Apple Pay - ima li zainteresiranih?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple Pay - ima li zainteresiranih?


16.03.2022 | 21:16
Sad je već tako svejedno. Korisno bi bilo jedino kad bi se moglo na bankomat mobitelom, bez kartice.
16.03.2022 | 21:26
smayoo kaže:
Sad je već tako svejedno. Korisno bi bilo jedino kad bi se moglo na bankomat mobitelom, bez kartice.


Pa mozes. Samo prislonis apple pay na bankomat (koji podrzava beskintaktno) i upises pin na bankomatu. Jucer digao lovu na taj nacin
16.03.2022 | 23:27
Ideš... Hvala, onda je ipak korisno... Iako, ne znam zašto pin, ali jbg, to je vjerojatno problem softvera bankomata...
16.03.2022 | 23:29
smayoo kaže:
Ideš... Hvala, onda je ipak korisno... Iako, ne znam zašto pin, ali jbg, to je vjerojatno problem softvera bankomata...


Yes yes, super kul. Moguće da je do samog bankomata, ali to mi je još ok. Ja sretan zadvoljan, ne moram mijenjat banku!
17.03.2022 | 07:24
Da parafraziram pok. Robina Williamsa: banke su kao i pelene - treba ih mijenjati često i iz istog razloga.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
17.03.2022 | 08:17
Moze se dignit s bankomata samo s mobitelom vec dugo vremena. PBZ app/#withcash/izabere se svota koja treba/face id/dobijes zatim kod koji vridi iducih 10 min i to se utipka na bankomat.
17.03.2022 | 10:18
Pričali smo o Zabi.
20.03.2022 | 16:49
Pozdrav, samo jedno pitanje, danas sam kupio novi iphone 12, i prebacio sve podatke s starog 11 i ne mogu aktivirati apple pay na zabi, piše mi da je potrebna verifikacija, napravio sam sve kao i prije dodao kroz mzaba aplikaciju karticu u wallet ali verifikacija ne prolazi, ne znam zasto, jedino mi je logično da je to možda jer danas nije radni dan banke pa zato, a nema ni neki kontakt telefon na koji mogu dobiti banku danas... jel ima tko sličnih iskustava pa možda zna u čemu je kvaka? i da, maknuo sam sve iz starog moba, resetirao ga, ponovio postupak nekoliko puta, nista nije pomoglo... tnx
20.03.2022 | 17:56
S obzirom da Zaba to omogućila tek prije neki dan, sumnjam da netko ima iskustvo koje ti može pomoći, ali to što si napisao je fair pretpostavka. Probaj sutra.

Također, s nekim drugim karticama, pravilo je da je ne možeš koristiti za bilo koji oblik online plaćanja ako nije barem jednom korištena na kontaktnom bankomatu ili POS uređaju (ono, da je moraš baš ugurati u POS i utipkati pin).
20.03.2022 | 18:04
pa uslugu sam koristio od kada je omogucena dakle prije par dana na iphone 11, sada mi nece na 12 verificirati karticu, zato mi je to cudno, ne znam sto da mislim
20.03.2022 | 18:14
Zaba je to tek omogućila, moguće je da su poklikali neke dodatne sigurnosne kvake, a da nisu ni svjesni toga, odnosno da njihov IT nije ni prenio sve informacije dalje.

S oobzirom da si u par dana najprije aktivirao karticu za apple pay, pa prebacio mZabu na drugi mobitel pa sad opet želiš aktivirati istu karticu za apple pay na drugom mobitelu, moguće je da operacija sigurnosnom softveru djeluje sumnjivo pa te je blokirao dok netko ne uklika i odobri.
21.03.2022 | 02:02
Padam ovdje s Marsa, pa da ne otkrivam toplu vodu, mogu li dobiti nekakav digest što se sve zbilo kod naših bankara?

Ja sam privatno na ZABA-i i sada me zanima što je potrebno da bih dobio Apple Pay? I kako i gdje ga uopće mogu koristiti kod nas? Je li to nekakav dodatni trošak? Koje su prednosti?
21.03.2022 | 06:10
Ja sam na ApplePay prijavio Visa premium karticu (PBZ Card) još prije 2 godine i koji mjesec više. Koristim je bilo gdje gdje je omogućeno beskontaktno plaćanje i nema nikakvog dodatnog troška. Procedura dodavanja je bila jednostavna i ne sjećam je se više (nešto po "plavuša" principu - dodaj, utipkaj broj, potvrdi, probna transakcija, povrat).

Sad za dodati Zaba karticu trebaš najprije (ako već nisi) napraviti update mZaba aplikacije i onda iz mZaba idi na kartice pa (ako ih imaš više) odaberi koju želiš i pikni "dodaj u Wallet". Ja sam dodao svoju od tekućeg računa, kaže @Stefanjos da se može mobitelom dići novac na bankomatu koji ima beskontaktno očitavanje kartica. Ima li nekog dodatnog troška kod Zabe, to ćemo vidjeti . Računam da ne, ali ne bi me iznenadilo ni da su *upci smislili neku novu naknadu da je naplate.

Prednost je što biometrijskom identifikacijom na telefonu nadomještaš utipkavanje PIN-a, dakle ne trebaš utipkavati PIN nikad (bez obzira na iznos) i što ne moraš imati karticu uz sebe. Nedostatak je što, ako ti krepa baterija na mobitelu, ne možeš ništa platiti ako nisi ponio karticu.
21.03.2022 | 09:55
Dodatnog troška nema.
Podizanje novca može beskontaktno mobitelom na bankomatu, provjerio na par bankomata.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
21.03.2022 | 11:31
Isto kad se pogleda PBZ ima bice preko dvi godine da su imali mogucnost za Apple Pay doslovno kad je Apple podrza za Hrvatsku PBZ je odma skocia, dok sve druge tek prate nakon. Sta se korisnickog sucelja tice i funkcija moguce da su najbolji, dok za kredit vj i najgori
21.03.2022 | 13:37
Hvala!

Ma onda to meni nije nešto toliko napeto, nije da mi je teško imati karticu i ponekad ukucati PIN. Nisam instalirao mZABA na mob jer e-bankarstvo volim raditi na miru doma za kompom i velikim ekranom. Ok, jednog dana...
21.03.2022 | 16:04
Ako sam dobro shvatio, klasični token (plavo govance, tipkice i LCD) možeš koristiti još toliko dugo dok mu ne krepa baterija. Nakon toga, nema novi token, nego mToken aplikacija. A to ti je ista aplikacija kao i za mZabu.
21.03.2022 | 16:53
Neki dan bio u banci i teza veli da imaju “plave” tokene ali ih nema u poslivnici jer je valjda mala potraznja.
Nadam se da se aplikacija da seliti s mobitela na mobitel jer u protivnom ili preko tokena ili odlazak u banku.
Nije toliko problem baterija vec interni sat koji ne kuca 100% sa satom servera pa je vrijeme za ukucavanje pina u eZabu sve krace i krace.
Oni koji intenzivno koriste token, baterija je upitna.
Mislim da su odvojene aplikacije ali se iz istog programa pristupa. Kada se prijavis u mZabu ne mozes se premaciti u mToken i obrnuto.
mZaba je zgodna za placanje racuna skeniranjem koda ili uplatnice (red po red).
eZaba daje vecu komiciju i nisu je dirali kao ovu na mobitelu.
21.03.2022 | 19:43
Naravno da se aplikacija da seliti s mobitela na mobitel, samo što ti u jednom času treba aplikacija na starom mobitelu i na novom u isto vrijeme, otvoriš je na starom, pikneš opciju za seljenje i onda očitaš kod jednim mobitelom s drugog (ne sjećam se više kojim s kojeg).
21.03.2022 | 21:45
Ovo je dobro znati jer to nekad (koliko se sjećam) nije bilo moguće. Išla je aktivacija preko eZabe i fizičkog tokena ili u banku.
  • Daddo
  • Posjetitelj
22.03.2022 | 00:28
smayoo kaže:
Naravno da se aplikacija da seliti s mobitela na mobitel, samo što ti u jednom času treba aplikacija na starom mobitelu i na novom u isto vrijeme, otvoriš je na starom, pikneš opciju za seljenje i onda očitaš kod jednim mobitelom s drugog (ne sjećam se više kojim s kojeg).


Novim mobitelom skeniraš QR kod koji generiraš na starom u samoj mZaba aplikaciji.

Alternativno, možeš i ručno na novom mobitelu ukucati identifikacijski i aktivacijski ključ koji generira aplikacija na starom uređaju kad pokreneš opciju "preseli mZabu na novi uređaj".

S iPhonea na iPhone to radi uredno skeniranjem QR koda na novijim iOS-ima (13,14,15). Ranije verzije nisam probao. Selidbu s iOS-a na Android ili obratno nisam pokušavao, no to bih svakako odradio ručnim ukucavanjem kodova, čisto da mi se ne dogodi da Android verzija aplikacije nešto ne može zbog nedostatka dozvola pristupa.

Aktivacija kroz eZabu radi i dalje jednako ako korisnik ima fizički token.

Sve navedeno isprobano je za privatne korisnike. Poslovni, mislim da se mToken dio mora aktivirati u banci.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 42 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO