iPad 7 - novinarski suputnik
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad 7 - novinarski suputnik


13.12.2019 | 01:07
Pozdrav svima!

Ima li netko iz novinarske branše da za posao koristi, barem povremeno ili kao pomoćno računalo, iPad 7 s donje poveznice?... Zanime me koliko je sposoban obraditi fotografije u rezoluciji za tisak te audiozapise, a mozda i videozapise?... Plus bi bilo ako je u stanju koristiti odgovarajuće programe za navedene poslove iz Adobe CC paketa, ali nije uvjet.

https://store.com.hr/proizvodi/ipad-7?option_values%5B%5D=34&option_values%5B%5D=8&option_values%5B%5D=19

P. S. Ispričavam se na pogrešnom naslovu!
13.12.2019 | 09:16
Prvo, to nije iPad mini

Ne vidim zasto te ne bi sluzio za ono sto trazis. Nemoj koristiti Adobe CC, jer prvo na iPadu nije u punoj snazi i imas samo photoshop. U tom slucaju ti nedostaje i video i zvuk.

Za funkcije koje si naveo preporucio bi ti za obradu sliku ugradenu Photos aplikaciju i Affinity Photo za malo "zahtjevnije" slucajeve. Videozapise sumnjam da ces raditi nesto prekomplicirano pa pretpostavljam da ti treba nekakvo jednostavno linearno rezanje videa da posaljes redakciji i sl. Opet ugradena Photos aplikacija je tu dostatna, a Apple-ov iMovie tu radi cuda za on-the go. Nisam proucavao, ali Luma Fusion je go-to video editor na iPadu. Audio zapise rjesavas sa Voice Memos i GarageBand-om. Dobro prostudirati softver i mislim da nemas nikakvih problema s onim sto zelis postici!
13.12.2019 | 09:20
stefanjos kaže:
Prvo, to nije iPad mini


... Da, da, znam! Ispričao sam se u posljednjoj rečenici radi pogrešnog naslova. Nisam znao kako ga ispraviti nakon objave : (

Hvala na odgovorima!
13.12.2019 | 12:43
Naslov teme ispravljen.
14.12.2019 | 01:13
... Hvala!
19.12.2019 | 01:27
stefanjos kaže:
Prvo, to nije iPad mini

Ne vidim zasto te ne bi sluzio za ono sto trazis. Nemoj koristiti Adobe CC, jer prvo na iPadu nije u punoj snazi i imas samo photoshop. U tom slucaju ti nedostaje i video i zvuk.

Za funkcije koje si naveo preporucio bi ti za obradu sliku ugradenu Photos aplikaciju i Affinity Photo za malo "zahtjevnije" slucajeve. Videozapise sumnjam da ces raditi nesto prekomplicirano pa pretpostavljam da ti treba nekakvo jednostavno linearno rezanje videa da posaljes redakciji i sl. Opet ugradena Photos aplikacija je tu dostatna, a Apple-ov iMovie tu radi cuda za on-the go. Nisam proucavao, ali Luma Fusion je go-to video editor na iPadu. Audio zapise rjesavas sa Voice Memos i GarageBand-om. Dobro prostudirati softver i mislim da nemas nikakvih problema s onim sto zelis postici!


... Ono što mi nedostaje od karakteristika savršenog mini iPada je njegova osjetljivost. Znam da postoje, vjerojatno efikasne, zaštitne navlake koje štite od vode i udaraca ali on je osjetljiv i na hladnoću i na vrućinu. Onako baš je neki "uredski tip" : )

(Osim toga dosta su mu skupi i adapteri za memorijske kartice, preko kojih ću ponekad trebati prebaciti fotografije ili audio/videozapise na tablet za obradu.)

Zato sam počeo "škicati" proizvođače robusnijih modela...

Bluebird BP50 7-inch Rugged Tablet Computer
Operating: -20 C to 60 C
Cijenu nisam uspio pronaći : (
https://www.handheldireland.com/index.php?route=product/product&product_id=79&tag=Bluebird+BP50+Rugged+Tablet+Computer++-+Android

GETAC ZX70 - 849.00 €
Operating: -21°C to 60°C.
rugged.com.pl/en/getac/fully-rugged-andr...blet-getac-zx70.html

DLoG AIM-65 - 881.00 € / 791.00 € / 737.00 €
Semi rugged tablet 8"
Operating: -10 ~ 50 °C
rugged.com.pl/en/advantech-dlog/industri...let-dlog-aim-65.html

TOUGHBOOK FZ-L1 - $849.00 (rabljeni)
Operating: -10 °C to 50 °C
toughruggedlaptops.com/new-tough-rugged-...ew-configurable.html

Itd, itd...

No zbog cijena morao sam spustiti pogleda na nešto jeftinije od ponude iz gornje kategorije pa mi se učinilo da bi Tablet Samsung Galaxy Tab Active 2 T395, black, 8.0/LTE (od 3.616,00 kn) možda mogao biti best buy izbor.
https://www.protis.hr/products/details/tablet-samsung-galaxy-tab-active-2-t395-black-80lte/135055?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Ako me netko želi na nešto upozoriti glede tehničkih specifikacija, koje bi mi mogle stvarati poteškoće u nekom od poslova za koje sam naveo da bih na njemu radio, bit ću mu zahvalan na tome.
19.12.2019 | 08:43
Zašto iPad 7 (379EUR) nije dobar?
Za njega imaš i masku: urbanarmorgear.com/collections/ipad

Dodatna memorija može ići preko Cloud servisa. Ovo s memorijom baš nisam shvatio.
Ako slikaš s fotoaparatom, vjerojatno ima W i-Fi konekciju i slike tako prebaciš, obradiš i pošalješ internetom. Trebati još telefon koji može podići HotSpot.
20.12.2019 | 08:27
iMo
... Ono što mi nedostaje od karakteristika savršenog mini iPada je njegova osjetljivost. Znam da postoje, vjerojatno efikasne, zaštitne navlake koje štite od vode i udaraca ali on je osjetljiv i na hladnoću i na vrućinu. Onako baš je neki "uredski tip" : )


Ne znam iz cijega ili kojega iskustva ovo dolazi... iPad je vjerojatno najbolja, najisplativija investicija od cijelokupnog Apple asortimana. Dakle mogu pricati o ekstremima bez problema... od +51 (Zapadna Sahara) do -22 (Ukraina), i sve izmedu, da ne nabrajam. U oba slucaja, ne pricam o par dana posjete vec o poslovnom, dugorocnom boravku. Kada nisam za radnim stolom u uredu, a to je barem 50% vremena, iPad mi je osnovni alat, odnosno u 90% slucajeva jedini van ureda. iPad je razlog sto sam usao u potpuno "paperless" radno okruzenje... da sad ne idem u detalje cemu sve sluzi.

U mome slucaju radi se o iPad Pro 9,7". Ta napravica ne staje, ne kvari se, ne steka ili sto god. U svim uvijetima u kojima sam ga imao i radio na njemu (vrucina, pijesak, prasina, snjeg i led itd.), pa mogu i potvrditi i neke lagane kise (tu naravno uz malo vise opreza) nikada ja nisam imao niti jedan problem. Pokusavam sam sebi opravdati update na noviji model, i ne mogu. Ovaj radi jednostavno savrseno i ne da se

Na njemu je UAG zastita (jedna od ovih sto je spomenuo jura22.

Od vode ga nece nista zastiti, ali kako rekoh i neke kisne situacije su odradive.
21.12.2019 | 00:49
... Moonlike, hvala na komentaru.
29.12.2019 | 20:57
Nastavno na temu, kupio adapter iako ima lightning ulaz u koji se ušteka kabel za napajanje, mehanički disk 2,5" NE rade.
Radi sigurno USB stick i Card Reader.
iPad ne zna pročitati sirovi format, već pretvara u .tiff ili ne pretvori (svaki RAW ima mali thumbnail u sebi pa to prikaže).
S .jpeg nema problema.
SSD na USB nisam probao jer nemam tu kombinaciju, ali imam osjećaj da bi trebao raditi (mada sumnjam da budu radili baš svi diskovi).

Bez lightning napajanja niti stick niti SD kartica ne mogu biti pročitane jer iPod javi da nema dosta snage na izlazu.

Adapter je oko 45€ i njie jeftin, ali kome treba neka ne žali za novcima.

MK0W2.jpeg
30.12.2019 | 00:37
... Hvala na info, jura22!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 30 minuta
  • dpasaric: Danas u 19h WWDC! :)
  • Riba: user, ne upisuj admin password ano ne znas tko i zasto te pita i to je u osnovi to.
  • Yonkis: U Berlinu se otvara Developer Centar [link]
  • user: kako biti siguran od virusa na Macu? Sad ću reinstalirati OS i želim biti siguran.
  • user: bok ljudi,
  • Yonkis: Mene, kao prišlića, iznenadilo koliko je puno zastupljeniji Viber nego WhatsApp a Signal skoro nitko nije ni čuo (osim jabučnjaka). Zanimljivo.
  • Riba: Za tajne stvari imam pisacu masinu. :)
  • Riba: Ja imam instalirano sve pa tko kako hoce.
  • drlovric: Sve koje znam koriste Whatsapp. Viber, je isto popularan. Kao i Telegram. Signal nije bas zastupljen u mojim krugovima :)
  • dpasaric: Hehe, odlično, ja sam odavno prebacio sve na Signal.
  • Performita: Hvala Smayoo, Kako je Davor napisao ispod članka, i ja ebo čitam knjigu i lagano sve prijatelje, osobito one koji nemaju iPhone nagovaram na Signal.
  • smayoo: svima koje znam, to jest. :)
  • smayoo: skinuo i proslijedio link svima koji su još sposobni čitati knjige... :)
  • Performita: Ekipa, idemo sad svi skinuti besplatnu knjigu Guya Kawasakija da mu na administraciji stranice pokaže kako je odjeknulo u Hrvatskoj ;-)
  • dpasaric: Jest sitni sat, ali je published! :) Uživajte!
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: Baš baš sve!
  • Djuro genijalac: Izgleda da je BAŠ sve ovdje
  • Djuro genijalac: [link]
  • Yonkis: Hooorayyyy [link]
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)
  • Yonkis: hal9000 misliš o norovirusima? Srećom besparica me opet spasila pa nisam na kruzerima :j
  • hal9000: Danas čujem ekipu kako priča o nekim virus killer-ima. Može mi netko objasniti što je to? :D
  • imjasminh: Prodano kolegi s foruma.
  • imjasminh: 750 eur - [link]
  • Yonkis: Moram priznati da je ovo dobro odrađena aplikacija: [link]
  • imjasminh: Pozdrav svima! Prodajem Apple Watch Ultra 3, 49mm Black Titanium, račun garancija. Nije ni 2 mjeseca star, bacite pogled na oglase: [link]
  • dpasaric: I previše su ih prodali s obzirom na sve... oko 600.000
  • user: pa se nije dobro prodavao
  • user: Apple Vision je očito preskup bio
  • Riba: Bas glupost od hardvera.
  • Yonkis: Ok, i nije to neuspjeh, nešto su naučili iz toga, nadam se.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO