Nova mZaba
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Nova mZaba


10.06.2019 | 12:32
Prošli tjedan su me natjerali da instaliram novu mzabu. Stara je radila savršeno, ali sad imam novu i svaki drugi dan imam neku pogrešku, problem u stilu - došlo je do greške jer se dogodila greška. Ili greška u komunikaciji, provjerite postavke vašeg uređaja.

Da, provjerit ću. Sigurno sam krivo izbrao POP server ili banku. Možda nešto trebam promijeniti.

Zna li netko ljude u Zabi da ih pita što rade?
10.06.2019 | 14:02
Ništa novo i na staroj mzabi su mi svakodnevno iskakale takve poruke. Navikni se
10.06.2019 | 14:27
Zanimljivo,

nisam update radio par godina, možda i više. Sve je radilo super. Poruku greške sam doživio možda tri-četiri puta za to vrijeme. Sad je pravo čudo ak uspijem vidjet stanje jednom u dva dana.
10.06.2019 | 15:26
Čekaj...
Javi ti se neka greška i NE MOŽEŠ koristiti mzabu, ili se javi neka greška, kažeš OK i onda MOŽEŠ dalje normalno koristiti mZabu.
Meni i svima drugima koje znam je ovaj drugi slučaj. Zar je kod tebe prvi?
Inače, ljudi iz Zabe ti zapravo i ne bi znali dati odgovor. Aplikaciju za njih radi Asseco grupa (bivši Logos, ako se dobro sjećam).
I aplikacija općenito dobro radi, osim tih mušica (da svako toliko baci neku grešku koja to i nije).
10.06.2019 | 20:21
Dobro da nemate HPB. Tamo je to učestalije, a kod Zabe mi se to rijetko događalo. Nedavno sam imao apdejt pa ću vidjeti.
10.06.2019 | 20:43
Ja sam nedavno prešao na Erste, sve stabilno ali knjiženje transakcija im nekad traje i po dan-dva. Čak i sa njihovih bankomata. Smijurija!

Zaba je par koplja ispred po pitanju knjiženja i aplikacije pod uvjetom da izuzmemo te greške koje se pojavljuju. Meni se zadnja verzija tamo negdje u 12 mjesecu ponašala sasvim pouzdano.
Erste bi pohvalio jer su puno fleksibilniji oko pregovaranja.
10.06.2019 | 22:54
Meni kad javi grešku onda ništa, nema podataka ili je ui zamrznut pa moram ubijat app što skoro nikad ne radim s ostalim stvarima.

U pitanju je 5s iz 2013 na kojem imam banking od tada a sad se vrti iOS 10 gore.

Prije par godina sam napravio update prve aplikacije kroz AppStore što sam ponovio prošli tjedan ali je ispalo da sad to nije više ok već sam trebao instalirat ovu NOVU Zabu, pokrenuti je i zatim izbrisati staru. Nakon toga, ova nova malo radi, malo ne. Danas sam tek popodne uspio vidjeti stanje.

Skroz šašavo, čak sam mislio sve izbisat i instalirat je na IPhoneX al sam eto prvo htio provjeriti koliko će to biti od neke pomoći.
10.06.2019 | 23:39
Koristim mZaba aplikaciju od cca godinu i pol nakon što je prvi put ponuđena. A to će sada biti nekih 8 godina. Kad su pogurali "Novu" mZabu, skoro sve je u njoj bolje, nego što je bilo u prošloj, osim tih grešaka koje su (bar kod mene) neškodljive i činjenice da su prilagodili aplikaciju iPhoneima s većim zaslonima i sad su mi slova malo (granično) presitna jer aplikacija ne slijedi opću preferenciju za veličinu fonta.
11.06.2019 | 09:50
zabac kaže:
A jesi razmisljao kako je mozda i telefon malo star.


Ovo se odnosi na 5s? Sve radi normalno, zašto bi bio star ak sve drugo radi ko grom, sad ima novu bateriju pa opet traje 3-4 dana, veličina je savršena za džep, kao drugi telefon na Vipu (uz iPhone X na T mobilu) je super u svakom pogledu. Čak je i zaba radila savršeno do neki dan, raiffeisen banking na njemu i dalje radi ko uvijek. Telefon je idealan za sve osim za web surfanje, a za surfanje je bome svaki telefon pre mali.
11.06.2019 | 13:48
Meni je na x, radila ok, ali sad dobivam poruku da mi je token zaključan ?
Nisam ziher tri puta tipkao krivi pin, možda ponekad jer su brojevi uvjekispremješani. .vidit ću kaj je s tim kad se vratim u hr.
11.06.2019 | 15:03
Ako nisi nikad ranije koristio mToken kroz Novu mZabu, onda ti možda nije zaključan, nego nije aktiviran.
10.11.2021 | 08:40
Updejtao na novu mzabu i gle cuda, ne radi. ne radi prijava, upalio ugasio mob, ne radi. krasno!
10.11.2021 | 09:53
Možda trebaš ponovnu aktivaciju? Provjeri.
10.11.2021 | 10:24
Toliko glup nisam salim se

ma problem je sto se nemozes ulogirati sa lozinkom, nista. face id prepozna i onda greska. boom. ja cu napraviti ponovnu aktivaciju, ali token mi nije pri ruci pa moram to napraviti kad dodem do fizickog tokena.
10.11.2021 | 10:25
Evo jos novosti, tj previd proslog posta. ne mozes ni upisati lozinku. stisnes tipke nista na biljezi. nice
10.11.2021 | 10:30
Kao obično opet su nešto ukakili !
10.11.2021 | 12:12
Da, nekaj su poslovično zasrali. Obrisat clean install i aktivacija i onda radi.

Naravno meni je i fizički token oso vrit tako da sam zvao call centar pa dobiješe sms pa kontrolo provjere i pm da bih na kraju uspio.
10.11.2021 | 15:25
mruzic kaže:
Da, nekaj su poslovično zasrali. Obrisat clean install i aktivacija i onda radi.

Naravno meni je i fizički token oso vrit tako da sam zvao call centar pa dobiješe sms pa kontrolo provjere i pm da bih na kraju uspio.


Dobili su prigovor od mene, usput sam im rekao da zapisu prigovor (sesti po redu od mene) za apple pay, da zasto jos nije dostupan.

Doma mi je token, pa cu rijesiti kad dodem doma, tako sam i mislio napraviti, ali sam ih htio zvat i prigovarat jer ne mogu vjerovat da tako jedna firma moze pustiti proizvod. sramota.

mruzic, a tebi jos i fizicki token, jao jao.
10.11.2021 | 17:20
Ja sam valjda imao sreće, meni sve radi kako treba
10.11.2021 | 17:23
Meni isto. iP 12 iOS 14
10.11.2021 | 23:23
Meni nije ni ponudio update. Ili je to komplet nova aplikacija?
11.11.2021 | 00:24
Nije nova, bas update. Mnei je autoupdate na sve ukljucen, ali ni meni nije automatski ovo skinulo.

I dalje nisam uspio aktivirati jer mi sada na eZabi javlja neku gresku. Pokusat cu sutra ponovno.
11.11.2021 | 09:58
Izgleda da im nešto ne radi kako treba danas, meni je, kako sam ranije rekao, sve bilo ok zadnjih par dana. Jutros mi svako malo izbaci grešku, pa onda uspijem ući u aplikaciju, malo radi pa malo ne radi, očito nešto nije ok.

EDIT: Sad vidim na službenoj stranici da se ispričavaju radi poteškoća i da rade na otklanjanju problema
11.11.2021 | 11:08
Da nije i njih napalo hakerski?
11.11.2021 | 11:31
smayoo kaže:
Da nije i njih napalo hakerski?


Ma sumnjam, velika je navala jer sada puno ljudi nema mzabu kao i ja.pa svi "napadaju"sa svojim lozinkama haha
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.11.2021 | 11:32
Okupacija u 5 slika. Sad će ljudi gušteri iz majčice zemlje isplazit. I samo cijepljeni će živjet ko Hajdovi u kućama... ostali u rupe Jekylli...
11.11.2021 | 12:56
smayoo kaže:
Meni nije ni ponudio update. Ili je to komplet nova aplikacija?


Niti meni. Jednostavno prijava nije prolazila i onda sam se sjetio da su išle neke obavijesti kako u 11. mj. ide "nova Zaba".
Valjda ne žele zagušiti server pa sukcesivno korisnike isključuju sa satare.
11.11.2021 | 16:52
OK, ček, ali ta nova mZaba izgleda isto identično kao stara ili je neka bitna vizualna razlika kad se otvori aplikacija?
11.11.2021 | 18:22
Ne, usrali su. Totalno je drugačija. Sitna slova su i treba imati naočale, a ona stara je imala dosta veći font. Ovako izgleda:
11.11.2021 | 23:21
Kako sam se oglasio na sva zvona i telefonski prituzio aplikaciju osobnoj bankarici danas me zvala tehnicka sluzba. Pitali su me koji su problemi.


da sumiram jos jednom
Dan 1
Znaci biometrijom na ulaz mi sve odobri, ali GRESKA. ok probam pinom, nemogu tipkati pin uopce preko njihove tipkovnice. hmm, mislim mozda zeza s face id nesto.

odem u postavke i maknem face id unlock za mzabu samo. opet mi tipkovnica ona njihova random ne radi.

zove me osobna bankarica, ispricava se, ja se zalim, usputno spominjem da uputi upravi da su sramota od banke i jos jedan upit za apple pay.

kaze ona deintalirajte aplikaciju, instalirati i preko ezabe ponovna aktivacija (to bi i sam ucinio ali mi je token bio doma dok sam na psolu)

isti dan probam to napravit, e sada je greska u ezabi, kaze ne moze. rekla je da ju zovem ako bude problema, ali je rekla do 18, no ja sam tek oko 1830 to probao pa je nisam zvao.

dan 2 (danas)

zove me tehnicka, pita me jesam li uspio. kazem nisa, sad je problem u e zabi, kaze on ajde ponovi postupak da vidimo. opet greska.

onda je on nesto kemijao po serveru i onda ponovni pokusaj gdje sam uspio dobiti aktivacijski kljuc.

udem normalno u aplikaciju. kaze aplikacija ukljuci biometriju, kaze gospon da ne, da probam se sada odjaviti iz aplikacije i ponovno uci. ide odjava.

i sada mislis da ce radit, e pa NE MOZE. opet im randomized tipkovnica ne radi i nemozes upisati pin. jednostavno ne moze. kaze on, da to je to. nemozemo nista. ako ponovno zelite uci u mzabu, moram svaki put ponoviti postupak preko ezabe da zatrazim aktivacijski kljuc.

pitam ja njega jel ozbiljan ili me zajebava haha, saljivo jel. uglavnom, odmah na to sam rekao da uputi upravi da su nesposobni tutleki i ponovno ulozio prituzbu da dodaju apple pay.

ono sto jesam saznao da su pogodeni samo iPhone korisnici sa iOS 15 nadalje. Svi koji su na nizem iOS-u nisu pogodeni, niti android nije pogoden. u ovom trenutku NEMAJU rijesenje, niti znaju kako popravit (to mi lik rekao), ali da rade na tome i da ce me zvati jer sam na kratkom popisu ljudi gdje ce pojedinacno zvati i javljati tijek popravka.


uglavnom, sada nemam mzabu a idem u austriju iduci tjedan yipeee.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 minuta
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)
  • Zdravac: To nije uopće legalno. Za profesionalnu primjenu smatram da ipak treba kupiti i računati kao poslovni trošak.
  • t_burgund: Za tursku cijenu potrebno je koristiti VPN. Koliko je to legalno za profesionalnu upotrebu?
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO