iPad 2 i prvi dojmovi
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad 2 i prvi dojmovi


  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.03.2011 | 13:09
Dok ga se i sami ne dočepamo evo prvih dojmova onih sretnika koji su ga već imali prilike isprobati:

mashable.com/2011/03/11/hands-on-ipad-2-...he-next-level-video/
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.03.2011 | 13:26
Ako želite vidjeti kako iPad 2 izgleda iznutra i što sve ima u sebi onda ćete to najbolje vidjeti ovdje:

http://www.ifixit.com/Teardown/iPad-2-Wi-Fi-Teardown/5071/1
12.03.2011 | 16:14
Dosta čupavo otvaranje s fenom za skidanje boje. Prije se treba napiti da se dobije hrabrost. LOL
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.03.2011 | 16:33
Iskreno, to čupavo otvaranje me uopće ne brine, treba prvo nabavit jednog, a di je čupanje od toga
12.03.2011 | 21:24
zabac kaže:
Dosta čupavo otvaranje s fenom za skidanje boje. Prije se treba napiti da se dobije hrabrost. LOL


Apple Mini smo otvarali sa spahtlom, iPad sad s ovim fenom, sta je sljedece? Hiltica?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
12.03.2011 | 22:07
Evo i prve pritužbe na iPad 2:

www.engadget.com/2011/03/12/poll-is-your...ight-bleeding-video/

Cijena jeftine proizvodnje u Kini plus porođajni problemi. To može biti razlog zašto je bolje sačekati da se prvi kontigent rasproda, pa bi drugi trebao doći bez ovakvih propusta.
13.03.2011 | 00:57
evo citam da mu je lcd tanji i da je staklo tanje,zato je sad uzi i laksi. a jutros citam ,frajer ga probao i kaze da mu je slika ostrija,usporedjujuci sa ipad 1. posto nije znao kaze. vjerovatno je to zato sto je ipad 1 upotrebljavan.nema veze,svakako cu uzeti 2-cu ako nista radi kamere.
13.03.2011 | 11:09
Sank kaže:
Evo i prve pritužbe na iPad 2:

www.engadget.com/2011/03/12/poll-is-your...ight-bleeding-video/

Cijena jeftine proizvodnje u Kini plus porođajni problemi. To može biti razlog zašto je bolje sačekati da se prvi kontigent rasproda, pa bi drugi trebao doći bez ovakvih propusta.


nesto u zadnje vrijeme apple ima sa svim proizvodima te porodjajne probleme.iMac, iPhone sa antenom i bijelim iphoneom koji uzgred nece ni izlaziti,sad iPad Mislim, od applea covjek ocekuje nesto kvalitetno,a ne nesto sa fabrickim greskama.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
13.03.2011 | 23:39
scarface32 kaže:
nesto u zadnje vrijeme apple ima sa svim proizvodima te porodjajne probleme.iMac, iPhone sa antenom i bijelim iphoneom koji uzgred nece ni izlaziti,sad iPad Mislim, od applea covjek ocekuje nesto kvalitetno,a ne nesto sa fabrickim greskama.

Nije Apple kriv osim utoliko što su proizvodnju preselili u Kinu. No, da nisu to napravili, proizovdi bi im bili još puno skuplji.

Kina je najveći proizvođač SMEĆA na ovoj planeti i svi oni proizvodi koji nose njihov brend su totalno smeće, ne vrijede ni jedne lipe koliko se za njih plati, a ostali proizvodi koji nose neki poznati brend imaju kontrolu kvalitete, ali svejedno uvijek prođe sa greškom, naročito novi proizvodi dok se proizvodnja malo ne uskladi i ne riješe čisto tehnička pitanja proizvodne linije.

Uostalom, kad je Kina u pitanju, imam osobnog iskustva jer sam živio, studirao i radio tamo pune četiri godine
14.03.2011 | 01:11
slabo opravdanje.imas fabriku vw-a u njemackoj a imas i u ceskoj ,mozda cak i u kini.ali meni je ista cijena pa bio on iz njemacke ili kine ili ceske.samo sto apple npr. od jednog iphone-a ima dobit od 400€ koji je made in china a da je made in usa bila bi dobit 100€.a cijena za krajnjeg potrosaca je bi bila ista.u tom je kvaka.
14.03.2011 | 13:14
Uopce se ne slazem sa ovom pricom o Kini. Nije uopce vazno gdje se fizicki nalazi tvornica. Moze biti u Pekingu, na Hvaru ili sjeveru Rusije i jednostavno MORA izbacivati dobre artikle. Apple ne smije imati takve gafove.

Ukoliko unutar tvornice vrijede ista pravila, rade kvalificirani strucnjaci i dgovorne osobe, normativi, kvaliteta materijala i zavrsne obrade, uopce nije bitno gdje se tvornica fizicki nalazi.

Sele ih u Kinu iskljucivo radi financijske ustede (jeftinija radna snaga), ali to nije opravdanje za nekvalitetne proizvode koje prodaju po paprenoj cijeni. Pogotovo jedan iPad ili iPhone cijeg 95% proizvodnog proces obavljaju roboti.

Kinezi svoje brendove cjenovno pozicioniraju jako nisko pa im potrosaci i progledaju kroz prste za masu stvari i propusta.

Od Apple korisnik ocekuje (i plati to) samo najbolje, a na kraju je za gresku kriva Kina

Dajte molim vas
  • Sank
  • Moderator
  • 219
16.03.2011 | 22:27
I te kako je važno gdje se nalazi tvornica, kakvi ljudi u njoj rade i tko je uistinu odgovoran za QC (Quality Control). S obzirom na našu (Anti)ekonomiju i osnovni poticaj (profit), već dugo vremena je u trendu pad kvalitete proizvoda u cilju skraćivanja vijeka trajanja, a u cilju povećanja potrošnje kao osnovne pokretačke snage naše civilizacije. Sve se radi za profit, zagađuje, uništava, gazi i cijelo vrijeme samo se gleda profit i ništa drugo.

Pored pada kvalitete samih proizvoda i brzina napretka tehnologije dodatno skraćuje životni vijek mnogih proizvoda, a naročito konzumerske i ine elektronike, premda je upitno koliko je taj napredak stvarno napredak.

Čak i u takvoj (anti)ekonomiji vrijedi pravilo, koliko para toliko muzike, pa jeftina radna snaga upravo toliko i vrijedi, malo. Zna malo, radi malo, motivacije nema i jedino zna dobro zabušavati.

Samo za primjer, 1984. Cherokee je izgradio tvornicu u Kini u blizini Pekinga. Kad je bila spremna da starta svoje pogone, nije mogla, jer su Kinezi tražili da na čelu tvornice bude Kinez, a ne Amerikanac. Skoro godinu dana su se natezali dok konačno nisu napravili kompromis. Tvornica je dobila dva direktora, jednog Kineza i jednog Amerikanca. Svi znamo kako funkcionira brod sa dva kapetana A to je bio samo jedan od niza uvijeta da tvornica starta proizvodnju.

Odgovorne osobe, normativi, kvaliteta materijala, završna obrada sve su relativne vrijednosti koje u konačnici ovise o cijeni i nitko me ne može uvjeriti da nemaju veze i sa geografskim položajem
25.03.2011 | 00:33
Sutra u 17:00 dolazi iPad u Evropu.Vec su neki sjeli pred prodavnicama i cekaju. Guzve ce biti i na sam dan prodaje,tako barem ocekuju u apple prodavnici u kojoj sam danas bio.rezervacija nije moguca jer sam cisto iz radoznalosti pitao. E sad meni kao prosjecnom potrosacu nije jasno,zasto je toliko bitno sutra kupiti iPad a ne za jedno mjesec dana? Zasto cekati u redu po nekoliko sati (neko ceka i dva dana) samo zbog toga da bi mogao reci kupio sam ga kad je tek izasao.
Moze li mi neko objasniti tu psihu ljudi? Ili je danas cool imati iPad prvi dan prodaje?
U mene zena kaze,ako zelim mozemo otici i kupiti ga pa nek ti bude za rodjendan koji je tek u julu.Moj odgovor na to je, kad sam do sad mogao bez njega mogu i do kraja juna cekati pa otici i ko gospodin kupiti bez cekanja i zivciranja.
25.03.2011 | 01:40
scarface32 kaže:
Sutra u 17:00 dolazi iPad u Evropu.Vec su neki sjeli pred prodavnicama i cekaju. Guzve ce biti i na sam dan prodaje,tako barem ocekuju u apple prodavnici u kojoj sam danas bio.rezervacija nije moguca jer sam cisto iz radoznalosti pitao. E sad meni kao prosjecnom potrosacu nije jasno,zasto je toliko bitno sutra kupiti iPad a ne za jedno mjesec dana? Zasto cekati u redu po nekoliko sati (neko ceka i dva dana) samo zbog toga da bi mogao reci kupio sam ga kad je tek izasao.
Moze li mi neko objasniti tu psihu ljudi? Ili je danas cool imati iPad prvi dan prodaje?
U mene zena kaze,ako zelim mozemo otici i kupiti ga pa nek ti bude za rodjendan koji je tek u julu.Moj odgovor na to je, kad sam do sad mogao bez njega mogu i do kraja juna cekati pa otici i ko gospodin kupiti bez cekanja i zivciranja.


potpuno se slažem..
Ja osobno sam kupio iPad tek kad sam ga mogao nabavit i to po razumnom cijeni(s obzirom da u 6mj. 2010 nije bilo sličnog uređaja mislim da mu je cijena opravdana).
Ja recimo nerazumijem ljude koji će sad masno ići prodavat iPad 1 zbog dvojke..Je bolji je i to sve stoji ali ne toliko..Držim da uvijek treba preskočit generaciju..Pogotovo za one koji imaju uz iPad i iPhone 4..Zasad još nema neka extra aplikacija koja će ga iskoristit da iPad 1 bude spor.. Meni osobno je bitan web surf,mail,remote i eto igram se sa garage bandom koji super radi..Opet sve zavisno do potreba...isto ko šema prelaska sa iPhone 3G na 3GS..tek mislim da će iPad 3 bit revolucija spram 1..već vidim feature koji se lagano primjenjaju na laptope a to je ona šema facetime HD..
25.03.2011 | 12:37
scarface32 kaže:
Moze li mi neko objasniti tu psihu ljudi? Ili je danas cool imati iPad prvi dan prodaje?


Ako te uređaj veseli i želiš ga što prije imati u posjedu, nema dileme - čekat ćeš.
Što ti tu nije jasno? Ima ljudi koji mu se vesele i žele ga što prije u rukama, pritom nemaju nekih većih obaveza, pa eto kampiraju.

Meni nisu jasni ljudi koji nagrnu kao ovce u svaki novi Shopping centar koji se otvori u gradu, ima ih doslovno toliko da bih pomislio da se dijele pare...

Ili onaj stampedo kada se prvi McDonalds otvorio u ZG?

Takve treba pokušati shvatiti

otici i ko gospodin kupiti bez cekanja i zivciranja.


Čuj, razumijem te i to je ok stav, do tada će več to biti treća serija uređaja, sa ispravljenim svim eventualnim HW bugovima
25.03.2011 | 13:21

U životu nisam bio u McDonaldsu. radije prošećem do Mimice na ribice.
25.03.2011 | 14:53
Umjesto 5 sati čekati, napravit neki posao i zaraditi tu razliku od 10% novaca.
25.03.2011 | 15:22
Vanjuška kaže:
scarface32 kaže:
Moze li mi neko objasniti tu psihu ljudi? Ili je danas cool imati iPad prvi dan prodaje?


Ako te uređaj veseli i želiš ga što prije imati u posjedu, nema dileme - čekat ćeš.
Što ti tu nije jasno? Ima ljudi koji mu se vesele i žele ga što prije u rukama, pritom nemaju nekih većih obaveza, pa eto kampiraju.

Meni nisu jasni ljudi koji nagrnu kao ovce u svaki novi Shopping centar koji se otvori u gradu, ima ih doslovno toliko da bih pomislio da se dijele pare...

Ili onaj stampedo kada se prvi McDonalds otvorio u ZG?

Takve treba pokušati shvatiti

otici i ko gospodin kupiti bez cekanja i zivciranja.


Čuj, razumijem te i to je ok stav, do tada će več to biti treća serija uređaja, sa ispravljenim svim eventualnim HW bugovima



Inace ja mrzim cekanje u redu.Samo im danas vrijeme ide na ruku.Suncano u Holandiji. Da imam neki gril dobro bi ga bilo postaviti ispred prodavnice.neko ce valjda ogladniti i ozedniti.
26.03.2011 | 04:59
U New Yorku se jos uvijek u ponoc formira red i ljudi cekaju informaciju oce li taj dan stici posiljka, pa se onda dijele brojevi, a ujutro krece prodaja.

U ducanima u okolici imaju samo 3G modele (699$), pa mozda odem sljedeci tjedan koju noc okusati srecu.
apple.jpg
29.03.2011 | 15:02
evo jedan jabučar napravio video
  • Sank
  • Moderator
  • 219
26.04.2011 | 11:57
Bsevo, napravio video o iPadu koji se na iPadu ne vrti. Kad pokrenem video javi mi:

"This movie format is not supported"

WTF?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 19 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO