Nova mZaba
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova mZaba

25.11.2021 | 08:22
jura22 kaže:
stefanjos kaže:
Update,

zvali me napokon jucer. Napokon sve radi. Problem im je bio sa dopustenjima vanjskih keyboarda. Tako da ako imate u accessability settingsima omoguceno upravljanje iphonea vanjskim tipkovnicama, nece vam mzaba dati da upisujete password. Privremeno rjesenje je da to iskljucite i onda radi. Ali radi se na tome da to poprave u sljedecem updejtu.

O tome sam pisao u temi korin ali si mozda preskocio. Vanjska tastatura eliminira ekranaku. Mada mislim da se ito da nekako podesiti.

E nisam popratio. Ma sumnjao sam i ja na to, ali nisam ni bio u HR pa se nisam zamarao previse. Prebacio sam si lovu na revolut da si pratim potrosnju i to je to. Sad radi, a jedino preostalo je Apple pay za docekati.
25.11.2021 | 08:50
Uvodenjem Vise rekli su da ce biti omogucen apple pay. Cak su mi i postom poslali kada je islo prebacivanje na Vise da ce doci i apple pay. Zna li tko od vas gdje je zapelo i planiraju li to u skoroj buducnosti uvesti?
Zasad na Iphoneu koristim Revolut za takvu vrstu placanja no volio bi koristiti maticnu banku.

Stefanjos- jesu ti ikada u prigovorima spomenuli sta oko Apple pay-a? Kakvo opravdanje imaju?
25.11.2021 | 13:18
Matija klc kaže:
Uvodenjem Vise rekli su da ce biti omogucen apple pay. Cak su mi i postom poslali kada je islo prebacivanje na Vise da ce doci i apple pay. Zna li tko od vas gdje je zapelo i planiraju li to u skoroj buducnosti uvesti?
Zasad na Iphoneu koristim Revolut za takvu vrstu placanja no volio bi koristiti maticnu banku.

Stefanjos- jesu ti ikada u prigovorima spomenuli sta oko Apple pay-a? Kakvo opravdanje imaju?

Na mom profilu u zabi ima preko 10 upita/prigovora zbog apple paya, ako ne i vise. Svaki put kad se cujem sa osobnom bankaricom ulozim prigovor za nepodrzavanje apple paya koji ona unese u sustav. Isto tako kad sam na salteru u banci.

Igrom slucaja sam 2019. upoznao neku glavnu tetu iz Raifeissen banke pa sam nju pitao o svemu tome i rekla je da zabi apple pay izlazi kroz 3 mjeseca. Naravno, nije, ali retroaktivno sam saznao da je trebalo ali su neki ugovor zeznuli (price od osobne bankarice). sada sa tehnickom podrskom mi je lik rekao da bi trebalo najkasnije do druge polovice iduce godine. opravdanje nemaju, nego ne znaju ovi low level pijuni.
25.11.2021 | 13:53
Budem i ja bas ulozio prigovor sad kad cu ici. Hvala ti na iscrpnom odgovoru
25.11.2021 | 14:14
Matija klc kaže:
Budem i ja bas ulozio prigovor sad kad cu ici. Hvala ti na iscrpnom odgovoru

Ma svaki put kad odes.

Kad stigne, ulagat cu prigovor da zasto nisu prije tj. zasto im je toliko trebalo.
25.11.2021 | 20:10
To me sjetilo na onaj vic...
Mama šeta s klincem po gradu i mali stalno zanovijeta "Kako sam ja žedan!... Kako sam JAAA ŽEDAN!!... KAAAAKO SAM JAAAA ŽEEEDAN!!". Mama na kraju popi... i kupi sinu sok. Ovaj ga popije nadušak i krene "Mama... Kako sam ja BIO žedan!... Kako sam JAAA BIO ŽEDAN!!!...."
25.11.2021 | 21:13
smayoo kaže:
To me sjetilo na onaj vic...
Mama šeta s klincem po gradu i mali stalno zanovijeta "Kako sam ja žedan!... Kako sam JAAA ŽEDAN!!... KAAAAKO SAM JAAAA ŽEEEDAN!!". Mama na kraju popi... i kupi sinu sok. Ovaj ga popije nadušak i krene "Mama... Kako sam ja BIO žedan!... Kako sam JAAA BIO ŽEDAN!!!...."

26.11.2021 | 06:48
Čini mi se kako ovdje jedino ja nemam oko sokolovo. Font mi je izrazito presitan i unatoč naočalama za čitanje. A niti u aplikaciji postoji opcija za veličinu fontova niti reagira na povećanje kroz settingse telefona. Plus još što su neki dijelovi teksta sive boje.
26.11.2021 | 08:41
stefanjos kaže:
Igrom slucaja sam 2019. upoznao neku glavnu tetu iz Raifeissen banke pa sam nju pitao o svemu tome i rekla je da zabi apple pay izlazi kroz 3 mjeseca. Naravno, nije, ali retroaktivno sam saznao da je trebalo ali su neki ugovor zeznuli (price od osobne bankarice). sada sa tehnickom podrskom mi je lik rekao da bi trebalo najkasnije do druge polovice iduce godine. opravdanje nemaju, nego ne znaju ovi low level pijuni.

Tako i ja pilim ove svoje iz RBA, zadnje što su rekli da će uskoro, nakon što su više od nekoliko puta rekli da nemaju informacija o tome. Ipak se kreće?
26.11.2021 | 10:32
friga kaže:
Čini mi se kako ovdje jedino ja nemam oko sokolovo. Font mi je izrazito presitan i unatoč naočalama za čitanje. A niti u aplikaciji postoji opcija za veličinu fontova niti reagira na povećanje kroz settingse telefona. Plus još što su neki dijelovi teksta sive boje.

Ne, nipošto nisi jedini. Ali meni je to bio problem već u ovoj sada "staroj" verziji aplikacije. Uložio sam prigovor na to čim je krenula, jer su u onoj prije toga poštivali podešenje veličine teksta iz iOS settinga. Ali avaj...
26.11.2021 | 11:28
Vi koji imate one velike telefone, da li je tekst lakši za čitanje.
26.11.2021 | 14:30
da se razumijemo, tema je bila kako apliakcija ne radi.

esej bi mogao napisati kako je aplikacija sama po sebi losa nakon sto je proradila hahahaha
26.11.2021 | 17:10
Ja npr danas ujutro u 7:20 nisam mogao kolegici kupiti bon putem aplikacije vec bi dobio poruku nesto tipa :” transakciju nije moguce izvrsiti”.
Vise ne radi negoli radi
26.11.2021 | 19:48
Ja sam možda bio više nezadovoljan mZaba aplikacijom (i za fizičke, i za pravne osobe) ranije, dok nisam probao RBA aplikaciju za pravne osobe. Sad, kad sam vidio kako izgleda stvarno loša bankarska aplikacija (i po ergonomiji, i po funkcionalnosti), nekako mi Zabina više nije tako loša.
26.11.2021 | 21:17
Imam za privatnu osobu i meni sve radi. Ne razumijem što bi to aplikacija trebala još raditi pa da niste zadovoljni.
Bitno mi je da mogu platiti račun, pogledati stanje.
27.11.2021 | 11:28
smayoo kaže:
Ja sam možda bio više nezadovoljan mZaba aplikacijom (i za fizičke, i za pravne osobe) ranije, dok nisam probao RBA aplikaciju za pravne osobe. Sad, kad sam vidio kako izgleda stvarno loša bankarska aplikacija (i po ergonomiji, i po funkcionalnosti), nekako mi Zabina više nije tako loša.

Ova RBA za ljude je čini se native aplikacija u koju je netko uložio trud i svejedno je slabija od Zabe za građane, barem ove prethodne verzije koju još čuvam.

RBA za firme je na brzinu složeno smeće u nekom od "modernih" alata, flutter, react native ili što već i koristim je samo kad zbilja moram.
28.11.2021 | 07:28
jura22 kaže:
Vi koji imate one velike telefone, da li je tekst lakši za čitanje.

Onaj moj gore komentar je za pro max. Ne znam što bi tek bilo da imam manji telefon.
Moderatori: jupi
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 37 minuta
  • dpasaric: Evo MBP 14" test na naslovnici, slobodno komentirajte!
  • ^SuperUnknown^: Ekipa, ima li tko tipku 0 (nula) sa MBP 2011 (ili slicnog), te mozda sarafe od donjeg poklopca? :)
  • stefanjos: tino1 ista ista :)
  • Dijete: Dobra stvar sa Salash je kaj nemaju puno cvaraka, ali ih ipak imaju kroz cijelu godinu… tak da manje vise imam uvijek malo u frizideru i grickam ih umjesto cokolade…
  • Daddo: Inače čvarci su postali problem. Nema više kvalitetnog leđnog špeka za iste. :(
  • Daddo: Jako fino ali ne i zasitno. Osim hobe.
  • Daddo: Ribe i mekušci su sasvim druga kategorija.
  • Dijete: Venisoni se isto love aha… ali i uzgajaju
  • Dijete: Ima i divljih svinja, isao sma u lov dva puta, al preferiram osti i podmorje vise od puske u sumi
  • Daddo: Zamajavam. Kod vas ipak najviše se venisoni love. :)
  • Dijete: ima, svinja, al tu di sam ja nema hladnoce i ekipice s kojom bi napravio pravo kolinje :)
  • Daddo: Hladetina, pihtija, piktija, lučenje, dželadija… kako gdje i tko ju spravlja i zove.
  • Daddo: Nema kod vas svinja?
  • Dijete: Hladetina…
  • Dijete: Pobeglo mi je bez jednog s…. Moram si nokte postucat… tu nema kolinja :( al imam super obitelj blizu koja ima firmu Salash i rade mesna bozanstva - i cvarke… dakle taj dio mi fali, mijesat i stiskat cvarke…
  • Daddo: /me kuha hladetinu upravo
  • Dijete: Se ide rano spavat vecera prije kolinja? Ili kolinje vise nije in?
  • Daddo: “Afrika sa strujom” all over again.
  • drlovric: @VanjusOS: Pa znas da jeste :) Instaliram evo novi. Odlucio sam na clean instalation, pa to malo traje. Tebi treba?
  • smayoo: Možda se ne sjećaš (očito se ne sjećaš) 80%-tnog blackouta Hrvatske prije cca 20 godina kad se razletio VN prekidač u TS Tumbri i izazvao raspad EE mreže u Hrvatskoj
  • smayoo: Shit happens. Nije da netko baš želi da se takvo što dogodi, ali nije ovo više SFRJ, niti postoji više JUGEL koji je imao zakonsku obavezu održavanja 95%-tne raspoloživosti mreže.
  • smayoo: :D :D :D :D
  • JOHN: Pa to se ne smije dogoditi!
  • smayoo: @JOHN: kako ne bi bilo moguće? Ako se dogodi neki pičvajz na TS Konjsko, može i cijela Dalmacija ostati bez struje
  • tino1: @John možda nisu platili račune?
  • tino1: @riba debilana, prijatelju po cijeloj liniji. DA smo na vrijeme, već bi i zaboravili. Sad je kasno, ovaj val nas lomi punim. Pitam se gdje će im duša.
  • tino1: @žabac, koje veze ima ministarstvo zdravlja na bliskom istoku s potvrdama?
  • JOHN: Kako je moguće da cijeli Split ostane bez struje?
  • Riba: I da je opravdano, ne zelim da dijete propusta jos vise skole nego sto je to vec slucaj.
  • Riba: U svakom slucaju debilana.
  • Riba: Nisu oni odredili nego ministarstvo zdravlja, a i nitko ne kaze da je putovanje obavezno.
  • smayoo: Ne može izostanak biti neopravdan ako su oni sami odredili da ne dolazi u školu.
  • jura22: To je dokaz da su potvrde bezvrijedne.
  • Riba: Nece ici u skolu pa ce dobiti neopravdane izostanke.
  • smayoo: Kakve veze to ima što ti dijete mora biti dva tjedna u karanteni? Pa nije to dvije godine. Što bi da ti se dijete razboli? Isto bi bilo doma dva tjedna.
  • Riba: Ali kako je krenutlo, opet ce pozatvarati pola zracnih luka, pa je svejedno.
  • Riba: Nema veze sa poslom, metnula nam ga je skola, traze da dijete nakon puta mora biti dva tjedna u karantetni ako nije cijepljeno, a djecu ne cijepe tako da su nam de facto sjebali sve mogucnosti za putovanje.
  • jura22: Je li bar novce daju za metanje?
  • Riba: Necu jer su mi ga metnuli, a kako je krenulo cini mi se da nece jos njih...
  • tino1: @riba, oćeš i ti ove godine kući za božić?
  • tino1: ko iole do sebe drži ima rezervu.
  • smayoo: Koliko sam ja upratio, ima nju i još dvije-trii sa strane, ali te su rezervne :P
  • tino1: @smayoo znam, ali jeli on tu oženijo ili neku? Žmigo je u metropoli poznat kao ženskaroš.
  • smayoo: @tino1: bila je već stefanjosova draga s njim na jabučnjak druženju, u Kokolu, a bio si i ti tada. Krečana, a? ;)
  • smayoo: @tino1: ne, to samo kažu svake godine (“a zašto ne organizirate ništa u Zagrebu?”), a kad netko organizira, ne dođe skoro nitko :P
  • Riba: rusty, hvala na informaciji i isprika...moguce je vezano uz selidbu na novi host iako je to napravljeno tek nedavno. Provjerit cemo u svakom slucaju.
  • tino1: Žmigo, dovedi obavezno ženu da možemo ocjenjivati.
  • tino1: ne putuju ti baš rado. osim na more.
  • tino1: oni očekuju da mi idemo tamo.
  • smayoo: U Metropoli su se uvijek dosad pokazali jaki samo na riječima, ali kad je trebalo doći, bili su kardinalno nezainteresirani. :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%