Problemi s iPad 2...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problemi s iPad 2...


14.05.2011 | 01:41
Pa ovako, neznam od kud bih poceo, kao prvo trebao bih valjda napomenuti da mi se ovakve gluposti stalno dogadjaju, ali ipak nisam ocekivao da ce mi se i kod applea dogoditi...

Zivim u Grazu, i rezervirao sam ipad2 jos 20.3. znaci 5 dana prije izlaska, receno mi je bilo da nisu sigurni da ce dobiti sve modele odmah (ja sam htio bijeli wifi 64gb) i naravno nisu ga dobili 25.3. Ok, to je prvi problem bio, ali ajde to je sitnica, presao sam preko toga, cekao sam ga do 25.4. odprilike kad su mi javili da je stigao, u tom trenutku sam bio u hr pa sam ga podigao tek 28.4., isto vecer sam primjetio bijelu mrlju u ekranu, kasnije sam saznao da se radi o tzv. bleedingu, naravno dan poslije znaci 29.4. otisao sam u ducan gdi sam ga kupio, koji je generalni zastupnik za austriju i naravno rekli su da ga mogu ili kod njih ili direktno preko applea zamjeniti, bili su cak i toliko dobri da nazovu umjesto mene u apple i rjese to posto je brze preko applea direktno nego prek njih. U ponedjeljak 2.5. su dosli iz UPSa (sluzba za dostavu) po moji ipad i odnjeli ga na pregled/popravak ili zamjenu ovisno o procjeni stete.
Svaki korak toga se moze pratiti na internetu, i tako je moj ipad odputovao sve do nizozemske gdje su procjenili stetu itd. i poslali mi novi ipad, taj ipad mi je stigao prije par dana u graz ali sam nisam bio kod kuce kad je postar to donio pa sam ga dobio tek danas, znaci ja sam dobio ipad2 13.5. a rezervirao sam ga 20.3. (u medjuvremenu je vec stigao i u hr )

I to uopce nebi bilo tako lose, strpljiv sam ja i presao sam preko toga da imam peh pa i sa appleom, ali evo sad sam proveo dan igrajuci se s iPadom skinuo neke aplikacije, poslozio fotke malo itd itd... i igram se ja malo i crtkaram u sketchpadu kad ono MRTVI J****I pixel nikne u lijevom kutu nakon crtanja crvenom bojom. nije to nista strasno ali nakon sto za nesto izdvojite skoro 700 eura zelite da to bude savrseno, pogtovo ako se radi o jednom takvom uredjaju u koji namjeravam gledati satima i tesko je onda ne misliti na tu prokletu tockicu koja se na trenutke vidi a na trenutke ne....

I tako namjeravm otici ujutro do ducana, iako vec znam postupak i pitati ih sto da radim,odnosno traziti da nesto naprave oni jer ja vise nemam zivaca a ni vremena baviti se s tim u kranjem slucaju zelim povrat novca ili nekakvu nadoknadu, jer ja iako sam uplatio 100 eura jos 20.3. jos uvijek nemams ispravan ipad2 !

Mislim da se apple malo previse pozurio s proizvodnjom jednog takvog uredjaja, znam da se ovo rijetko dogadja ali evo, meni se vec 2 puta za redom, a citam da su neki ljudi i vec 3-4 ipada 2 mjenjali...


Eto, pozdrav, i nadam se da niko od vas ovdje nece morati prolaziti kroz ovo i nadam se da cu ipak na kraju jednog dana doci do ipada sve mi se cini da do kad ja dobijem ispravan ipad2 vec ce ipad3 biti u prodaji
  • Sank
  • Moderator
  • 219
14.05.2011 | 16:21
Žao mi je da si imao takvo loše iskustvo sa iPadom. Evo vidiš, kroz moje ruke je do sada prošlo nekoliko iPada prve generacije i jedan iPad 2 i nikada nikakvih problema. Doduše kod iPada 2 u potpunom mraku, kada gledam neku tamnu scenu u nekom filmu ili seriji, primjeti se tek neznatno kako malo curi pozadinsko svjetlo uz jedan rub, ali to je toliko malo, da me ne smeta. Ima toga i kod prve generacije.

Uostalom nije mi to prvi LCD ekran kod kojeg se to događa, imao sam ja do sada puno takvih ekrana kojima je više ili manje curilo pozadnisko svjetlo, ali eto, iPad je iPAd, Apple je Apple, i kad si ljudi utuve u glavu zbog raznih napisa da mora biti savršen eto problema.

Iskreno, nije iPad najskuplji uređaj koji sam kupio, ima nekih i sklupljih uređaja koji su prošli kroz moje ruke sa LCD ekranom pa nisu bili savršeni i kod njih je bilo makar i neznatnog curenja svjetla.

Za mrtve piksele neću ništa ni spominjati, ali imao sam i ekrana s pravim grobljem piksela pa se nisam žifcirao, jer je jasno pisalo da je to kod proizvođača prihvatljiv postotak. Probaj iskopat što kažu za iPadov ekran. A jesi posve siguran da se radi o mrtvom pikselu ili nekoj točkici na ekranu? Jesi ga dobro obrisao prije zaključka i eliminirao sve druge mogućnosti?

Ne shvaćam ljude kad kažu da su za iPad dali puno para i sad hoće savršenstvo. Dao sam ja brdo para i za moj novi auto, pa šta sad, a sve je samo ne savršen (troši benzinu umjesto da ide na zrak)
14.05.2011 | 20:34
Evo danas sam bio u ducanu i oni mi nemogu pomoci tako da me opet ceka ista procedura, znaci u ponedjeljak zovem u apple, oni u utorak salju vjerojatno nekog iz ups-a da pokupi moj ipad i za tjedan dana mi dolazi novi nadam se.

Pa da, ocekujem savrsentsvo, odnosno ocekujem ispravan proizvod, nista vise od toga i mislim da je to normalno, jer im je to i identitet kopmanije i to prodaju i to placamo. Trebalo mi je dosta vremena da skupim tu lovu i odvojim za to i onda ovakvi problemi... Da nisam htio savrsenstvo kupio bih neki drugi tablet za duplo manje para gdi bih imao 5 puta manje aplikacija i 5 puta losiji dizajn... Ali sam bio spreman odvojiti te novce za to jer mi se svidja i jer sam znao da cu s tim biti zadovoljan, jos uvjek imam povjerenja u njih da ce se to rjesiti i da cu konacno dobiti ispravan proizvod.


Presao bih ja jos preko tog jednog pixela da se pojavio nakon godinu dana ili tako nesto, ali se pojavio nakon par sati tako da to stvarno nije u redu. A prilicno sam siguran da je to mrtav ili zaglavljeni pixel. Na jednom takvom uredjaju kojeg namjeravam koristiti svakodnevno stvarno je iritantno stalno gledati u tu tockicu. Mislim da nema razloga da prihvatim neispravan proizvod...

Eto, inace su stvarno brzi i efikasni u Appleu i svaka pohvala tome, znam da nikom nije namjera bila plasirati neispravne proizvode u prodaju, ali eto desilo se, zbog nekakve zurbe ili ko zna cega, i meni se eto dva puta desilo da dobijem upravo takav proizvod...Peh...
14.05.2011 | 21:27
Jedan od odgovora je i "Kina", pa se nemoraš puno čuditi ili sekirati. To je današnjica. Dobrodošao !
15.05.2011 | 12:05
Dragi prijatelji, ljubitelji ugrižene jabuke i kvalitete...

za one koji me ne znaju, imam dosta godina na leđima, vodim vrlo aktivan život, dosta putujem i sticajem okolnosti bio sam u nekim tvornicama
zabavne elektronike i bijele tehnike širom svijeta.
Razlika koju primijetim između proizvodnje prije 20 i više godina i danas je u slijedećem.
KONTROLA kvalitete je bila nekada puno oštrija, a danas gotovo da je postala marginalna.
Nekada ste za novi uređaj mogli dati ruku u vatru da će raditi kada ga izvadite iz kutije, ali isto tako da su i njegove
funkcionalnosti ispitane, te je za svaku od njih bio zadužen ljudski faktor. Tek potpisom i pečatom ovlaštene osobe, proizvod je išao dalje na kontrolu drugih funkcionalnosti, i tako sve do kontrolnog majstora, koji je svojim pečatom i potpisom jamčio da je uređaj ISPRAVAN napustio tvornicu.
U razgovoru sa jednim od velikih tvorničara koji ima svoju tvornicu koja radi za mnoge poznate brandove u informatičkoj industriji, upitao sam ga kako da danas ne postoji takva procedura, odnosno, marginalizirana je do krajnjih granica.
Objasnio mi je da nema više vremena, niti je bilo tko lud izdvajati novac za takvo nešto jer to podiže cijenu, koju veliki ne žele platiti.
Bespoštedna borba na tržištu za jeftnijijm proizvodom, dobijanjem velikih poslova, gdje 4 centa po dolaru znače puno, gdje su neispoštovani rokovi
veliko breme na leđima kooperanata kojima prijete visoki penali, donijeli su nam prizvode koji nisu niti upaljeni da bi se vidjelo najosnovnije, ima li problem sa ekranom ili nema, a da ne spominjemo testiranje drugih aspekata (wi.fi, grafika, ...)
Jednostavnije je u samom slučaju koji je imao naš mladi prijatelj, zamijeniti proizvod, popraviti postojeći i prodati ga pod REFURBISHED.
Ja sam nekoliko puta rekao da je sigurnije kupiti refurbished product, nego novi, jer su onaj prvi pomno istestirali, da bi ga vratili u prodaju.
Novi je mačak u vreći.
Eto, malo cinizma za kraj...
20.05.2011 | 22:54
eh, da, nazalost pada kvaliteta vecine proizvoda, ipak i dalje vjerujem da je apple pri vrhu sto se tice kvalitete iako im se kao sto sam i sam iskusio desava da zeznu stvar

danas mi je stigao novi ipad u rekordnom vremenu, preuzeli su ovog pokvarenog u utorak, poslali ga za nizozemsku i jucer iz nizozemske poslalni novog za graz i danas popodne sam ga dobio za sad se sve cini i radi super
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.06 Seconds

Provided by iJoomla SEO