Apple Pay - ima li zainteresiranih?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Pay - ima li zainteresiranih?


04.05.2019 | 11:45
[quote="stefanjos" post=176724]serafin kaže:
Uzmeš samo sat koji ima cellular pa si još uvijek dostupan, a mobitel i novčanik pustiš doma bez da brineš hoće li ti ga ukrasti netko. Naravno, ovaj scenarij je moguć samo u svevišnjoj Americi i još šaka zemalja jer nemamo niti apple pay niti esim support, ali kužiš šta želim reći.


Ne mora sat imati cellular da bi njime mogao plaćati bez mobitela. ApplePay podržava nekoliko offline kupovina i nije potreban internet svaki put kad kupuješ sa njime. Opširnije o tome imaš na Apple stranicama...
04.05.2019 | 11:48
[quote="escon" post=176767]stefanjos kaže:
serafin kaže:
Uzmeš samo sat koji ima cellular pa si još uvijek dostupan, a mobitel i novčanik pustiš doma bez da brineš hoće li ti ga ukrasti netko. Naravno, ovaj scenarij je moguć samo u svevišnjoj Americi i još šaka zemalja jer nemamo niti apple pay niti esim support, ali kužiš šta želim reći.


Ne mora sat imati cellular da bi njime mogao plaćati bez mobitela. ApplePay podržava nekoliko offline kupovina i nije potreban internet svaki put kad kupuješ sa njime. Opširnije o tome imaš na Apple stranicama...



Znam ja to jako dobro. U tekstu pise, pustiti mobitel i novcanik doma. Znaci esim support za one trenutke kada zelis pustiti mobitel doma a jos uvijek da si dostupan
04.05.2019 | 20:21
Izgleda da i N26 uskoro dolazi u RH (Revolut je to već najavio):

www.poslovni.hr/trzista/n26-se-vec-javio...li-u-hrvatsku-350916
15.05.2019 | 17:37
Krenulo je...
15.05.2019 | 20:01
Zato jer je broj ljudi koji su sposobni i imaju para za nešto ekšli kupiti jednak broju stanovnika u nekom manjem kineskom selu + ZAMP + ostala ekipa.
16.05.2019 | 01:07
Našao komentar na redditu:

Taman prije nego što im novi ovršni zakon zabrani poslovanje u Hrvatskoj ????Novi Ovršni zakon propisuje da je banka financijska ustanova koja ima sjedište u Hrvatskoj, dok EU propisuje da je za otvaranje banke dovoljna dozvola u jednoj zemlji članici te svojevrsna "bankarska putovnica" kojoj se omogućuje toj banci da djeluje i u drugim zemljama. Zahvaljujući EU definiciji fintech firme poput Monesea, N27, Revoluta itd. smiju poslovati i s Hrvatskom jer imaju sjedište u jednoj od EU zemalja. Novi Ovršni zakon je u suprotnosti s time te bi vjerovatno pao na nekom europskom sudu, međutim *jako* ide na ruku bankarima i ne bi me čudilo da iz tog razloga prođe, što je po meni dovoljno da svaka fintech kompanija izgubi bilo kakav interes za poslovanje s Hrvatskom.
16.05.2019 | 09:29
zabac kaže:
Zašto još uvijek nemamo AppleStore, bonove, ne kupujemo filmove i muziku preko njih???
Zašto dileri Apple proizvoda drže (pre)visoke cijene proizvoda?

Ma nije to za nas. Mi da to i imamo dostupno bi našli načina kako "zaobilaziti", "varati" i slično.

Što se proizvoda i cijena tiče, s time se možemo pomiriti i raditi izlete u okolne države. Barem da za nešto iskoristimo ne postojanje granice i veliku EU...
16.05.2019 | 09:49
zabac kaže:
energyman kaže:
Zato jer je broj ljudi koji su sposobni i imaju para za nešto ekšli kupiti jednak broju stanovnika u nekom manjem kineskom selu + ZAMP + ostala ekipa.


Nema to veze s brojem stanovnika i kupovnom moci.
Imas i siromasnijih i manjih drzava od RH gdje uredno Apple ima ducane i sve usluge.


Kojih?
22.05.2019 | 00:05
Nije ApplePay nego Revolut - od danas podržava topup u kunama. To bi mogao biti znak za ApplePay u kunama.
24.05.2019 | 01:07
Revolut će imati ApplePay dostupan u svim zemljama krajem 6. mjeseca, što bi moglo značiti da će tada postati dostupan i u Hr.


cb87a0623f2c739613213401e571ad1ceeef5e6e.jpeg
29.05.2019 | 09:49
Ovo je bilo brzo konačno ApplePay u kunama!


D58DD0FA-508F-41FA-86B4-329E5BE2BE84.png
29.05.2019 | 10:19
Kako si dodao Revolut u ApplePay?
Ja sam u HR, imam Revolut karticu, imam i Monese ali ne vidim da podržavaju ApplePay.

Ako ne radi u HR da li postoji neka fora da negdje promijenim regiju pa dodam karticu pa vratim na HR?
29.05.2019 | 10:23
Stavis regiju na UK trenutno, kasnije ces moci i iz HR dodavati. Slikao sam karticu i to je to. Prvi put mi nije proslo jer sam pod sigurnost iskljucio sve opcije. Nakon sto sam upalio beskontaktna placanja dodao sam ju bez problema.
29.05.2019 | 10:29
Hm... kaže da kartica nije još podržana u UK (Revolut)
Makar u Revolut aplikaciji su mi još zasivljene one opcije pod sigurnost jer app ne vidi da mi je fizička kartica već stigla poštom.

Za Monese kaže kartica nije dodana, obratite se izdavaču...

Baš nemam sreće
29.05.2019 | 10:42
Jesi li uopće aktivirao karticu?

I za Monese moraš regiju staviti na UK. Sve radi.
29.05.2019 | 10:55
Monese jesam preko aplikacije, a chat support na Revoult su mi sad rekli da moram napraviti prvu fizičku kupnju s njom (ne beskontaktno ili online) da bi ju aktivirao?!
Ako sam dobro shvatio mogu npr. dignuti gotovinu s bilo kojeg bankomata bez naknade i tako bi ju aktivirao?
29.05.2019 | 10:56
Da, ma najbolje odi na benzinsku, kiosk ili bilo gdje da se prima beskontaktno plaćanje.
29.05.2019 | 11:22
Kažu mi da radi i Irska, prenosim:

"Apple Pay je stigao na Revolut, evo kako ga aktivirati u Hrvatskoj:

1) U Settings - General - Region promijente Region u Ireland
2) U Walletu dodajte Revolut karticu i aktivirajte ju
3) Vratite Region na Croatia, Revolut će vam i dalje radite preko Apple Paya"
29.05.2019 | 11:38
@energyman

A šta misliš o tome da složiš jedan kratki tutorial za Revolut i aktivaciju Apple Pay-a (koje sve troškove možemo očekivati, kako najlakše napravit top-up tj. stavljanje novca na račun, najviše me zanima sam top-up kartice u kunama, dakle izbjegavanje SEPA troškova).

Znam da se već o tome pričalo ovdje, ali su postovi dosta raštrkani, a stekao sam dojam da si ti najupućeniji od svih koji trenutno raspravljaju na ovu temu.
29.05.2019 | 13:17
Ne radi ni preko Irske ali sad čitam da neki random dobiju VISA (ona navodno radi), a neki Master. Ja imam Master, ima netko sa VISA-om da provjeri da nije u tome problem?
29.05.2019 | 14:05
@alojz,

Da li si aktivirao karticu?
Moraš ili napraviti neku transakciju (kupovinu) ili na bankomatu promijeniti PIN (navodno se nekim korisnicima tu javio problem, jer kartica ne bi prolazila sa novim pinom, ali bi sa starim uredno radila) da bi se kartica aktivirala (kao kada dobiješ novu karticu od banke koja mijenja karticu kojoj je istekao rok važenja).
  • Daddo
  • Posjetitelj
29.05.2019 | 14:12
energyman kaže:
Ovo je bilo brzo konačno ApplePay u kunama!


D58DD0FA-508F-41FA-86B4-329E5BE2BE84.png


OK, u čemu je trik... imam Revolut Mastercard, prebacio sam regiju na Irsku... i javi da nije podržana.

Aktiviran je, kupovao sam s njom normalno i online i fizički u RH dućanima.
29.05.2019 | 14:23
Moja je isto aktivna sada ali ista stvar.
Nismo jedini, ovdje se vodi rasprava i svi imaju iste probleme ili ih neki uopće ni nemaju: community.revolut.com/t/apple-pay-support/181/2320

Updateam ako i kako uspijem dodati.
Pretpostavljam da do kraja 6. mjeseca bude i službeno podržano sve bez prebacivanja regije.
29.05.2019 | 16:42
m@xym kaže:
@energyman

A šta misliš o tome da složiš jedan kratki tutorial za Revolut i aktivaciju Apple Pay-a (koje sve troškove možemo očekivati, kako najlakše napravit top-up tj. stavljanje novca na račun, najviše me zanima sam top-up kartice u kunama, dakle izbjegavanje SEPA troškova).

Znam da se već o tome pričalo ovdje, ali su postovi dosta raštrkani, a stekao sam dojam da si ti najupućeniji od svih koji trenutno raspravljaju na ovu temu.


Danas baš čitam sve reddite, forume i ostalo, nekima prolazi nekima ne. Smatram da to ovisi o BIN broju kartice (prvih 4-6 brojeva kartice). Imam filing da su pustili na najstarije tzv. engleske kartice koje su na samom početku izdavali.

Aktivacija:

  • Kartica mora biti aktivirana, topupana (nebitno u kojoj valuti) i obavljena transakcija/e.
  • Regija stavljena na UK.
  • Sve opcije sigurnosti kartice sam uključio (provlačenje kartice, beskontaktna plaćanja, podizanje gotovine na bankomatu, internetske transakcije).
  • Isključite limit ukoliko imate.
  • Slikao sam karticu preko Walleta, napisao sam CVV, prihvatio T&C, odabrao sam verifikaciju putem SMS-a (koji nikad nije stigao) ali sam zato ušao u Revolut app gdje me popup pitao želim li odobriti karticu za korištenje putem ApplePaya.


Korištenje kartice:

Topup u kunama radi od prošlog tjedna ako se ne varam. To znači da se putem regularnih debitnih/kreditnih kartica izdanih u našim bankama može dodati iznos koji god želimo.
Proces je apsolutno isti kao i kad se npr. kupuje karte online ili se plaća na Aliexpressu...
Točno onoliko kuna koliko želim prebaciti na Revolut će se skinuti sa osobnog bankovnog računa i isti taj iznos će biti na Revolut HRK računu ukoliko je topup uspješan. Da ponovimo, naknada za topup u HRK preko HRK kartica nema.


Plaćanja u HR (Revolut karticom ili ApplePayom) su također besplatna, nema nikakvih naknada i troši se saldo na HRK računu. Ukoliko pak putujete van HR i plaćate nešto, prvo će probati skinuti novce sa € računa ukoliko ste recimo u Austriji. Ako nemate €, napravit će konverziju sa HRK računa na kojem imate kune.

Limiti ovise o paketu koji imate aktiviran a detaljnije na ovom linku.


Ako ima još pitanja, pitajte
29.05.2019 | 20:49
@energyman

Hvala na iscrpnom odgovoru.

Koliko sam shvatio, postoji i neki sistem preporuke, pa ako preko preporuke postojećeg korisnika (link na revolut sa referal kodom postojećeg korisnika) otvaraš račun, besplatno ti šalju karticu (iako vidim da i bez referala nakon nekog vremena nude gratis slanje unutar par dana).

Da li se topup radi preko aplikacije na mobitelu, ili preko njihove web stranice?
29.05.2019 | 21:58
Nemaju svoju web aplikaciju, sve se radi unutar appa na mobitelu.
Ako kome treba ref. evo moj pa da oboje dobijemo free kartice revolut.com/r/tinoap99
30.05.2019 | 11:17
Eto... dobit ćeš free karticu...
30.05.2019 | 17:56
Kako uspjevamo biti izolirani otok usred Europe?

Vlada želi stopirati ulazak Revoluta i N26 u Hrvatsku
31.05.2019 | 12:27
nmrzlja1 kaže:
Kako uspjevamo biti izolirani otok usred Europe?

Vlada želi stopirati ulazak Revoluta i N26 u Hrvatsku


Vrlo jednostavno Nisam previse iznenadjen
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 28 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO