Slack, grupni chat i collaboration aplikacije
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Slack, grupni chat i collaboration aplikacije


06.07.2017 | 11:40
Pozdrav svima,
razmišljam o korištenju Slack aplikacije dugoročno za komunikaciju unutar tima s kojim radim. Pokušavam umanjiti korištenje maila, izbaciti skype i pojednostaviti komunikaciju tako da je sve ili večina na jednom mjestu.

Slack sam probao na neko vrijeme (3 mjeseca) u smislu funkcionalnosti i zadovoljan sam s tim aspektom.

No zanimaju me preporuke i mišljenja na temu privatnosti & sigurnosti.
slack.com/security

EFF je relativno pozitivno ocjenio SLACK, no ne i dailydot
> www.eff.org/document/who-has-your-back-2...overnment-requests-0
> www.dailydot.com/layer8/best-slack-alter...s-secure-encryption/

Razmišljam o ovim alternativama:
spideroak.com/personal/semaphor
clearchat.com/compare

Semaphor app od spideroaka sam dobio nekoliko preporuka upravo po pitanju sigurnosti i privatnosti i zbilja se čine kao da im je to osnovna preokupacija. Navodno su dobili propruku od Snowdena. [edit]
Nisu navodno dobili:
www.theguardian.com/technology/2014/jul/...ox-privacy-spideroak
techcrunch.com/2014/10/11/edward-snowden-new-yorker-festival/

Clearchat sam pronašao sam i ne nalazim baš previše recenzija.

Koja su vaša mišljenja, o ove tri aplikacije u tom smislu?
Imate li neke druge proruke?

PS:
naravno ako imate zamjerke ne ove dvije alternative po nekom drugom aspektu, to me isto zanima. Stalo mi je do privatnosti ali mora valjati software i generalno ...

Hvala
06.07.2017 | 11:59
Nisam tu baš doma - ali Snowden je Snowden - ja bih uzeo tu...
Ali bit će stručnijih savjeta puno. Pričekaj malo...
06.07.2017 | 12:11
sto je je ... ali zanimaju me ipak više stavova i iskustava
06.07.2017 | 12:51
Ja imam private slack riješen preko self hosted rješenja na NASu. Synology ima svoju Chat aplikaciju koje je upravo pandan Slacku (samo ne sa toliko još featurea), ali radi kao web i kao mobile verzija. Ovo je nešto što je isključivo kao rješenje ako je Synology server u pitanju.

Drugo, također selfhosted (preko Mongo DBa) je Rocket.Chat aplikcija. Nju sam prije koristio. Ako ti je stalno to securitya onda ti je možda i selfhosted najbolje rješenje. Rocket je meni odličan i ima čak i nativnu mac aplikaciju uz iOS (u biti radi na svim platformama).

rocket.chat

Probao sam ga preko Dockera tako da ako ti je app virtualizacija jedno od rješenja, možeš je i tako hostati.
06.07.2017 | 15:24
hvala @rusty

rocket ću pogledati ...
razmišljao sam da je možda riješenje u self hostanju ... moram još pogledati koje aplikacije postoje koje to mogu ...

nisam siguran da razumijem, imaš Slack instaliran na NAS ili koristiš Synology?
ako je odgovor ovo prvo, kako si dobio slack instalaciju?
06.07.2017 | 17:50
Synology ima svoju kopiju "slacka".
07.07.2017 | 08:24
ecvis17 kaže:
hvala @rusty

rocket ću pogledati ...
razmišljao sam da je možda riješenje u self hostanju ... moram još pogledati koje aplikacije postoje koje to mogu ...

nisam siguran da razumijem, imaš Slack instaliran na NAS ili koristiš Synology?
ako je odgovor ovo prvo, kako si dobio slack instalaciju?


Kao što je energyman rekao, Synoloy ima svoju izvedbu Slacka. Nije to u razini sa slackom, ali se kontinuirano radi na tome i činjenica da je selfhosted, a ne ovisna o nekom 3rd partyu, je većini ljudi i privlačna. Zato mi je palo napamet to napomenuti, ali kažem to je Synology only produktu.
07.07.2017 | 11:53
ecvis17 kaže:
Pozdrav svima,
razmišljam o korištenju Slack aplikacije dugoročno za komunikaciju unutar tima s kojim radim. Pokušavam umanjiti korištenje maila, izbaciti skype i pojednostaviti komunikaciju tako da je sve ili večina na jednom mjestu.

...



O kojem poslu se radi, odnosno, čime bi se tim bavio?

Osobno, mislim da su mail i skype nezamjenjivi. Jednostavno je nepotrebno, i sve što treba, u 90% situacija, može se obaviti mailom ili skypeom. Jbg, možda sam staromodan, ali mislim da nitko nemože bolje organizirati moje potrebe i moje vrijeme od mene samog. A tu su onda najbolje elementarne stvari (mail i skype)

No, da sad ne kažeš da nisi pitao to nego sigurnost - Ako baš mora nešto, onda - Slack
07.07.2017 | 12:24
Zdravac kaže:
Osobno, mislim da su mail i skype nezamjenjivi. Jednostavno je nepotrebno, i sve što treba, u 90% situacija, može se obaviti mailom ili skypeom. Jbg, možda sam staromodan, ali mislim da nitko nemože bolje organizirati moje potrebe i moje vrijeme od mene samog. A tu su onda najbolje elementarne stvari (mail i skype)


Kada radiš u timu onda su tvoje osobne potrebe podrđene potrebama tima. Slack nije namijenjen niti pogodan za komunikaciju "jedan na jedan", već u radu sa grupom ljudi.
07.07.2017 | 12:40
Ma vjerujem da je tako. Iskreno, nisam imao prilike, a ni potrebe, koristiti nešto poput slack-a, pa ne znam kolko i da li bi mi to olakšalo svakodnevni posao. No, vjerujem ti da drugima / nekima to olakšava i ubrzava.

Zato sam pitao o kakvom timu se radi - Da li je to IT sektor, ili nešto drugo?...
07.07.2017 | 17:10
Po mom iskustvu, u ovom času svi ti cloud-bazirani kolaboracijski alati jedino prolaze u IT branši. Ostali ljudi jednostavno još nisu spremni za to. Ja sam pokušao nedavno na jednom MEP projektu (mechanical-electrical-plumbing, vezano uz građevinu). Nisu me čak ni odjebali. Jednostavno su me izignorirali. Potpuno.
07.07.2017 | 22:12
Imamo kao DIR Slack, a ima ga i naš Urban Jungle 2 tim. Osobno mi je to nije leglo, ali složio bih se da ima smisla kod projektnog rada jednog zatvorenog tima i da je vjerojatno bolje od gomile mailova dok se nešto radi i razvija.
08.07.2017 | 11:25
Nama je korisno, jer:

- odvaja istraživanje i radnu komunikaciju od ostale. Mail koji sadrži svu komunikaciju na van mi ne odgovara mješati sa internom komunikacijom jer: mail mi nije forma za taj tip komunikacije. Radi se o kratkim tekstovima više nalik chatu, razmjeni fajlova i komentiranje tih fajlova, djeljenje informacija relevantnih za projekt ...
- ovih poruka je jako puno pa nepotrebno zatrpavaju inbox
- organizacija rasprava u #channels u Slacku, što su kao teme ili projekti, jako olakšava da se pronađu željene stvari, i da se preskoče one koje te se ne tiču, naprosto, pretraživanje prema osobi je prošireno sa pretraživanjem prema temi
- to je u biti temeljni feature, a onda iz njega prozlazi puno pod-featurea koji su dosta korisni ...

Smayoo, istina da ljudi imaju otpor prema tome i to je razumljivo, svi ionako koristimo gomilu sotvera, tako da se načelno nikome neda dodavati još jedan za zadatke koji nekako funkcioniraju ... ali, kada se koristi nije loše.
08.07.2017 | 13:54
Pa, problem je u tome što *ne* funkcioniraju. To jest, gubi se strašno puno čovjek-sati na provjeravanje istih informacija, mnogi se poslovi rade duplo, a još ih je više koji se zaborave. Ali jbg. Ne možeš ljude natjerati da koriste neki alat. Moraš postići da oni to žele.
08.07.2017 | 16:12
Slack je odlična stvar, kao što je već kolega spomenuo, sa kanalima se mogu raditi stvarno čudesa. Kanali sami po sebi omogućuju dodatnu filtraciju sadržaja jer sigurno netko iz npr. salesa ne prati development ili debugging channel. Mi u firmi imamo preko 30 kanala od kojih je svaki usko specificiran. U plaćenoj verziji se dobiva i mogućnost video poziva/screen sharinga što nam potpuno zamjenjuje Skype i ostale servise kada imamo sprint planning/closing.
08.07.2017 | 21:42
@smayoo, točno ... mislio sam više na tragu "jer funkcioniraju" ...

@energyman Ja ne plaćam a uredno radim video razgovore?! Jedino za screensharing traže da se plati.
09.07.2017 | 15:27
Možež imati call ali jedan na jedan, a ne grupne razgovore. I mi smo bili na free verziji pa smo imali problema da nam se nisu sve poruke prikazivale jer smo ih napisali preko 10k, što je isto jedan od benefita paid verzije.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 33 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

accom, temeljnik, tino1, Anonimci (384)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.11 Seconds

Provided by iJoomla SEO