iPad Camera Connection Kit
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad Camera Connection Kit


  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.09.2010 | 16:39
Neki dan sam pored novog iPada nabavio i taj famozni Camera Connection kit pa evo par crtica. Dakle, u lijepoj maloj kutijici upakirana su dva adaptera. Jedan je sa USB priključkom, a drugi sa čitačem SAMO SD tipa memorijskih kartica.
iPad_Camera_Kit.jpg

1) SD card adapter
Korištenje je vrlo jednostavno. Pokrenite Photos i zatim priključite adaptor sa uloženom SD karticom na iPad. Photos će odmah otvoriti novu "karticu" pod nazivom Camera i prikazati slikice (thumbnails). Ako ste već neke slike prebacivali na iPad one će imati zeleni kružić sa kvačicom. U gornjem desnom uglu pojavit će se dugme "Import All", a ukoliko odaberete slikice, koje će onda imati plavi kružić sa kvačicom, Tada dodir na dugme "Import" otvara mogućnost uvoza svih ili odabranih slika. Nakon uvoza slika pojavi se prozorčić sa pitanjem da li želite slike na SD kartici izbrisati ili ostaviti i to je to.

2) USB adapter
Slično je i sa USB adapterom. Ja sam uspio bez problema prebaciti slike sa fotoaparata Panasonic Lumix DMC i Olympusa E-400 te sa Sony HDR-HC3 video kamere. Isto se mogu prebacivati slike sa iPhonea, ali samo one koje su snimljene njime.

Tko voli fotografiju ovaj dodatak je MUST HAVE. iPad + Camera Kit + Fotoaparat i ne treba niš drugo.

I iPad
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.09.2010 | 17:34
Ukoliko vam nije potrebno spajati razne fotoaparate na iPad i dovoljno vam je da si možete prebaciti slike sa iPhonea na njega, onda možete probati slijedeću aplikaciju:

CameraIpad.jpg


Camera for iPad treba skinuti na iPad i iPhone i spaja uživo kameru na iPhoneu na iPad. Snimljene slike spremaju se na iPad. Mogu se spojiti preko WiFi i preko Bluetootha.

I iPad
17.09.2010 | 17:58
Kada budu napravili i adapter za CF kartice stvar dolazi u obzir. Ovako (meni) to nema vrijednost.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.09.2010 | 18:04
DrAle je napisao:
Kada budu napravili i adapter za CF kartice stvar dolazi u obzir. Ovako (meni) to nema vrijednost.


A što ti treba CF adapter? Moj Olympus koristi CF i XD kartice i preko USB adaptera se može bez problema prebacit slike na iPad. Zapravo ako ćemo iskreno, najkorisniji je taj USB adapter, a onaj za SD kartice je valjda bonus.

I iPad
17.09.2010 | 19:13
Kako to ide? Spojiš USB kabelom aparat i adapter, a adapter ubodeš u iPad? Koja je brzina prijenosa? Npr. koliko bi trebalo da se prebaci 4 gigabajta raw datoteka u iPad?
Ja imam stari aparat (Canon 20D), a čini mi se da on putem kabela prebacuje datoteke po USB 1 standardu
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.09.2010 | 22:49
DrAle je napisao:
Kako to ide? Spojiš USB kabelom aparat i adapter, a adapter ubodeš u iPad? Koja je brzina prijenosa? Npr. koliko bi trebalo da se prebaci 4 gigabajta raw datoteka u iPad?
Ja imam stari aparat (Canon 20D), a čini mi se da on putem kabela prebacuje datoteke po USB 1 standardu


Priznajem imaš argument! I meni moj Olympus ima USB 1 standard i zaista za raw datoteke prebacit treba čitava vječnost. Stvar je u tome što ja samo rijetke fotografije radim u raw, a većina mi je ok i u JPG.

U svakom slučaju u pravu si. Kome treba RAW s nekim fotoaparatima je prava tlaka skidat slike preko USB-a.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.12.2010 | 00:36
Čini se da je instalacija novog iOS 4.2 učinila USB adapter iPad Camera Connection Kita još manje kompatibilnim sa fotoaparatima nego je to bio prije na iOS 3.2.

Naime, Struja koju može dati 30-pinski konektor iPada na USB adapter je sa 100mA smanjena na samo 20mA?

Vidi više na www.engadget.com

Ima li netko da je već primjetio sličan problem?
07.12.2010 | 07:37
mala digresija. CF kartice se koriste zbog velike brzine zapisivanja (najbrze medju karticama). Imam jednu od 16GB, koliko bi to trajalo? Inace slikati u RAW-u je puno pametnije jer se naknadnom obradom mogu popraviti stvari koje su u jpegu nepovratno izgubljene. Inace ima puno elegantnijih rjesenja za prebaciti slike s fotica. Ima za kupiti vanjskih diskova s baterijom i ctacem CF kartica puno veceg kapaciteta od 64GB koliko ima iPad.
Kad bi iPad mogao sluziti umjesto LCD-a na foticu, to bi bilo odlicno.
07.12.2010 | 08:24
zabac je napisao:

Kad bi iPad mogao sluziti umjesto LCD-a na foticu, to bi bilo odlicno.

Tome može služiti i iPad i iPhone: http://www.ononesoftware.com/products/dslr-camera-remote/
  • Sank
  • Moderator
  • 219
07.12.2010 | 11:00
@Zabac:

Prebacivanje jedne slike u RAW formatu veličine oko 22Mb (10Mpix 3648x2736) preko USB adaptera sa Olympusa E400 (ima USB 1.1) traje točno 31 sekundu, dakle za 10 slika 5 min, 20 slika 10 min, ostatak matematike prepuštam tebi Naravno, ne vidim razloga da se sve slike prebacuju na iPad, već obično one koje su bitne i da se provjere na većem ekranu.

No, da li mi to sada ovdje pišemo samo o profesionalcima, kojih je zapravo mali broj ili o ljudima koji rade obiteljske fotografije? Dakle, ti Zabac i svoje obiteljske fotografije snimaš baš sve u RAW formatu? Ja još uvijek mislim da je meni kao amateru mogućnost da prebacim svoje obiteljske fotografije (većinom JPG, a tek pokoja RAW) sa fotoaparata na iPad i više nego dobrodošla. Tako ih možemo na licu mjesta pregledati na iPadovom sasvim dovoljno velikom ekranu. Definitivno je veći od standardne veličine isprintanih fotografija Da ne spominjem mogućnost da onda pokoju fotografiju emajliramo svojoj rodbini ili prijateljima

@DrAle:

Provjerio sam i još nije izašla verzija za iPad koja mi se zapravo čini i logičnijom zbog većeg ekrana. Šteta je što moj Olympus nije podržan, ali kako ja nisam profi fotograf neće mi nedostajati.
07.12.2010 | 12:23
Bas sve idu u RAW. Velicina je 20MB. Tiff je dupo veci. RAW cuva sve detalje i kasnije mores WB podesiti, ekspoziciju, a i HDR napraviti ako treba. Meni nije stos cuvat slike, vec osloboditi karticu. 16GB oko 770 slika. Imam i jedno SD karticu u foticu gdje paralelno idu i jpeg-ovi.
Kaj se tice onog programa, za to treba komp koliko se sjecam.
07.12.2010 | 16:46
Evo da i ja kažem koju o fotografijama. Amater sam, no baš sve fotografiram u RAW formatu jer mi to daje veliku slobodu u kasnijoj obradi. Ne sjećam se jesam li uopće ispucao koji jpeg otkad sam kupio fotoaparat (4 godine). Nisam od onih koji ispucavaju ogromne količine fotki pa im se kasnije neda sjesti za računalo i "razvijati" fotke. I dok nije postojao DSLR razvijanje je bio ravnopravni dio izrade fotografija tako da taj dio procesa radim iz gušta.

Što se dslr camera remote softvera piše da izlazi ovih dana. Volio bih probati kombinaciju sa iPadom. Mogućnosti prikazane u popratnom filmiću mi se prilično sviđaju.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.12.2010 | 19:36
Eto, isprobao sam moje kamere i fotoaparate spojit na iPad preko USB adaptera i sve radi kao i prije instalacije iOS 4.2.1 Usput da naglasim da se slike u RAW formatu mogu pregledavat na iPadu, barem one koje radi Olympus E-400

Toshiba Camileo P10 se ne može spojiti na iPad jer iPad odmah javi da je prevelika potrošnja na USB portu, ali kako Camileo koristi SD kartice može preko SD adaptera. Video se može kopirati, ali format ne odgovara iPadu. To je inače kamera koju je dijelio T-Com za produženje Max Adsl ugovora
09.12.2010 | 20:09
Sank je napisao:
Eto, isprobao sam moje kamere i fotoaparate spojit na iPad

Ako se dobro sjećam u nekoj od tema obećao si javiti dojmove vezane za korištenje navigacijskog softvera CoPilot. Hoće li biti štogod od toga?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
09.12.2010 | 20:30
DrAle je napisao:
Sank je napisao:
Eto, isprobao sam moje kamere i fotoaparate spojit na iPad

Ako se dobro sjećam u nekoj od tema obećao si javiti dojmove vezane za korištenje navigacijskog softvera CoPilot. Hoće li biti štogod od toga?


Bit će, ali treba mi još malo vremena jer je CoPilot prepun zanimljivih opcija, a i još nisam stigao pronaći soluciju kako iPad instalirati u moj auto i isprobati na cesti. Mislim da ću ga na kraju uhvatit s velpro trakom Ako ti nije problem da se još malo strpiš. No, donijet ću ga na iParty.
10.12.2010 | 00:25
Ništa hitno. Kada stigneš.
Hvala
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.12.2010 | 18:47
Eto, za one koji su zadovoljni sa JPG slikama sa ljetovanja i veseli ih mogućnost da mogu vidjeti svoje slike na iPadu pa razmišljaju o kupovini Camera connection kita, evo sada još jedne mogućnosti i to jeftinije:

iPad Connection Kit 3-in-1
13.02.2011 | 13:49
Sank kaže:
Bit će, ali treba mi još malo vremena jer je CoPilot prepun zanimljivih opcija, a i još nisam stigao pronaći soluciju kako iPad instalirati u moj auto i isprobati na cesti. Mislim da ću ga na kraju uhvatit s velpro trakom Ako ti nije problem da se još malo strpiš. No, donijet ću ga na iParty.


Mozes primjenit onu tehniku vjesanja iPada na vrata kuhinjskog ormarica, a dok ovo pisem pali su mi na pamet nosaci za spigl u kupaoni...
  • Sank
  • Moderator
  • 219
13.02.2011 | 14:03
NenadX kaže:
Sank kaže:
Bit će, ali treba mi još malo vremena jer je CoPilot prepun zanimljivih opcija, a i još nisam stigao pronaći soluciju kako iPad instalirati u moj auto i isprobati na cesti. Mislim da ću ga na kraju uhvatit s velpro trakom Ako ti nije problem da se još malo strpiš. No, donijet ću ga na iParty.


Mozes primjenit onu tehniku vjesanja iPada na vrata kuhinjskog ormarica, a dok ovo pisem pali su mi na pamet nosaci za spigl u kupaoni...

Primjenio sam slijedeće rješenje jedino što ja traku nisam zalijepio driektno na iPad nego sam ga prvo obukao u onu plastičnu zaštitu:



Sad još samo ostaje da napišem i osvrt
13.02.2011 | 17:30
@Sank
Čekamo!
09.09.2011 | 14:00
Postoji li način spajanja npr Canon 5d mark ll aparata na ipad2 bez posredstva računala?
Nisu mi potrebne kontrole samo ekran.
09.09.2011 | 15:49
Ono na plafonu je zaaakon. LOL
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 17 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Bertone, BigMac, smayoo, tino1, Zdravac, Anonimci (484)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO