Prebacivanje izmedju 2g i 3g - rjesenje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Prebacivanje izmedju 2g i 3g - rjesenje


01.10.2014 | 04:25


Provjereno funkcionira za ios7 na modelima 4s 5 5c 5s.



Ista stvar za ios 8 uredaje.

I ne, za ovo vam NE TREBA JAILBREAK.

Mogucnost prebacivanja na 2g je dobra jer trosi daleko manje baterije dok se iPhone ne koristi, a veza je sasvim dostatna da i dalje primate push mailove i notifikacije.

I da vam mobitel izdrzi na jednom punjenju citav dan s daleko vecom sigurnoscu.
01.10.2014 | 05:38
Ajde malo pojasni. Što - taj se "patch" skine s App Storea?
01.10.2014 | 08:42
Ne budi nezahvalan Providnosti.
01.10.2014 | 09:02
Možda mi je danas samo takav dan, ali to što si napisao mi zvuči kao da se još nisam ni probudio, a snovi su mi bizarni jer sam se prejeo kulena navečer.
OK, ajde sad zaozbiljno. Daj, molim te, neki suvisao odgovor jer iz samog filmića nije uopće jasno o čemu se zapravo radi.
01.10.2014 | 10:54
Za iOS 7 uređaje instaliraj patch s ovog linka direktno iz browsera.

install.diawi.com/RqWCQ3

Za iOS 8 uređaje instaliraj patch s ovog linka direktno iz browsera.

install.diawi.com/RqWCQ3

- - -

Instalira se app koji ti, kad ga pokreneš, ponudi dvije opcije:

1) patch

2) unpatch

Kad uključiš mobilne podatke i stisneš 1) signal se resetira za sekundu i prebaci te s 3g na EDGE.

Stisni unpatch i opet si na 3G.
01.10.2014 | 11:02
Hvala na pojašnjenju. Moj je zaključak da se radi o hacku koji koristi neku security rupu u safariju za iOS. Da li pri tom, osim ove korisne stvari koja služi kao mamac za korisnike, radi i nešto zlonamjerno, to tek treba doznati.
Ja to neću pokretati na svom iphoneu. Ali ako se netko želi poigrati na svoju odgovornost, samo naprijed. Samo neka bude upozoren da možda postoji skrivena "cijena" za korištenje tog patcha.
01.10.2014 | 13:53
smayoo kaže:
Hvala na pojašnjenju. Moj je zaključak da se radi o hacku koji koristi neku security rupu u safariju za iOS. Da li pri tom, osim ove korisne stvari koja služi kao mamac za korisnike, radi i nešto zlonamjerno, to tek treba doznati.
Ja to neću pokretati na svom iphoneu. Ali ako se netko želi poigrati na svoju odgovornost, samo naprijed. Samo neka bude upozoren da možda postoji skrivena "cijena" za korištenje tog patcha.


Mislim da je sve ok... ali nikad ne znaš
Instalirao sam pa kud puklo

diawi.uservoice.com/knowledgebase/articl...ges-and-known-issues
01.10.2014 | 15:19
A nikad ne znas, al nemam nista kompromitirajuce ili tajno na mobu, a ovakova jedna opcija moze produziti trajnost baterije na dnevnoj razini itekako.

Evo, surfam na punom EDGE signalu vec vise id deset minuta, baterija se snizila za samo dva posto.

Ovo je nesto sto mi je oduvije nedostajalo na iPh 5.
01.10.2014 | 15:21
Je li to radi i kad se telefon ugasi i ponovno upali?
Je li tako i onaj untethered jailbreak radio kao ovo?
01.10.2014 | 15:29
Za JB ne znam, no ovo radi i kad ugasis i opet upalis telefon, sad provjerio.
01.10.2014 | 17:27
Također sam primjetio da otkako sam instalirao patch, imam bolji signal čak i kad su mobilni podaci isključeni. I ne, ne umišljam - jer u stanu uvijek imam samo tri crtice od pet na tomato mreži. Na svim mjestima gdje sam ih imao tri, od danas imam pun signal, tako da... Ne žalim se...

Dokaz:

tinypic.com/r/14t90kp/8

Btw. nemam JB, to kaj se folder zove JBApps je zato jer su unutra aplikacije koje nisu s App Storea, al koje se svejedno mogu instalirati na uređaj putem browsera.
02.10.2014 | 03:44
Light kaže:

Ovo je nesto sto mi je oduvije nedostajalo na iPh 5.


Oduvijek?

Ne kuzim te, pa 3G off/on switch je nestao iz Settings tek nakon upgrade na iOS8.

Ja sam to cijelo vrijeme koristio normalno na iOS7. Cak sam ga imao i u Control Center dok sam imao JB.
02.10.2014 | 06:24
Kako na 7? Ni 6 to nije imao.
02.10.2014 | 07:53
Točno. Na ios 7 možeš samo isključiti lte
02.10.2014 | 09:29
khm-khm....

02.10.2014 | 15:22
Nije do Applea hoće li ti ponuditi mogućnost manualnog prebacivanja s LTE-a na 3G, ili pak s 3G-a na 2G, već tvog operatera, zato ljudi po videima imajz različite settingse u ovom aspektu.
02.10.2014 | 15:31
ufff kad bi ovo bilo cisto...
sasvim ocito koristi rupu u iOS-u, ne usudim se instalirati, ali nadam se da je plod nekog entuzijasta koji je eto samo zelio napraviti dobru stvar!

vec na ios6, nakon jednog updatea koji nam je ponudio mogucnost LTE-a u hrvatskoj, nije vise bilo moguce saltanje 3G na 2G. i to je katastrofa, ali necemo sad o tome! (govorim za ip5)
02.10.2014 | 15:59
Light kaže:
Nije do Applea hoće li ti ponuditi mogućnost manualnog prebacivanja s LTE-a na 3G, ili pak s 3G-a na 2G, već tvog operatera, zato ljudi po videima imajz različite settingse u ovom aspektu.


To znači da netko kod nekog određenog operatera *ima* tu mogućnost. Ti znaš nekog takvog? Jer ja ne znam.
02.10.2014 | 16:19
Gle videje na YT pa ces vidjet da takvih ima vani.
02.10.2014 | 16:39
Mislim kako operateri koji nisu "podrzani" od steane Applea imaju sve opcije tako postavljene da se treba sve upisivati rucno ili ide poluautonatski. Kso nekada kad se trebalo podesiti SMS, MMS...
Onda su operateri slali one konfiguracijske datoteke, a danas ide transparentno za korisnika.
02.10.2014 | 18:48
U svakom slučaju, otkako sam instalirao ovo, imam preizvrstan battery life. Signal je po kući neprestano pun i s 100 na 99 posto baterija dođe za oko 6 sati stand by-a i 40-ak minuta korištenja. Nakon više od sat vremena i deset minuta Wi-Fija (surfanje, tapatalk, facebook chat), baterija je na 95%.

Još jedan trik kako poboljšati život baterije - kad ga napunite do 100% (plus trickle charge), odspojite ga s punjača, ugasite i upalite da se resetira mjerač baterije. Dođe svega minutu vremena dnevno, a ispravnije će vam mjeriti potrošnju.
02.10.2014 | 18:56
To ti vjerujem. Jer čim ne živiš u širem centru većih gradova, 3G signal je marginalan i, logično, svi mobiteli pojačavaju snagu da bi održali vezu na 3G dokle god mogu.
02.10.2014 | 19:23
Zivim u centru manjeg grada u Zagorju gdje mi tomato hvata tri crtice na signalu kad su mobilni podaci iskljuceni. S ovim citavo vrijeme na istoj lokaciji imam pet crtica, a baterija je zato trosi sporije.
03.10.2014 | 03:35
smayoo kaže:
Light kaže:
Nije do Applea hoće li ti ponuditi mogućnost manualnog prebacivanja s LTE-a na 3G, ili pak s 3G-a na 2G, već tvog operatera, zato ljudi po videima imajz različite settingse u ovom aspektu.


To znači da netko kod nekog određenog operatera *ima* tu mogućnost. Ti znaš nekog takvog? Jer ja ne znam.


Evo me taj sam. Glavom i bradom. Sa Afganistanskom Roshan ili Etisalat karticom ne mogu recimo ispravno vidjeti ime pozivatelja pri pozivu ili SMS (prikaze ime samo za poruku ili samo za poziv, bez obzira u kojem formatu snimis broj - problem rijesava JB tweak), ali 3G sam normalno gasio i palio u Settings->Cellular. GODINAMA!.

Tek nakon update na iOS8, sada mi NA ISTOM MJESTU stoji "Enable LTE" kojeg tu nema niti u tragovima, pa 3G su dobili nema godina dana, tako da mi je to malo nejasno.

Ako je do Apple, kako nemamo svi isto? Ako je do operatera, zasto bi u Settings bila usluga koju ne pruzaju?
03.10.2014 | 09:10
Možda je pružaju u 2 kvarta u strogom centru Kabula.
03.10.2014 | 13:05
Evo kažu da će u iOS 8.1 biti moguće prebacivati po volji:
www.redmondpie.com/ios-8.1-will-let-you-...2g-3g-or-lte-option/
03.10.2014 | 13:50
Eto. Kud mi okom, oni skokom... Niti 2 godine kasnije i već odgovaraju na potrebe korisnika! Tko može poželjeti više!!?
04.10.2014 | 14:52
smayoo kaže:
Eto. Kud mi okom, oni skokom... Niti 2 godine kasnije i već odgovaraju na potrebe korisnika! Tko može poželjeti više!!?


Činjenica je da iOS 8 donosi užasno mnogo poboljšanja i stvari koje su ljudi tražili, čak i godinama.
Nusprodukt svih tih silnih redova koda su ovi početni bugovi, nažalost...

Radije bih da ohlade sa tim godišnjim izdavanjem iOS i OS X i da krenu nekim sporijim ritmom, tipa iOS ove godine, OS X slijedeće, iOS godinu iza itd. No to nije izvedivo zbog marketinških razloga, očito...
04.10.2014 | 17:09
To bi bilo izvedivo da zaposle više developera nego "marketinških stručnjaka", managera, administratora i ostalih bankaroida. Ali su previše pohlepni. Nikad dosta profita. ROE nikad nije dosta velik. Uvijek treba još. Još. Da ne bi lakomi dioničari prodali dionice i kupili neke druge, gdje je ROE 0,2 postotna boda veći.
E, a dobri developeri su skupi. Što bi ih Apple plaćao kad prodaja ionako ide? Kad su se uspjeli uštekati u segment gdje su im 90% korisnika balavurdija kojoj dalje od YT i FB ionako nije bitno...
08.10.2014 | 10:46
Hmm... Ja sam isprobao taj Patch neki dan (trebao sam biti cijeli dana na terenu s živim mobitelom) i mogu reći da se baterija sporije trošila, a signal je bio isti ili jači.

No, nakon toga sam zatvorio Patch, tj. prestao ga korisiti. Jučer i danas vidim da mi je normalni signal slabiji (1-2 točkice a drugi iPhone na stolu ima 4)? iPhone prima i ostvaruje pozive, ali ubrzo veza postane isprekidana (jedva se razumije konverzacija) i na kraju moram prekinuti jer se od silnih prekida ne mogu razabrati riječi.

Napravio sam Reset mrežnih postavki - nije pomoglo. Napravio sam i Restore (Set as New) - ni to nije pomoglo. Sad mu radim Restore from BackUp, no i dalje je na dvije točkice na mjestima gdje drugi iPhoni kod istog operatera imaju tri ili četiri točkice.

Ne kužim... Je li moguće da je taj Patch za par sati korištenja nekako mehanički oštetio telefon (antenu, GSM čip ili što već)? Mislim; sad je taj ”app” pobrisan, sve je vraćeno na tvorničke postavke, no signal je i dalje slab?
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO