iPhone Legal Unlock Request?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone Legal Unlock Request?


01.11.2011 | 21:49
@rusty
O problemu otključavanja smo već ovdje razgovarali i zato kažem da je fantastična vijest ako će hakom konačno natjerati t-mobile i ostale da prekinu s praksom da nas drže na udici kao u robovlasničkom društvu.
T-mobile je meni jasno i decidirano rekao da nikakvo otključavanje iphone-a ne dolazi u obzir. Ni tokom pretplate, ni nakon isteka 2godišnjeg ugovora. Otključati se mogu samo uređaji koji su kupljeni po punoj cijeni koja je negdje oko 8000 kuna u t-comu.
Taj isti t-mobile u Njemačkoj svim korisnicima bilo kojih mobilnih uređaja nakon isteka dvogodišnjeg ugovora omogućuje jednostavno otključavanje iz fotelje dnevne sobe utipkavanjem imei broja na njihovoj web stranici. A njihova sestrinska tvrtka u našoj državi sprovodi princip "jednom na našoj mreži, zauvijek na našoj mreži".
  • campo
  • Posjetitelj
02.11.2011 | 15:57
Poštovani gospodine .......
zahvaljujemo na Vašem upitu te Vam u nastavku dostavljamo odgovor.
Ukoliko je mobilni uređaj kupljen po posebnim uvjetima (po povoljnijoj cijeni) prilikom zasnivanja pretplatničkog odnosa ili produljenja pretplatničkog odnosa te u Simpa paketima navedene uređaje nije moguće otključati.

U toj situaciji je potrebno prilikom predaje mobilnog uređaja djelatnicima prodajnog mjesta predočiti račun kao dokaz da je Apple iPhone uređaj kupljen u T-Mobile ponudi kao samostalan uređaj pri punoj cijeni.

U nadi da smo uspjeli pojasniti nastalu situaciju, unaprijed se zahvaljujemo na razumijevanju te Vas srdačno pozdravljamo, a za sva dodatna pitanja ili nejasnoće, budite slobodni obratiti se na istu e-mail adresu ili navedene kontakt brojeve.

S poštovanjem

Hrvatski Telekom d.d.
Sektor za usluge privatnim korisnicima
p.p. 526, 10002 Zagreb
Telefaks brojevi: 098 1560, 098 1570 (za račune)
E-mail: t-mobile@t-mobile.hr
Web: www.t-mobile.hr

Pitanja i odgovori, Upute t-mobile.hr/fpop

Upravljajte uslugama pomoću Samouslužnih servisa t-mobile.hr/ssm

HT Facebook korisnička podrška www.facebook.com/HrvatskiTelekom
08.11.2011 | 00:14
mojkarma kaže:
Taj isti t-mobile u Njemačkoj svim korisnicima bilo kojih mobilnih uređaja nakon isteka dvogodišnjeg ugovora omogućuje jednostavno otključavanje


recite mi može li se takav strani i službeno otključani uređaj normalno koristiti kod nas ili postoje nekakva ograničenja za države/kontinente, odnosno moraju li se takvi uređaji aktivirati s karticom države iz koje su ili nešto slično?
08.11.2011 | 11:58
Otključan telefon je otključan telefon i radi normalno sa svim karticama.
08.11.2011 | 15:15
a šta je onda s tim Američkim iPhoneima? zašto je za njih potreban am. kartica za aktivaciju? kako to ide?
08.11.2011 | 15:23
Ako je mobitel sim free onda ga aktiviras sa bilo kojom karticom,Ako je zakljucan a imas originalnu karticu i hoces da izbjegnes "haktivaciju" nakon JB tj da ga regularno aktiviras(zbog push notifikacija) onda radis sa karticom mreze na koju je zakljucan.Ako nemas karticu onda ga aktiviras(haktivacija) preko alata previdjenih za to.Pwnage,redsn0w..... zavsno od OS na kojem radis.

Nadam se da si skontao
08.11.2011 | 15:27
Da li ima netko mozda informaciju da li ce se moci otkljucat 4 kupljen u vipu u vipme kompletu ua 4700kn?
Hvala
08.11.2011 | 17:14
saint kaže:
Nadam se da si skontao


hvala. nadam se da jesam...
08.11.2011 | 20:56
vauxhall kaže:
Da li ima netko mozda informaciju da li ce se moci otkljucat 4 kupljen u vipu u vipme kompletu ua 4700kn?
Hvala


Ako dolazi sa zadnjim BB i iOS 5 onda nemoze.Ako ne onda moze sa Gevey karticom
13.11.2011 | 12:40
Dobio sam informaciju iz T-mobile, s promjenom Zakona došlo je do promjene na bolje vezane uz unlock.

Izgleda da od sada, točnije od 08.11.2011. ukoliko ste uzeli iPhone s ugovorom od dvije godine, nakon tih dvije godine imate pravo na besplatni unlock u bilo kojem t-mobile centru.

Na žalost nisam u prilici sad to probati, pošto još mi ugovor traje, ali eto ako je netkome istekao neka proba. Izgleda da ne bi trebalo biti problema.

Nadam se da sam nekome pomogao.

Pozdrav,
13.11.2011 | 12:49
Super vijest,mislim da si obradovao dosta korisnika
13.11.2011 | 12:59
ovo je zbilja sjajna vijest. mene će jako razveseliti, ako je točna.
13.11.2011 | 16:02
Ako je točno to što viborb kaže, zna se na kojoj sam mreži za godinu dana.
14.11.2011 | 14:01
Jel mozes rec odakle ti ta informacija? Ja sam upravo preko twittera dobio odgovor da to nije tocno? Doduse ovoj ekipi koja im radi twitter ne vjerujem previse.
14.11.2011 | 14:43
Odgovor od službe za korisnike. E sad opet ne znam koliko je to točno, ali treba pitati i probati.

Ono što osobno znam da su meni prije godinu i pol otkuljačali službenim putem, jer su u proceduri fulali. Nakon toga više nisu otključavali. Ali vjerujem da su sad oko toga napravili korekciju.

Kome je ugovor završio neka proba. Idealno neka produži ugovor i uzme novi, a za stari da zahtjev da ga otključaju.

Pozdrav,
29.11.2011 | 21:04
Izgleda da bude nešto od legalnog otključavanja...Komentar i prijedlog HT-a na otključavanje mobitela nakon isteka ugovora
www.hakom.hr/userDocsImages/javnarasprav...20-%2028.11.2011.pdf
13. stranica, pod brojem 6
29.11.2011 | 22:43
j*bo ih račun da ih j*bo...
30.11.2011 | 16:22
Ima logike ovo s računom.
30.11.2011 | 17:06
ja sam kupio prek oglasnika, odakle mi račun...
30.11.2011 | 17:39
Za račun mi je logično. Ako je kupljen recimo, kod T coma a to znaš, trebali bi te naći preko IMEIa. Treba probat ! Možeš reći da je račun izgubljen ako još znaš i ime kupca, nebi smjelo biti problema.
30.11.2011 | 17:44
vidjet ćemo kad uvedu ovo, i meni se čini logično da bi morali naći preko imei-a.
samo to mi je glupo, dakle netko potpiše ugovor na 24 mjeseca i uređaj kojeg je kupio promijeni vlasnika... to se isto trebalo regulirati...
30.11.2011 | 17:45
Kad ce taj novi pravilnik u primjenu? Vrijeme javne rasprave je proslo...
30.11.2011 | 18:44
Nekome ukradu uređaj i lopov ga da legalno otključati.
Koliko vas ima serijski broj uređaja? Došli smo do zaključka kako nas polovica baci ambalažu. Kako garancija vrijedi 1 g. tako i račun ode u smeće nakon godine dana.
Baš gledam, imam račune od oba telefona.
  • Sank
  • Moderator
  • 221
30.11.2011 | 19:06
Pa i kad se kupuje iz druge ruke bilo bi ok tražiti originalni račun, kako inače znati da nisi kupio ukradenu robu ili onu prošvercanu?
01.12.2011 | 00:35
jedno je tražiti račun, a drugo je hoće li ti ga dati onaj od kojeg ga tražiš.
što se tiče ukradene robe, kad se kupuje preko oglasnika doista se ne može znati je li nešto ukradeno ili nije. to je čista kocka.
20.12.2011 | 10:04
evo jedan kratki članak na jednom od portala o otključavanju i brzinama

danas.net.hr/novac/page/2011/12/20/0033006.html?pos=n0
20.12.2011 | 10:45
I službeno www.hakom.hr/default.aspx?id=928

"Unesena je odredba prema kojoj operator može ograničiti mobilni uređaj na rad unutar svoje mreže samo za vrijeme minimalnog obveznog trajanja pretplatničkog ugovora te po isteku istog bez naknade krajnjem korisniku mora omogućiti korištenje uređaja u ostalim mrežama. Za pre-paid korisnike to se mora omogućiti nakon 12 mjeseci korištenja usluge."

Pravilnik još nije objavljen u Narodnim novinama no konačno imamo jasnu zakonsku odredbu koja obvezuje operatere na otključavanje uređaja.
20.12.2011 | 12:31
Konačno, starno su nas mogli praviti budalama sve ove godine. Ali to je Balkan, nikad revolucije na ovim podrućjima!
Još samo da natjeramo ITunes da pravo proradi i šta se mene tiče u Europi smo.
20.12.2011 | 14:25
Ček, znači li to da ako netko uzme iPhone na pretplatu od 24 mjeseca, a minimalna moguća pretplata je 12, da onda taj netko nakon 12 mjeseci ima pravo na otključavanje tog mobitela iako je još cijelu godinu pod ugovorom?
20.12.2011 | 14:44
Tako proizlazi iz gornjeg teksta, iako sumnjam da će naši operateri to bez pogovora poštivati.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 8 sati
  • Gjuroo: Ipak se kreće. aiPhone. [link]
  • dpasaric: Ja sam danas naručivao što se još može od lagera s QWERTY, pa ćemo vidjeti što ću dobiti! :)
  • zvone: Zvao istyle da interveniraju da ostavw qwerty posto ionako prave tipkovnice posebno za ht trziste. Krajnje su nezainteresirani. Ali kazu da se ljudi jako žale.
  • Bertone: Sused, ni to tema za vikalicu, trebao si to pitati u temi o budućnosti čovječanstva ;)
  • cariblanco: [link]
  • cariblanco: Vidi komentare ispod ovog teksta !!
  • cariblanco: Zadatak za smayoo...zašto je nestalo struje
  • dpasaric: Vidim da će stare QWERTY tipkovnice odjednom dobiti na cijeni! :)
  • zvone: Nervira me jer mijenjaju bez veze.
  • smayoo: Ali zašto je to takav stress? Ako su potpuno ukinuli stari layout, posložiš si kako ti paše pomoću Ukelele
  • smayoo: QWERTZ je uvijek i oduvijek hrvatski standard tipkovnice, a ovaj apple QWERTY hibrid je izmišljotina iz nekadašnjeg "zastupnika" PEL Velebit.
  • IgorD: Prvo su prebacili @ pa sad stalno stišćem ™ a od zadnjeg sistema ni € nije gdje je bio
  • IgorD: Ja na iOSu ionako uvijek imam EN tipkovnicu, samo kad mi treba đ prebacim na hr. Frka je što su i s Macovima krenule qwertz tipkovnice
  • zvone: Ako se vrati u postavkama automatski se vraca na qwertz. Iritantno do bola.
  • zvone: Kupio novu tipkovnicu za m4 ipad pro. Hrvatska je ali vise nije qwerty nego qwertz. Razocaran.
  • drlovric: Ja nemam dres Osijeka :)
  • VanjusOS: ako ćeš obući dres Osijeka, ja ti nabavim kartu bez problema
  • VanjusOS: drlovric, nema više karata za Hajduka
  • drlovric: Ako ima neko iz Osijeka molim da mi se privatno javi. Trebam uslugu. Hvala puno :)
  • JOHN: Počivao u miru Božjem :(
  • Borisone: U oglasniku mini Pro ako nekog zanima.
  • Gjuroo: Počivao u miru.
  • smayoo: Ode nam Papa Franjo, na Uskrsni ponedjeljak. Počinak je zaslužio, i više od toga. Neka se Crkvi primi barem nešto od njegovog nasljeđa.
  • VanjusOS: Sretan Uskrs!
  • Damirst: Srstan Uskrs!
  • smayoo: Sretan Uskrs svima! :)
  • Tomek: Sretan Uskrs !!
  • ping: Sretan Uskrs
  • dpasaric: Mira i ljubavi! :)
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs svima!
  • Zdravac: Sretan Uskrs!
  • drpongrac23: Sretan Uskrs svima koji slave!
  • Tomek: sad dok se ja ponovo uštekam u MACOS sustav, imat ću pitanja pa ću biti malo dosadniji :D
  • Tomek: Hvala svima... Kakav je stroj, računam s njime barem 10 godina...
  • dpasaric: Welcome back! :)
  • smayoo: Eeeej, Tomek! :)
  • Zdravac: Tomek, dobrodošao nazad! Nek te dobro i dugo služi! :)
  • Tomek: Eto nakon dugo godina, ponovo na Macu... Pozdrav svima
  • Borisone: Rekao političar i otišao krkati s generalima dok je vojska na paštetama i prekuhanim jajima.
  • Junuz: ko nehrani svoju vojsku hraniće tuđu
  • Yonkis: Apple Maps kamera naprtnjača: [link]
  • m@xym: ...nikakvu vojnu naobrazbu.
  • m@xym: Za dva mjeseca možeš naučiti rukovati pješačkim naoružanjem (od rastavljanja, sastavljana i čišćenja, do toga kako ga otkočiti, zakočiti, napuniti, sve do pucanja). Čovjek koji nema nikakvu vojnu naobrazbu, je glineni golub u slučaju rata, osoba koja je dva mjeseca nešto učila, i naučila, svakako nije. Zamisli koliko bi tek žrtava bilo da nitko od ljudi sa kojima si bio nije imao
  • Maxxy: Mi imamo malu aktivnu podobnu vojsku. A za 2 mjeseca će samo naučiti biti lijepa meta na ratištu. Proveo sam u ratu malo manje od 5 godina, i sve što ću još reći na ovu temu je da smo imali više žrtava od neznanja (igranje sa raznim zanimljivim spravicama i puškama) nego od neprijatelja! Srećom u ono vrijeme nije bilo dronova!
  • drlovric: Ja sam bio 10-11 mjeseci cini mi se. Pola vremena smo aktivno nesto ucili, pola smo ribali hodnike, kupili lisce i smarali se po vojarni. Ja sam bio 11107 (prepisali JNA VES oznaku) vojna policija, antiterosticke aktivnosti.
  • drlovric: Nekakav ustroj sa 3 mjeseca temeljne obuke da vojnik zna koirsititi pusku i kretati se unutar svoje formacije je bolje nego nista. I mozda neki modus za dodatna 2-3 mjeseca specijalisticke obuke tko to zeli. Kao neki vid nadgradnje znanja.
  • m@xym: Mi to (malu sposobnu aktivnu vojsku) već imamo. Ovih 2 mjeseca je sasvim dovoljno da mladići nauče osnove baratanja oružjem.
  • Maxxy: Vojnirok od 2 mjeseca je sprdnja. Ili lupite godinu dana, ili financirajte malu sposobnu aktivnu vojsku. Ovako se samo bacaju novci bez ikakve koristi
  • Yonkis: A što ne otvorite temu nego ovdje tipkate :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, korisnik, m@xym, Riba, VanjusOS, Anonimci (526)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO