iPhone 5 i zveckanje
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5 i zveckanje


16.06.2013 | 23:56
Al ste nabrijani.... vjerojatno zbog vručine. Dakle, to zveckanje ajfona sam usporedio sa Androidim, a mogao sam recimo i sa nekom drugom ciglom iz 90-tih, koji kad bi slučajno promučkao bi čuo zveckanje ili bi se to čulo samo od sebe u razgovoru. Članu foruma sam predložio da to ignorira ili da zaobiđe u širokom luku ako mu toliko smeta.

Nije mi jasno žabico kaj se tak nerviraš, a ako je tu netko žučan onda bi trebalo duboko udahnut, uzet boćicu vode i izač van malo u prirodu, vratit se doma i biti zen.
Ja sam sa svojim ajfonom 80% zadovoljan. Onih 20% su neke stvari na kojima treba poraditi, no sigurno neće presudit da se okrenem androidu, windowsu ili n-toj platformi. Ja sam objektivan i ne dopustam da neke stvari prolaze bez kritika ako su na mjestu. Ako se tebi ili nekome to ne sviđa, jednostavno ignoriraj raspravu i amen.
17.06.2013 | 18:41
Pa ja se ne nerviram!
Kad god se spomene iOS vs. Android (iPhone vs. HTC, Samsung, LG ...), tada se kod prvog nabrajaju minorne mane, a prešućuju se puno veće mane ovog drugog.
Tako je i ovo sveckanje, kad se iPhone lupka, zveckanje se čuje, a kad se trese, onda ne (ili je ne čujem). Navodno žiroskop zvecka u njemu.
17.07.2013 | 20:39
i5 star 4 mj. nikad nije pao niti je udaren, ali me zeza power tipka. Od 10 pokušaja 5 puta ga neće zaključati / otključati.

Moram ga pošteno stisnuti i to više na lijevom dijelu tipke da bi prihvatio. Kako je pod garancijom, mogu ga reklamirati, ali me zanima koliko bi to u T-Mobileu moglo potrajati? Nemogu biti 40 dana bez telefona.
17.07.2013 | 20:57
Imaš na ebaju za $0,99 nano na normalni SIM adapter pa si privremeno nabavi iz neke ladice neki obični telefon dok ti ovaj ne poprave. Ne nadaj se da će se baš ubiti od brzine.
18.07.2013 | 03:23
imao sam doslovno isti problem. jaci pritisak na lijevi dio bi eventualno ulovio.
predao sam mob u vipu u rijeci i za 11 dana sam dobio novi. bilo je receno desetak dana.

dali su mi zamjenski telefon (neki slajd symian SE) i drugu sim karticu (aktivirala se odmah). kad sam se vratio po iphone (jave ti porukom), ponistili su tu i aktivirali novu nano sim karticu.

sve skupa je bilo ok sa njihove strane.
01.09.2013 | 13:06
Jel itko uspio riješiti ovaj problem? Pretpostavljam da ne prihvaćaju u servisu "zveckanje" kao problem zbog kojeg se dobije novi uređaj. Moj nekoliko dana star iP5 užasno glasno zvecka, znači kada ga stavim na stol, čuje se zveckanje, kada ga primim u ruku, čuje se zveckanje, nije problem samo lupkanje po pozadini , to se ipak lagano riješi (prestane se lupkati), ali kada ga 20 puta dnevno odložiš na stol, postane prilično iritantno.

Također, nije problem u volume ili power tipkama, jer kada ih sve malo stisnem da se ne mogu micati i dalje se čuje zveckanje. :/
01.09.2013 | 21:23
Jesi pcajzle. Kupis auto od 20.000€ i imas cvrcke u njemu.
06.09.2013 | 01:30
Jel stvarno nitko nema iskustva sa servisom i ovim problemom? Kada god odlažem prokleti telefon na stol ili ga uzimam u ruke, kao da imam zvečku, skupu zvečku nažalost.
06.09.2013 | 09:40
Iskustvo...

odnesem zveckajući IP5 u Agram servis (Vip), kažu odradit ćemo dijagnostiku, nakon dana ti jave da je telefon potpuno ispravan ( zveckanje je normalna stvar)

Uzmem od kolege IP5 koji NE zvecka ( nekim slučajem) i predam njega na servis sa logičnom konstatacijom da je sigurno neispravan jer NE zvecka

malo se popičkamo sa serviserom i svako na svoju stranu sa IP5 kakve smo i imali
06.09.2013 | 09:52
Po pisanju na drugim forumima, izgleda da najcesce zvecka kamera (lece blabla), a zatim motor vibre. I kako su jaaako rijetki oni koji ne zveckaju, ispada da su ovi u većini zapravo "ispravni".
06.09.2013 | 10:02
Moj zvecka, ali toliko tiho da ga čujem jedino kad je apsolutna tišina u prostoriji i kad se baš napregnem da to čujem. Ne razumijem zašto vam to smeta? Kako to uopće čujete?
06.09.2013 | 10:19
Moj zvecka dosta glasno, npr. moj iP4 je zveckao samo kada ga prstom udariš malo sa zadnje strane kod logo-a jabuke. A iP5 zvecka kada ga npr. ostavim na stolu, kao da sam zvečku stavio, ili kada ga uzimam u ruku pa "udari" od dlan. PRovjerio sam kod nekoliko prijatelja i moj se čuje jedno 2-3 puta glasnije. :/
06.09.2013 | 11:33
Gledaj na to s vedrije strane. Može ti davati dobar ritam dok plešeš kongu.
06.09.2013 | 12:24
mario.zg kaže:
Po pisanju na drugim forumima, izgleda da najcesce zvecka kamera (lece blabla), a zatim motor vibre. I kako su jaaako rijetki oni koji ne zveckaju, ispada da su ovi u većini zapravo "ispravni".

Shit !
Znaci da je moj pokvaren !?!
06.09.2013 | 12:44
Nigdje gore u tekstu ne piše pokvaren, samo ces moci u oglasu kod prodaje napisati magične riječi - ne zvecka!
02.10.2013 | 18:04
Potaknut time da mi je danas nakon 6mj. korištenja totalno otkazala power tipka na i5 razmišljam dal Apple ima telefone za određena tržišta?
Naime isti problem s tipkom ima frendica čiji je i5 kupljen kod VIPa (zamjenjen), jedan član foruma i sad evo ja.
Cura ima i5 kupljen u Švedskoj kao sim free uređaj i njezina power tipka i home button su skroz druga priča od ova prva dva. Em se laganije pritišću em ne škripe i "love" od prve.

btw. što mogu očekivati od servisa - novi uređaj u kutiji ili refubrished u vrećici i gdje se radi servis uopće, još uvijek mađarska ili kod nas? (t-mobile, privatni korisnik)
02.10.2013 | 21:42
I koje sad veze ima upropastena power tipka sa zveckanjem? Nego, jel onaj kupljen u Svedskoj zvecka?
02.10.2013 | 21:58
Nema nikakvih, reklo bi se OT, ali mislim da je bilo nepotrebno otvarati novu temu ako nekoliko postova gore ima riječi o power tipki i ako je tema "hardwareska". Briši ako sam u krivu.
02.10.2013 | 22:06
Dobit ces novi aparat ako nema fizickih ostecenja.Koliko znam ide opcije refubrished,neka me neko ispravi ako je u HR drugacije
03.10.2013 | 11:57
Ja sam dobio refurbished, (crko ekran) ali je dojam bio kao da je nov, dakle nigdje nikakvog znaka koristenja.
03.10.2013 | 16:42
Koliko znam, kućište je novo, a elektronika je ili nova ili iz nekog kome je ekran puknuo.
05.03.2014 | 20:02
Još jedan lagani OT, možda netko zna odgovor da ne otvaramo novu hardwersku temu .

Nažalost nakon 8mj. izgleda da je riknula baterija na i5 od 64gb. Mob se gasi čim se upali kamera s blicom bez obzira jel na 15%, 33%, 40% baterija, jednostavno se ugasi i traži spajanje na punjač.
Općenito se zna ugasit bez najave kad je ispod 30%. Nikad apsolutno ni najmanje oštećenje, gore zadnji soft, rađena kalibracija i rađen reset i set as new, al i takav bez "ičeg" na sebi ne radi dobro.

iPhone je kupljen kod firme Filex, kao sim free uređaj pa me zanima koja je procedura kod takvih telefona? Mijenja li se samo baterija ili se dobiva novi uređaj?
05.03.2014 | 20:07
Baterija.
05.03.2014 | 20:18
To je neispravna baterija. Jedna ćelija je u kratkom spoju. Da li se mijenja samo baterija - ne znam, ali pretpostavljam da da.
05.03.2014 | 21:36
Šteta. To je treći iPhone iz obitelji koji ide na servis. Dva zamjenjena zbog power tipke.

btw. Proveo 30ak minuta sad na chat supportu koji tvrdi da je po onoj dijagnostici baterija OK i da je problem vjerovatno nešto drugo.
05.03.2014 | 22:48
Te "dijagnostike" su manjkave i ne mogu znati prepoznati sve probleme. Kad je baterija ful napunjena i kad nije previše opterećena (kad ne mora dati previše struje), sve se čini normalno. Tek kad se počne prazniti ili kad mora dati više struje, onda naglo (nelinearno) padne napon jer je jedna ćelija spaljena.
06.03.2014 | 14:33
Nemaš sreće

kod mene dva iP5, jednome riknuo mikrofon, dijete bacilo mob na pod par puta, dešava se S drugim nikakvih problema. Prije njih, jedino iP4S - isto mikrofon, isti razlog, samo ovaj put je starijoj pao nezgodno.

I to su jedini problemi od prvog 2G do danas... Bez futrole, bez zaštita, padaju, klize po podu, ma nema što nisu prošli... Sreća valjda.
06.03.2014 | 23:41
da se nadovezem na ovo zveckanje imam i5s novi 15dana ista stvar zveckanje i kad se razgovara iz zvucnika se cuje lagano pucketanje i zveckanje inace aparat radi bezprjekorno..imao sam 4s star 2 god bez zveckanja i ikakvih problema !!!
jeli uopce postoji nacin da se to rijesi,ili se moramo pomiriti sa tom cinjenicom da imamo vise namjenski iphon!!
06.03.2014 | 23:52
i5s, kad ga kuckam odozada po sredini i krenem od kamere prema dolje, zaključio sam da se zveckanje čuje u prvoj četvrtini/trećini a onda se stišava/nestaje. Tako da se zveckanje čuje oko kamere a pri dnu ništa i zaključio da je to do power tipke (koja ima dosta lufta) i/ili do leća u kameri (ipak mora leća milimetarski putovati da bi isfokusirala). Ostala zvecketanja ne primjećujem. A možda jer koristim slušalice i blutut slušku, tako da mi je iP malo pri uhu.
07.03.2014 | 00:03
da najvise se cuje oko kamere i onda se postepeno gubi do polavice mobitele nestane u biti tise i tise ...
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 18 sati, 22 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO