AirDrop sa iPhonea na iPhone
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

AirDrop sa iPhonea na iPhone


26.12.2017 | 19:17
Ok, imam stari 5s iz kojeg sam izvadio SIM karticu i novi iPhone u kojeg sam stavio taj isti SIM. I imam doma Win10 laptop sa iTunesima.
E sad, na starom 5s imam 10GB slika koje sam mislio AirDropom prebaciti na novi iPhone ali se njih dva uopće ne vide. Spojeni su na isti WiFi, BTooth upaljen a AirDrop share podešen na Everybody, i svejedno se ne vide.
Pokušao sam izlogiravanjem Apple Id-a i ulogiravanjem natrag ali ne pomaže.
Činim li nešto krivo ili je nemoguće tako prebaciti slike sa jednog na drugi? Jer znam da se mogu slike importati u iPhone preko iTunesa ali onda imam poseban folder u Photos a ovako bi AirDropom slike bile spremeljene u Photos.
Neka me netko prosvijetli, zašto ne radi AirDrop i jel moj tok misli u redu?
26.12.2017 | 20:24
Prvo, stvarno W10?!?
Drugo, mislim kako se budeš izj.... s time. Seljački prebaci slike sa starog moba na komp i onda vrati na novi mob.

___
Nije mi jasno čemu držiš slike na mobu.
Ako su ti jako, jako, jako važne, držiš ih na sigurnom (mob to nikako nije)
Ako su ti nevažne, obriši ih.

Pričali smo i pričamo o sigurnosnim kopijama, ali dok se ne desi sranje svi odmahujete rukom.
AirDrop je po meni nešto novo što nije Bog zna što sigurno.
26.12.2017 | 21:03
AirDrop ne radi ako imaš uključen wifi hotspot. Da se ne radi slučajno o tome?
26.12.2017 | 22:19
Smayoo: Nemam to. Upaljeno je samo WiFi i BTooth, na oba, što je za AirDrop potrebno.
Ne vide se u onom AirDrop “share” sučelju.. Kao npr ovdje: i.pinimg.com/originals/8c/52/79/8c52790c...659750b8752ad3ea.jpg

Žabac: Da stvarno, Win10. A što ti preporučuješ? Win Vistu? XP? Oprosti što nemam Apple mašinu već laptop koji je na licenciranom Microsoftovom OSu još od sedmice.
Slike imam backupirane sistemom drag&drop (preko laptopa) na ext HDD i imam enkriptirane backupove napravljene kroz iTunes (ako pričamo o iPhoneima)..
Znam da se slike mogu importirati ali stoje onda u nekom folderu (ponavljam se).
Sa AirDropom slike se spremaju u isti folder gdje su i sve ostale snimljene slike (Camera Roll). Htio bih ih tako imati radi People, Places, memories funkcija.
AirDrop postoji, kao novitet po tebi, od kraja 2013 tj preko 4 godine.
Ako ga ti ne koristiš ne znači da nije drugima koristan.
Ne znam kako definiriaš “nije sigurno”? Protokoli? Tehnologija? Reći ću samo da koristi TLS enkripciju.
Nisi mi baš pomogao.
27.12.2017 | 07:13
Kaj skaces, 7 ili 8.
Koliko imje samo trebalo za napraviti sinkronizaciju. iCloud sad nekako radi a proslo je 10 godina (ili vise) od .me usluge koja se placala (65€/god).
U zadnje vrijeme sve je na silu radjeno i izbaceno na trziste (novi iOS, pa za par dana zakrpa).
Ovo ostalo mi nije jasno (people, places, memories).
27.12.2017 | 07:43
Nebitno je na što skačem kada AirDrop, među njima, ne funkcionira, nema veze model jer su oba na istom iOSu.
Jel imaš iPhone? Jel slikaš sa njime? Pogledaš li slike naknadno? O ovome pričam: www.cnet.com/how-to/whats-new-with-photos-on-ios-10/

Znam da neki skoro pa da uopće ne koriste iPhone za slikanje ali, eto, meni je fotografiranje vrlo važna stavka. Zato bih htio prebaciti slike u Camera Roll na taj način radi gore napisanoga (vidi link).
27.12.2017 | 10:52
Moram se složiti sa Žapcem da AirDrop nije još popeglan i ne radi dobro, to jest, često ne radi, a nije jasno zašto.
Provjeri da je na oba iPhonea AirDrop podešen na "Everyone". Ona druga opcija (Contacts only) jednostavno - zajebava.
Znači, swipe up od donjeg ruba da ti se pojavi Control Centre i tamo pikni na AirDrop pa odaberi Everyone.
Ako to ne pomogne, na istom mjestu uključi-isključi i bluetooth i wifi na oba iphonea.
Ako ti ni to ne pomogne, pokušaj na oba iPhonea isključiti bluetooth i ostaviti samo wifi.
Inače, AirDrop protokol koristi Bluetooth ako je dostupan, za discovery i handshake, a wifi za prijenos.

Ispriku što koristiš Windows 10 uvažavam . Kažnjavati te nećemo, dovoljno si sam sebe kaznio samim time.
27.12.2017 | 13:20
Svaki naravno ima svoje razloge i načine korištenja telefona. Ja imam fotoaparat i s njime slikam i nije mi teško nositi koju kilu opreme viška.
Kameru na mobitelu koristim za brzinsko fotografiranje (više kao dokument nego kao fotografija) i spremanje na disk, te brisanje iste s telefona.
Sveukupno imam 45 fotografija trenutno, a pola je s Vibera/WhatsApp-a.

Što se tiče WIN10, usrali su s korisničkim iskustvom, a kako dugo nisam radio po njemu (još mi se XP dobro drži) tako je muka bilo što postavljati. S druge strane OSX nije mijenjao korisničko iskustvo (osim promjene @ pa je ovdje bila skoro pa revolucija)!

Imam u familiji istu situaciju, tisuće slika koje se sele s telefona na telefon, ali to napravimo preko računala.
27.12.2017 | 16:22
Smayoo, sve opcije su iskušane i istestirane i ni jedna ne funkcionira, čak ni hardreset telefona, restart telefona, paljenje i gašenje opcija u više kombinacija.
Ali sa drugim telefonima radi. Možda jer u onom starom (5s) nema SIM Card makar ne vidim kako bi to bila prepreka. Na drugim iPhoneima nisam vadio SIM Card pa ne znam jel do toga.
Win koristim još od 95 verzije. I prošao sam sve iteracije. Kao mladac nisam imao za Mac inače bi vjerojatno bio na Appleu danas a ne na Win. Financije su mi bile važne za odluku a sklepati neku PC konfiguraciju je bilo moguće za 5x manje novaca nego što bih izdvojio za Mac. I još k tome sam htio igrati igrice.
Do dan danas nisam imao problema sa AirDropom i sada se desi na mojim iPhoneima i ne mogu dokučiti pa sam se obratio ovdje.
Znam kako funkcionira AirDrop, pa mi je baš zato i čudno da ne znam riješiti problem.

Žabac, imam i ja fotić, doduše ne DSLR sa izmjenjivim objektivom (imam par onih point & shoot sa nekim dobrim zoomom i optikom) ali mi je kamera na iPhoneu puno isplativija jer je STALNO uz mene i nije me iznevjerila. Čak i za razviti u veće formate od 10x15.
Postoje i apps koje imaju opcije za RAW i Full manual mode pa se mogu malo sa time “igrati”.
A kako onda to seliš sa mobitela na mobitel a da slike idu u Camera Roll folder? Ili su u pitanju Androidi.
27.12.2017 | 17:59
Nedavno sam za probu prebacio par slika s AirDropom s moba na mini. Primjetio sam da mi je slika malo umanjena. Gledao sam baš jednu sliku i ona je skoro 7 mb, dok ona prebačena ima 5.7 mb. Ja za tu svrhu koristim free aplikaciju wi fi photo, gdje vidim sve slike u browseru i onda kad odaberem download, mogu birati između pune veličine slike, umanjenu sliku ili malu sliku. Nisam otkrio u AirDropu da se negdje može birati veličina onog što se prenosi.
27.12.2017 | 19:59
Pa probaj staviti neki posuđeni sim. Čisto da eliminiraš mogućnost
27.12.2017 | 22:43
Cariblanco, iste opcije postoje prilikom slanja slike putem Maila, zar ne? Probaj prebaciti između dva iPhonea a ne na Mini.
Probati ću sa posuđenim SIMom.
27.12.2017 | 23:05
Pa koji će mi k ta slika na drugom iphone, hoću je gledat ili na 24" monitoru ili na 55" tv_u.
06.01.2018 | 19:25
Riješeno.
06.01.2018 | 19:34
Yonkis kaže:
Riješeno.


Riješeno....niste mi ni trebali
07.01.2018 | 15:05
Da. nismo dovoljno zaslužni da bi znali je li problem u sim-u ili nečem drugom...
07.01.2018 | 15:46
Ne, nego je priča bila da sam htio sa 5s prebaciti na drugi mobitel AirDropom. A pošto nisam mogao nabaviti drugi SIM u kratkom roku a prodavao sam taj 5s, prije sam ga prodao nego nabavio SIM.
Pa sam se oprostio od tog kemijanja kratko i jasno sa "Riješeno", slike su obrisane sa Restoreom radi prodaje..
Slike imam backupirane na HDD ali sam ih htio prebaciti na novi iPhone da budu u Camera Roll.
Nikad nećemo znati u čemu je bio problem i žao mi je da nema taj problem svoj "closure"..
07.01.2018 | 19:53
Heto... Nema veze ako si na kraju ipak zadovoljan...
08.01.2018 | 08:55
Jesam.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 11 sati, 3 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, Anonimci (802)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO