Dodatni RAM za moj Mac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Dodatni RAM za moj Mac


06.02.2013 | 10:48
MacNick kaže:
Zna li netko otprilike koliko bi me negdje u Zagrebu koštao 2gb RAM
Specifikacije (iz System Profilera):
DDR2 SDRAM, 667 MHz
Trenutno imam 1gb, htjeo bih nadogradit na 2x2gb.
To je za 20 inch iMac iz 2007


Evo ja sam bas u jos jedan MacBook 3,1 ugradio www.diskont24.com/product.php?productid=...amp;cat=0&page=1

Kingmax SO-DIMM 2GB DDR2 667MHz 200-pin (KSCE)

I sve radi. Uz 4 GB u drugom slotu, ukupno ima 6 (dosad 5) GB.
09.02.2013 | 12:13
Ima Boga, Alaha ili kojeg vec

blog.macsales.com/16302-some-2010-mac-ow...ld+Computing+Blog%29

MacBook Pro 7,1, dosta cest na ovim prostorima, uz neke uvjete (10.7.5 +, jebiga Smayoo ), podrzava 2x8 GB rama, tj. ukupno 16 GB.

Sorry Apple, jos nekoliko godina neces vidjet moje pare za novi laptop
09.02.2013 | 12:30
eshop.macsales.com/item/OWC/1333DDR3S8GB/
Jako zadovljan.
Screen_Shot_2013_02_09_at_11.png
12.03.2013 | 12:46
lukarak kaže:
Ima Boga, Alaha ili kojeg vec

blog.macsales.com/16302-some-2010-mac-ow...ld+Computing+Blog%29

MacBook Pro 7,1, dosta cest na ovim prostorima, uz neke uvjete (10.7.5 +, jebiga Smayoo ), podrzava 2x8 GB rama, tj. ukupno 16 GB.

Sorry Apple, jos nekoliko godina neces vidjet moje pare za novi laptop


Etoga, nabavio ja 8 GB stickove.

imageshack.us/a/img4/7092/screenshot20130312at114.png



Links, Mushkin Essentials, PC3-8500 8GB stick, 325 kn komad.

Radi s 2 virtual machinea, vjerojatno i tri, ali mi tu na laptopu ne treba toliko.

Zalosno je sto ovo vazi samo za 13'' iz 2010, a ne vazi za 15'' i 17'' iz iste godine, koji imaju novije Core i5 i i7 Arrandale procesore. Izgleda da NVIDIA zna bolje napravit chipset nego Intel
22.03.2013 | 16:20
Pozdrav svima.

Zanima me da li može bilo koji ram u mac-a samo da je po specifikacijama.

Imam macbook white mid 2010. i htio bi staviti 8 gb rama. Sada da ne naručujem iz OWC-a da li mogu kupiti negdje kod nas ram koji je specifikacijski isti kao i taj ili to ne šljaka?

Number of memory slots 2
Base memory 2 GB (but also configured to order)
Maximum memory 4 GB
Memory card specifications - Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR SO-DIMM) format
- 30mm
- 1 GB or 2 GB
- 204-pin
- PC3-8500 DDR3 1066 MHz Type RAM
Additional notes For best performance, fill both memory slots, installing an equal memory module in each slot.

Copy/paste sa apple stranice.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
22.03.2013 | 19:57
@aeonstep

Evo što kaže MacTracker za tvoj MacBook mid 2010:

MacBookMid2010mem.jpg


Što se tiče koji keksi pašu možeš vdijeti ako proučiš sve postove, no u svakom slučaju važno je samo da paše po specifikaciji, a brand uglavnom svaki. Ja u svim macovima imam Kongston, ali može i G.Skill, Mushkin itd.
23.03.2013 | 11:17
aeonstep kaže:
Pozdrav svima.

Zanima me da li može bilo koji ram u mac-a samo da je po specifikacijama.

Imam macbook white mid 2010. i htio bi staviti 8 gb rama. Sada da ne naručujem iz OWC-a da li mogu kupiti negdje kod nas ram koji je specifikacijski isti kao i taj ili to ne šljaka?

Number of memory slots 2
Base memory 2 GB (but also configured to order)
Maximum memory 4 GB
Memory card specifications - Double Data Rate Small Outline Dual Inline Memory Module (DDR SO-DIMM) format
- 30mm
- 1 GB or 2 GB
- 204-pin
- PC3-8500 DDR3 1066 MHz Type RAM
Additional notes For best performance, fill both memory slots, installing an equal memory module in each slot.

Copy/paste sa apple stranice.


Pogledaj moj post iznad tvojeg, mbp i mb 2010 su isti. Dokle god je ram 1066, a ne 1333, trebalo bi radit.

Dakle nesto tipa ovog: www.links.hr/?naziv=memorija-so-dimm-pc-...d_artikl=016.500.107

Ali bi ti preporucio da ne kupujes sad taj stopgap, radije uzmi jednu ovu koju sam ja uzeo od 8 gb i onda imas 10 sa jednim postojecim modulom, a kasnije lako kupis jos jednu. Ili uzmi odmah 16 gb i miran si godinama.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
23.03.2013 | 11:48
@lukarak

Prema Mactrackeru u MB mid 2010 ide maksimalno 8Gb RAMa, a ti spominješ 16Gb. Da li to znači da je informacija u Mactrackeru netočna, a tvoja točna i provjerena?
23.03.2013 | 11:56
Sank kaže:
@aeonstep

Evo što kaže MacTracker za tvoj MacBook mid 2010:



Što se tiče koji keksi pašu možeš vdijeti ako proučiš sve postove, no u svakom slučaju važno je samo da paše po specifikaciji, a brand uglavnom svaki. Ja u svim macovima imam Kongston, ali može i G.Skill, Mushkin itd.


Mactracker je out of date za mnoge starije konfiguracije, posebno ddr3 otkad su se pojavili 8gb moduli.

2010 mb, 13" mbp i mac mini mogu do 16 gb.

blog.macsales.com/16302-some-2010-mac-ow...y-thought#more-16302

Ista stvar i sa iMacom iz 2009

blog.macsales.com/17059-late-2009-core-i...of-memory#more-17059

Uostalom, evo najnoviji mactracker na mom laptopu:

30.03.2013 | 21:41
Bok ljudi. Jel netko ustanovio koje voltaze su rami koji se tvornicku ugrađuju u Macbook Pro 9,1 late 2012. ?
Planiram uzet keks od 8GB ali nalazim samo rame sa 1.5V po nasim ducanima. Neki ljudi pisu da su im tvornicki rami 1.5 a neki 1.35 kod istog modela. Pretpostavljam da ce ram sa na 1.5 raditi normalno i nece bit neke razlike ako su trenutni, tvornicki 1.35 rami u njemu.


Ovi ovdje odgovaraju Hyinx memoriji koju je stavio jmirakul : www.protis.hr/products/details/memorija-...0mhz-kvr16s118/62286 dakle 1.5 ,cl11 11-11-11.

Isto tako na svom siteu ih Kingston navodi kao rame za macbook 2012 , stoga bi trebalo bit ok www.kingstonmemorycards.co.uk/ram-memory...id-2012-kit-of-2-8gb

I dal gubim garanciju ako ga otvaram da nadogradim ram ? :/ Probat cu nekako da ne se vidi na sarafima...
27.05.2013 | 23:30
Ovako, zanima me da li će mi macbook white 2010 raditi sa jednim modulom od 8gb i jednim od 1gb?
Jer htio sam prvo kupiti 2x4gb, pa rekao s obzirom da mogu ići do 16gb zašto ne bi sada kupio 8, pa kasnije još 8. Ukoliko tako nebude radilo da li će raditi ako stavim samo 8gb u njega, jedan modul?

Hvala
28.05.2013 | 09:07
Vjerojatno hoće, ali znat ćeš tek kad probaš. Clock je bitniji od kapaciteta.
28.05.2013 | 09:58
smayoo kaže:
Vjerojatno hoće, ali znat ćeš tek kad probaš. Clock je bitniji od kapaciteta.


Uzeo bi si Mushkin essentials 992019, ddr3 1066mhz pc8500, tako da je isti kao i postojeci samo vise memorije

Odlicno, onda ce tako i biti. Ne bi trebalo stvarati nikakve probleme ukoliko samo tih 8 stavim?
28.05.2013 | 10:21
Ako tvoj Mac normalno prima kekse od 8 - ne. Ali sad gledam na Mactrackeru - MBW 2010 piše da po Apple ide max 4, a stvarno da ide max 8. To bi značilo 2x4. Tako da nije vjerojatno da će ti raditi keks od 8.
28.05.2013 | 10:37
Da ali prema OWC i drugdje sam vidio da radi sa 16 samo treba imati zadnji EFI update i sljaka sa 16 gb. Zbog toga i zelim uzet 8 sada pa jos poslije. Prvo i jesam htio uzeti 2x4 ali sada mushkina vise nema nigdje a i cijena za 8 gb mi se cini super pa rekao zasto ne sada 8 pa poslije opet
28.05.2013 | 10:50
Ako OWC kaže da ide, to je informacija na koju se možeš pouzdati.
28.05.2013 | 13:13
aeonstep kaže:
Ovako, zanima me da li će mi macbook white 2010 raditi sa jednim modulom od 8gb i jednim od 1gb?
Jer htio sam prvo kupiti 2x4gb, pa rekao s obzirom da mogu ići do 16gb zašto ne bi sada kupio 8, pa kasnije još 8. Ukoliko tako nebude radilo da li će raditi ako stavim samo 8gb u njega, jedan modul?

Hvala


MBW i MBP 13'' iz 2010 su jedini C2D duo modeli laptopa koji mogu do 16 GB i jedini prije 2011 koji to mogu. NVIDIA je napravila dobar chipset za njih, dok su MBPovi 15 i 17 otisli na i5 i i7 procesore kojima mem kontroler to ne podrzava iz nekog razloga.

Ja imam u 2010 MBPu 16 GB, i to radi. Ne znam jel radi s jednim modulom, al radi s 1x8 i 1x4 bez problema. Ne vidim zasto ne bi radio s 1x1GB.

Bitno je da nije 1333 MHz, nego 1066.

Bitno je takodjer da imas najmanje Lion 10.7.5, s prethodnim OSovima nece radit.
04.06.2013 | 16:23
Pitanje gdje bi mogao kupiti ovu mushkin memoriju, tko to sve drži? Link je više nema, na ekupi moram cekat, a htio bi mozda odmah danas kupiti. Pa da li postoji gdje u gradu koji ducan da to ima ili neku drugu od 8gb modul
24.07.2013 | 19:41
Pozrav forumašima

imam 27'' iMac (mid 2011) i planiram nadogradit memoriju jer su mi 4 gb premalo

zanima me dal neko ima iskustva s ovim memorijama, tj. dal je neko imao problema
uvoznici tvrde da je kompatibilno, al bi htio i vaša mišljenja:



www.ventex.hr/pd/0130955/pg/1201/SO-DDR-...MHz-Transcend.wshtml

www.iqcentar.hr/46806-kingston-ddr3-1333mhz-cl9-sodimm-sr-4gb

www.magazinrs.hr/memorija-kingston-4gb-1...e/king-kta-mb1333-4g

unaprijed hvala
25.07.2013 | 15:25
ja sam upgradao sa dodatnih 8 GB, 2x4Gb Kingston. Radi sa stocked memorijom u kombinaciji bez problema.
26.07.2013 | 16:28
hvala

uzet ću u ventexu jer imaju mogućnost zamjene u roku tjedan dana ukoliko memorija nije kompatiblna s macom, što je po meni jako bitno!
29.10.2013 | 23:19
Pozdrav, volio bih da mi udjelite savjet.

Imam macbook white, intel 2.4 ghz iz 2008
Dugo sam se razmišljao dal da kupim novog, no međutim nedavno sam dobio skoro pa novu bateriju (stara mi je bila nabubrila), pa sam njega odlučio nadogradid sa ssd diskom i memorijom...

Trenutno imam 3gb memorije, 1x2 i 1x1, mislio sam ovu jedinicu zamijenit sa 6 ili 8 giga, ako se to može.
Ovaj ssd mi je zapeo za oko - bit.ly/1dn4Qxt

Koju memoriju bi mi preporučili i odkuda da ju nabavim?

Edit: Moje istraživanje je pokazalo da na ovaj laptop mogu stavit maksimalno 4giga ilitiga 2x2.
Zna li itko za drugačji primjer? Ako je to istina, dal mi se isplati kupit jednu pločicu od 2 giga?
29.10.2013 | 23:37
Što se memorije tiče. Za taj macbook (4.1) službeni support je do 4GB DDR2 667Mhz ali se može napraviti kombinacija odabranih brandova da radi i sa 6GB (recimo od OWC-a, pogledaj malo na www.macsale.com). 8GB sam gotovo siguran da neće raditi. Ovo govorim jer sam imao isti takav macbook.

Što se pak SSDa tiče tu može ići gotovo sve što hoćeš. Imaj na umu da je SATA kontroler u tom macbooku SATA 1 (1,5Gbit/s) dok će danas na tržištu uglavnom biti SATA III diskovi (čak i ovaj koji si ti naveo). Ovo napominjem samo radi brzine. Dakle nemoj očekivati brzine prijenosa koje su deklarirane za taj disk jer one naravno vrijede samo za SATA III kontroler. Definitivno ćeš osjetit ubrzanje tu nema govora.

Osobno imam OWC SSD ugrađen, pa za Kingston ne mogu ništa specijalno tvrditi, ali definitivno stoji da je je odličan model i vjerujem da nećeš imati problema.
30.10.2013 | 00:19
Hvala puno, bio sam na owcu i nude samo 4giga, 2x2.
Što misliš, dal mi se isplati kupit jednu pločicu od 2 giga, u odnosu na sadašnjih 3?

Btw. Sadašnji disk ima propustnos od 1.5 gige, što to bi značilo da ssd neće imat ništa veću?
Koliko ubrzanje mogu očekivat?
30.10.2013 | 01:29
Ja imam MacBook 4.1 u koji sam ugradio Corsair Force SSD… Iako ne može postići svoju punu brzinu na tom stroju razlika u brzini u odnosu na HDD je nebo i zemlja… Svakako preporučam SSD ako si u mogućnosti...
30.10.2013 | 01:41
Puc0 kaže:
Hvala puno, bio sam na owcu i nude samo 4giga, 2x2.
Što misliš, dal mi se isplati kupit jednu pločicu od 2 giga, u odnosu na sadašnjih 3?

Btw. Sadašnji disk ima propustnos od 1.5 gige, što to bi značilo da ssd neće imat ništa veću?
Koliko ubrzanje mogu očekivat?


Uzmi jednu od 4GB i kombiniraj sa postojećom od 2GB to je teoretski maximum koji možeš dobiti. Nadam se samo da će kombinacija OWC i memorije koju već imaš unutra raditi.

Što se tiče diska to neka te ne zbunjuje. SATA 1 imam propusnost od 1,5Gbit u sekundi, ali način na koji radi klasični HDD u usporedbi sa SSDom se ne može mjeriti. Kao što ti je Borostef rekao, ako možeš idi na SSD, nećeš požaliti.

gl
30.10.2013 | 19:09
Sutra bi mi trebao doć ssd
05.11.2013 | 16:55
Napravljen update Mac Minija (late 2012) na 16GB. Ram je kupljen na eKupi (ukupno 1284kn s besplatnom dostavom),
a radi se o Kingstonu 2x8GB SO-DIMM DDR3 1600MHz (KVR16S11/8). Zasad radi odlično Slijedeću upgrade - SSD.
Screen_Shot_2013_11_05_at_15.png
07.11.2013 | 09:54
Puc0 kaže:
Pozdrav, volio bih da mi udjelite savjet.

Imam macbook white, intel 2.4 ghz iz 2008
Dugo sam se razmišljao dal da kupim novog, no međutim nedavno sam dobio skoro pa novu bateriju (stara mi je bila nabubrila), pa sam njega odlučio nadogradid sa ssd diskom i memorijom...

Trenutno imam 3gb memorije, 1x2 i 1x1, mislio sam ovu jedinicu zamijenit sa 6 ili 8 giga, ako se to može.
Ovaj ssd mi je zapeo za oko - bit.ly/1dn4Qxt

Koju memoriju bi mi preporučili i odkuda da ju nabavim?

Edit: Moje istraživanje je pokazalo da na ovaj laptop mogu stavit maksimalno 4giga ilitiga 2x2.
Zna li itko za drugačji primjer? Ako je to istina, dal mi se isplati kupit jednu pločicu od 2 giga?


Ja imam u MBW 3,1 6 GB, 4GB 667 MHz i 2GB 800 MHz. Buduci da je to skoro isti model, radit ce i u tvom. Samo pazi da ti obje plocice nisu 800 MHz, onda ne radi.

Ja sam svoju nabavio u Sloveniji jer tad nije bilo u Hr, ali mozes stavit bilo koju DDR2 memoriju u to.
09.11.2013 | 12:38
Imam Mac mini 3,1

dali bi radila ova memorija?

www.protis.hr/products/details/memorija-...q-ddr3-1066mhz/61845

hvala na odgovoru
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 59 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, jzelko, Maxxy, Riba, Zoki, Anonimci (642)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.36 Seconds

Provided by iJoomla SEO