iPad Mini 4 - upotrebljivost
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPad Mini 4 - upotrebljivost


12.02.2017 | 15:11
Pozdrav svima za početak,

Novi sam na forumu pa nemojte zamjeriti ako negdje pogriješim, za sada se dobro snalazim, nadam se da će tako biti i ubuduće.

Planiram kupiti iPad Mini 4, pa me zanima njegova upotrebljivost. Koliko on može zamjeniti recimo Macbook Air 11"? Koji je možemo reći Mini 4 sa tipkovnicom.

Zašto to pitam? Zato što se još dvoumim upravo oko toga dvoje, MBA 11" ili iPad Mini 4.

On bi mi koristio za pomalo obradu slika, mail, surfanje, ništa extra zahtjevno, igrice ne igram, tako da mi je to svejedno.

Možda da uzmem u obzir i iPad Air 2 ili ipak ne?

Sve mi je to malo previše za odvagati, pa zato i tražim vašu pomoć.

Nadam se da ćete mi uspjeti pomoći i da ću se lakše odlučiti šta uzeti.

Još jednom svima pozdrav.
12.02.2017 | 15:33
Od svega što si naveo, ja sam prilično siguran da i iPad, i MBA mogu poslužiti podjednako dobro, osim što bi za mail (ovisno kakve mailove pišeš) mogla na iPadu pofaliti normalna tipkovnica.
12.02.2017 | 15:39
Da, toga sam i ja svjestan, ali ipak ako idem na MBA 11", trebam duplo više novca, zato se i dvoumim između to dvoje, nije baš da mi je malo iskrcati za MBA 11"(8000kn), dok bi za iPad Mini 4 iskrcao 4000kn.

Ako netko koristi iPad Mini 4 neka se javi, ipak iskustvo je iskustvo.

@smayoo - jesi ti koristio možda Mini 4?
12.02.2017 | 16:45
marvin kaže:
Da, toga sam i ja svjestan, ali ipak ako idem na MBA 11", trebam duplo više novca, zato se i dvoumim između to dvoje, nije baš da mi je malo iskrcati za MBA 11"(8000kn), dok bi za iPad Mini 4 iskrcao 4000kn.

Ako netko koristi iPad Mini 4 neka se javi, ipak iskustvo je iskustvo.

@smayoo - jesi ti koristio možda Mini 4?


velicinom ekrana su prije air 2 i MBA 11" usporedivi . a sto se tice tipkanja ja nebi ni uporedivao MBA ili ipad na airu2 su ajde tipke nesto vece pa ako ti je polozen na stol recimo da mozes tipkati malo bolje nego na miniju.. ja imam macbook i ipad i definitivno mi je puno ugodnije bilo sto raditi na macbooku jedino ako ti je prenosivost bitnija.. (iako je MBA11" prilicno prenosiv ako mene pitas)
12.02.2017 | 17:31
Ma, mislim... Postoje i BT tipkovnice za iPad, i svašta nešto. Ali ključno nije tuđe iskustvo, nego vlastite navike mailanja. Moji poslovni mailovi znaju biti vrlo dugi, a i pisani dokumenti također. Meni je i MBA tipkovnica previše skučena. Ali znam ljude koji nikad u mailu ne napišu više od 2 rečenice, uglavnom primaju, čitaju i forwardiraju, i to do 10 mailova dnevno. Za takvog korisnika nije problem ni virtualna iPad tipkovnica.
12.02.2017 | 18:01
Nisam neki zahtjevan korisnik, tako da mi ovo oko mail-ova nije problem, nekad ih pošaljem manje(15-20), nekad više, radije bih da ušparam ovih 4000kn, nego da ih pljunem za MBA 11".

Probao sam i Mini 4 i MBA 11", nekako sve više važem za Mini 4, jer mi je nekako jednostavniji za koristiti, ali svakako prije kupnje volio bih čuti i nekoliko iskustava od drugih ljudi.
12.02.2017 | 20:20
Nedavno sam imao nedoumicu oko kupovine MBA 11(2015) i vjeruj nisam se pokajao ni sekunde. Air i iPad nebo i zemlja.Ozbiljna masina u prodjenju sa igrackom. Kada sam kuci guram MBA na 24'' HD monitoru,na terenu radi vise nego dobro.Sada mi je 13 preglomazan,cudno ali zbog oblika ekrana i nije velika razlika.
Prilozi:
12.02.2017 | 23:18
saint kaže:
Nedavno sam imao nedoumicu oko kupovine MBA 11(2015) i vjeruj nisam se pokajao ni sekunde. Air i iPad nebo i zemlja.Ozbiljna masina u prodjenju sa igrackom. Kada sam kuci guram MBA na 24'' HD monitoru,na terenu radi vise nego dobro.Sada mi je 13 preglomazan,cudno ali zbog oblika ekrana i nije velika razlika.


Meni su macbook air-ovi zakon osim ekrana! jednostavno nemogu probavit te TN ekrane nikako , rjesio sam ih se i ne mislim im se vracat vise
13.02.2017 | 16:47
@saint - kako misliš MBA 11" i iPad da su nebo i zemlja?

Ja isto ne volim baš taj ekran na MBA 11", šteta da nije Retina.
13.02.2017 | 20:48
Koliko god neki gurali na silu da iPad moze zamjeniti racunar ja se s tim definitvno ne mogu sloziti.Meni je iPad sprava za igranje kretenskih igrica,gledanje filmova i citanje,ubijanje dosade...Za bilo sta ozbiljnije pa cak i kucanje texta meni nije dobar.Sto bi smayoo rekao "retina,ja ne vidim razliku" tako cu i ja da kazem svoje misljenje,retina je super ali na 15.4 i vecem ekranu,guranje na 11.6," 12",13" mi je samo preseravanje.Realno koliko se ozbiljan posao moze raditi na tako malim ekranima.Ja prvi svoj MBA 11(imam i 13,3) kopcam na monitor od 24" za bilo sta ozbiljnije,ali sa druge strane emisiju smontiram na terenu bez problema.
13.02.2017 | 21:21
saint kaže:
Koliko god neki gurali na silu da iPad moze zamjeniti racunar ja se s tim definitvno ne mogu sloziti.Meni je iPad sprava za igranje kretenskih igrica,gledanje filmova i citanje,ubijanje dosade...Za bilo sta ozbiljnije pa cak i kucanje texta meni nije dobar.Sto bi smayoo rekao "retina,ja ne vidim razliku" tako cu i ja da kazem svoje misljenje,retina je super ali na 15.4 i vecem ekranu,guranje na 11.6," 12",13" mi je samo preseravanje.Realno koliko se ozbiljan posao moze raditi na tako malim ekranima.Ja prvi svoj MBA 11(imam i 13,3) kopcam na monitor od 24" za bilo sta ozbiljnije,ali sa druge strane emisiju smontiram na terenu bez problema.


kako moze biti ostar i dobar ekran preseravanje ?
onda sta ce ti i na mobitelu rezolucija veca 640x480 jer to je ipak ekran od 5"..

na macbook air nije ni ta rezolucija koliko isprana TN matrica cim nisi u nekom sweetspotu. koristio sam macbook pro retina 13" i macbook air 13" jedan pored drugog i to je nebo i zemlja razlika sto je i potvrdio vlasnik tog macbook aira.
s druge strane vjerujem da ima ljudi koje nije briga za ekran pa im to nije ni bitno.
13.02.2017 | 22:12
Pa, zapravo - da. Meni osobno nema neke velike prednosti u svim tim silnim pikselima. Meni osobno je "retina" (kakav kretenski izraz... ) - preseravanje i na 27" displayu, a gdje ne bi bila na 5" ili 11"...
Općenito, ja sam na sve te finese oko prikaza slike - dosta neosjetljiv. Uopće ne kužim po čemu se to vidi razlika između TN i IPS. Ne vidim tu super-duper-hula-hula "oštrinu" retina displaya. Ne kužim razliku između HD i 4K filma. Ne kužim čemu služi HFR u filmovima i igrama. Ako mene pitaš - to je sve izvlačenje novca potrošačima na marketinške podvale.
14.02.2017 | 16:30
Razlika je vidljiva meni u kontrastu, a ne u rezoluciji. Imam 13" MBP i ekran viskoke razlučivosti, ali bi radije 16GB RAM-a i 256GB SSD umjesto ekrana (naravno, za istu cijenu).
Dobar HD sadržaj je sigurno bolji nego interolacija na 4K, dobra TN matrica (to je ona kad je ta tehnologija odlazila) je bolja od osrednje IPS.
Izvlače novac na početku, a kasnije i nemaš nekog odabira, sve je to slična tehnologija.
A to "retina" je valjda da golim okom ne vidiš točku.
14.02.2017 | 19:31
ja jos nisam vidio dobar TN ekran.. a tko ne vidi razliku izmedju 127ppi i 226ppi na 13,3" taj ima stvarno problema sa vidom.

jedno je tvrdit da ti kvaliteta ekrana nije bitna a drugo je tvrdit da nema razlike.
podsjeca me na moju majku kojoj nema razlike izmedju genius pc zvucnika i studijskih monitora
14.02.2017 | 22:09
Što ti točno znači "problem s vidom"?
Ja - ne vjerojatno - nego SIGURNO ne vidim te sitne pixele. Mislim, očito je da ih ne vidim, jer ih - ne vidim. Da li mi to na ikakav način ometa normalan život i rad? Ne. Zašto bi to onda bio problem?
Ja bih - naprotiv - rekao da *TI* imaš problem s vidom (i oni koji vide tu razliku, kao ti). Jer, očito, ti VIDIŠ tu razliku i to ti smeta.
14.02.2017 | 23:17
pa mislio sam na to da ih ja sa nesto slabijim vidom vidim, pa zakljucujem da netko tko ne vidi ima jos puno losiji vid.
i slazem se , ja bi volio da ne vidim jer bi mi i kriteriji bili nizi a izbor ponude veci u tom slucaju
15.02.2017 | 07:24
Privatno kaže:
ja jos nisam vidio dobar TN ekran.. a tko ne vidi razliku izmedju 127ppi i 226ppi na 13,3" taj ima stvarno problema sa vidom.

jedno je tvrdit da ti kvaliteta ekrana nije bitna a drugo je tvrdit da nema razlike.
podsjeca me na moju majku kojoj nema razlike izmedju genius pc zvucnika i studijskih monitora


Ovaj im TN matricu i dobar je, imam ga doma.
www.cnet.com/products/sony-premierpro-sd...cd-monitor-23/specs/
15.02.2017 | 11:15
taj nikad vidio pa nemrem nis komentirat, mozda i je dobar.
al ovaj na macbook air-u nije.



i nije stvar da vidim sve te sitne pixele, vidim da je pixelasto! to je velika razlika
15.02.2017 | 13:57
Ti bas zavro al samo tako i ne zelis da realno sagledas.Niko nije rekao da retina nije dobra. Moje misljenje je da retina na 11.6 nema nikakvog smisla i da je samo dobar nacina da se korisnik ustine za par stoja eura.Sto zabac rece radije bih veci SSD,vise rama,bolju grafiku nego retinu na 11.6. Sa druge strane da govorimo o obradi fotografija,videa.... na ekranima 15.4(minimalno),17,21,24,27 naravno da je bolje.

Covjek me fino pitao " @saint - kako misliš MBA 11" i iPad da su nebo i zemlja?" Ja sam odgovorio da se po mom misljenju ne mogu porediti i sta sad.Ti ces mene ubjediti da na iPad-u sa retina ekranom mozes raditi obradu RAW,prelom texta,raditi u adobe premieru,rendati u DAZ.... sam zato sto je retina.
15.02.2017 | 14:43
apsolutno ne! ne ubjedujem ja nikog nit mi je to namjera

nisam nigdje rekao da je ipad bolji za rad od MBA 11" , dapace uvijek bi radije izabrao MBA za tako nesto. ja sam se samo dotakao kvalitete ekrana, trebalo to nekome ili ne je sasvim druga stvar. (i sam sam napisao gore da su meni MBA zakon osim ekrana)

reci da dobar/bolji ekran nema smisla je kao da ja kazem da je dvojezgreni i cetverojezgreni proc ista stvar jer saljem mejlove i koristim word (ovo je samo primjer naravno naravno da je u tom smislu ista stvar ali nemaju svi iste potrebe i zelje.


znaci nisam nikome sugerirao dal je nekom potreban dobar ekran ili ne , samo sam konstatirao da MBA ima losiji ekran od npr MBP retine i ipada. peace
23.02.2017 | 00:47
Imam ipad mini 4, kesirao 3 hiljade u sancta domenici.
Dojam: super igracka za ubiti dosadu, pregledavati multimedijalne sadrzaje. Prvi put u zivotu osjetih kako je imati smartphone duze od 24h bez punjenja. Uglavnom odlicna stvarka za ubijanje dosade, surfanje i slicno. Skroz je mobilan sto znaci da ga mozes uvijek imati sa sobom bez da te optereti tezinom. Ultra lagan i tanak. Za ozbiljniji rad bih preporucio air ili mba, prvenstveno zbog ekrana.
23.02.2017 | 11:36
Nemam iPad, ali imam Air 11".
Zapravo, sve zavisi od preferencija, i za što konkretno misliš koristiti. Ako je ono, kako si naveo, mislim da češ sve to puno ugodnije odraditi na laptopu.
I ja sam jedan od onih, koji smatraju da iPad još uvijek ne može zamjeniti laptop.
Uvijek će ti se dogoditi da moraš imati otvorena 2 dokumenta, skopirati nešto s jednog u drugi, ili u mail, ili tak nešt slično...
Ne kažem da se to ne može odraditi na tabletu, ali laptom je kudikamo praktičniji i brži po tome pitanju.

Ako biraš, prednost dajem Air-u.
A i ja te uvjeravam da 11" nije malo, i retina nije potreban. (a imam dioptriju +6)

Kasnije, uvijek će ti biti lakše kupiti iPad!
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 49 minuta
  • MAK: iPad Air plus Pencil Pro
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Gjuroo, jura22, Riba, tino1, zoranowsky, Anonimci (577)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO