Original igre - Problem
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Original igre - Problem


14.07.2008 | 11:51
U nadi da će mi ovdje neko pomoći, jer sam dobio preporuku da vi riješavate sve probleme sa Mac-om, evo molim za pomoč.
Kupio sam original igre "BF2142" i "Lego Star Wars II" i nemogu ih pokrenuti na iMacu 20". Javlja mi ove greške:

Kod Battlefeld 2142 ovu grešku:

Please ensure Battlefeld 2142 installer disc is in the drive
Please ensure Battlefeld 2142 install Disc is in drive, selec OK and restart the app


Kod igre Lego Star Wars II javlja mi ovu grešku:



Process: LEGO Star Wars II [175]
Path: /Applications/LEGO Star Wars II.app/Contents/MacOS/LEGO Star Wars II
Identifier: com.yourcompany.starwars
Version: 1.0 (1.0)
Code Type: X86 (Native)
Parent Process: launchd [63]

Date/Time: 2008-07-11 19:29:07.994 +0200
OS Version: Mac OS X 10.5.4 (9E17)
Report Version: 6

Exception Type: EXC_BAD_ACCESS (SIGBUS)
Exception Codes: KERN_PROTECTION_FAILURE at 0x0000000000000000
Crashed Thread: 0
14.07.2008 | 12:17
Predlazem da prvo instaliras zadnji patch za Battlefield koji mozes naci ovdje, pa cemo vidjeti nakon toga.
Za star wars ne znam ali bi preporucio da kreiras novog usera u OS X-u i pokusas igre pokrenuti tamo, mozda je problem negdje drugdje.
14.07.2008 | 12:47
Nisi rekao - da li je to PPC ili Intel iMac? Nova generacija igara je često Intel only...
14.07.2008 | 13:34
Ocigledno je Intel:
Code Type: X86 (Native)
14.07.2008 | 15:27
Riba je napisao:
Predlazem da prvo instaliras zadnji patch za Battlefield koji mozes naci ovdje, pa cemo vidjeti nakon toga.
Za star wars ne znam ali bi preporucio da kreiras novog usera u OS X-u i pokusas igre pokrenuti tamo, mozda je problem negdje drugdje.


mislim da sam to već i instalirio, ali provijetiti ću kad oddjem doma. Znao sam da ste mrak ekipa ....
14.07.2008 | 20:56
rolada je napisao:
U nadi da će mi ovdje neko pomoći, jer sam dobio preporuku da vi riješavate sve probleme sa Mac-om, evo molim za pomoč.
Kupio sam original igre "BF2142" i "Lego Star Wars II" i nemogu ih pokrenuti na iMacu 20". Javlja mi ove greške:

Kod Battlefeld 2142 ovu grešku:

Please ensure Battlefeld 2142 installer disc is in the drive
Please ensure Battlefeld 2142 install Disc is in drive, selec OK and restart the app


Kod igre Lego Star Wars II javlja mi ovu grešku:



Process: LEGO Star Wars II [175]
Path: /Applications/LEGO Star Wars II.app/Contents/MacOS/LEGO Star Wars II
Identifier: com.yourcompany.starwars
Version: 1.0 (1.0)
Code Type: X86 (Native)
Parent Process: launchd [63]

Date/Time: 2008-07-11 19:29:07.994 +0200
OS Version: Mac OS X 10.5.4 (9E17)
Report Version: 6

Exception Type: EXC_BAD_ACCESS (SIGBUS)
Exception Codes: KERN_PROTECTION_FAILURE at 0x0000000000000000
Crashed Thread: 0


@Riba - majstore, lego mi radi kod promijene accounta, ali lin koji si mi posalo za patch, ne radi, kaže server error ......
ima neki drugi link ????
15.07.2008 | 09:42
Dragi moji,

BT2142 mi ne radi niti sa patch-om, niti na drugom account-u !!!!!!
Kaj sad?
nije mi jasno kako orig igra ne radi na ovakvoj mašini ??????? Jeli je to normalno?

POMOČ LJUDI !!!!!!!
15.07.2008 | 10:30
Ako Lego radi u novom accontu onda smao probaj obrisati fileove koji u kojima se spominje Lego u tvojem korisnickom Library/Preferences i Application Support folderima. Sto se Battlegrounda tice, ne znam u cemu je problem, ali vidim da dosta ljudi po netu diskutira o identicnom problemu. Kod velikog broja je problem bio u instaliranim alatima koji rade sa CD driveom, kao softver za snimanje i slicno. Sretno...
15.07.2008 | 14:07
To nije normalno i obzirom da si legalno kupio softver, imaš pravo na službeni support. Dakle, kontaktiraj ih i neka ti rješe problem.

Također, generalno pravilo kada prijavljuješ neki problem je da kažeš konfiguraciju stroja.
15.07.2008 | 14:10
Ha! Pa ti kupuj Mac-a i originale. Sigurno si puno platio za taj "užitak". Još jedan razlog zašto više nikad ne bih kupio Mac. Sretno.
15.07.2008 | 14:17
Dražen je napisao:
Ha! Pa ti kupuj Mac-a i originale. Sigurno si puno platio za taj "užitak". Još jedan razlog zašto više nikad ne bih kupio Mac. Sretno.

NHF Drazene ali malo si napoan sa svojim negativnim stavom prema Appleu! Znamo svi da si imao jako neugodno iskustvo i sigurno da su ti se zamjerili ali probaj shvatiti da si u malom postotku ljudi koji imaju takve probleme a takvih uvijek ima bez obzira da li se radi o kompjuteru, autu ili ves-masini. Ako si toliko ogorcen ne razumijem sto opce radis na Jabucnjaku?


2 Rolada: Gdje si kupio te igre? Da li ih mozes isprobati na nekom drugom Macu?
15.07.2008 | 14:40
Dražen je napisao:
Ha! Pa ti kupuj Mac-a i originale. Sigurno si puno platio za taj "užitak". Još jedan razlog zašto više nikad ne bih kupio Mac. Sretno.


Razumijem tvoje nezadovoljstvo, ono ovo nema bas nikakve veze s Macom, vecina rasprava o ovom problemu je i tako izmedju Windows korisnika.
15.07.2008 | 15:26
MoschuS je napisao:
Dražen je napisao:
Ha! Pa ti kupuj Mac-a i originale. Sigurno si puno platio za taj "užitak". Još jedan razlog zašto više nikad ne bih kupio Mac. Sretno.

NHF Drazene ali malo si napoan sa svojim negativnim stavom prema Appleu! Znamo svi da si imao jako neugodno iskustvo i sigurno da su ti se zamjerili ali probaj shvatiti da si u malom postotku ljudi koji imaju takve probleme a takvih uvijek ima bez obzira da li se radi o kompjuteru, autu ili ves-masini. Ako si toliko ogorcen ne razumijem sto opce radis na Jabucnjaku?


2 Rolada: Gdje si kupio te igre? Da li ih mozes isprobati na nekom drugom Macu?


oprosti kaj uskačem umjesto njega, kupil ih je u Austriji
15.07.2008 | 17:32
Hvala svima,
morati ću ipak preko support-a. šmrc
15.07.2008 | 18:21
Dražen je napisao:
Ha! Pa ti kupuj Mac-a i originale. Sigurno si puno platio za taj "užitak". Još jedan razlog zašto više nikad ne bih kupio Mac. Sretno.


Slažem se sa MoschuS-om. Ja konkretno podajem aute visoke klase (nešto kao Mac u comp svijetu) i ima nezdovoljnih, naravno, ali su u malom postotku. Velika večina njih cijeni tu kvalitetu i design. I nije mi žao niti jedne lipe za taj "užitak", kako ti kažeš.
I siguran sam da ću ovaj problem riješiti, jer kod Mac-a nema "ne radi", nego "kako radi" !!!!
15.07.2008 | 18:45
O, ima ima "ne radi", i to koliko. Samo kad zatrebaš nešto konkretno. A sad ozbiljno, provjeri da li imaš ažurirane najnovije drivere za grafičku (tj. da li imaš sve posljednje updateove za sistem - uključujući i firmware update). Ako ne ide probaj nanovo OSX pa onda igre, a ako ni to ne uspije kontaktiraj neki support. Da se nadovežem, imao sam problem kada sam kupio NOVU ZAPAKIRANU U CELOFANU original igru PGR3 za X-Box 360 koja je bila doslovce izgrebana do temelja. Reklamirao sam i dečki su mi uredno zamjenili ali sam čekao skoro 2 fkmjeseca. Od tada više ne kupujem originale ni da su 2 kune, a od kada mi je riknuo iMac kupujem samo ono gdje mogu kupiti i sam zamijeniti dijelove za šačicu kuna. Usput nemam ništa protiv nikog na ovom forumu, ali valjda imam prava na svoje viđenje stvari.
16.07.2008 | 23:27
Dražene, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ti ne izražavaš svoje mišljenje nego tu već tjednima istresaš frustraciju. Nisi baš nešto konstruktivan, samo trollaš bezveze. Idi trollaj Apple pa možda bude neke koristi. Koji kua tu jašeš po nama?
17.07.2008 | 11:06
Ma pustite Držena, rađe mi pomognite kako da riješim problem sa BF2142 !!!!!!
17.07.2008 | 12:15
Imas li sanse isprobati BF2142 na nekom drugom Macu? Da barem utvrdimo je li problem s amedijam/igrom ili sa tvojim sistemom?
17.07.2008 | 13:53
ne nažalost, još nisam vrbovao frendove na mac.... bilo bi dobro da to proradi, kako bi ih navukao
17.07.2008 | 15:49
rolada je napisao:
ne nažalost, još nisam vrbovao frendove na mac.... bilo bi dobro da to proradi, kako bi ih navukao


probo bi ja al na mimimeku ne stanu svi ti silni vojnici unutra:cheer:
nažalost, preslaba grafika
17.07.2008 | 18:51
Evo onda jedna moja konstruktivna: stroj za 8tk koji ne može pokrenuti 2 godine staru igru za mene je smeće. Točka. To je ČINJENICA. Assassin's Creed, Crysis, BioShock, COD4, Race Driver-GRID, The Witcher, Medieval 2: Total War - E TO SU IGRE KOJE SE IGRAJU DANAS. Kad ih nabaviš za Mac onda javi da uživamo skupa. Neću više nikoga ovdje "zamarati" sa svojim frustracijama, ionako će se vremenom pojaviti već netko umjesto mene. Za kraj, Mac za mnogo ne da nudi malo, nego nudi gotovo - NIŠTA. Pozdrav svima, držite se i sretno u POTRAZI za PRESKUPIM rezervnim dijelovima. (Odoh se guštat na gore navedenim igrama na ružnom PC-u koji sam platio 6000kn - ako mi na njemu sve ode, valjda će mi ostati miš koji ima 3 godine garancije).
17.07.2008 | 23:38
Drazene opet pretjerujes i stvarno nema smisla s tobom raspravljati jer pricas gluposti i pridruzujem se Smayinoj zelji da nam se skines s one stvari, nitko te ne tjera da vise ikada u zivotu vidis Appleov logo.
Ako cemo o isplativosti za mene je budala i onaj koji da 6k kn da se igra, kupis si ps3 ili xbox za puno manje love i igras se ko covjek 5-6godina a ti mi se javi za godinu dana i kazi koji ces trenutni hit igrati na tom stroju
18.07.2008 | 11:28
2 Dražen ..... ja sam novi ovdje, i koliko vidim ideš ljudima na q..., pa i meni već. Otvorio sam ovu temu jer tražim pomoč i savjet, a ne da mi tu popuješ. Teško da nas ovdje možeš odgovoriti ili ukaljati Mac, prema tome skini se sa ovog .... Mislim da je svrha foruma druženje, pomoć, i rasprave o inoj temi, a ne sračkanje po istom, a naročito na ovakvom jednom forumu koji je orijentiran na određene korisnike.
2 Admin: dali se može ovdje koga banirati?????

Moj glas: BAN Draženu
18.07.2008 | 11:29
2 admin: predlažem peticiju na forumu za BAN Draženu
18.07.2008 | 13:33
rolada je napisao:
2 Dražen ..... ja sam novi ovdje, i koliko vidim ideš ljudima na q..., pa i meni već. Otvorio sam ovu temu jer tražim pomoč i savjet, a ne da mi tu popuješ. Teško da nas ovdje možeš odgovoriti ili ukaljati Mac, prema tome skini se sa ovog .... Mislim da je svrha foruma druženje, pomoć, i rasprave o inoj temi, a ne sračkanje po istom, a naročito na ovakvom jednom forumu koji je orijentiran na određene korisnike.
2 Admin: dali se može ovdje koga banirati?????

Moj glas: BAN Draženu


Covjek ti je rekao svoje iskustvo,koje je nazalost negativno. Ja se isto ne slazem s tim sta govori ali ima pravo na svoje misljenje, probaj se ti stavit u njegovu kozu,mozda bi isto mislio da ti rikne stoj od 11k kuna. I malo je jadno sto uopce spominjes ban i peticije zato sto ti ide na q..

Sto se tice igre nisi jedini s tim problemom,hrpa ljudi ima isti na pc-u. Rijesenje ti je skinut si no-cd crack s torrenta.
18.07.2008 | 14:15
2 veki: mislim da on ide puno ljudima na q..., ali nema veze...
daj mi pošalji link za no-cd... tu sam malo out...
18.07.2008 | 17:58
Ne treba peticija, neka me slobodno baniraju. Živjela demokracija. Na kraju krajeva mislim da dolje niže imaš post gdje sam ti naveo šta da napraviš ako ti igre ne rade, pa malo bolje pogledaj. Molim admina da mi ukloni account, jer to je valjda jedino rješenje u "Apple svijetu" kada ga se počne "dirati u srce". Hvala svima sa ovog foruma na druženju, pomoći i iskustvu (u mom slučaju nažalost vrlo, vrlo negativnom) koje sam pokupio iz "Apple svijeta". Dakle još jednom uljudno molim admina da izbriše moj account. Pozdrav (odoh se guštat na smeću od PC-a). I za kraj još nešto - kao što je vama "sveta misija" navlačit ljude na Apple, meni će biti upravo suprotno. Svima preporučiti da ga ne kupe i da ga zaobilaze u širokom luku. Zbogom
18.07.2008 | 18:41
Ajde skulirajte se, nece nitko nikoga banati ni ubiti mu psa. Forum i sluzi tome da se suceljavaju misljenja, pa neka svatko izvlaci svoje zakljucke.
Htio bih samo napomenuti da ovdje ima i ljudi koji nisu medju "mi" i "oni" vec su svoji.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 minuta
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO