Iphone 5s Problemi sa baterijom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone 5s Problemi sa baterijom


07.11.2017 | 10:52
Pozdrav ekipa!

naime imam jedan problem sa iphone-om i baterijom...
pred ljeto me poceo zezat i baterija mi se jako brzo praznila te sam odlucio kupit novu bateriju i zamijenit. uredno sam je narucio s ebaya i platio nekih 10-15$ (ne sjecam se) i zamjenio sve je super radilo do novog updejta.. nakon toga baterija mi se trosila po minuti tipa 10% u 15minuta radio nesto na njemu ili ne, gledam telefon prazni se baterija, nevjerovatno nesto.. pa se gasio na 40%, napunio ga na 100% pustio preko noci i probudim se na 60% baterije i na kraju price baterija mi se pocela napuhavat i ekran mi je izasao iz kucista, kako sam u to vrijeme bio u amsterdamu otišao sam do thephonelab.nl da mi mijenjaju bateriju, sto su uredno napravili, i sve je super radilo i evo nakon 20 dana ponovo vidim da mi se diže ekran lagano i brze mi se cijedi baterija.. (jucer bio na 46% prije spavanja jutros je pao na 23% - samo wifi upaljen aplikacije pogasene i mobile data isto, i bio ja ne battery saver modu)

ima netko neku pretpostavku u cemu bi mogao bit problem, ili neko rješenje moje situacije? jer mislim nema smisla da mjenjam bateriju svakih mjesec dana??? :/

Trenutno sam u Beogradu

Hvala!
07.11.2017 | 11:05
Sve su to lose baterije,trebas uzeti A klasu,dosta skuplja ali radi.U BG koliko znam imas iStyle i imaju dobar servis.Odnesi i neka ti naprave to.
07.11.2017 | 11:27
ima da, dobar dan izvolite- 100eura haha

Al da mi baterija traje 20 dana i pocne se napuhavat nekako mi je apsurdno (s time da su mi u phonelabu dali garanciju 3mjeseca sumljam da smece stavljaju u tel)? ne jednom nego dvaput, uz napomenu da je prva radila super dok nisam dignuo ios (probao sam i restore napravit i sve app ponovo instalirat)
07.11.2017 | 11:39
Statistički uvijek postoji mogućnost da litijska ćelija rano krepa. Dvije za redom - stvarno je mala vjerojatnost, ali nije nemoguće ako je tvornički sfušana serija.
07.11.2017 | 12:00
Ja bih se pridružio Saintovom stajalištu.
Ako još cijeniš taj mob, izdvoji neku veću paru pa ćeš biti miran.
U tvom slučaju ne vjerujem u serijsku pogrešku samo zato što mislim da nisi kupio dvije baterije na istome mjestu.
Ukoliko jesi - a onda i Smayoo ima pravo.
Bilo kako bilo - nek' ti je sa srećom!
07.11.2017 | 12:13
emjae kaže:
ima da, dobar dan izvolite- 100eura haha

Al da mi baterija traje 20 dana i pocne se napuhavat nekako mi je apsurdno (s time da su mi u phonelabu dali garanciju 3mjeseca sumljam da smece stavljaju u tel)? ne jednom nego dvaput, uz napomenu da je prva radila super dok nisam dignuo ios (probao sam i restore napravit i sve app ponovo instalirat)


Ja jos nisam cuo a ni vidio da je neko platio 100 eura bateriju sa zamjenom.Da se toliko naplacije ja bih sigurno do sada vozio Mercedesa S klasu 2017 godiste.Moje misljenje i stav je da uvijek jeftina varijanta na kraju dodje najskuplje ali svakom svoje.
07.11.2017 | 12:19
Pa mislim da je statisticki to vrlo nemoguce. posto sam jedan kupio na ebaju, a drugi su mi u servisu stavili. koje su sanse da smo uzeli od istog supajera i da je ta faulty serija.. hehe i jos uz to uredno je zaljepljena baterija za telefon da se ne trese posto to baterije ne vole ..

ne znam vise dal cu bit miran ni da izdvojim veću paru iz prethodna dva iskustva..

tnx na pomoci
07.11.2017 | 13:25
Na drugo, pažljivije čitanje tvog posta, ako dobro čitam, prvi problem je bio da ti se baterija brzo trošila nakon zadnjeg updatea, a drugi da ti se baterija napuhala nakon kratkog vremena. Jesam li dobro skužio? Dakle - ona prva se nije napuhala, nego si je zamijenio jer se brzo troši?

Vrlo VRLO često se ljudi žale da im iPhone troši puno baterije nakon updatea pa se to smiri nakon par dana i razlog je vjerojatno što update OS-a izaziva puno promjena u strukturi podataka na telefonu pa razni sistemski procesi, a i razne aplikacije intenzivno rade, komuniciraju s internetom i svašta nešto. Kad mene netko pita za takav slučaj, ja mu kažem da ostavi telefon prištekan na brzi punjač cijelu noć i svi mi nakon toga kažu da je problem nestao.

Tako da nije nemoguće da ti je ona prva baterija bila skroz u redu. A ova druga je, naravno, sfušana.
07.11.2017 | 13:57
smayoo kaže:
Na drugo, pažljivije čitanje tvog posta, ako dobro čitam, prvi problem je bio da ti se baterija brzo trošila nakon zadnjeg updatea, a drugi da ti se baterija napuhala nakon kratkog vremena. Jesam li dobro skužio? Dakle - ona prva se nije napuhala, nego si je zamijenio jer se brzo troši?


obje su se napuhale, prva mi je izbila ekran onako 2 milimetra je izasao, horor i evo sad i druga pocela vadit ekran nakon 20 dana...
07.11.2017 | 18:19
A da promijeniš bateriju u servisu koji daje jamstvo.
07.11.2017 | 21:30
emjae kaže:
smayoo kaže:
Na drugo, pažljivije čitanje tvog posta, ako dobro čitam, prvi problem je bio da ti se baterija brzo trošila nakon zadnjeg updatea, a drugi da ti se baterija napuhala nakon kratkog vremena. Jesam li dobro skužio? Dakle - ona prva se nije napuhala, nego si je zamijenio jer se brzo troši?


obje su se napuhale, prva mi je izbila ekran onako 2 milimetra je izasao, horor i evo sad i druga pocela vadit ekran nakon 20 dana...


Sorry. Nisam to uspio iz tvog posta razabrati. U tom slučaju vjerojatno ti je neispravan krug za punjenje baterije u samom mobitelu jer gura previše struje u baterije, pregrije ih pa se napušu. Ima li kakve veze s updateom - rekao bih da ne, jer bi već bio pun google toga... Dakle - nosi mobitel u ozbiljan servis.
09.11.2017 | 14:43
Meni se isto baterija zna izblesirat a pogotovo kad je mob na ledenom, tj kad sam vani na otvorenom a hladno. Samo se iscijedi. Bas sam narucio sa ebaya cekam da mi stigne baterija nova, platio 15 dolara, al nakon ovog posta ne znam uopce bili ista minja.
09.11.2017 | 15:50
Jel ta nova licencirana od Applea ili..? Jer ako nije, to mi je poput ruskog ruleta.
09.11.2017 | 16:24
Da vas pitam nešto u vezi baterije. Kako gotovo svaku večer mjerim kvalitetu sna sa Sleep Cycle appom, a jedan od uvjeta je da ti je mob uštekan u punjač - imam dilemu.
OK, ekran okreneš prema dolje pa se ugasi, ali sada kada je telefon nov - nekako mi je žao mob koji se potrošio sa 100 do 70 posto puniti svaku večer do jutra.
Jel' takav način rada brže troši bateriju?
09.11.2017 | 17:03
Yonkis kaže:
Jel ta nova licencirana od Applea ili..? Jer ako nije, to mi je poput ruskog ruleta.


Za 15$ sigurno nije licencirana.Apple ne prodaje''Originalne'' dijelovi i nije nikada ni prodavao.
09.11.2017 | 17:07
Saint, pa šta nije prije na laptopima nudio zamjenske baterije, kada su se mogle mijenjati? Ili ni tada to nisu bile Apple odobrene prodaje?
09.11.2017 | 17:16
Provjeri dotrajalost baterije sa ovom aplikacijom
itunes.apple.com/us/app/battery-life-che...es/id1080930585?mt=8
09.11.2017 | 17:26
Hvala na savjetu, ali točne informacije mogu dobiti i sa coconutbattery, macOS appom koji ti gleda stanje, datum proizvodnje, ma sve živo MacBook baterije, a ako uštekaš iPhone, isto radi i za mob. Super app i besplatan je. A mob je nov, nema ni poštena dva mjeseca, tako da stanje nemam šta posebno ni provjeravati. Zadovoljan sam sa potrošnjom.
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_4f47.jpg

Najviše igrice tipa Real racing 3 i Angry Birds, razgovori, poruke, Netflix, ali to se ne vidi na slici, pa ide dalje potrošnja...
Ali baš ću ga uštekati u Mac, da vidim kada je proizveden telefon i baterija, sada si me zainteresirao.
09.11.2017 | 17:31
Mislio sam da @emjae provjeri dotrajalost baterije ali sam zab napisati ime
09.11.2017 | 17:32
Sorry, nisam ti shvatio zadnju poruku?
09.11.2017 | 17:45
Uglavnom, evo info o bateriji moba i samom mobu preko coconutbattery:

MncYwCdYSHqrtOdVqkVhLg_thumb_4f87.jpg



ScreenShot2017-11-09at17.34.30.png

Ako je baterija stvarno ok na osmici, na Plusu čitam da je izvrsna, na X su dvije i trebale bi biti fantastične. Sada ne znam, to će bolje reći vlasnici tog uređaja ovdje.
09.11.2017 | 17:51
Kloba kaže:
Sorry, nisam ti shvatio zadnju poruku?


@emjae se zalio na bateriju pa sam mu htio reci da provjeri dotrajalost baterije.
09.11.2017 | 17:54
Aha, sve pet - my bad. Dobar savjet.
16.11.2017 | 08:49
Budem danas provjerio pa javim, malo sam zapao u guzvu zadnjih dana! hvala na savjetima!
16.11.2017 | 10:47
smayoo kaže:
Sorry. Nisam to uspio iz tvog posta razabrati. U tom slučaju vjerojatno ti je neispravan krug za punjenje baterije u samom mobitelu jer gura previše struje u baterije, pregrije ih pa se napušu. Ima li kakve veze s updateom - rekao bih da ne, jer bi već bio pun google toga... Dakle - nosi mobitel u ozbiljan servis.


mislim da si u pravu oko situacije, posto kad ga punim i koristim grije se kao lud..

Screenshot_1.png
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 41 minuta
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO