Tele2 / Pokučni / AnyDesk i VPN
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Tele2 / Pokučni / AnyDesk i VPN


15.09.2020 | 15:49
Kratko objašnjenje naslova:

Od početka mjeseca sam ugasio jedan broj u tcomu i prebacio ga u tele2. Usput sam uzeo i Pokučni internet od njih.

Imam namješteno u kompu da se prek WireGuarda spajam na VPN u određene firme pa onda ScreenSharing i to radi savršeno preko zemljanog b.neta kao i hot spotova na vip ili tcom mobitele.

Ali kad je u pitanju Tele2, AnyDesk javi neku unexpected error kod spajanja a ScreenSharing samo vrti i vrti o onda timeouta nakon minute.

Nije mi baš tolika frka, uvijek imam neki extra mob u blizini ali svejedno, zanima me ima li lijeka i za Tele2?
15.09.2020 | 16:20
Uvijek se iznova čudim ljudima koji očekuju da će Tele 2 usluga uspješno zadovoljavati poslovne potrebe.
15.09.2020 | 16:38
A evo, morao sam i ja probati.

Imam i dalje po jedan broj u tcomu i vipu. Ovaj broj koji sam prenio je imao neku blentavu tarifu za puno kuna malo gigabajta, tj. slovima: jedan i po i brojkama 1,5 GB.

To nisam ni znao dok zbog korone nisam trećeg u mjesecu dobio sms da sam potrošio skoro sve za taj mjesec.

Bilo je ugasiti broj ili probati nešto drugo. Probao sam nešto drugo.

Uglavnom, to je poznata boljka? Pokučni a možda i cijeli Tele2 ne ide na AnyDesk?
15.09.2020 | 16:41
Ne znam konkretno za AnyDesk, ali znam da sam već od više ljudi čuo, a na jednom gradilištu se i sam uvjerio da ništa što putuje po ikojem od onih par uobičajenih portova (HTTP(S), POP, IMAP, SMTP) ne prolazi preko Tele2. To je lakrdija od operatera i od usluge.
15.09.2020 | 17:00
TCom 229kn i beskonacni internet. Mislim da za 20 kn se moze dobiti i data kartica vezana na taj prvi broj i ona se uvali u router.
A1 SIM u routeru radi bez greske.
15.09.2020 | 17:22
smayoo kaže:
Ne znam konkretno za AnyDesk, ali znam da sam već od više ljudi čuo, a na jednom gradilištu se i sam uvjerio da ništa što putuje po ikojem od onih par uobičajenih portova (HTTP(S), POP, IMAP, SMTP) ne prolazi preko Tele2. To je lakrdija od operatera i od usluge.


Guglanje tele2 i AnyDesk zajedno ne daje neke rezultate. Ispada da samo meni to treba.

Kad sam prešao kod njih morao sam u telefonu ručno promijeniti neke stvari jer mi HotSpot najprije uopće nije radio a na njihovim stranicama piše da moj uređaj (novi iPhone) nije podržan za automatsko podešavanje. Svašta.
15.09.2020 | 17:23
jura22 kaže:
TCom 229kn i beskonacni internet. Mislim da za 20 kn se moze dobiti i data kartica vezana na taj prvi broj i ona se uvali u router.
A1 SIM u routeru radi bez greske.


Ček, ček. Ja sad izvadim A1 karticu iz telefona, ubacim u ovaj Pokučni ZTE router koji sam dobio i sve normalno radi?
15.09.2020 | 17:42
Ako uređaj nije zaključan na Tele2, da, zašto da ne?
15.09.2020 | 18:10
Platio sam ga i ne plaćam najam ili nešto tak.

U nekoj teoriji mogao bi biti problem to što sam na njega nataknuo svoj stariji TimeCapsule koji sad služi za wifi. Već je od ranije imao namješteno da bridgea router pa nije trebalo ništa namještati a ovaj Tele2 ZTE pokučni router je iz nekog razloga sam sebi gasio wifi svaki dan pa me to živciralo. Umjesto da stalno stišćem taj gumb gore ostavio sam wifi ugašen i spojio TimeCapsule koji je stajao na polici neko vrijeme.

Ali pošto stvar ne radi ni kad spojim telefon sa tele2 brojem i na njemu upalim hot spot, čini mi se da tele2 ima neki drugi problem. A opet, TeamViewer radi iako ga izbjegavam koristiti. Mušićav je i užasno skup za legalno korištenje.
15.09.2020 | 19:04
Probaj dići VPN da izađeš kroz tunel preko nekog drugog providera pa vidi radi li ti onda.
  • Daddo
  • Posjetitelj
15.09.2020 | 19:48
IgorD kaže:
Platio sam ga i ne plaćam najam ili nešto tak.

U nekoj teoriji mogao bi biti problem to što sam na njega nataknuo svoj stariji TimeCapsule koji sad služi za wifi. Već je od ranije imao namješteno da bridgea router pa nije trebalo ništa namještati a ovaj Tele2 ZTE pokučni router je iz nekog razloga sam sebi gasio wifi svaki dan pa me to živciralo. Umjesto da stalno stišćem taj gumb gore ostavio sam wifi ugašen i spojio TimeCapsule koji je stajao na polici neko vrijeme.

Ali pošto stvar ne radi ni kad spojim telefon sa tele2 brojem i na njemu upalim hot spot, čini mi se da tele2 ima neki drugi problem. A opet, TeamViewer radi iako ga izbjegavam koristiti. Mušićav je i užasno skup za legalno korištenje.


Citiram sa: linka

Which ports does AnyDesk use?
To connect to the AnyDesk network port 80, 443 or 6568 is used. For standard listening port direct line connection is 7070 (TCP).


80 i 443 su otvoreni na Tele2 pokućnom... preostala dva navedena -provjerio sam, nisu.

Što se pak tiče ubacivanja SIM kartice drugog operatera u ZTE ruter koji si kupio u Tele2, možeš to, nisu zaključani. Jedino ćeš ručno morati unijeti APN postavke (za A1 ti je to "internet" bez navodnika).

Super bi bilo ako postoji način vratiti tvornički firmware jer je ovaj od Tele2 prilagođen prilično okljaštren.
15.09.2020 | 20:52
Ja sam 5 tjedana koristio Tele2 pokucni internet za posao preko VPNa i sve je radilo normalno. Znam da ne rjesava tvoj problem, ali eto za kompletnu sliku...
22.09.2020 | 12:02
Na kraju sam odustao od svih spomenutih varijanti jer nisu nikako funkcionirale.

Uspio sam preko www.zerotier.com

To je neki VPN ili tako nešto, dodaju se svoji kompovi u neku privatnu mrežu i onda se spaja od svukud. Usluga je besplatna do 100 priključenih uređaja, što mi za uzvrat rade ne bih znao reći, možda mi skeniraju tajne dokumente i gledaju slike s mora, ne znam, ali radi.
22.09.2020 | 14:05
Ja trenutno koristim T2 u iščekivanju fibera i radi ok na svim standard i custom portovima. Radi i anydesk sigurno jer ga tu i tamo koristim. Što se tiče same usluge radi ok. Ok istina je da tu i tamo kada sjednu ovi jebeni turisti koji se iz nekog nepoznatog razloga vole pržiti na suncu kod nas (kao da kod sebe doma nemaju, al dobro) onda priča baš nije ugodna, ali generalno radi sasvim ok.
07.10.2020 | 23:37
Ajajaj, kakav fijasko. Hvala i dovidjenja.

Ejt46OLXgAAJkoN.jpg
07.10.2020 | 23:49
Nemoj reći da si iznenađen.
08.10.2020 | 00:08
Riba kaže:
Ajajaj, kakav fijasko. Hvala i dovidjenja.

Ejt46OLXgAAJkoN.jpg


Sutra A1. RUNE optika samo što nije da se rijesim više ove muke u 3 pm
08.10.2020 | 00:48
Cekaj malo, jel oni to smanjuju brzinu ili povecavaju?

“umjesto dosadasnjih 1Mbps, bit ce do 2Mpbs...”
08.10.2020 | 07:40
smayoo kaže:
Nemoj reći da si iznenađen.


Iznenadjen sam sto nije napisano fontom velicine 3 tocke.
08.10.2020 | 07:41
songoku kaže:
Cekaj malo, jel oni to smanjuju brzinu ili povecavaju?

“umjesto dosadasnjih 1Mbps, bit ce do 2Mpbs...”


Ovisi kako gledas.
08.10.2020 | 17:59
JA shvatio kada pokuriš promet onda ti smanje brzinu. T-Com prekine protok. 2Mbps je sigurno više od 0Mbps!
08.10.2020 | 18:21
songoku kaže:
Cekaj malo, jel oni to smanjuju brzinu ili povecavaju?

“umjesto dosadasnjih 1Mbps, bit ce do 2Mpbs...”


Nekad su smanjivali na 1 a sad smanjuju na 2Mbps. Iskreno, prije 20 godina 1Mbps su imali samo buržuji, tak da....
08.10.2020 | 19:26
Ne treba ni meni bog zna kakav bandwidth, ali nekad su brzinu srezali nakon 500 ili 1000 GB za "bezbroj" sto je vec samo po sebi govno marketinga ali hajde necu se zaliti jer mi ne mozemo natuci preko 500 GB mjesecno pa da se na glavu postavim, ali da mi dodju i kazu da ce mi srezati na 200 GB jer je to "vecini dovoljno"...uostalom i puna brzina koja se reklamira je puno bliza tih 2 Mbps i prije nego se limit predje.
08.10.2020 | 19:36
A prije 28 godina je cijela Hrvatska bila na internet spojena jednom zakupljenom 28,8 kbps vezom. So what?

Prije 20 godina je korisnost i prisutnost interneta u svakodnevnom životu bila neusporedivo niža nego danas. Naravno da je danas potrebna bitno veća brzina jer je internet potreban za sve i svugdje, a i online sadržaji su "teži" nego prije 20 godina. Kome je prije 20 godina padalo na pamet da sluša glazbu ili gleda filmove online?
08.10.2020 | 21:22
Koliko sam čitao, nema flat rate ničega, već je taj limiti toliko visok da ga se teško ili nikako ne može dostići.
Razni servisi koji bi se mogli podići (WEB server) ograničeni su 24-satnim prekidom veze (da se riješiti recimo DynDNS-om) i manjom brzinom upload-a.
Tele2 je mobilno operater i nije jasno zašto se ne bi koristila neki od fiksnih priključaka (optika koju @rusty čeka).
Ako je novac u pitanju, onda je ovo ograničenje po meni i razumno.
Nadalje, pokućni internet se ne bi smio dijeliti između različitih korisnika/stanova (ali ako piratski sadržaj nije stran, nije niti ovo).

Realnim Tele2 je drek ali je nužno zlo onima koji nemaju žicu.
08.10.2020 | 22:11
nije jasno zašto se ne bi koristila neki od fiksnih priključaka (optika koju @rusty čeka).


Naravno da *TEBI* nije jasno kad živiš usred Zagreba i možeš birati tko će te priključiti na internet. Tipično. Hrvatska vam prestaje u Lučkom, Dubravi i Sloboštini...
09.10.2020 | 09:51
Evo jučer prešao na A1 "pokućni".

www.speedtest.net/result/10220516479

Ovo je speed preko VPN tunela prema Švici. Na T2 nisam ni blizu imao ovakav download recimo, no malo u obranu njih sam koristio sa USB 4G stickom, A1 koristim sa malo većim i jačim ruterom, pa je vjerojatno i to dio priče. No u svakom slučaju 1TB ograničenje ponovno aktualno u mom domaćinstvu za 10kn veću cijenu, ali tako je kako je.

S druge strane A1 je rekao da će preko RUNE projekta nuditi svoju 1/500 FTTH uslugu, tako da još malo i više neću morati razmišljati o limitima i brzini.
09.10.2020 | 14:30
smayoo kaže:
A prije 28 godina je cijela Hrvatska bila na internet spojena jednom zakupljenom 28,8 kbps vezom. So what?

Prije 20 godina je korisnost i prisutnost interneta u svakodnevnom životu bila neusporedivo niža nego danas. Naravno da je danas potrebna bitno veća brzina jer je internet potreban za sve i svugdje, a i online sadržaji su "teži" nego prije 20 godina. Kome je prije 20 godina padalo na pamet da sluša glazbu ili gleda filmove online?


Hej, zaboravio sam staviti smajlića.

Sad vidim da nisam smio podrazumijevati da je očito da je moj reply zapravo vic - riječ 'buržuji' nije nešto što svakodnevno koristim i trebala je biti znak. Isprika.
09.10.2020 | 16:42
Eh. jbg... Isprika i tebi.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 56 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Riba, Anonimci (703)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.17 Seconds

Provided by iJoomla SEO