Razglednice sa sjevera...
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Razglednice sa sjevera...


02.01.2009 | 03:10
Prvo sam mislio napisati veliki prikaz zadnje World of Warcraft ekspanzije - "Wrath of the Lich King", ali onda sam shvatio da to ne bih mogao korektno odraditi ako ne igram punom parom još barem par mjeseci - jer tek sam zagrebao u novi sadržaj, a bolje da se ne hvalim time da niti sve staro u Azerothu i Outlandu nisam odigrao. Kako se to zbog nedostatka vremena sigurno neće dogoditi, prešao sam na plan B i umjesto prikaza donosim 50 "razglednica sa sjevera". Oni koji su prije igrali Warcraft - iz ovoga mogu naslutiti što ih očekuje u nastavku sage, a oni koji nisu - mogu vidjeti zašto 11.5 milijuna ljudi plaća 90 kn mjesečno da bi se izgubili u ovom predivnom svijetu iz bajke...

No, prije nego otputujemo na sjever, moram pokazati par "fotografija" s dočeka Nove godine u Azerothu!



Još jedan novogodišnji doček u glavnom gradu alijanse - Stormwindu.



Nova godina je uvijek prilika da čarobnjaci svih mogućih redova demonstriraju svoje moći! Pravi light-show na trgu!



Moja vilenjakinja je toliko stara da joj je kosa posjedila - ipak, stotinjak godina za vilenjake i nije neka starost. Još uvijek je vitalna, a pod mjesečevim svjetlom koje je prizvala izvela je tradicionalni vilenjački ples koji je posebno zabavio pijane patuljke na trgu.

A sada put sjevera! Krenuti se može iz dvije luke, a svakako je najlakše krenuti iz Stormwinda!



Dolazak ne sjever nije ugodan. Sante leda, magla i blatna obala puna olupina i kostiju.



Valienace Keep - većina pridošlica na sjeverni kontinent avanturu započinju iz ovog malog gradića-luke.



Nisu Vikinzi - nepozvani gosti s ovih brodova daleko su neugodniji.



Druid u obliku moonkina u čudu gleda pingvine na sjeveru. Da, očigledno neka posebna vrsta...



Luka Venture Bay.



Kako je na sjeveru? Hladno naravno! Polarna svjetlost je uobičajena pojava u ovim dijelovima zemlje.



Sve je pod dubokim snijegom. Sreća je ako se možete poslužiti grifonom za put.



Niti snježnom tigru nije svejedno - konačno je zagazio na tvrdo tlo bez snijega.



I Horda ima svoje utvrde na sjeveru.



Snježni vrhovi traže posebnu vještinu letenja. Tko zna letjeti u starim zemljama to ne može u zimskim uvjetima Northrenda. Traži se posebna dodatna obuka.



Nije svuda tako hladno... polja vruće magme na rubovima snježnih obronaka.



A kako ovo objasniti? Gotovo tropski uvjeti u Sholazar bazenu... "Where Time Stood Still"?



Dobri zmaj Surištrac. Obično odmara na livadi jedne male visoravni Amber Ledga, ali uvijek je spreman odvesti vas ako ste u žurbi.



Surištracom prilazimo dijelu kontinenta koji se naziva Dragonblight.



Hramovi, utvrde, zidine, drevni gradovi... ne nedostaje mjesta za epske avanture!



Hipogrifom kroz ledenu pustaru. U pozadini se vidi Wyrmrest hram u čijoj blizini se gnjezde zmajevi.



Pogled na Utgarde Keep - jednu od prvih instanci koje susrećemo na sjeveru.



Boreanska tundra - lutajući mamuti česta su pojava.



Ne samo to - u jednom od zadataka možete osedlati mamuta i njime napadati neprijatelja!



Gnomovi su oduvijek bili majstori tehnologije i inženjerstva, a sada imaju i vrlo upotrebljivu avijaciju.





Opožarena šuma - sve je još u plamenu.



Predivne šume i arhitektura s nordijskim štihom.



Pogled s visokih obronaka na neprijateljske luke na istočnom dijelu kontinenta.



Ako vam sigurna udaljenosti nije pojam avanuture, uvijek se možete približiti...



Druid u formi moonkina izvodi obred čišćenja zaraženog medvjeda.



Vilenjaci se najbolje osjećaju u šumama. Crystalsong šuma - lijepa i čarobna.





Tko je "omađijao" ova stabla?



Scena iz high-level zone sjevera... vilenjakinja nije imala petlje sačekati diva koji čuva put, intuicija govori da nije dobronamjeran.



Ulaz u jedan od dungeona u zoni višeg nivoa... ne izgleda veselo...



Zlo u Northrendu obitava i u zastrašujućim nebeskim kulama.



Azteci, Maje ili trolovi?



Stari dobri Surištrac nas preko ledenih planina vodi u čaroban grad - Dalaran!



Najveći grad Northrenda je Dalaran. Grad doslovno iščupan iz zemlje i dignut u nebesa. Arhitekturom je kombinacija Venecije, Babilona i Istambula. Geo-strateški najbolja pozicija jer ima sjajne veze s cijelim Azerothom i Outlandom.



Ono što je nekada bio Shattrah, sada je Dalaran - prostorni portali vode u svim pravcima.



Zvjezdano nebo nad Dalaranom, vilenjakinja ulazi u predvorje velebne zgrade.



Pogled na veliku gradsku knjižnicu...



Nije Eufrazijeva bazilika, nego mozaik u jednom od tornjeva Dalarana.



Death Knight - nova klasa koju od sada možete odabrati. Zgodno je što ne morate kretati od nule ako već imate bilo koji high-level karakter. Mračni i zli zbog utjecaja notornog Lich Kinga. Ipak, rješavanjem niza zadataka imate šanse vratiti se na stranu dobra (nakon groznog genocida u par sela). Osobno, bilo mi je neugodno, ali bio sam znatiželjan... uđeš u kuću, ukućani vrište u panici i zaklanjaju se rukama, a crni vitez izvlači mač i...



Vitezovi smrti koriste posebne letače - grifonske kosture oživljene crnom magijom!



Vitez smrti dobio je leteću neman destrukcije za ovaj zadatak - spaliti kuće i obrambenu vojsku!



Nakon što je shvatio svo zlo koje je počinio i odlučio se pokajati i pokloniti kralju, Death Knight se vraća u Stormwind. Ne ide mu na ruku pun Mjesec, idealno bi bilo da uđe neopažen od građana... Naime, ako bude prepoznat, građani će ga pljunuti ili gađati trulim voćem uz povike: "Ubojica! Gad! Zlikovac!".



Kada pokajanje pred kraljem uspije, Vitez smrti se može zaputiti čak i u Northrend da pomogne u borbi protiv donedavnog gospodara - notornog Lich Kinga.



Let cepelinom omogućava predivan pogled na južnu obalu sjevernog kontinenta.



Wintergrasp - bojišnica ne miruje niti na sjeveru... snijeg, utvrde, katapulti, rušivi zidovi i mnogo PvP akcije...



Alijansin katapult očekuje orkovski napad - sada je moguće kontrolirati i vozila na bojištu.

I za kraj - svi koji su nekada igrali WoW na G4 strojevima - žao mi je, to više ne prolazi. Iako je igra i dalje sjajno low-poly optimizirana, novi efekti i kompleksniji pejsaži imaju svoju cijenu. Preporučen stroj bi trebao imati barem 2 GHz i zaista dobru grafičku karticu. Prolaze mnoge stare high-end kartice ili sve osrednje kartice novije generacije ako ne pucate na neke jako visoke rezolucije i pune efekte.

Novi igrači - ako birate server, nije loše znati da je velika većina Jabučnjak korisnika na Lightbringeru. To je vrlo ugodan PvE orijentiran server odličan za ležerniju igru. Sada je već pun, ali još uvijek na njemu ima mjesta.

For Elune!
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.01.2009 | 12:18
Welcome!
Browse at your leisure!


Kad bum jednog dana imal neki dućkas*, to će biti umjesto zvonceta kad se vrata otvore.. neki semplerčić..



*znači nikad
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 40 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO