VGA adapter
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VGA adapter


04.05.2010 | 20:31
Neki dan sam naletio na dobar clanak koji prica o (iznenadjujucim) limitacijama VGA adaptera, ali ga vise ne mogu naci. Medjutim, cini se da je vise manje sve dobro objasnjeno na Q&A u US Apple Store-u pod itemom iPad VGA adapter.

Evo linka store.apple.com/us/questions/product/MC552ZM/A?mco=MTc1MDI2MjI

ali svodi se na ovo:

First, it is important to understand that with this adapter you are connecting a 2nd display to your iPad. From this point it is up to the app developer to decide if and what will be displayed on this 2nd display when you launch the app.

At this time, the following apps will use the 2nd display:
- keynote - when you shown a presentation
- video - when you play a video
- Photos - when you run a photo slideshow
- Youtube - when you play a youtube video

In all these cases the 2nd display will show the object when you start playing it.
Other apps can follow and offer their support for a 2nd display using this connector since this is part of the iPhoneOS SDK.
As you can understand there is NO mirroring of the iPad primary display.

***********
Jos bih dodao da u kasnijim Q&A ima i pitanje o filmovima koji su kupljeni u AppleStore-u, ni oni se ne mogu gledati jer su zasticeni i korisnik dobije, pazi ovo: "this monitor is not authorized to display protected content"

dakle prvo smo autorizirali usera (kod log ina) pa smo autorizirali maca (kod media sharinga) i sada moramo autorizirati i monitor...znam da ce Riba imati neki sarkazam na ovo

FYI
  • Sank
  • Moderator
  • 219
17.09.2010 | 13:47
Ja sam nabavio VGA adapter i točno je što piše macme. Da li će se neki sadržaj prikazati na priključenom monitoru u potpunosti ovisi o aplikacijama. Za sada slijedeće aplikacije koriste sekundarni prikaz:

Photos - za vrijeme slideshowa
Videos - za vrijeme gledanja videa
YouTube - za vrijeme gledanja videa
AirVideo - za vrijeme streamanja videa
Keynote - za vrijeme prikaza prezentacije
Brushes - prikazuje učitanu sliku
GoodReader - prikazuje dokument koji sepregledava
iCircuit - pokazuje otvoreni dokument
NASA - prikaz NasaTV-a i video isječaka
Molecules - Ima mogućnost da prikaz renderirane molekule prebaci na sekundarni prikaz, ali za sad ne radi. Nema slike
MacLife - prkazuje animacije, ali sve to djeluje bez veze.
PocetCAS - cijelo vrijeme ima sliku na sekundarnom ekranu, ali ne u punoj veličini, a ima i problema sa prikazom tipkovnice ako je u ladnscape modu.

To je od onog što sam do sada isprobao
17.09.2010 | 17:10
Radi i iThoughtsHD http://www.ipadmindmap.com/iPadMindmap/Welcome.html - (softver za mindmapping)
05.10.2010 | 21:05
Sank, možeš li mi opisati postupak kako ubaciti film u iPad, a da ga se može provući kroz video out i vrtiti na projektoru? Koji formati su uopće podržani? QT movie sam ubacio u iTunes, no kod sinkronizacije iPada dobijem poruku da iPad ne može vrtiti taj format???
Gdje griješim?

Može pomoći i netko drugi ako zna.

BTW instalirao sam VLC na iPad i filmovi se fino vrte, no nema video out (preko adaptera na projektor).
05.10.2010 | 22:02
Ja s HandBrake prebacio film i radi normalno. Pa kaj ne bi trebalo raditi i na iPadu?
Mislim da su specifikacije za iPad i iPhone 4 iste po tom pitanju.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
05.10.2010 | 22:37
Za gledanje videa ja koristim Air Video aplikaciju na iPadu (iPhoneu) i Air Video Server za Mac ili PC. Air Video server može u letu rekodirati video različitih formata i slati preko WiFi mreže, ili se može materijal unaprijed prekodirati pa u tom slučaju server može biti instaliran i na slabijem računalu. Podržava subtitlove u SRT i SUB formatu i prilikom kodiranja ih upisuje u sliku ukoliko se nalaze u istoj mapi kao i video i istog su imena.

Inače, video materijal rekodiran Air Videom u m4v format je dobre kvalitete i takav se materijal kasnije može dodati u iTunese i prebaciti na iPad pa gledati i kad AirVideo Server i WiFi nisu dostupni. AirVideo podržava VGA adapter. Mislim da sama aplikacija košta oko 2-3 USD dok je server besplatan.

Za ripanje BlueRay-a i DVD-a koristim DVDFab koji u zadnjoj verziji podržava kodiranje za iPad i iPhone format.
Prilozi:
  • Sank
  • Moderator
  • 219
05.10.2010 | 23:16
Evo kako Air Video izgleda kod biranja video materijala na iPadu.

IMG_0091.jpg


Više informacija na ovom linku:

Air Video
06.10.2010 | 00:43
Koji format uopće trebam imati da bi ga u iPadu vrtio i to na vga out? Naime, imam snimljene materijale u aplikaciji EyeTV koja može eksportirati u veliki broj formata? Koji odabrati, koju rezoluciju, koju kvalitetu, a da to glatko radi na iPad-u?

Koji izlazni format podesiti u Handbrake-u?

Za AirVideo: Sank, ako sam te dobro shvatio filmove mogu normalno ubaciti u iPad (tj. u AirVideo) i vrtiti u video out-u (opcija server mi ne igra).

Zasad, hvala obojici.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
06.10.2010 | 02:27
Evo ukratko kako to ja radim. Doma imam jači kompjuter na kojem sam instalirao AirVideo Server. Naravno imam ruter sa WiFi. Spojim se sa iPadom preko Air Video aplikacije na taj moj kompjuter na kojem se vrti AV Server. Dodavanje video materijala za konverziju u queue na serveru može se napraviti samo preko aplikacije na iPadu. Video materijal koji mi je u npr. DivX formatu dodam u Queue za konverziju. Kad Server završi konvertirati video materijal ja ga dodam u iTunes i onda sincam na iPad.

Video materijal se gleda sa "Videos" aplikacijom koja podržava prikaz na vanjskom ekranu preko VGA adaptera. Dakle, Server ne moraš koristiti za strimanje videa, ali je odličan za konverziju jer ne moraš misliti o rezoluciji i nikakvim postavkama, a i prilično je brz. Nema veze da li je tvoj materijal u nekom od slijedećih formata:

mp4, m4v, mov, avi, wmv, asf, mpg, mpeg, mkv, 3gp, dmf, divx, flv

AirVideo Server će ga konvertirati u iPad podržani m4v format koji onda možeš preko iTunesa prebaciti na iPad.

Ne znam koje video formate podržava EyeTV pa ne znam da li možeš odmah eksportirati u iPad podržani format, ali ako već sve imaš u QT formatu, mislim da sa AirVideom možeš bez problema prebacit u m4v koji ide na iPad, a takodjer i na iPhone i iPod touch.

Ne znam da li sam sada bio jasniji, ali server nije samo za strimanje videa preko WiFi mreže, već se može koristiti i kao koverter video materijala u format koji odgovara za prebaciti preko iTunesa na iPad.
06.10.2010 | 09:37
Hvala ti, Sank!
Isprobat ću večeras. Ako je sve kako kažeš upravo to je ono što mi treba.
06.10.2010 | 11:49
Evo, isprobao i sve fino radi! Zahvaljujem.
Koja je uopće razlika izmedju free inačice AirVidea i one koje se plaća? Naime sve sam napravio sa free inačicom.
06.10.2010 | 15:29
Probao sam još prije taj airvideo i Plex je daleko bolji po tom pitanju,može se normalno gledat on the fly filmove,nema čekanja..
  • Sank
  • Moderator
  • 219
10.10.2010 | 02:57
@DrAle

Pa zapravo i ne znam koja je razlika izmedju free inačice i one koja se plaća jer čim sam probao besplatnu i svidjela mi se kako radi odmah sam je i kupio

@Lihto

Pa ne znam što je Air Video mogao kad si ga ti isprobavao, ali sada se s njime može gledati on the fly filmove i ne treba čekati. No, ima i mogućnost da se filmovi konvertiraju unaprijed pa se onda mogu i preko iTunesa prebacit na iPad, iPhone pa čak i iPod Touch pa gledati i kad server i WiFi nisu dostupni. Ne znam di ćeš bolje od toga?
10.10.2010 | 11:16
Mislim da se radi o broju filmova koje lite inačica može "hendlati".
Postupio sam kao i ti. Zadovoljstvo je rezultiralo kupnjom!
BTW a i nisam htio riskirati da usred nekakve prezentacije iskoči prozor sa porukom "kupi program"
Da zaključim: odličan program koji radi ono što mi treba, hvala na preporuci.

Sad čekam da smisle daljinski (hardverski) za iPad (ne softver na iPhone-u) pa da zaokružim priču
10.10.2010 | 12:15
Provjerite Zumocast, besplatan je, ne postoji Lite inačica, podržava iTunes, nema konverzije, podrška za formate je odlična osim što nema titlova. Radi odlično, brzo i ugladjeno. Za preporuku.

www.zumocast.com/
  • Sank
  • Moderator
  • 219
11.10.2010 | 01:14
crvenobradi je napisao:
Provjerite Zumocast, besplatan je, ne postoji Lite inačica, podržava iTunes, nema konverzije, podrška za formate je odlična osim što nema titlova. Radi odlično, brzo i ugladjeno. Za preporuku.

www.zumocast.com/


Čini se ok, ali meni smeta što ne podržava titlove. Prednost je da ne mora kovertirati streamani video, no s druge strane to mu je i manjak jer sa Air Videom možeš razne video formate konvertirati i onda ih preko iTunesa prebaciti na iPad i ne ovisiš o WiFi ili 3G vezi i serveru.
09.05.2011 | 21:10
Da li je netko uspio dobiti 1280x720 izlaz na tv? Meni nikako neće preko 1024x768
Imam iPad 2, iphone4 i VGA Adapter. Tamo u opcijama za tv je upaljeno wide screen
Piše da bi trebao podržavati i do full hd rezolucije ali nikako neće preko 1024x768
Baš me to živcira i imam osjećaj da sam bacio novce na to
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 6 sati
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO