Izgubljen signal, Iphone 7
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Izgubljen signal, Iphone 7


03.12.2017 | 23:33
Pozdrav raja. Nova sam na forumu i unaprijed se izvinjavam ako postavim neko laicko pitanje, ali imam problem uzela sam Iphone 7 prije par mjeseci, u Americi. Prije 10ak dana, samo mi je nestalo mreze, izgubila se u potpunosti opcija Carrier. Pokusala sam sa novim softverom, resetom itd, ne pomaze.. iz Banja Luke sam, ovdje nemamo nikakav ovlasteni servis. Zna li neko(ako je imao slican problem)isplati li se slati ga negdje na popravku i sta bi moglo ovako da se desi da tek tako nestane mreza? I da, kupljen preko Amazona-garanije bez.
Hvala unaprijed!
04.12.2017 | 11:40
Onaj neki tvornički reset si probala?
04.12.2017 | 13:16
Da, pokusala vratti na fabricka ali ne reaguje.
04.12.2017 | 13:45
Citam na netu da moze biti do operatera i sim kartice.Probaj izvadit sim pa ponovo stavit i probaj sa drugom sim karticom.
04.12.2017 | 15:24
Probala, nije ni do toga. Bas nisam pametna sta da uradim.
04.12.2017 | 15:44
Procitaj na straznjoj strani ajfona ti pise sitnim slovima o kojem se modelu radi.Moj ajfon je model A1778.
04.12.2017 | 17:20
1.Otvoriti ikonu Telefon (kao da ides birat nekakav broj)
2.Utipkaj *#06#

Trebao bi ti se ispisati IMEI uređaja,ako se to ne pojavi znači da imas hardverski problem i ništa nemožeš osim nositi u servis

Eto probaj pa javi.

LP
Josip
04.12.2017 | 19:12
Super info, utipkao sam i pojavio mi se IMEI,nisam znao za to.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.12.2017 | 21:44
cariblanco kaže:
Super info, utipkao sam i pojavio mi se IMEI,nisam znao za to.


*#06# je univerzalan kod za sve telefone i on će uvijek pokazati IMEI broj uređaja (za dual sim uređaje pokazat će u većini slučajeva oba).

Što se tiče konkretnog problema i gubitka signala razlozi za to mogu biti različiti (opisi vrijede za sve mobilne uređaje, nisu specifični za iPhone):

1. Mehanički oštećen SIM slot na samoj matičnoj ploči - rješava se ili zamjenom SIM slota ili zamjenom matične ploče kod uređaja kod kojih nije moguće zamijeniti samo utor. Jednostavan i jeftin test da li se radi o mehaničkom oštećenju slota moguće je napraviti kupovinom nove prepaid kartice podržanog operatera koja je zaključana SIM PIN-om, ako uređaj pita pin prilikom paljenja - SIM slot je ispravan.

Kod iPhone uređaja novijih generacija MBO se ne mijenja jer je MBO vezan za touch ID, zaključan na iCloud i svašta još nešto, tako da ako je o tome riječ, bojim se da spasa nema.


2. Problem sa antenom za GSM (2G,3G,4G) signal - najčešće problem coax kabela koji je oštećen ili iskopčan sa konektora matične ploče. Uređaj prepozna karticu ali je signal mobilne mreže ili jako slab ili nepostojeći. Problem coax kabela najčešće je uzrokovan mehaničkim oštećenjem samog uređaja - padom ili nečim takvim. Za ovo je potrebno otvaranje uređaja odnosno posjet servisu.

3. *#06# i slušalica daju poruku - NEISPRAVAN IMEI. Ovo konkretno znači da je sa signalom sve u redu no navedena SIM kartica se ne može registrirati na mreži jer je uređaj nepoznat. Problem se rješava na način da se u uređaj upiše ispravan IMEI korištenjem odgovarajućih metoda koje propisuje proizvođač. (Zamjena firmwarea i upisivanje IMEI broja odgovarajućim softwareom).

Ovo bi eventualno DFU mod i spajanje na iTunes riješilo.
04.12.2017 | 22:01
Mojoj metodom ce doci do saznanja dali uređaj tj baseband uredno prikazuje IMEi bez obzira sto pise u postavkama pa opis IMEI s ovom metodom ako se ne pojavi IMEI znači da joj je baseband ic prdnuo u rosu,ovo je problem koji nažalost iPhone prati jos od serije 5,...

I netreba biti SIM kartica unutar slota da bi uređaj prikazao IMEI
05.12.2017 | 04:15
Cura se više ne javlja, možda zato jer sam joj poslao PM da se obrati Saintu, ipak je on iz Sarajeva i isto se kao i ti, jm-elektronika, kuži u servisiranje Appleovih uređaja jer se time bavi.
Možda je pomoću njega našla rješenje pa niti ne gleda više ovu stranicu.
Samo da Vam bude jasno ako je više ne čujemo zašto...
Saint, oprosti ako nisam smio. Neću više, ti samo javi ili ovdje ili na PM.
05.12.2017 | 08:42
Naravno da si smio,cak sta vise hvala ti na preporuci.Na zalost nije mi se javila.mozda hoce ko zna. U principu nisam se javio ni komentarisao ovaj problem jer ste sve vise manje napisali.Ima jos par nacina provjere mada jedini pravi i ispravni je da se telefon fizicki pogleda,sve ovo je na neki nacin samo bacanje graha ili gledanje u karte
05.12.2017 | 10:57
Hvala veliko svima, nisam juce stigla pisati samo sam na kratko usla da vidim odgovore. Ipak se nisam usudjivala nista ja da diram a telefon je otisao za Zg jutros, momak sto je pokusao da ga povrati ga je poslao jutros pa mi tako ostaje nada da ce to strucnjaci iz Zg rijesiti jos jednom hvala vam svima puno, svaka cast za Forum, i te kako je koristan. Veliki pozdrav iz Banja Luke )
10.12.2017 | 13:26
Telefon su mi pregledali u iStyle u Zg. Nazalost, popravak je skuplji nego telefon. Kazu da sam imala.garanciju dobila bih novi telefon.
Hvala jos jednom svima vama ovdje. Vise srece drugi put za mene..
10.12.2017 | 14:04
Zao mi je sto to cujem ali da sam na tvom mjestu definitvno bi trazio i drugo misljenje.Poznato je da zastupnici firmi neke stvari ne popravljaju dok drugi ne zvanicni serviseri zavrsavaju za ''malo ''para i kratko vrijeme
  • zk1
  • Korisnik
  • 1
13.12.2017 | 18:22
Probaj vidjeti u Agram servisu u Zg. Djeluju mi puno ozbiljniji nego istyle.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 28 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, dpasaric, m@xym, Maxxy, moragd, Riba, songoku, Anonimci (481)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.12 Seconds

Provided by iJoomla SEO