Ne znam gdje cu od živaca !!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ne znam gdje cu od živaca !!


26.01.2015 | 08:40
Budući da sam nova kod kupovanja bilo čega preko interneta ja sam lijepo napravila viza tekući računćčić u PBZ banci s nešto sitno love za sitnu kupovinu igrica djeci i maskice za mobitele preko svog IPADA.EEEE SADA SAM JA lijepo prvi put sve unijela bla bal podatke i skinula igru back to the future ...ja sretna djeca sretna ali mi gotovi idemo kupiti dalje preko App store međutim kaže meni ovako napisano KAD NE ZNAM OVDE STAVIT SLIKU JER SAM SMOTANA....piše there is a biling problem with previous purchase.please update you're payment method. I STA SADA??? Nista ne kontam ja poludila na banci znam da ima dovoljno love koji sam sad klinac pogriješila a prvi put mi išlo super molimmmm POMOĆ ZA OVAKO NAZADNE U TEHNOLOGIJI....HEHEH NIJE ŽVAKA ZA SELJAKA.....unaprijed zahvalanaaaaaa!!!EVO SKONTALA ZA SLIKU
[attachment:1]image.jpg[/attachment]
26.01.2015 | 08:48
Nije uspjelo to sa slikom. Ako ti piše "there is a billing problem", ja mislim da to nema veze s tobom, odnosno nisi ti ništa pogriješila, nego je problem na relaciji Apple-banka. Mislim da ćeš se morati javiti njima (banci) jer je problem najvjerojatnije kod njih.
Čuo sam još od nekog da PBZ kartice prave slične probleme kod kupovine online. Autorizacija prođe, ali kasnije zapne isplata.
Ako se ne uspiješ s njima ispetljati, preporučam HPB Ideeš! karticu. Prepaid je, dakle, autorizacija prolazi samo do iznosa koji je uplaćen na nju. Ja sam je svojim klincima dao da je sami koriste i kupuju si igre kako žele (na Google Play i na Nintendo online). Kad im nestane novca, oni donesu što su uštedili ili zatraže što su zaradili, a ja uplatim preko svog mobilnog bankarstva (drugi dan im je vidljivo na kartici).
26.01.2015 | 08:54
Ma najveći problem mi je sto nijedu besplatnu aplikaciju ne mogu skinuti jer mi piše verificatione required... Pa me to zbunjuje...kako da mi je sustav zablokirao....hvala na savjetu i čekam jos savjeta mozda ima meni netko sličan hehehe
26.01.2015 | 09:53
Pitanje je kada je napravljen račun u banci. Moguće je da kartica još nije registirana kao validna _(aktivna) i zato traži verifikaciju. To se može izvesti i preko App Store aplikacije na samom iPad (unutar AppleID postavki) gdje se mora unjeti verifikacijiski broj sa stražnje strane kartice (da li je to odrađeno, da li kartica uopće ima taj verifikacijski broj?).

Ako je i kada je kratica uredno prošla taj dio onda mislim da ne bi trebalo biti problema. Ukoliko je to sve napravljeno i prošlo uredno vjerujem da je problema na relaciji Banke i AppStorea (Applea općenito) i da se tu ne može od strane korisnika ništa napraviti.
26.01.2015 | 10:01
Moja stara visa od tekućeg u PBZ se nije mogla koristiti za plaćanja preko interneta (nije imala verifikacijski broj). Nova ga ima.

Provjerei upisane podatke, možda ima neka greška. Ako ništa ne pomaže, napravi novi account bez ikakve kartice.
26.01.2015 | 10:18
Ako je već kupila jednu igru, onda se ne radi o tome, nego je problem nešto drugo, zar ne? Ne bi ni prva autorizacija prošla i ne bi mogla kupiti tu prvu igru da nije unijela CVV.
26.01.2015 | 10:38
Ne znam, zato i pitam. Slažem se sa time, ali opet možda neki time frame pomogne, kao i info da li je riječ o novoj kartici (kao što je iAnte naveo) ili nešto staro... Možda je jednostavno Apple zatražio ponovno potvrdu i verifikaciju pa je potrebno preko AppleIDa potvrdtiti još jednom istu sa verifikacijskim brojem.
26.01.2015 | 10:43
Ja plaćam sa Visa žiro računom PBZ kartice i nikada problema nisam imao. Možda ti se desilo slijedeće, aplikacija koja je dosada stajala 1.99$ u EU zemljama stoji 2.50$ zbog dodatnih nameta koje je Unija počela naplaćivati Appleu, a Cupertino se oprao i samo poskupio aplikacije za građane tih zemalja. Obratite pažnju. Recimo. 1Password za Mac je prije stajao 49.99$ - a sada je 62.49$.
No, u non EU zemljama cijena mu je i dalje 49.99$.
Možda si kupila skuplju aplikaciju, a Apple ti je provukao naplatu par minuta kasnije i eto problema. Rješenje ti je da dodaš par kuna na račun.
U tih par minuta dok ti se ne naplati račun doslovno sa 10 kn na kartici možeš kupiti app od 100$, ali kada te shvate javljaju ti ovo što tebi javljaju - nema updatea, skidanja free appova - ništa dok ne podmiriš dug...
26.01.2015 | 12:51
Evo me ja sam na poslu pa ne mogu pohvatati sve.netko je napisao i u pravu je.ako je kartica prošla prvi put ne vidim razloga zašto me sad muci. Novca ima dovoljno a od mene traži da plaćam s nekom drugom karticom.. Onda sam cackala i našla da sam pri registraciji trebala pritisnuti možda NONE tipa ono da se ne odabere nikakva specifična /određena vrsta plaćanja(Visa...master..).totalno me izludilo.hvala vam svima na pomoći ..probat cu poslušat sve vaše savjete tako da kad dođem s posla popodne mogu čačkat po IPadu dok ne otkrijem problem.
26.01.2015 | 14:02
gle, iTunes store NE SKIDA sredstva u realtimeu!

znači, često se dogodi da skineš aplikaciju (preduvjet je da imaš sredstva na računu), ali ti ne skine odmah nego za dan-dva....
ukoliko ti u međuvremenu nešto drugo 'posuši' novac s računa, kod pokušaja downloda sljedeće aplikacije (ili updatea) javlja se ova poruka koju si dobila.....

dal plačaš preko kunskog ili deviznog PBZ tekućeg računa?
26.01.2015 | 16:05
kod Erste-a je praksa sljedeca npr. moraš imati minimum 40 - 50 kuna ekstra na računu zbog "konverzije" tako barem oni tvrde. Imao sličan problem, znači za aplikaciju od 1€ moraš imati na računu barem cca 50 - 60 kuna, pa makar se ne radi konverzija Erste želi vidjeti taj višak
26.01.2015 | 16:18
PBZ račune koristim i sam za iTunes, ne treba imati 50kn viška....
26.01.2015 | 21:31
Plaćam preko tekućeg računa koji sam ekstra otvorila i stavila oko 200 kuna.kupila prvu igricu back to the future preko App storea išlo je glatko i sad kad sam ušla kupitit nastavak javio mi se ovaj problem.
26.01.2015 | 21:56
Sad baš gledat tu igru na store i piše mi samo get, kad ga stisnem imam samo install...nema nigdje cijene?

Gledao sam na iPhone aplikacijama, možda se za iPad naplaćuje.
26.01.2015 | 22:01
Samo prvi dio igrice ja GET a svi ostali se plaćaju...ja sam kupila drugi, pa sam odlučila kupiti i treći ali ni to neće ali nije problem samo u tome nego ako idem nešto updejtati opet mi napise verificarion requested ....ma dovodi me do ludila jel sam i malčice očito blesimetar za ovo...heheh
26.01.2015 | 22:12
A to su navlakuše igrice, kao kod onog Mačka i njegovih prijatelja, gdje kupuješ sladolede po dolar. Možda su ti klinci tako kupovali te stvarčice i potrošili lovu. Najbolje je da vidiš koliko imaš na računu...možeš li to vidjeti on-line ?
26.01.2015 | 22:17
Ne mogu vidjeti on line i ja sam platila tu jednu igricu došla je oko tri dolara...djeca ne smiju dirati karticu kod mene je...ali svejedno ići cu do banke pa cu provjeriti
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.01.2015 | 15:58
Da djeca ne bi mogla trošiti novac s računa treba uključiti neka ograničenja u postavkama na iPadu, a kartica im ionako za to više ne treba kad je jednom prijavljena na Apple ID.
27.01.2015 | 16:08
anci81 kaže:
Samo prvi dio igrice ja GET a svi ostali se plaćaju...ja sam kupila drugi, pa sam odlučila kupiti i treći ali ni to neće ali nije problem samo u tome nego ako idem nešto updejtati opet mi napise verificarion requested ....ma dovodi me do ludila jel sam i malčice očito blesimetar za ovo...heheh


Meni se cini da on samo zeli na praviti verifikaciju te kartice. Trebala bi postojati negdje opcija da to napravis...ili je vec to napravio, u tom slucaju pogledaj ispis naplata na toj kartici, mozda je tamo kakav kod kao sto radi PayPal. Netko ce valjda znati vise, ja ne koristim karticu sa iTunesima.
27.01.2015 | 17:37
anci81 kaže:
Ne mogu vidjeti on line i ja sam platila tu jednu igricu došla je oko tri dolara...djeca ne smiju dirati karticu kod mene je...ali svejedno ići cu do banke pa cu provjeriti


Provjeri prvo do banke što je i kakvo je stanje. Pogledaj račun koji si dobila od iTunesa. Ulogiraj se na iTunes pa na Account i tamo imaš i purchased tab i opciju da provjeriš podatke oko kartice. Možeš i pokušati izbrisati podatke i opet ih dodati.

Jednom kad ih dodaš ne opterećuj se više time, samo autoriziraš kupnju s psswordom i to je to.

Jedino pripazi, imaš postavku da kad autoriziraš kupnju, slijedećih 15 minuta te neće pitati više šifru - to je za komociju, ali ako djeca počnu kupovati dodatke odmah iza, može postati zabavno
28.01.2015 | 13:38
27.01.2015. | 17:37 #6
anci81 kaže:
Ne mogu vidjeti on line i ja sam platila tu jednu igricu došla je oko tri dolara...djeca ne smiju dirati karticu kod mene je...ali svejedno ići cu do banke pa cu provjeriti

Provjeri prvo do banke što je i kakvo je stanje. Pogledaj račun koji si dobila od iTunesa. Ulogiraj se na iTunes pa na Account i tamo imaš i purchased tab i opciju da provjeriš podatke oko kartice. Možeš i pokušati izbrisati podatke i opet ih dodati.

Jednom kad ih dodaš ne opterećuj se više time, samo autoriziraš kupnju s psswordom i to je to.

Jedino pripazi, imaš postavku da kad autoriziraš kupnju, slijedećih 15 minuta te neće pitati više šifru - to je za komociju, ali ako djeca počnu kupovati dodatke odmah iza, može postati zabavno
Evo me opet...skoro sam odvalila na stolici u banci...imala sam 355kuna na tekućem računu...igricu sam pripit kupila za 3dolara u 12 mjesecu i tada je sve išlo glatko.isla sam nastavak kupiti tamo 12.1kada mi je sve to blokali i počelo javljati da tražim drugi način plaćanja ..ali najviše ne uzdrmalo to sto ni besplatnu aplikaciju ne mogu skinut...dani odmicali dok se nisam javila vama ovdje...poslušala savjet otišla u banku i pala na GUZICU AAAA.kaze teta za šalterom da mi ja 12.1 skinulo 46 dolara znaci 300kuna i po piše posiTunes ...ma koji ITunes kažem ja njoj poluluda ja sam ušla na App Store... He he vise nije ni bitno jer me opeljušiloooo...kaže ona meni ja ne znam o tone ništa nego vi reklamirajte AAA ŠTA...koji vrag imam samo potvrdu za 12.1 a nemam za ona tri dolara u 12 mjesecu...ja nisam tražila ni skidala u prvom nego pokušala a odbijalo je .na kraju ispada da sam stiskanjem nečeg sto nemam pokradena.sta da radim sad.
28.01.2015 | 13:51
Čisto sumnjam da si pokradena. Ali i da jesi - kontaktiraj Apple support i oni će ti provjeriti sve. Inače, svaka kupnja ti dolazi potvrdom na mail.
www.apple.com/emea/support/itunes/contact.html
Upiši podatke i odgovorit će ti
28.01.2015 | 13:59
E pa je problem šta mi ništa nije došlo mailom ..ih šta me snašlo sve ću probati čim dođem s posla
28.01.2015 | 15:23
A može se napraviti da te ne pita i kupuje se na veliko i s dućana i iz programa.
28.01.2015 | 20:36
zabac kaže:
A može se napraviti da te ne pita i kupuje se na veliko i s dućana i iz programa.

A jojjjj kako ?sto??
30.01.2015 | 13:06
Evo mene. Opet ...bili ste uporabu...moje djete mlađe je kupovalo neke dijamante preko neke igrice...ne znajući da to skida malo po malo....Otišla sam u banku provjerila usporedila iTunes račun i to je to...Ok šta je tu je sada trebam pametnije.e ŠTA SADA .restirala sam podatke...napravila novi Gmail...za prijavu ali mi ne prihvaća SADA OPET GRIJEŠIM...KADA utipkam stari opet mi je zapamtilo Visu ..., nigdje mi ne nudi opciju NONE....možda griješim u KORACIMA ...možda ne radim i ne unosim dobro podatke...Da li se mogu imati dvije iCloud adrese na istom iPadu...kada sam unosila i novu onda mi iPad odbija....e brate mili stvarno me ne ide ili izgubim živce...trebalo bi biti jednostavno a ja zakompliciram???
30.01.2015 | 13:43
Zašto bi mjenjala account? Ostavi kako je, opcija none mora postojati - jedino ako si još u dugu ti panti stari account dok ga ne napuniš dovoljnom količinon love ili ne ukucaš drugi sa dovoljnom svotom. A klincu oduzet igračku na thedan dana pa da vidiš kako će pazit ubuduće...
30.01.2015 | 13:59
Kloba kaže:
Zašto bi mjenjala account? Ostavi kako je, opcija none mora postojati - jedino ako si još u dugu ti panti stari account dok ga ne napuniš dovoljnom količinon love ili ne ukucaš drugi sa dovoljnom svotom. A klincu oduzet igračku na thedan dana pa da vidiš kako će pazit ubuduće...

U pravu si skroz...igračka je oduzeta...i vidim da je nabio dug i da mi je još love skinulo...ALI sam sada je bez veze skinula neku jeftinu igricu da provjerim da li će me pitati lozinku odnosno vidim da je moja kartica memorirana (VISA) a ja bi htjela promjenit tu opciju ali mi neda...može se dogoditi u dogledno vrijeme ista stvar da se nešto stisne i greškom kupi...jednostavno mi neda tu opciju ...Ili da s Vise prebacim kvačicu na American jer za njega nisu uneseni podaci pa neće moći ništa naopako krenuti? sto mislissss
30.01.2015 | 14:08
iAnte kaže:

Da shvatila sam i prijavila sam samo hoće li itko povjerovati da je moje dijete za to krivo.....ajojjjjjj.napisala sam im reklamaciju...poslala i objasnila...izgleda, kao neka bjednica a ubiti to je puno love...ostala bez kinte...uh...a šta me snađe neće vise.i da najvjerovatnije sam još u dugu kad mi ne nudi opciju NONE JEL DA.? Opet na banku..uzas
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 58 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

zeljacveseljac, Anonimci (605)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO