Jailbreak
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Jailbreak


  • kupus
  • Posjetitelj
21.01.2021 | 13:23
Ima li koga tko se, nedaj bože, odlučio na jailbreak iz zatvora iosa?

Samo generalno neka pitanja:

1. Rade li sve aplikacije? Moze li neka prepoznati da se radi o "rootanom" uredaju i odbiti raditi? (pr: bankovne aplikacije na androidu, ne rade na rootanim uredajima)
2. Utjecaj na bateriju
3. Stabilnost sustava
4. Neki problemi koji se ne javljaju na iosu? Znam da kod jailbreaka nema vise updatea, ali to mi je okej buduci da bi jailbreakao iphone se (2016), koji ionako ove godine ide u zastaru

Ako je protivno pravilima foruma isprike.
21.01.2021 | 14:59
Nisam te tom scenom bavio vec godinama. Jednostavno je izgubilo svaki smisao. Apple je pratio sve najbolje Cydia tweaks i vecinu toga vremenom implementirao u sam iOS.

Jedino je na kraju ostala ekipa koja voli da krade aplikacije ili eventualno instalira neke apolikacije za pracenje (uposlenika, supruznika, partnera) i sl.

Ne vidim daans koju bi konkretnu svrhu imao da se upustas u sve to. Posljednje verzije Jaila su bile semi tethered.... izgubis JB svaskim restartom ili gasenjem uredjaja.
21.01.2021 | 15:53
Ad. 1 Većina aplikacija radi i na jailbreak-anom iPhonu, ali postoje i aplikacije koje mogu detektirati jailbrake, i one ne rade. Isto tako postoje i aplikacije koje mogu zavarati ove aplikacije (uglavnom bankarske) i natjerati ih da ipak rade. Ja sam svojevremno imao jailbreak na iOS 13 i tadašnja bankarska aplikacije OTP banke je uredno radila.

Ad. 2 Utjecaj na bateriju je uglavnom neznatan, mada potrošnja baterije može porasti ako instaliraš puno utility-a koji se vrte u pozadini. Ja nisam primjetio neki veliki porast u potršnji baterije dok sam imao jailbreak na iPhonu.

Ad. 3 Određene aplikacije, ili kombinacija aplikacija može utjecati na stabilnost sustava, sve je to stvar sreće, odnosno tvojih osobnih preferencija (koje utility-e želiš instalirati, i da li su međusobno kompatiblini). Uglavnom se ta nestabilsnot manifestira neposredno nakon instalacije aplikacije, pa problm lako "riješiš" deinstalacijom iste.

Ad. 4 Trenutno još ne postoji stabilan jailbreak za iPhone noviji od 7 na iOS 14, a i ovo što postoji je, kao što je rekao drlovric, semi-tethered, što znači da nakon svakog restarta (ili gašenja-palajenja) uređaja, moraš ponovo napraviti jailbreak proceduru, pri tome ne gubiš utilitye koje si instalirao, nego se nakon ponovnog jailbreaka uređaj vraća u isto stanje kao prije gašenja (restarta).
  • kupus
  • Posjetitelj
23.01.2021 | 18:59
Zahvaljujem na odgovorima. Cekam da izadje 14.4 jailbreak, pa cu onda probati. Ako ne valja, lako se vratim.
23.01.2021 | 20:23
Pa što jednostavno ne uzmeš telefon na Androidu?
Riješiti ćeš se "zatvora iOS-a".
23.01.2021 | 21:12
Da, povratak je lagan, samo ugasiš-upališ mobitel.

Mada neke stvari mogu i ostati. Kod mene npr. ne radi OTA upadate (update direktno sa iPhone-a), tj. javlja grešku kod provjere update, iako sam uredno upgrade-ao mobitel preko PC-a (sa 3uTools aplikacijom) već dva puta.
Možda bi clean install to riješio, ali nije mi se dalo čekati 2-3 dana dok vrati sve podatke i updatea (instalira) sve aplikacije.
23.01.2021 | 23:33
Nisam to nikada niti pokušavao - jer jednostavno nisam imao potrebe. Meni se čini samo kao nepotrebna komplikacija koja ne vrijedi te novostečene "slobode" u ovom slučaju. Kolega mi se time zezao, ali na starijim generacijama iOS-a i to je radilo, ali koliko sam pratio kako idu nove verzije sve je teže i s više komplikacija.

Moj savjet - nije vrijedno, tko želi otvoren sustav neka uzme Android.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
29.05.2021 | 12:26
Baš sam nedavno naišao na jedan post kako je svijet funkcionirao prije otprilike 10 godina. Ljudi bi kupovali iPhone u ono vrijeme od pet tisuća kuna da bi došli doma jailbreakali ga i skinili igricu od 1$ besplatno. Jer to im je bilo teško platit, ali mobitel od nekoliko tisuća kuna nije. Naravno šala je, jer bi ljudi radili to zbog drugih razloga isto, ali mlada populacije je bila više đir igrice od koji dolar.
29.05.2021 | 21:09
overtherainbow kaže:
Baš sam nedavno naišao na jedan post kako je svijet funkcionirao prije otprilike 10 godina. Ljudi bi kupovali iPhone u ono vrijeme od pet tisuća kuna da bi došli doma jailbreakali ga i skinili igricu od 1$ besplatno. Jer to im je bilo teško platit, ali mobitel od nekoliko tisuća kuna nije. Naravno šala je, jer bi ljudi radili to zbog drugih razloga isto, ali mlada populacije je bila više đir igrice od koji dolar.


Slažem se sa tobom, ali imam jedan primjer gdje Koliko znam nema drugog rješenja.

Naime imam Eye-Fi SD karticu za svoj fotoaparat koja WiFi putem prebacuje u album slike.

Platio karticu i instalirao aplikaciju sa App store-a prije par godina. Neke perepetije dosle jedna firma kupila Eye Fi pa druga i uglavnom podrška prestala.
App store povukao aplikaciju i više se ne može instalirati. Jedini nacin jailbrake pa sa "loših" stranica povući aplikaciju i koristiti.

Ima li jos koja druga opcija?

P.S

Na iPadu imam Shuttersnitch koji placam godisnje i podržava transfer, ali kupiti za svaki iOS uređaj je malo previše. Original aplikacija se mogla skinuti neograničeno puta.
30.05.2021 | 07:47
Zasto kupiti za svaki uredjaj kad mozes ukljuciti djeljenje unutar obitelji. 4 ili 6 uredjaja podrzava.
Ovo s EyeFi ne razumijem, prijenos je dosta spor. Trebao si kupiti SD card citac i ustekati ga u telefon/ipad.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 28 minuta
  • dpasaric: Objavio sam osvrt na naslovnici, pa tamo komentirajte...
  • drlovric: Meni je Siri skroz OK, upakirali su to lijepo. Ocekivano ce vecina puno ovih stvari iic na pretplatu jer trosi compute (i Gemini) resurse. Lejpse mi izgleda UI jer smanjuju prozirnost :)
  • dpasaric: Što je najbolje nećemo imati niti Siri AI jer je EU učinila sve da se to regulatorno zabrani.
  • pontmax1: A dosade, imate li nešto više od šugave SIri AI
  • drlovric: Kao da ce roditelji ovo raditi. Otkljucat ce im sve i cao.
  • drlovric: Smorise sa ovom djecom :) Nestvarno...
  • dpasaric: Za sada dosadno za poludit... :)
  • dpasaric: I ja imam niska očekivanja, pa da vidimo! :)
  • dpasaric: Kreće za 5 minuta! :)
  • drlovric: Meni su ocekivanaj jako nisko. Pricati ce o Siri, koja ce opet doci kao beta. Pa ce raditi kako treba u inacici 27.4 :) Volio bih da grijesim, ali vise im ne vjerujem na rijec.
  • ping: Bit će to zanimljiva večer. Kupio sam dvije vrečice indijskih oraščića i planiram još barem mali paket Munchmallowa.
  • dpasaric: Danas u 19h WWDC! :)
  • Riba: user, ne upisuj admin password ano ne znas tko i zasto te pita i to je u osnovi to.
  • Yonkis: U Berlinu se otvara Developer Centar [link]
  • user: kako biti siguran od virusa na Macu? Sad ću reinstalirati OS i želim biti siguran.
  • user: bok ljudi,
  • Yonkis: Mene, kao prišlića, iznenadilo koliko je puno zastupljeniji Viber nego WhatsApp a Signal skoro nitko nije ni čuo (osim jabučnjaka). Zanimljivo.
  • Riba: Za tajne stvari imam pisacu masinu. :)
  • Riba: Ja imam instalirano sve pa tko kako hoce.
  • drlovric: Sve koje znam koriste Whatsapp. Viber, je isto popularan. Kao i Telegram. Signal nije bas zastupljen u mojim krugovima :)
  • dpasaric: Hehe, odlično, ja sam odavno prebacio sve na Signal.
  • Performita: Hvala Smayoo, Kako je Davor napisao ispod članka, i ja ebo čitam knjigu i lagano sve prijatelje, osobito one koji nemaju iPhone nagovaram na Signal.
  • smayoo: svima koje znam, to jest. :)
  • smayoo: skinuo i proslijedio link svima koji su još sposobni čitati knjige... :)
  • Performita: Ekipa, idemo sad svi skinuti besplatnu knjigu Guya Kawasakija da mu na administraciji stranice pokaže kako je odjeknulo u Hrvatskoj ;-)
  • dpasaric: Jest sitni sat, ali je published! :) Uživajte!
  • Yonkis: [link]
  • Yonkis: Baš baš sve!
  • Djuro genijalac: Izgleda da je BAŠ sve ovdje
  • Djuro genijalac: [link]
  • Yonkis: Hooorayyyy [link]
  • dpasaric: Radim na tome da nabavim zanimljiv monitor za tehnički review, držite palčeve da upali jer bi moglo biti mnogima zanimljivo. :)
  • Yonkis: Font je drugačiji.
  • Performita: :-)
  • dpasaric: Pogledajte naslovnicu! :)
  • dpasaric: Taaaa-daaaa! :)
  • dpasaric: Javim uskoro... :)
  • dpasaric: Ne, ovdje na Jabučnjaku!
  • Yonkis: dpasaric - Jel' u Kokolu?
  • dpasaric: Spremamo poslasticu za večeras! :)
  • ivan.ocd: Hvala za konkretni model, budem i ja pogledao za takav neki model… imam puno knjiga koje trrba analizirati i tu je onda preslab.
  • drlovric: Moj kolega koristi Cowork sa M5 Pro sa 64GB, i nema tih problema... Ocigledno ti je taj Air preslab za tu specificnu namjenu :/
  • ivan.ocd: Da, prema Claudeu trebao bi M5 Max… neki dan je bilo preko 90GB Rama koje je koristilo… pogledat ću ovo sto si napisao pa javim
  • accom: Activity monitor će ti pokazat CPU / GPU / memory usage. Pretpostavljam, da je naročito GPU pod plafonom, a možda i Memory...
  • accom: A što kaže Claude po tom pitanju?
  • ivan.ocd: Ekipa, molim vas za brzinski savjet: imam MBA s 16GB RAM-a i koristim Claude puno, osobito Cowork. Izgleda da mi tih 16GB nije dovoljno jer svako malo dobijem upozorenje o memoriji, a i grije se ko lud (M5). Trebam li prodati ovaj Mac i gledati neki Pro ili Max s vise memorije ili hlađenja ili ne? Hvala
  • hal9000: OVO: -> [link]
  • hal9000: @yonkis: ma neki kompjuterski virusi... nemam pojma što je to! @smayoo: pa ja bih baš na krstarenje... :D
  • VanjusOS: [link]
  • smayoo: Sad su ti ta krstarenja vrlo povoljna pa nemaš više izgovora. ;)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO