iWeb help
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iWeb help


20.02.2010 | 23:13
ajmo opet:blush:
iWeb_1.jpg
20.02.2010 | 23:18
Mislio sam na ovaj prozor:
file.jpg
20.02.2010 | 23:27
aha. Evo
Screen_shot_2010_02_20_at_22.jpg
20.02.2010 | 23:47
Vidim samo da iz nekog razloga ti nije dozvoljena niti jedna mogućnost publiciranja. Nešto je naopako jer nemaš ni mogućnost: "Publish Entire Site".
Kada klikneš na: "Save" da li te pita želiš li publicirati?
20.02.2010 | 23:55
Išao sam ugasiti iWeb, i onda me je pitao da li želim spremiti promjene. Spremio je promjene, i nakon ponovnog pokretanja iWeb-a sada mi je dozvoljeno pritisnuti publish site
21.02.2010 | 10:25
Kad god nešto radiš sa iWeb-om prvo spremi izmjene sa naredbom Save... tek nakon toga ti se aktivira naredba Publish Entire Sate, a koliko vidim to si i sam skužio, jer naredba zatvaranja aplikacije automatski nudi naredbu Save. Predefinirani template ti nudi i predefinirane veličine stranica, njih možeš izmjeniti naredbom iz Inspector-a/Page/Layout Content Wight i Height. Znači da možeš izabrati bilo koji Template, a ako ti ne odgovara njegova "širina" i "duljina" možeš ga mijenjati kako bi dodavao dijelove teksta na stranici.
I ja ti savjetujem da koristiš nekiod FTP-a za postanje stranica, kao recimo Cyberduck koji ti je free.
Znači procedura je: dorada na stranicama, pa Save, pa Publish.
23.02.2010 | 20:24
Kad se napravi stranica pomoću iweb 09, treba li se kupiti neka domena prije uploada stranice ili ne? Sorry ako je glupo pitanje, ali ne znam kako sve to funkcionira!?
23.02.2010 | 20:38
Jedino komercjalnu domenu placas (mislim da je 35USD za godinu i mislim da je prvi puta 70USD za dvije godine, a kasnije ide 35USD po godini). Inace gratis domena kod nas dobiva se u CARNET-u. Malo prouci. Zakup na serveru za smjestaj je ili gratis uz neke uvjete ili se placa.
Ja sam 8.3.2002. dobio od CARNET-a tri domene
bojanzancic.iz.hr
bojanzancic.from.hr
bojanzancic.name.hr
www.dns.hr/registracija.html#hrf
Tu pogledaj, mozda ti pomogne.
23.02.2010 | 20:49
Iskreno, hvala ti na odgovoru ali nisam baš razumio. Znači, prije uploada stranice koju izradim pomoću iweba trebam imati neku domenu (dobio je besplatno ili je platio) da bi se taj moj "uradak" vidio na netu? Sorry, ali to mi je totalno špansko selo !
23.02.2010 | 21:23
Trebaš imati dvije stvari.

1. obavezno moraš imati neki prostor na nekom serveru na netu čiji ti vlasnik dozvoljava da tamo obajaviš svoj sadržaj. Pri tom ta adresa može biti neka duga, više ili manje komplicirana i teško pamtiva. Na primjer, svi Iskonovi korisnici dobivaju (vrlo mali) web prostor na njihovom serveru, a prostoru se pristupa na adresi www.inet.hr/~username (username je korisničko ime svakog pojedinog korisnika). Web prostor u pravilu plaćaš, na ovaj ili onaj način, ali neki korisnici nekim svojim posebnim statusom stječu pravo na web prostor koji neka institucija financira za njih (npr. studenti nekih fakulteta na studentskim serverima svojih fakulteta ili studentskih organizacija, nastavnici i drugi zaposlenici u prosvjetnom sustavu na CARNetovim serverima, odn. serverima njegovih ustanova-članica).

2. ako želiš da se tvojim stranicama pristupa putem jednostavne i lako pamtive adrese kao npr www.imeprezime.net ili www.imeprezime.name.hr ili slično, moraš zakupiti (ili dobiti besplatno ako imaš na to pravo, kako ti je Žabac objasnio) DOMENU koja tako glasi. Domena je samo to ime. Kad dobiješ domenu, dobio si pravo na korištenje tog imena, a ustanovi koja održava DNS uslugu moraš javiti stvarnu adresu na kojoj se nalaze pripadajuće www stranice (vidi pod 1).
23.02.2010 | 21:49
Sad mi je malo jasnije !

Hvala !!
23.02.2010 | 23:46
Grrrr, nisam bil jasan kao smayoo, ali sam napisal. Nikad nisam znal znanje prenositi (u glavi puno informacija a izajde samo jedan biiip).
U stvari tri su ti stvari
1. Domenu www.nesto.hr sto je prevedeno na racunala neka IP adresa
2. zakupljeni server da fizicki smjestis svoje stranice
3. IP adresu tog servera s tvojom stranicom koja je uparena s onim www.nesto.hr

Ovo trece radi DNS (Domain Name System) to je recimo tabela koja spaja npr. mene koji napisem www.nest.hr s onim tvojim stranicama na serveru.
Nisam siguran da sam jasan. Uzivajte i laku noc.
24.02.2010 | 00:48
Stari, sve ok. Razog zašto nisam skužio je taj da mi je sve to novo i da sam u tome početnik, a ne da mi ti nisi znao objasniti !

Odlučio sam isprobati Mobile me, i tamo sam odabrao personal domain. Negdje sam pročitao da se nakon odabira spominje rok od 48 sati....
Šta sad moram još napraviti da na tu svoju domenu dodajem stranice preko iWeba ?

P.S. Još jednom hvala obojici na pomoći i odgovorima !!
24.02.2010 | 18:57
Nemam pojma, MobileMe ne koristim.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 18 sati
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti
  • ZeljkoB: Moze se napraviti downgrade na iOS18.x ako nesto ne radi....
  • mbp2009: Nije problem staviti bankarstvo na betu, samo ako ne radi, onda mi se ne da do banke :D
  • big_mac: Jel radi pbz na 26 beta 7?
  • Riba: Mislim da ovdje mijesamo beta aplikacije sa trojancem.
  • dpasaric: Tako da o tome treba voditi računa kada se igra sa softverima još u razvoju.
  • dpasaric: Da se nešto slučajno dogodi sva odgovornost je na beta korisniku.
  • drlovric: Tako je moj prijatelj prije par godina crackiran password manager pa upao u probleme.
  • drlovric: Stavljati bankarstvo na beta aplikacije ne bih nazvao pametnom zivotnom strategijom :)
  • ZeljkoB: IOS26 dev Beta 6, ZABA, OTP, Revolut, Finax…. Sve radi od potencijalno problematičnih app
  • ZeljkoB: iOS26 public beta 2 - ZABA i OTP rade
  • ZoPaj: a Rolling Stonesi planiraju turneju 2026…
  • ZoPaj: RIP! odlaze legende …
  • Gjuroo: Počivala u miru...
  • smayoo: RIP Gabi Novak
  • VanjusOS: možda nije obrisano zbog "piratstva" već zbog toga što se u vikalici ne bi trebamo objašnjavati nego u temama?
  • drlovric: Svi gledamo nesot piratsko. Apsurd je pricati o tome. Ja Hajduku placam pretplatu i clanarinu, a kradem HDTV od 2e, jer ne postoji nacin da ga legalno kupim :)
  • Zdravac: Eto, malo analogije za kraj!
  • Zdravac: Ali ok, svaki privatnik u svome restoranu može svojevoljno određivati cijene, a na nama je opet volja hoćemo li ići u taj restoran ili ne.
  • Zdravac: Shvatite da NIJE ilegalno instalirati Kodi na AppleTV

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Borisone, IgorD, Riba, saint, tino1, VanjusOS, Anonimci (768)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.22 Seconds

Provided by iJoomla SEO