Prijedlog za NOVOSTI
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prijedlog za NOVOSTI


01.06.2007 | 20:39
evo jedan pomalo... radikalan prijedlog...

Neznam kako vi gospoda administratori gledate na to, al svi kažu da je jabučnjak prerijetko updatean i da su novosti \"očajno spore\" da citiram nekoga

Meni osobno to ne smeta jer znam da ljudi imaju pametnijeg posla nego nama tu servirat vijesti na hrvatskom... ALI

kad već ima ta rubrika novosti, a već je postala tradicija da ljudi u SHOUTBOX stavljaju najnovije zanimljivosti i linkove na novosti i bla bla bla, zašto NOVOSTI nebi bile ustvari orvorenog tipa, slobodne za unos svim, ili bar nekim članovima... U niukom slučaju ne mislim sad tu na sebe jer ja sam još mali mekovac, i u usporedbi sa svima vama niš neznam...

eto... mislim, nije da ćete me povrijedit ako me popljujete, al budite nježni

šalim se... ma mislim da bi tako bilo najbolje, i kad god neko nešto spazi, mogao bi napisat...

Pozdrav!
01.06.2007 | 21:20
pitanje je tko ce to odrzavati kontrolirati i slicno. pa je mozda pametnije dati vecem broju osoba mogucnost pisanja novosti?
03.06.2007 | 08:05
dadopg je napisao:
pitanje je tko ce to odrzavati kontrolirati i slicno. pa je mozda pametnije dati vecem broju osoba mogucnost pisanja novosti?

Dado....to vodi u anarhiju
03.06.2007 | 10:14
Slanje novosti ne samo da je slobodno svima, nego se i preporucuje...citav site je zamisljen tako. Druga je stvar sto rijetki to i cine. Meni se vise ne da ljude gurati.
Jedino mozemo izmjeniti link za slanje tako da bude uocljiviji.
04.06.2007 | 07:02
vidiš, ja taj link nisam ni vidio... al eto... drago mi je da se može
04.06.2007 | 16:26
Frankie je napisao:
dadopg je napisao:
pitanje je tko ce to odrzavati kontrolirati i slicno. pa je mozda pametnije dati vecem broju osoba mogucnost pisanja novosti?

Dado....to vodi u anarhiju


hehe,, upravo to vlada sada u malim oglasnima gdje nitko ne vodi reda.
04.06.2007 | 19:29
Vodim ja kad i ako mi netko javi da nesto ne spada tamo ili da treba intervenirati.
Pogadjas, i to ljudi rijetko cine.

Nekad su oglasi prvo bivali pregledani prije objavljaivanja ali sam to ukinuo jer sam cesto na putu i po par dana nemam pristup na net pa neka ljudima ne visi oglas u limbu zbog moje nedostupnosti.

Da ne ispada da se nista ne radi, uskoro mozete ocekivati napredniji forum, kao i galeriju slika, a po svemu sudeci i puno veci link na opciju sa slanje novosti i ostalog....
04.06.2007 | 19:42
ma ne, sve 5, nisam rekao da se to ne kontrolira.
04.06.2007 | 19:47
2 Riba: Ako nesto treba oko foruma slobodno mi se javite
Sto se tice tehnickog djela to neznam (php, serveri i sl.) ali modao sam par godina na jednom forumu o autima, modao davnih dana na BBSovima tako da tu imam iskustva a i nekakav sam graficar po struci (iako sam vise orjentiran na video) tako da i tu mogu uletiti po potrebi. Vremena nekad imam, nekad nemam kao i svi ali ne sjecam se kad je prosao dan a da nisam bio barem pola sata po forumima a Jabucnjak pogledam barem 5 puta dnevno iako i ja moram priznati da ima malo topica
Koliko opce ima ovdje membera? Da li ste razmisljali o nekakvoj godisnjoj clanarini od koje bi se onda financirao forum/hosting i sl. a zauzvrat bi clanovi imali neke popuste kod partnera?
04.06.2007 | 19:50
uf... loša ideja... ne zato što sam škrt, nego... ma... keep it simple.
04.06.2007 | 20:29
AidoN je napisao:
uf... loša ideja... ne zato što sam škrt, nego... ma... keep it simple.

Losa ideja sto? Clanarina? IMO nije, ona naravno nebi bila obavezna ali bi clanovi koji plate nekih 100-150kn godisnje potpomogli da se ovo sve digne na jednu visu razinu jer Jabucnjak je ako se ne varam jedini ovakav portal/forum u Hrvatskoj koji sluzi kao okupljaliste Mac usera. Zalosno je sto je news grupa puno zivlja od ovog foruma pa me zato i zanima koliko ovdje ima forumasa i tko je sve osim Ribe opce \"gazda\" ovdje i koje su njihove ideje za buducnost? Ja sam nekako stekao dojam da ovo polako umire ali vidim da Riba ima nekih planova i to mi se jako svidja. Kao primjer cu dat Renault Klub Hrvatska na kojem sam do nedavno bio u upravi i modao i to je sve krenulo prije par godina kao mali forumcic vozaca Clia i zaljubljenika u svoje vozilice da bi naraslo na forum sa skoro 1000 ljudi, udrugu koja broji nekih 200tinjak clanova, imamo svoje partnere kod kojih imamo popuste i prije nekih mjesec dana smo imali treci sluzbeni veliki meeting na kojem je bilo preko 100 ljudi iz Hr, Bih i Srbije. Dakle moze se ako se hoce zato me zanima da li ljudi ovdje imaju interesa da se ovo digne na neku visu razinu i da postanemo nekakav respektabilni partner Applea u Hrvatskoj (recimo Macserbia.org je postala \"Apple Recognized User Group\").
05.06.2007 | 00:39
hahahahahahahahah Članarina ??? hahahahahahahahahah Partneri ? :-D
Mislim da do ovoga sajta uglavnom previše drže ljudi koji se ne snalaze dobro sa stranim jezicima ...
Sve novosti uglavnom su prijevodi, a 90% savjeta je pokupljeno sa stranih foruma ...
Članarina je nepotrebni overkill ... (ah da - pretjerivanje)
05.06.2007 | 00:47
Zao mi je sto tako razmisljate ali OK ja sam samo iznjeo prijedlog, forsirati se ne moze nista
IMO potpuno je nebitno da li su vijesti prevedene ili savjeti skinuti sa drugog foruma, bitno je da covjek zna gdje ih moze potraziti.
05.06.2007 | 00:57
Ali isto tako je potpuno šašavo naplaćivati članarinu za nešto što je prijevod s drugog sajta.
05.06.2007 | 01:09
Jabučnjak je startu definiran kao neprofitabilan projekt i takav će i ostati. Dakle, neće biti nikakva članarine. Ako netko želi pomoći, neka napiše koju vijest, temu ili nešto za FAQ kada ima vremena.
05.06.2007 | 01:56
2 Dpasaric: Od kud lova za hosting? Softver tj. board je kupljen/licenciran ili je neki free? Ne govorim ja o nikakvoj zaradi na clanovima nego bi IMO bilo lijepo da ovo postane nekakva udruga Mac usera Hrvatske priznata od Applea i centralno mjesto za svakog korisnika Maca kod nas
05.06.2007 | 05:35
Hajde da razjasnimo neke stvari. Jabucnjak je nastao zato jer sam jednog dana pozelio procacakati i prouciti kako radi bazom pogonjeni site u PHP-u ili Perlu, sve ne bih li nasao hobi koji ce me opustati. Kako sam imao sve osim same teme vodilje za site, odlucili smo pokrenuti Mac-specific site u Hrvatskoj jer takvog nije bilo.
Razne formalne udruge, clanarine i slicno zaboravi - to je bio HUMK (Hrvatska udruga macintosh korisnika) koja nije nikad ni zazivjela. Kao sto i u FAQ-u pise, Jabucnjak nista ne trazi, no isto tako nista nije ni duzan pruziti. U prijevodu, koliko das, toliko dobijes natrag. Zato i je citav sustav koncipiran u startu tako da posjetitelji mogu maksimalno utjecati na sadrzaj.
Jos je jedan razlog zasto nema novca u prici - novac sa sobom nosi obaveze, a ono sto meni ovog trenutka najmanje treba jest jos jedna obaveza.
Kako si rekao, \"moze se ako se hoce\", a koliko se hoce vidi se ovdje. Ja sam svoj dio napravio, omogucio sam temelja da se nesto napravi, no sve ostalo je na zajednici koja je ili troma ili nismo ponudili dobru mrkvu. Kao sto sam rekao, puno toga je u planu i pripremi, no doci ce na red kad dodje na red, a upravo tako mi i odgovara. Kad bih nesto *morao*, to vise ne bi bilo zabavno.
Gazda ovdje nije nitko, ja se uglavnom brinem o serveru i kodu, Davor i ostali iz Kreativnog su napravili graficke elemente i okvirni design, i tu je uglavnom stalo jer smo pretrpani poslom. U biti imam par stvari koji bi trebalo napraviti, mozda je vrijeme da puknem to na naslovnu pa neka se i drugi uposle.
Sto se hostinga tice, svercamo se po serverima na lijepe oci. Sve je uglavnom bazirano na besplatnim rjesenjima, sto se foruma tice i sam sam dio njegovog razvojnog tima. Neke sitnice koje je trebalo platiti platio sam iz vlastitog dzepa.
Da skratim, ako netko ima nekakvu ideju i misli zasukati rukave a ne samo ocekivati da to netko drugi ucini, uvijek je dobrodosao. Takodjer kako je Davor rekao vise cijenimo korisnu informaciju nego novac, a ako bude trebalo kupovati opet nesto, ja cu ostaviti poruku pa neka netko donira, nemam ni protiv toga nista.

Kako stojis sa photoshopom, imam neke slicice koje bi trebalo urediti?
05.06.2007 | 08:07
AidoN je napisao:
uf... loša ideja... ne zato što sam škrt, nego... ma... keep it simple.


U biti da
Jabucnjak je jedan opusten,superprirodan sajt i takvi bi triba i ostat.
05.06.2007 | 11:17
MoschuS je napisao:
Zalosno je sto je news grupa puno zivlja od ovog foruma pa me zato i zanima koliko ovdje ima forumasa...


Mislim da Jabucnjak nikad nije bio aktivniji nego sada, to veselje nam je omogucio onaj mali puž ispod impressuma.
05.06.2007 | 16:27
Jako si blizu istini, uskoro cu objaviti neke zanimljive statistike.
05.06.2007 | 17:15
amplus je napisao:

Mislim da Jabucnjak nikad nije bio aktivniji nego sada, to veselje nam je omogucio onaj mali puž ispod impressuma.

Istina
I ja pripadam u tu skupinu novih Intel switchera ali Jabucnjak pratim vec jako dugo samo prije nisam postao. Definitivno se vidi \"navala\" novih ljudi i nadam se da to ne smeta ovim starim hardcore PPCovcima.


2 Riba: Imas PM

BTW Thnx na objasnjenju i da upravu si kad to ode u malo ozbiljnije vode to postaje obaveza i to je onda grba svima. Mozda i je bolje da to sve ostane na nekakvoj potpuno opustenoj i volonterskoj bazi a na nama forumasima je da to onda probamo malo podignuti na visu razinu.
05.06.2007 | 19:31
evo vidite... treba samo komunicirat... Mislim da će svima bit ugodnije i opuštenije ne plaćat i osjećat se da kolko sami doprinesu, toliko će i dobiti...

Evo, javljam se za photoshop, ako nešto treba tu sam... tako da, Riba slobodno se javi..
05.06.2007 | 19:33
I samo da skrenem pozornost na to da ovakve rasprave na drugim forumima završe ogromnim svađama... valjda vam je jasno kako smo mi mekovci netvrdoglavi i pacifistički nastrojeni :D
05.06.2007 | 19:49
Ma Jabucnjak je zakon ovakav kakav je. Bas dobro da je Riba odlucio za hobi otvorit sajt a ne otic pecat ili nesto slicno. Bravo Riba!
05.06.2007 | 20:38
veki je napisao:
Bas dobro da je Riba odlucio za hobi otvorit sajt a ne otic pecat ili nesto slicno.

Imamo srece da je Riba a ne Ribar
05.06.2007 | 20:59
Ili \"Rakija\" nedajbože :>
06.06.2007 | 05:09
Mene ubija što kad postam neku vijest, traje dva dana da se objavi.
06.06.2007 | 10:46
Jabučnjak smo osnovali Riba (Tomislav Ribičić), Đipi (Goran Paulin) i moja malenkost 15. srpnja 2003. godine i dogovorili da će biti neprofitabilan projekt koji će se razvijati pod kapom DIR-a - Udruge darovitih informatičara Rijeke, a sve je počelo onako kako je Riba opisao - kao njegov eksperiment iz znatiželje.

Svakako pogledajte filmić s male \"osnivačke skupštine\" kada smo odlučili da će se ovaj Apple korisnički portal zvati \"Jabučnjak\" - što nam se u tom trenu činilo možda i preneobično, ali vrijeme je pokazalo da je ime odlično odabrano.

dpasaric.kreativni.hr/Jabucnjak/Jabucnjak%20osnivanje.AVI

Nedugo zatim na mjesto glavnog urednika dolazi hrvatska Mac-legenda, karizmatični Miroslav Ambruš Kiš i niz vrijednih suradnika.

Kako je vrijeme prolazilo mnogi od nas su počeli raditi sve ozbiljnije i ozbiljnije poslove i imati sve manje vremena za ovaj divan hobi, ali još uvijek se trudimo koliko stignemo. Vrijeme je da mlade snage uskoče...

O tome što smo sve napravili, što smo sve željeli, ali nismo i što ćemo sve tek napraviti moglo bi se pisati jako dugo, ali možda se duh Jabučnjaka i entuzijazam ljudi koji ga pomažu može najkraće ocrtati kroz neobičnu činjenicu da je Jabučnjak jedan od rijektih web-portala u Hrvatskoj koji se intenzivno reklamirao na televiziji (Kanal Ri, Nova TV, Z1), a vjerojatno jedni neprofitabilni koji je to uspio. Uz to, prilično sam siguran da je to jedini Mac portal koji ima reklamu u PC igri (Switcheri dođite!). Mac korisnicima izgleda ništa nije teško i nemoguće ako postoji izazov.

S druge strane, s nogama na zemlji primamo krtike koje stoje - npr. da se vijesti često objave s kašnjenjem, da mnoge tehničke stvari nisu bile ispolirane dugo vremena (a neke i sada), ali što reći - sve je to vaga želje i slobodnog vremena.

Ako je ovaj portal ikome pomogao i olakšao njegovo Mac iskustvo - naš cilj je postignut!
  • Dijete
  • Posjetitelj
06.06.2007 | 17:28
dpasaric je napisao:

Ako je ovaj portal ikome pomogao i olakšao njegovo Mac iskustvo - naš cilj je postignut!


Cilj postignut.. klap! klap! .....a rasprave o domeni?
06.06.2007 | 20:29
ping je napisao:
Mene ubija što kad postam neku vijest, traje dva dana da se objavi.


To bi trebale biti iznimke...tj, ako je posaljes kada sam u avionu i u hotelu koji nema pristup na internet.... Iako mozes recimo iznimno dobiti i mogucnost da se ono sto posaljes trenutno objavi, za to bi trebalo znati nesto html-a.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 50 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.59 Seconds

Provided by iJoomla SEO