji kupujete,prodajete (oglas)

Iskustvo: Ocjenjuje se brojkom od 0 do 5 gdje 0 predstavlja jako lošu neuspjelu kupnju,prevaru i sl, a broj 5 predstavlja kupnju bez ikakvih poteškoća, kao npr. u visini poštarine,da li Vam je sve rečeno o predmetu kupnje ili slično (u davanju ocjene probajte biti maximalno objektivni jer sustav bodovanja ovisi o visini primljenih bodova). I sretno.
20.05.2012 | 23:41
podržavam!
21.05.2012 | 10:43
Ja mislim da je ideja dobra. Ako netko ima volje to napraviti, neka se javi. Ako nema, vjerojatno to nećemo napraviti (Ribina je zadnja, naravno) jer ipak smisao Jabučnjaka nije oglasnik (nismo ni E-bay, ni Njuškalo), a sav rad na Jabučnjaku je volonterski (čitaj: u slobodno vrijeme).
21.05.2012 | 14:55
Pa mogli bi u ovoj temi to napisati.Ja sam kupio MBA s oglasa na jabučnjaku...sad sam gledao i tog čovjeka nema više s ponudama.Inače sve je bilo za čistu peticu odrađeno,dogovori i osobno preuzimanje.Nisam dugo bio u oglasniku i čini mi se da je puno manja ponuda sad nego prije nekog vremena?
21.05.2012 | 15:18
Tako je upravo sam to i mislio da se to u ovoj temi piše. Nadam se da će se i @Riba s tim složiti.

Jer to će nam olakšati kupnju, a i ukazati će na potencijalne prevarante(kojih svakim danom ima sve više i više), to se ne mora odnositi samo na Jabučnjak oglasnik, već slobodno pišite i sa drugih oglasnika Vaša iskustva. Ali bi trebalo da se držimo nekog reda, kao što sam naveo u prvome postu.
21.05.2012 | 15:33
To, naravno, uvijek i svatko može. Ja ipak (to je moj osobni stav) nisam za to da se ovdje iznose kritike koje se odnose na bilo koje oglase i oglasnike (nego isključivo na one objavljenje na Jabučnjaku). U najmanju ruku smo dužni za svaki takav slučaj osigurati fair priliku da se onaj koji trpi kritiku opravda i/ili obrani, a tih kritika se može stvoriti i "lavina" i ja (osobno, to je dakle moj subjektivan stav, a ne stav uredništva) ne želim da se mi ovdje pretvorimu o neku "otvorenu pljuvačnicu".

Svatko prilikom kupovanja treba koristiti zdrav razum. Kupovina preko malog oglasa nosi i uvijek je nosila svoje rizike. Tko ih nije spreman prihvatiti - neka ne kupuje na taj način, a tko jest - neka se poslije ne žali.
22.05.2012 | 14:21
Ok, kako ti kažeš ovime sam samo htio malo potaknuti da se obrati pozornost na moguće prevare/prevarante, i usput da svatko da neki osvrt kratki da li je kupovina dobro prošla ili nije, da li je oštećen bio ili nije, itd.. ali ako tebi/vama to nije bitno neka se tema zaključa i sve 5. Bez ljutnje i bez ičega drugoga. Moja namjera je bila dobra, tako da se ispričavam ako sam nešto pogrešno rekao ili napisao.
22.05.2012 | 20:31
Nisi ti niš loše napisal ni mislil, ali i meni idu na živce litanije tipa 'zaj...o me za 500 kuna' taj i taj. Onda se javi taj i taj i veli da je ponudil nižu cijenu ako ovaj plati odmah, pa se nisu razumjeli i ode mast u propast. I onda krenu prepucavanja pa se to onda konačno primiri, pa neko se požali na nekog drugog pa se onda opet javi taj i taj da se na njega impliciralo kao neki dan s iServisom i iKlinikom....
Moram reći da se tu posve slažem sa Smayoom. Kod kupnje preko oglasnika je bar stvar jednostavna: dođeš, vidiš, platiš i odeš. Nešto kao u Alan Fordu i odijela: 'Plati, obuci, nosi se'. I onda netko onako, bez valjana razloga kupi preko ceste 'Odijelo bez veze' i strefi ga infarkt, ako se dobro sjećam......
Eventualno sam za to da se kod objave oglasnika objavi i serijski broj uređaja pa da svatko može provjeriti bar u našoj bazi jel stroj ukraden ili ne........
22.05.2012 | 22:20
Eto, da ne ponavljam, Đuro je sve dobro napisao. Tony, nisi ništa rekao ili napisao radi ćega se trebaš ispričavati. Razmjenjujemo mišljenja.
23.05.2012 | 00:40
aktivan sam na forumu gdje se dosta trguje, i tamo smo to rijesili tako da u podforumu "oglasnik" postoji dio "feedback" gdje korisnici po zelji mogu otvoriti topic sa imenom korisnika sa kojime su suradjivali, vrstom transakcije, i iskustvom. primjer:
tony.soprano - prodavac - junak
ispostavilo se kao dosta korisna stvar, jer korisnici mogu lako pronaci povratna iskustva drugih korisnika koji su vezani za odredjenog clana sa kojime misle trgovati. isto tako nase iskustvo je pokazalo da su ocjene od 1 do 5 suvisne. uglavnom ljudi o stvarima stjecu pozitivan ili negativan dojam. koja je razlika izmedju 2 i 3 ili 3 i 4 u ovom slucaju? u skolstvu postoje neki objektivni kriteriji (trebali bi takvi biti) pa imas bodove na testu i mozes doci do ocijene, ovako mi se cini tesko ocjenjivati nekoga. evo i youtube je vec neko vrijeme presao sa bodovanja na svidja mi se/ne svidja mi se.

rekavsi sve to, ocito je kako jabucnjak nije pretjerano okrenut oglasniku (doduse ja sam minija kupio preko ovog oglasnika), pa bi otvaranje nekog podforuma za feedback bilo pretpostavljam suvisno. u takvom slucaju i ovaj topic moze biti dovoljan, samo ne znam koliko ce biti prakticno pretrazivanje.
23.05.2012 | 09:48
Ma ne sve ok. Ali ovo bi nama došlo jako dobro tako da znamo s kim imamo posla, u svakom slučaju ova tema neka ostane, pa i ako dođe do pozitivne/negativne kupovine ako se netko sjeti neka ostavi komentar i to je to.
23.05.2012 | 17:45
Mislim kako nam je badava. Onaj koj misli prevariti, prevari jednom i onda se registrira s drugim imenom i opet može u prevaru. Ja obično pogledam koliko oglasa ima prodavtelj (ili onaj koji piše kako je mislim od 17-19 u crkvi ili tako nešto - taj dosta prodaje). Ili onaj st2l na koga je netko imao primjedbu.
27.05.2012 | 13:23
Neke od predloženih izmjena su već spremne za novi Jabučnjak gdje je oglasnik bitno poboljšan. Kako samo registrirani korisnici mogu ostavljati oglase imat će priliku objasniti svoja (ne)djela, a mislim da je tema/teme u kojem će se pohvaliti prodavač/kupac sasvim dobro rješenje. Mogao bi ubaciti link u notofokacijske mailove od oglasnika na tu forum temu tako da zvi znaju gdje je. Stavljeno na to do listu.
27.05.2012 | 14:07
@Riba- e to te ja pitam. Svaka čast, samo neka se napravi kako treba, malo si treba dati truda i vremena i sve 5.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 17 minuta
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

temeljnik, tino1, Anonimci (368)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO