Mireo Don't Panic Hrvatska
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Mireo Don't Panic Hrvatska


24.03.2013 | 16:50
Pozdrav!

Imam jednu molbu;
Da li mi netko može poslati (uploadati) aplikaciju iz naslova, ali trebam verziju 4.5.1

Prije nekog vremena legalno sam kupio aplikaciju, ali je u međuvremenu izašla v 4.7, koju ja nemogu koristiti (iPhone 3G).

A kako ja nisam razmišljao o tome, i Apple (i Mireo) ima bezveznu politiku da više ne možeš dobiti stariju verziju, tražim neki "zaobilazni kanal".

Napominjem da NE tražim piratsku verziju, nego legalnu 4.5.1

EDIT;
Sad vidim da sam fulao podforum. Treba biti u iPhone software-u! Isprika moderatorima! (blush)

EDIT2;
4.5.1 je, mislim, zadnja koju podržava iPhone 3G, dakle TU trebam!
24.03.2013 | 18:34
A zašto se ne obratiš Mireu? Po mom iskustvu, uvijek su bili vrlo promptni i susretljivi na upite korisnika.
24.03.2013 | 19:21
Naravno da jesam. To mi je bila prva opcija, i s obzirom da je hrvatska firma, pun entuzijazma sam ih kontaktirao.
...Rezultat vidiš...

EDIT;
Evo, citiram svoj upit koji sam im poslao. Nije bilo odgovora, a ja - inatljiv kakav jesam, rekao sam sam sebi da neću propasti za tih 10 dolara, i više im nisam dosađivao. Naravno, moja je odluka hoću li (ili neću) i sljedeći puta kupiti nešto od Mirea!

"Pozdrav!
S obzirom da još uvijek koristim iPhone 3G, a novi update Don't Panic navigacije ne podržava iOS 3 niti 4, na koji način mogu doći do zadnje verzije Vaše navigacije koja podržava navedene iOS?
Kupljena verzija je bila Croatia 4.5.nešto...
Unaprijed hvala na odgovoru"
25.03.2013 | 10:33
Zdravac kaže:
Naravno da jesam. To mi je bila prva opcija, i s obzirom da je hrvatska firma, pun entuzijazma sam ih kontaktirao.
...Rezultat vidiš...

EDIT;
Evo, citiram svoj upit koji sam im poslao. Nije bilo odgovora, a ja - inatljiv kakav jesam, rekao sam sam sebi da neću propasti za tih 10 dolara, i više im nisam dosađivao. Naravno, moja je odluka hoću li (ili neću) i sljedeći puta kupiti nešto od Mirea!

"Pozdrav!
S obzirom da još uvijek koristim iPhone 3G, a novi update Don't Panic navigacije ne podržava iOS 3 niti 4, na koji način mogu doći do zadnje verzije Vaše navigacije koja podržava navedene iOS?
Kupljena verzija je bila Croatia 4.5.nešto...
Unaprijed hvala na odgovoru"


Pisi im na fejsbuk il nesto, vrlo su inace susretljivi.
25.03.2013 | 11:59
lukarak kaže:

[/i]


Pisi im na fejsbuk il nesto, vrlo su inace susretljivi.


Evo, ponovljeno na fejs! Budemo vidjeli!

Inaće, od svih isprobanih navigacija, ova mi je najbolja jer ima izuzetno točno pozicioniranje (nema lag-a) (kraći intervali obrade GPS podataka) i jako brzo rekalkulira
25.03.2013 | 14:14
meni su dečki izašli u susret i omogućili prijelaz s androida na iOS, bez ikakvih komplikacija i suvišnih pitanja. Tako da samo budi uporan...
25.03.2013 | 17:55
Zdravac kaže:
lukarak kaže:

[/i]


Pisi im na fejsbuk il nesto, vrlo su inace susretljivi.


Evo, ponovljeno na fejs! Budemo vidjeli!

Inaće, od svih isprobanih navigacija, ova mi je najbolja jer ima izuzetno točno pozicioniranje (nema lag-a) (kraći intervali obrade GPS podataka) i jako brzo rekalkulira


To je zato kaj koristi puno drugaciji algoritam koji bilo koju rutu u Europi izracuna za sekundu-dvije.

Njihov CTO je drzao predavanje o tome na FERu.
25.03.2013 | 21:56
Ne zamjerite mi što idem malo u off - neki dan sam krenuo kupiti Don't Panic za Hrvatsku i gledam 2 totalne kome od reviewa. Pljuju ih da im karte jako kasne za drugima (??!) te da imaju hrpu neriješenih bugova koje vuku već verzijama. Ljetos sam po Skandinaviji koristio Don't Panic na android tabletu i doživio sam da me 3x zaje*o baš onda kad je najvažnije - kad god bi ušli u neki veći i zahtjevniji grad - na ulasku u Göteborg, pa u Stockholm, pa opet u Göteborg.. Svaki put bi se zablokirao i zablesavio, do stupnja da je trebalo restartati tablet. Pripisao sam to problemima s nebrojenim verzijama i podverzijama Androida, ali ovo me natjeralo da povučem ručnu i raspitam se još jednom. Kakva su vam iskustva?
25.03.2013 | 23:30
Smayoo ja ju koristim vec duze vremena i prezadovoljan sam. Kupio sam ju prvenstveno zbog toga sto mi ju je kolega preporucio a i zbog toga sto je nas proizvod. Ja ti mogu reci iskustvo o putovanju po Hrvatskoj. Vani ju nigdje nisam koristio.
Rijeka, Zadar, Karlovac, Zagreb i moj Bjelovar, prezadovoljan. Uvijek me dovela na pravo mjesto bez pol muke , sucelje je ok, glas ok (ja stavio Pervana pa je zanimljivije), imas nesto 3D-a po vecim gradovima i eto.
Sve u svemu meni je odlicna i vrijedi te novce.
Pozz
26.03.2013 | 09:07
smayoo kaže:
..., ali ovo me natjeralo da povučem ručnu i raspitam se još jednom. Kakva su vam iskustva?


Pa, ukratko;
Sučelje meni ne odgovara (da ne kažem da je idiotsko). Pogotovo način unosa adrese.
Karta mi je OK jer ga uglavnom koristim za po Zagrebu (da, mi "provincijalci" se baš i ne snalazimo po "Smičiklasovoj i Vlaškoj"
Ono što sam gore napisao, ispravno i brzo pozicioniranje na karti, odnosno povlačenje oznake auta bez kašnjenja (to je ono što mi je najveća prednost.

Inaće, koristim ju na iPhone 3G (koji nije baš poznat po brzini), uz vanjski bluetooth GPS receiver (sirfstarIII) (i RoqyBT sa Cydie), i radilo je OK dok nisam upgredao na verziju koja ne podržava moju pilu!

Sve u svemu, bio sam zadovoljan! Za Android neznam...

Ja mislim da su oni u startu krenili sa idejom da budu originalni. U dosta segmenata su uspjeli (pozicioniranje, rekalkulacija...), ali u sučelju su podbacili!

EDIT;
Glas Pervana na nav. sam jednom isprobao, i nikad više. Bio mi je OK u Večernjoj školi, i samo to! Dok vozim, uglavnom sam skoncentriran na druge stvari, i nemam vremena rješavati Pervanove zagonetke / smicalice da bi skužio kuda me upućuje...

EDIT2;
Par puta mi se znalo dogoditi da zašteka, smrzne se, ali to sam pripisao kombinaciji iPhone - bluetooth receiver - RoqyBT!
26.03.2013 | 13:04
smayoo kaže:
Kakva su vam iskustva?[/quote]

Koristim Mireo cca 2 godine, ali imam samo za Hrvatsku, i dosta sam zadovoljan, s obzirom da mi je prijašnja navigacija od Garmina često izgovarala frazu "rekalkulacija rute" svaki put kad bih ostao bez signala
Ova recenzija je dosta detaljno napravljena, i preporučam da ju pročitaju svi sadašnji korisnici, i oni koji će to tek postati www.gadgeterija.net/2011/04/14/recenzija...roatia/#.UVF97b99lE9
26.03.2013 | 13:47
Mireo koristim otkad je izašao, dosad me je par puta iznevjerio, ali ništa posebno, zato uvijek imam google maps

Redovito dečkima javljam promjene na prometnicama pa sam u nekoliko navrata od njih dobio i najnoviju kartu koja kao još nije ni izašla.

Ne sviđa mi se shema sa nemogućnošću vraćanja na staro, npr. kupim kartu dach-a i slovenija i restoram uređaj a nisam backup sejvao,u međuvremenu puste novije verzije i onda moram ponovo kupiti te karte da bih ih imao na mobu, to mi je debilana teža.

Dok za Garmin mogu reći da je daleko najneupotrebljiviji gps uređak na tržištu, em je spor, em se gubi, mah, živaca sam izgubio s njim.
26.03.2013 | 15:21
Ja sam svašta isprobao i odlučio se za Navigon i definitvno po mojim prijeđenim kilometrima nema bolje navigacije na tržištu za čitavu Europu uključujući i ex YU.
Ako nekoga zanima ta navigacija vezano za neke detalje i isprobavanje, slobodno neka mi se javi na pm.

Svaka čast našim dečkima za Mireo, ali to je miljama u zaostatku od Navigona.
26.03.2013 | 16:13
Hvala svima na mišljenju.

JOHN, Navigon - to je ovo "Navigon Europe" od "Garmin Würzburg GmbH", za $80? Sorry, za bilo što od Garmina ne dam ni 80 ovčijih brabonjaka. Možda imaju neke sexy features, ali mene je Garmin *TOLIKO* puta zaje*o, ja ih jednostavno ne želim više vidjeti ni ka D. Da se sjetim samo onih najbolnijih:

Pariz
Milano
Essen
Novi Sad
Sarajevo
Birmingham

Toliko sam puta od Garmina čuo "preračunavam" da se štrecam u dućanu kad mi kažu "račun". Mrzim ga. Mrzim, mrzim, mrzim.
26.03.2013 | 16:18
Zdravac, Pervanove zagonetke su samo šala. To nisu upute koje treba slušati. Služe da razbiju dosadu. Nama su bile dosta zabavne dok smo se vozili po Norveškoj i Švedskoj...

Npr.

"Nakon 300 m uđite u kružni tok pa mi javite koliko izlaza ima." (odmah nakon toga kaže na koji izlaz izaći)
"Nakon 50 m skrenite lij... ne, ne desNOOO!! E jbg sad, izađi i vidi kolika je šteta" (raskrižja nigdje niti nema, sve ravno)
"Nakon 100 m skrenite lijevo, pa desno... pa lijevo, pa desno, pa lijevo, pa desno ... (pucketa prstima i mumlja Boom Boom od JL Hookera)" (zapravo treba skrenuti lijevo)
26.03.2013 | 16:42
smayoo kaže:
Hvala svima na mišljenju.

JOHN, Navigon - to je ovo "Navigon Europe" od "Garmin Würzburg GmbH", za $80? Sorry, za bilo što od Garmina ne dam ni 80 ovčijih brabonjaka. Možda imaju neke sexy features, ali mene je Garmin *TOLIKO* puta zaje*o, ja ih jednostavno ne želim više vidjeti ni ka D. Da se sjetim samo onih najbolnijih:

Pariz
Milano
Essen
Novi Sad
Sarajevo
Birmingham

Toliko sam puta od Garmina čuo "preračunavam" da se štrecam u dućanu kad mi kažu "račun". Mrzim ga. Mrzim, mrzim, mrzim.


Tako je. Navigon Europe.
Ja bih to nazvao new age product. Nema to više veze sa onim Garmin-om. Probaj sada i ne živi u neznanju.
Uostalom zašto bi trošio 80 USD, plati manje, isprobaj ako valja super, ako nevalaj nisi previše popušio.
26.03.2013 | 17:21
Kako da platim manje? Ima trial period? Koje su sve zemlje uključene pod "Europe" i kakve su im karte BIH, Srbije i Crne gore?

Najljući od svih zajeba koje mi je Garmin priredio je bilo to što nisi mogao unijeti nijednu jedinu adresu u Srbiji. Imali su 0 POI-ja, tako da si mogao dati da te navodi jedino na memoriranu lokaciju ili po geokoordinatama. Naime, sve ulice u Srbiji (ne i gradovi!) bile su upisane ćirilicom, ali za unos imena ulice nisi mogao dobiti ćirilična slova, nego samo latinična. Pa ti, posljedično, nije htio prikazati nijednu jedinu ulicu...
26.03.2013 | 19:24
JOHN kaže:
Ja sam svašta isprobao i odlučio se za Navigon i definitvno po mojim prijeđenim kilometrima nema bolje navigacije na tržištu za čitavu Europu uključujući i ex YU.
Ako nekoga zanima ta navigacija vezano za neke detalje i isprobavanje, slobodno neka mi se javi na pm.

Svaka čast našim dečkima za Mireo, ali to je miljama u zaostatku od Navigona.


Meni se bas Navigon nije svidio. Na stranu to sto je Mireova puno brza u izracunavanju, meni imaju i bolje karte, jedino im UI (estetski, ne tehnoloski) zaostaje.
27.03.2013 | 04:46
Ja sam od navigacija na iPhone isprobao doslovce sve sto se nudi, i moje iskustvo je da su Navigon i iGO najbolja rjesenja, zatim TomTom pa tek onda Don't Panic.

Pricam o rutama unutar ex.YU, dok su za EU uglavnom sve dobre ili barem upotrebljive

@Smayoo:

Def trebas probati Navigon. Sad sam ga koristio prije par mjeseci kada sam bio na godisnjem i odlicno me posluzio.

Cak je imao ucrtane kucne brojeve za jako mala mjesta u HR, kao i dovrsenu dionicu autoceste u Bosni i uredno me doveo iz Splita u Sarajevo do Sainta (via Rostovo)

Ucrtane su izuzetno precizno sve kamere za prekoracenje brzine, kao i ogranicenja brzine na cestama. Ako je 60 onda je u 90% slucajeva 60 i na navigaciji.

Velika prednost je i sto su mape podijeljene po drzavama. Recimo ako ides u Crnu Goru ili Albaniju, downloadas iz izbornika aplikacije samo te drzave koje stvarno trebas, a ne da moras drzati par GB za zemlje koje ce ti mozda nekada zatrebati.

Kada izlazis iz HR i dodjes na BiH granicu pise "Opasnost od mina, preporucamo da vozite samo danju"
27.03.2013 | 08:24
Novi iGO je gori nego stari. Okljastrena funkcionalnost. Imam neki Android i s iGO se dosta grije. Nekako sam zakljucio kako su samostalni uredjaji s navigacijom ipak najbolje rjesenje.
27.03.2013 | 14:33
iz moga skromnog iskustva sa cestovnom navigacijom po hrvatskoj, toplo bi preporucio Navigon...
jedini ima azurne karte hrvatske i smislene i tocne izracune ruta...

Garmin obilazim u sirokom luku, nakon sto me doveo u nezgodne situacije s prikolicom.
Rute i vremena koja izbacuje pri izracunu su u najmanju ruku netocni...
Iskoristiv je jedino sa topo kartama hrvatske za planinarenje, pomorske karte su im lose i prastare...
a uredjaji spori i koriste zastarjelu tehnologiju...
27.03.2013 | 15:32
E, sad... Navigon je, koliko vidim, ime softvera kojeg je napravila firma kojoj je ime Garmin. Kako sad to? Navigon toplo preporučaš, a Garmin obilaziš u širokom luku?
27.03.2013 | 15:57
zabac kaže:
Novi iGO je gori nego stari. Okljastrena funkcionalnost. Imam neki Android i s iGO se dosta grije. Nekako sam zakljucio kako su samostalni uredjaji s navigacijom ipak najbolje rjesenje.

Možeš li biti precizniji po čemu je gora nova verzija od stare? U novoj verziji sve što treba je posebno skinuti neke opcije koje su u staroj verziji bile inicijalno uključene i onda novija verzija ima sve što i starija. Većina toga je besplatno, a ono što treba doplatiti trebalo je doplatiti i u starijoj inačici. Meni navigacija ne treba često, ali do sada me iGo uvijek bez problema uputio do pred sama vrata gdje god sam išao. Na iPhone 4S mi je radio brzo i dobro i nakon tunela uvijek brzo pronašao satelite, a na iPhone 5 da i ne spominjem.

Ne tvrdim da je najbolji, ali definitivno je ok. Garmina sam imao i ne bih više. Mislim da sam jednom već pisao ovdje da nas je u početku dobro nasmijao svojim čestim "preračunavam" i to je to. Kakva je to navigacija kad te s prave ceste upućuje na makadam ili pokazuje da cesta ide preko mora?
27.03.2013 | 16:19
Garmin je izvršio akvizaciju nad Navigonom tamo negdje 2011. Ja tu navigaciju koristim od vremena kada na naslovnoj stranici nije postojao naziv "a Garmin brand". Onda nije bila bajna recimo HR, a pogotovo BiH, Srbija, ajmoreći čitava ex YU. Onda je HR imala mapu od jedva 5Mb danas ima 19.6Mb. BiH nije imala ni 1Mb, danas ima skoro 10Mb, itd.

Vrlo su ažurni na kartama po kvartalima i karte se znatno unapređuju. Koriste Navteq mape koje su prisutne u večini kvalitetnijih integriranih navigacija u auto industriji. Koriste ih mnoge aftermarket navigacije iz Kenwood, Alpine itd.

Ne bacam ti kifle nego ti samo proslijeđujem svoja iskustva temeljena na isprobanim navigacijama i savjetima ljudi koji su poprilično informirani jer su ima navigacije primarni posao u smislu razvoja.

Evo dok sam na ajfonu provjeravao veličine mapa došla mi je poruka da je spreman update karata za Q1/2013.
Ako želiš isprobat navigaciju prije kupovine, javi mi se na PM pa bumo nekaj sredili za neku siću. Uvijek postoji trial version!
27.03.2013 | 18:11
BTW, prema onom što čitam, Don't Panic Europe u skoro duplo manjoj cijeni ($45) obećaje trajne updateove karata ("Unlimited free Europe map and app updates" i, na drugom mjestu: "TomTom and Mireo maps feature free, unlimited updates" pri čemu je većina karata TomTom ili Mireo).

Koliko sam shvatio, kod Navigona se mora platiti još govoto 50% cijene za kvartalne updateove koji traju 2 godine, možda dulje, a možda i ne. Jesam li dobro shvatio? To bi značilo da je Navigon efektivno (ako uzmemo period amortizacije od 2 godine) 155% skuplji od Mirea, a ne 78% kako se čini na prvi pogled.

Kako je kod iGo?

(u svim varijantama me zanima verzija s kartama kompletne Europe)

Naravno, ne sporim da možda kvaliteta zaista vrijedi tog dodatnog novca, samo želim biti siguran da dobro uspoređujem cijene.
27.03.2013 | 18:20
Meni se Igo najbolje pokazao mada mi se svidja opcija downloada mapa kod navigon-a
27.03.2013 | 18:55
I ja bih takodjer pohvalio iGo.

Kupio sam ju 2009. godine kada je iPhone 3gs bio aktualan.

I dan danas koristim isti 3gs, i spomenuta navigacija me nije nijednom iznevjerila.
Iznenadjen sam da jos relativno fluidno radi na ovom - vec prilicno starom mobitelu.

Imam karte za cijelu Europu, kao i za sjevernu Ameriku -(20$) BEST BUY
Koristio sam ju u BiH, Srbiji, Sloveniji, Hrvatskoj, Italiji, Austriji te na podrucju East Coast u SAD-u.

- Sucelje dovoljno jednostavno i intuitivno
- brzo se pronadje POI
- update karata je besplatan i relativno cest (2-3 puta godisnje ako se ne varam)
- sto se tice pregrijavanja uredjaja: naravno po zimi i nocnoj voznji mobitel se lagano zagrije ali nista ozbiljno, dok po ljeti, kada sunce "tuce" izravno na uredjaj,mobitel se ipak jace zagrije

- kao nedostatak bih naveo da se trazenje satelita ponekad zna malo otegnuti ali to se moze vjerojatno pripisati starijem 3gs-u


U svakom slucaju, ovo je samo moje iskustvo. Ja sam stvarno zadovoljan sa iGo i smatram ju vrijednom investicijom.
27.03.2013 | 19:18
Sank kaže:

Možeš li biti precizniji po čemu je gora nova verzija od stare? U novoj verziji sve što treba je posebno skinuti neke opcije koje su u staroj verziji bile inicijalno uključene i onda novija verzija ima sve što i starija. Većina toga je besplatno, a ono što treba doplatiti trebalo je doplatiti i u starijoj inačici. Meni navigacija ne treba često, ali do sada me iGo uvijek bez problema uputio do pred sama vrata gdje god sam išao. Na iPhone 4S mi je radio brzo i dobro i nakon tunela uvijek brzo pronašao satelite, a na iPhone 5 da i ne spominjem.

1. Pribadače (bilo kad i u bilo kojem trenutku označiti i sačuvati trenutnu poziciju)
2. Zoom in-out ?!?
3. Kompas (imam jedan Android)
4. Odrediti poziciju bilo gdje na katri i navigati do točke (ne znam adresu, ali hoću recimo do nekog jezera s određene strane prići)
5. snimanje puta ?!?
6. panoramski mot
To je onako nabrzaka.

Govorim o staroj verziji Nav N Go iGO 8.3 (za Win CE), a ne novoj iGO My Way 8.4 (za Android) Uopće mi nije jasno kakva je razlika, pa zar nije sve to iGO?
27.03.2013 | 21:20
@zabac

ah, tako, jer ja isključivo pišem o iGo za iPhone. Ne znam kakav je na ostalim platformama.

@smayoo

ja sam davno kupio iGo kad sam još imao iPhone 3GS (prošlo je sigurno barem 3 godine, a i više) i ako se dobro sjećam tada je pisalo da je u cijenu od 100$ koliko sam ga tada platio uključena jedna godina nadogradnji karata i aplikacije. Međutim, valjda se nešto u međuvremenu promjenilo, jer od tada ja redovito bez problema skidam sve nadogradnje i nikad do sada nisu pitali da nešto nadoplatim. U međuvremenu je aplikacija postala univerzalna pa se može instalirati i na iPad sa 3G modulom, a neke su dijelove izbacili, ali se mogu naknadno kroz aplikaciju skinuti.

@jigss

sjećam se da je i meni na 3GS traženje satelita trajalo nešto duže nego sad na novijim iPhoneima. Vjerujem da je to prvenstveno do 3GSa, a manje do samog iGo.
28.03.2013 | 08:15
Mislim da ne bi trebala biti tolika razlika. iGO My Way je cista navigacija, jedino sto mogu POI-e raditi i to je to. Ocito "punu" verziju cuvaju za samostalne navigacijske uredjaje.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 17 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO