Nova mZaba
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova mZaba


25.11.2021 | 08:22
jura22 kaže:
stefanjos kaže:
Update,

zvali me napokon jucer. Napokon sve radi. Problem im je bio sa dopustenjima vanjskih keyboarda. Tako da ako imate u accessability settingsima omoguceno upravljanje iphonea vanjskim tipkovnicama, nece vam mzaba dati da upisujete password. Privremeno rjesenje je da to iskljucite i onda radi. Ali radi se na tome da to poprave u sljedecem updejtu.


O tome sam pisao u temi korin ali si mozda preskocio. Vanjska tastatura eliminira ekranaku. Mada mislim da se ito da nekako podesiti.


E nisam popratio. Ma sumnjao sam i ja na to, ali nisam ni bio u HR pa se nisam zamarao previse. Prebacio sam si lovu na revolut da si pratim potrosnju i to je to. Sad radi, a jedino preostalo je Apple pay za docekati.
25.11.2021 | 08:50
Uvodenjem Vise rekli su da ce biti omogucen apple pay. Cak su mi i postom poslali kada je islo prebacivanje na Vise da ce doci i apple pay. Zna li tko od vas gdje je zapelo i planiraju li to u skoroj buducnosti uvesti?
Zasad na Iphoneu koristim Revolut za takvu vrstu placanja no volio bi koristiti maticnu banku.

Stefanjos- jesu ti ikada u prigovorima spomenuli sta oko Apple pay-a? Kakvo opravdanje imaju?
25.11.2021 | 13:18
Matija klc kaže:
Uvodenjem Vise rekli su da ce biti omogucen apple pay. Cak su mi i postom poslali kada je islo prebacivanje na Vise da ce doci i apple pay. Zna li tko od vas gdje je zapelo i planiraju li to u skoroj buducnosti uvesti?
Zasad na Iphoneu koristim Revolut za takvu vrstu placanja no volio bi koristiti maticnu banku.

Stefanjos- jesu ti ikada u prigovorima spomenuli sta oko Apple pay-a? Kakvo opravdanje imaju?



Na mom profilu u zabi ima preko 10 upita/prigovora zbog apple paya, ako ne i vise. Svaki put kad se cujem sa osobnom bankaricom ulozim prigovor za nepodrzavanje apple paya koji ona unese u sustav. Isto tako kad sam na salteru u banci.

Igrom slucaja sam 2019. upoznao neku glavnu tetu iz Raifeissen banke pa sam nju pitao o svemu tome i rekla je da zabi apple pay izlazi kroz 3 mjeseca. Naravno, nije, ali retroaktivno sam saznao da je trebalo ali su neki ugovor zeznuli (price od osobne bankarice). sada sa tehnickom podrskom mi je lik rekao da bi trebalo najkasnije do druge polovice iduce godine. opravdanje nemaju, nego ne znaju ovi low level pijuni.
25.11.2021 | 13:53
Budem i ja bas ulozio prigovor sad kad cu ici. Hvala ti na iscrpnom odgovoru
25.11.2021 | 14:14
Matija klc kaže:
Budem i ja bas ulozio prigovor sad kad cu ici. Hvala ti na iscrpnom odgovoru


Ma svaki put kad odes.

Kad stigne, ulagat cu prigovor da zasto nisu prije tj. zasto im je toliko trebalo.
25.11.2021 | 20:10
To me sjetilo na onaj vic...
Mama šeta s klincem po gradu i mali stalno zanovijeta "Kako sam ja žedan!... Kako sam JAAA ŽEDAN!!... KAAAAKO SAM JAAAA ŽEEEDAN!!". Mama na kraju popi... i kupi sinu sok. Ovaj ga popije nadušak i krene "Mama... Kako sam ja BIO žedan!... Kako sam JAAA BIO ŽEDAN!!!...."
25.11.2021 | 21:13
smayoo kaže:
To me sjetilo na onaj vic...
Mama šeta s klincem po gradu i mali stalno zanovijeta "Kako sam ja žedan!... Kako sam JAAA ŽEDAN!!... KAAAAKO SAM JAAAA ŽEEEDAN!!". Mama na kraju popi... i kupi sinu sok. Ovaj ga popije nadušak i krene "Mama... Kako sam ja BIO žedan!... Kako sam JAAA BIO ŽEDAN!!!...."


26.11.2021 | 06:48
Čini mi se kako ovdje jedino ja nemam oko sokolovo. Font mi je izrazito presitan i unatoč naočalama za čitanje. A niti u aplikaciji postoji opcija za veličinu fontova niti reagira na povećanje kroz settingse telefona. Plus još što su neki dijelovi teksta sive boje.
26.11.2021 | 08:41
stefanjos kaže:
Igrom slucaja sam 2019. upoznao neku glavnu tetu iz Raifeissen banke pa sam nju pitao o svemu tome i rekla je da zabi apple pay izlazi kroz 3 mjeseca. Naravno, nije, ali retroaktivno sam saznao da je trebalo ali su neki ugovor zeznuli (price od osobne bankarice). sada sa tehnickom podrskom mi je lik rekao da bi trebalo najkasnije do druge polovice iduce godine. opravdanje nemaju, nego ne znaju ovi low level pijuni.


Tako i ja pilim ove svoje iz RBA, zadnje što su rekli da će uskoro, nakon što su više od nekoliko puta rekli da nemaju informacija o tome. Ipak se kreće?
26.11.2021 | 10:32
friga kaže:
Čini mi se kako ovdje jedino ja nemam oko sokolovo. Font mi je izrazito presitan i unatoč naočalama za čitanje. A niti u aplikaciji postoji opcija za veličinu fontova niti reagira na povećanje kroz settingse telefona. Plus još što su neki dijelovi teksta sive boje.


Ne, nipošto nisi jedini. Ali meni je to bio problem već u ovoj sada "staroj" verziji aplikacije. Uložio sam prigovor na to čim je krenula, jer su u onoj prije toga poštivali podešenje veličine teksta iz iOS settinga. Ali avaj...
26.11.2021 | 11:28
Vi koji imate one velike telefone, da li je tekst lakši za čitanje.
26.11.2021 | 14:30
da se razumijemo, tema je bila kako apliakcija ne radi.

esej bi mogao napisati kako je aplikacija sama po sebi losa nakon sto je proradila hahahaha
26.11.2021 | 17:10
Ja npr danas ujutro u 7:20 nisam mogao kolegici kupiti bon putem aplikacije vec bi dobio poruku nesto tipa :” transakciju nije moguce izvrsiti”.
Vise ne radi negoli radi
26.11.2021 | 19:48
Ja sam možda bio više nezadovoljan mZaba aplikacijom (i za fizičke, i za pravne osobe) ranije, dok nisam probao RBA aplikaciju za pravne osobe. Sad, kad sam vidio kako izgleda stvarno loša bankarska aplikacija (i po ergonomiji, i po funkcionalnosti), nekako mi Zabina više nije tako loša.
26.11.2021 | 21:17
Imam za privatnu osobu i meni sve radi. Ne razumijem što bi to aplikacija trebala još raditi pa da niste zadovoljni.
Bitno mi je da mogu platiti račun, pogledati stanje.
27.11.2021 | 11:28
smayoo kaže:
Ja sam možda bio više nezadovoljan mZaba aplikacijom (i za fizičke, i za pravne osobe) ranije, dok nisam probao RBA aplikaciju za pravne osobe. Sad, kad sam vidio kako izgleda stvarno loša bankarska aplikacija (i po ergonomiji, i po funkcionalnosti), nekako mi Zabina više nije tako loša.


Ova RBA za ljude je čini se native aplikacija u koju je netko uložio trud i svejedno je slabija od Zabe za građane, barem ove prethodne verzije koju još čuvam.

RBA za firme je na brzinu složeno smeće u nekom od "modernih" alata, flutter, react native ili što već i koristim je samo kad zbilja moram.
28.11.2021 | 07:28
jura22 kaže:
Vi koji imate one velike telefone, da li je tekst lakši za čitanje.


Onaj moj gore komentar je za pro max. Ne znam što bi tek bilo da imam manji telefon.
03.12.2021 | 15:37
Evo, i ja se prekjučer digao na OS 15 i morao brisati staru m-zabu i instaliravati novu. Bogu fala, sad šljaka.

jura22 kaže:
Neki su se ovdje kleli u Revolut karticu. Gdje je ona sada?


Vjerojatno nisam bio taj koji se kleo u Revolut jer do nedavno nisam ni znao što je to, ali u međuvremenu me život odveo u tom smjeru.
Imam Revolut karticu s kojom uredno plaćam u svim dućanima, a i dižem pare na bilo kojem bankomatu bez naknade.
05.12.2021 | 18:25
Gjuroo kaže:
Evo, i ja se prekjučer digao na OS 15 i morao brisati staru m-zabu i instaliravati novu. Bogu fala, sad šljaka.

jura22 kaže:
Neki su se ovdje kleli u Revolut karticu. Gdje je ona sada?


Vjerojatno nisam bio taj koji se kleo u Revolut jer do nedavno nisam ni znao što je to, ali u međuvremenu me život odveo u tom smjeru.
Imam Revolut karticu s kojom uredno plaćam u svim dućanima, a i dižem pare na bilo kojem bankomatu bez naknade.


Moguće da sam ja bio jean od onih koji su se kleli u Revolut, ali najviše zbog Apple Pay. Kad je PBZ napokon uveo AP za svoje kartice, sad ga relativno manje koristim nego prije...
10.12.2021 | 10:09
smayoo kaže:
Ja sam možda bio više nezadovoljan mZaba aplikacijom (i za fizičke, i za pravne osobe) ranije, dok nisam probao RBA aplikaciju za pravne osobe. Sad, kad sam vidio kako izgleda stvarno loša bankarska aplikacija (i po ergonomiji, i po funkcionalnosti), nekako mi Zabina više nije tako loša.


Nisam imao baš takvo iskustvo (nisma vidio RBA) ali nisam vidio ni ništa bolje od mZabe
10.12.2021 | 10:22
Meni se danas naselila nova verzija i kako stvari stoje, ...

... oni nisu normalni!

Postoji li neka nezavisna aplikacija koja može hendlati račune u Zabi? Ako ne, morat ću prijeći u Erste ili što već.
10.12.2021 | 12:27
Ne, neku nezavisnu aplikaciju ne budeš dočekao jer zbog sigurnosti svaka banka koristi svoje certifikate i ne dijeli ih.

Ne znam, ZABA-u sam koristio jednom prije puno godina jer je SC isplaćivao samo u ZABA. Čim mi više nije trebalo, zatvorio sam račun, mislim da su najskuplja banka u HR. Od 2007. sam u HPB, jako su tromi (sjećam se prve prve verzije internetskog bankarstva, nešto gore u životu nisam vidio, mislim da su bili Oracle web formsi), ali evo od ove godine su nakon dugo godina napokon napravili mogućnost preseljenja aplikacije na novi uređaj bez dolaska u banku.

Najveći im je plus što su najjeftiniji. Aplikacija radi super na iPhonu, nikada nisam imao problema.
10.12.2021 | 14:13
Očito imaš vrlo uski okvir potreba s bankom. To je dobro za tebe . HPB za mene uopće ne zaslužuje zvati se "banka". Što se tiče toga koliko kojih naknada naplaćuju, nisam uspoređivao, meni je to, u ukupnom godišnjem zbroju prihoda i troškova - nebitna razlika, ali, čisto iz principa, to što RBA naplaćuje "naknadu" kad netko meni uplati nešto na račun smatram vrhuncem bezobrazluka i bahatosti. Čim se stvore uvjeti da to više ne moram trpjeti, taj račun zatvaram neopozivo.
10.12.2021 | 14:16
IgorD kaže:
Meni se danas naselila nova verzija i kako stvari stoje, ...

... oni nisu normalni!


Meni se prekjučer naselila. Primjećujem da i dalje ne zarezuje sistemsku postavku veličine teksta, ali barem (jbg, bolje išta nego ništa) zarezuje postavku "zumiranje zaslona". Kad staviš na "Uvećano", tekst se zaista uveća donekle.

Meni osobno nije neka razlika s tim sitnim tekstom. Trebale su mi naočale ranije, trebaju mi i sad. Više mi smeta što su slova siva na bijeloj pozadini pa je kontrast slab.
10.12.2021 | 14:17
BTW, prijavljujem da meni nova mZaba uredno radi, sve radi, kako je očekivano, bez problema. Za sad (kuc kuc kuc o drvo)
10.12.2021 | 16:09
Radi kao i ona prije. Treba se priviknuti gdje je sto.
Ogroman minus su ta sitna slova.
Onaj graf je drek.
Nisam tocno sigura sto je to “novo” u novom programu.
Ocekivao sam da kada se pritisne na neki trosak da iskoce detalji.
10.12.2021 | 18:16
A koji bi više detalj htio? To su svi podaci koje banka ima o nekoj transakciji.

Graf je drek, slažem se. Izgleda zanimljivo i atraktivno, korist mu je nula.

Na temu mZabe sam im danas poslao E-mail označen kao hitan, sa sljedećim sadržajem:

Poštovani,

evo, ažurirala mi se mZaba aplikacija na iPhoneu prekjučer i sada je to ta najavljivana nova aplikacija.

Nažalost, moram prijaviti da aplikacija ne radi ispravno. Problem je taj da aplikacija ne reagira na sistemsku postavku veličine teksta (veličine slova) iOS operacijskog sustava. Kod mene je podešeno na najveću veličinu slova, a u mZaba aplikaciji su slova užasno sitna, isto kao i kad je podešeno na najmanju veličinu.

Slova su toliko sitna da i naočale za čitanje jedva pomažu!

Osim toga (to nije prijava neispravnosti, nego prigovor na loš dizajn aplikacije) prigovaram svijetlosivom tekstu na bijeloj pozadini. Kud su slova sitna, još su i slabo kontrastirana.

(Ne)upotrebljivost aplikacije je na tako niskoj razini da ću zatražiti od svoje odvjetnice mišljenje je li to na koji način utuživo ili je barem pravni argument u nekom potencijalnom sudskom sporu koji će se dogoditi kad prvi put učinim nešto drugo od onog što sam želio, radi slabe vidljivosti i čitkosti.

Predlažem da Product owneru, kao i voditelju dizajnerskog tima nove mZaba aplikacije podijelite hitne otkaze jer su potpuno nesposobni raditi taj posao kad su ovakvo što pustili van. Doduše, nagađam da se radi o osobama u kasnim dvadesetim godinama svog života, koji imaju izvrstan vid, ali katastrofalan manjak iskustva.


Pa eto, ako im svi koji su nezadovoljni to i izraze, jasno, glasno i neugodno, možda se nešto i dogodi.
10.12.2021 | 19:14
Ajde ovako:
Otvori eZabu
Prvi ekran je tvoj račun i dolje je popis transakcija.
Listaj do nekog plaćanja i klik na njega se ne događa ništa. OK
Hoćeš detallje:
Ideš PLAĆANJA, Novo plaćanje i pregled plaćanja, PREGLED PLAĆANJA, klik na neko plaćanje -> detalji + POTVRDA O PLAĆANJU

Glavno da je na početnom ekranu IZIPAY (koji valjda radi I kad protreseš telefon), PODIJELI DETALJE (kome to treba), pa još imamo i DETALJE (moglo je biti u onom prethodnome).

Graf nestane kada se skrola
10.12.2021 | 19:33
Ali ti detalji su samo za transakcije plaćanja preko e-zabe ili m-zabe (platni nalog kroz NKS) i njega vidiš tamo - u plaćanjima. Sve ostalo (primici na račun, plaćanja karticom, dizanja s bankomata, ...) nema te detalje.

Podijeli detalje je korisno da nekom tko ti mora uplatiti ne moraš diktirati, niti on mora utipkavati tvoj IBAN. Nije ubitačno važno, ali je korisno.
10.12.2021 | 20:33
Zasto dvije ikone za detalje?
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 minuta
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.34 Seconds

Provided by iJoomla SEO