Backup NextCloud servera na Synology NAS
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Backup NextCloud servera na Synology NAS


19.10.2022 | 18:20
Imam neki fin server u USA i na njemu se vrti NextCloud. Koristimo ga za pohranu poslovnih dokumenata i to stvarno radi super.

Nikada problema s tim, puno pouzdanije rjesenje od iCloud, iskreno. Pricamo o nekih 30-40GB pohranjenih podataka. Aktivno se koristi jako mali dio toga, uglavnom je arhiva iz prethodnih godina.

Volio bi raditi backup sa tog NextClouda na moj Synology NAS. Mozda jednom u toku noci, cisto da imam alternativnu kopiju u slucaju da se tom serveru nesto dogodi. To bi bilo par stotina MB za download, max. Ne zelim svaku noc download svih 40GB

Razmisljao sam o SyncThing, al ne znam jel on primjeren jer ovdje bi podaci dolovce isli u jednom smjeru. Samo na NAS.

Ili da koristim neki Synology backup tool? Ima ih nekoliko.

Svaki savjet je dobrodosao
20.10.2022 | 16:55
Trebalo bi raditi backup baze i backup “data folder” segmenta. Dakle onaj dio koji nije pokriven bazom. Kako je ta NC okolina složena?
21.10.2022 | 13:51
Krivo sam se mozda izrazio. Nisam trebao backupirati NextCloud kao takav, za neki recovery, vec datoteke pohranjene na njemu Radi se obicnim folderima sa PDF dokumentima.

Za sada sam to rijesio na nacin da sam upogonio Carbon Copy Cloner, sa dvije zadace.

1. Kopira foldere sa localnog NextCloud klijenta na Synology NAS, svaki dan 3AM.

2. Kopira foldere sa localnog NextCloud klijenta u moj iCloud folder. Cisto da mi ostane sve na iCloud ako nekada odustanem od NextClouda ili mu se nesto dogodi.

Ovaj CCC radi odlicno, ali to je solucija samo kada sam spojen na lokalnoj mrezi. Nemam pristup NAS-u van svoje mreze.

SyncThing nece da radi na Synology. Odbija mi permisije folderu, iako sam tom useru odobrio. Radi samo u onom svom "/volume/@app/" folderu koji ne mogu citati kroz File Manager. Tako da sam odustao nakon izgubljena dva sata zivota, a bio je puno kulturnije i svestranije rjesenje od ovog CCC
21.10.2022 | 14:10
Ok dakle NC server i Syno NAS nisu u istoj mreži jel? Možda da napraviš rsync task na NC strani koja će to prebacivati prema Synology uređaju? Digni neki custom port za to i složi si dedicirani firewall rule, pa neka se tako vrti backup.

Rsync će ti omogućiti i "mirror mode" pa backup može biti incrementalan ako se prebacuje na istu lokaciju što znači da će se backupirati samo delta razlike. Preduvjet je rsync "server" aktivirati na syno strani, složitit port i account za to.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 8 sati
  • 1v@n: Uzmem ih sa sobom onda idući put kad opet idem za HR
  • dpasaric: Pa nemojte baciti, mogu uvijek biti izloženi ako su ok očuvani.
  • 1v@n: Jel vam za muzej odgovaraju iCloud zaključani uređaji? Dobio sam iPhone 5 i iPad 2 koji su zaključani. Djeca praznila kuću od preminulih baka/djedova i nemaju nikakav pristup mailovima/passwordima. Probali smo kontaktirati Apple, ali nisu ni odgovorili. Ispravno i očuvano, ali cigla
  • dpasaric: Zadnji model koji imamo u muzeju je 5c! :)
  • drlovric: Zasto bi itko kupovao iPhone 3GS a da nije neki muzej? :/ Ja imam svoj iPhone 3G negdje u stvarima. Dao bih ga besplatno ako nekome vrijedi. Nisam uopce znao da to ljudi kupuju i traze.
  • smayoo: Odgovarajuća "tema" je oglasnik. Za cijenu potraži slične uređaje na e-bayu, poprati na kojem iznosu završavaju licitacije pa korigiraj cijenu s obzirom na trošak dostave iz te zemlje.
  • 1v@n: Stavim slike i više detalja ako mi netko kaže koja bi bila odgovarajuća tema za to
  • 1v@n: Psst… jel ima nekog ovdje da ga zanima iPod Photo 40GB (4. Gen) i iPhone 3GS 32GB? Prije nego puknem to na oglase, trebam nekakvu realnu procjenu jer nekakav par specijalaca traži skoro 1500€ za 3GS…
  • matijazx: Da li može u kojem postu na forumu, malo više o tome? :-)
  • drlovric: Radili smo danas mali test sa nekoliko igara. Macbook M5 Pro bolje vrti Windows igre od Steam Machine. Kakva luda vremena :)
  • matijazx: Za eartipse, u specijaliziranoj trgovini kod zagrebačkog Cvjetnog trga.
  • Yonkis: U RH nemam pojma ali ima Amazon
  • iAnte: Ekipa gdje u hr nabaviti eartipse za AirPods pro?
  • Yonkis: Kava, pivo, konjak, štok?
  • smayoo: Je. Jučer je došao
  • Yonkis: Znači Riba je u Rijeci?
  • dpasaric: Ajme da vidite što mi je Riba donio! Mislim da ću u nekom trenu napraviti šaljivi test/review! Hint: radi se o robi iz Brazila! :)
  • CoffeePod: Nadam se da će me služit sljedećih 10 godina ????
  • CoffeePod: Koja sreća da sam prošle godine za 2.900 uzeo MBP 16 48GB RAM 1TB
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO