Baterija u MBP Unibody se napuhala?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Baterija u MBP Unibody se napuhala?


29.08.2012 | 09:49
teebz1978, ja, nažalost ne mogu instalirati taj app jer je dostupan samo preko mac app store. Ako mi ga netko pošalje (koliko kužim, besplatan je app?), rado ću ga staviti pa usporediti njegov ispis s onim što kaže Coconut Battery.

Ili možeš ti staviti Coconut Battery pa usporediti kod sebe.

Također, i bez drugog programa možeš vidjeti da li se taj "Age" mijenja kad promijeniš bateriju.
29.08.2012 | 11:59
evo screenshot oriđiđi baterije
fotka_2012_08_29_at_10.png
29.08.2012 | 12:50
I, kad staviš onu drugu bateriju, da li isto piše "1.8 years"?

A kad staviš Cocnut Battery pa pogledaš što on piše za "Age of Your Mac"? Da li i on isto piše "1.8 years"?

Naime, u firmwareu od matične imaš zapisan datum proizvodnje te serije (lot manufacturing date mm/yyyy) matičnih ploča. Baterija nema nikakav firmware, niti memoriju, niti išta drugo iz čega se elektronički može iščitati datum njene proizvodnje.
29.08.2012 | 14:39
Evo, imam oba programa i coconutBattery kaže:

Age of your Mac: 10 Months,

a Battery Health kaže:

Age: 11.2 months

Iz ovog bi se dalo zaključiti da Battery Health zaista pokazuje starost baterije. Inače, druge podatke o bateriji pokazuju jednako.
29.08.2012 | 15:06
smayoo kaže:
I, kad staviš onu drugu bateriju, da li isto piše "1.8 years"?

A kad staviš Cocnut Battery pa pogledaš što on piše za "Age of Your Mac"? Da li i on isto piše "1.8 years"?

Naime, u firmwareu od matične imaš zapisan datum proizvodnje te serije (lot manufacturing date mm/yyyy) matičnih ploča. Baterija nema nikakav firmware, niti memoriju, niti išta drugo iz čega se elektronički može iščitati datum njene proizvodnje.


Mislim da je rekao da pise 2.5 years na ovoj s Ebaya.

1.8 years se slaze s ovim mojim mid 2010 MBPom, meni isto pise 1.8 years za battery u BatteryHealthu, a 22 months za Age of your Mac u coconutu.

Baterija sigurno ima memoriju, jer pamti svoje stanje, broj cycleova, stanje svake celije da bi mogla puniti optimalno itd. Mozda pamti i neke druge stvari.

No broj cycleova je kod mene bio 1 kad je dosla, iako pise 2.4 years, dakle ne radi se o koristenoj bateriji. I njezine 'performanse' su zasad unutar ocekivanja.
29.08.2012 | 15:08
Sank, može zaista biti da je u tvom Macu baterija koja je napravljena tridesetak dana ranije, a može biti i da je način izračunavanja starosti iz zabilježenog datuma takav da se greška zaokruživanja tretira drugačije u svakom od tih programa.

No, evo, sad i mene zaozbiljno zanima to. Je li taj Battery Health besplatan? Ako jest, može li mi ga netko postaviti na neki dropbox ili što slično pa poslati link na PM. Volio bih probati kod sebe, jer imam dvije baterije pa da vidim što kaže u odnosu na Coconut.
29.08.2012 | 15:13
lukarak kaže:
1.8 years se slaze s ovim mojim mid 2010 MBPom, meni isto pise 1.8 years za battery u BatteryHealthu, a 22 months za Age of your Mac u coconutu.


OK, a ako staviš neku drugu bateriju?

Baterija sigurno ima memoriju, jer pamti svoje stanje, broj cycleova, stanje svake celije da bi mogla puniti optimalno itd. Mozda pamti i neke druge stvari.


Da, u pravu si. Iako nije nužno da bi morala imati klasičnu digitalnu memoriju za pamćenje ovih podataka. Ali vjerojatno ima.

No broj cycleova je kod mene bio 1 kad je dosla, iako pise 2.4 years, dakle ne radi se o koristenoj bateriji. I njezine 'performanse' su zasad unutar ocekivanja.


Teško mi je zamislivo da je baterija stajala na polici dvije i pol godine i da se pri tom nije do dna ispraznila te da sad normalno radi.
29.08.2012 | 15:31
smayoo kaže:
Sank, može zaista biti da je u tvom Macu baterija koja je napravljena tridesetak dana ranije, a može biti i da je način izračunavanja starosti iz zabilježenog datuma takav da se greška zaokruživanja tretira drugačije u svakom od tih programa.

No, evo, sad i mene zaozbiljno zanima to. Je li taj Battery Health besplatan? Ako jest, može li mi ga netko postaviti na neki dropbox ili što slično pa poslati link na PM. Volio bih probati kod sebe, jer imam dvije baterije pa da vidim što kaže u odnosu na Coconut.


Jel se moze ovak skinut: rapidshare.com/files/3314921179/Battery%20Health.app.zip
29.08.2012 | 15:34
smayoo kaže:


OK, a ako staviš neku drugu bateriju?

Teško mi je zamislivo da je baterija stajala na polici dvije i pol godine i da se pri tom nije do dna ispraznila te da sad normalno radi.


Nemam sad tu drugu, onu napuhnutu sam nazalost reciklirao vec.

To je i meni cudno, mislim da bi ju 2 godine nekoristenja ubilo.
29.08.2012 | 15:37
smayoo, moguće je da se radi i o kakvoj matematici, no poslao sam ti na PM link za skinuti aplikaciju, a ti imaš dvije različite baterije što bi trebalo biti dovoljno za utvrditi pravo stanje vezano uz starost baterije.
29.08.2012 | 15:46
Sank kaže:
smayoo, moguće je da se radi i o kakvoj matematici, no poslao sam ti na PM link za skinuti aplikaciju, a ti imaš dvije različite baterije što bi trebalo biti dovoljno za utvrditi pravo stanje vezano uz starost baterije.


Imam ja za MB dvije razlicite, al kupljene su u isto vrijeme, tj jedna je kupljena dodatno uz onu koja dolazi s MBom. Tak da tu nemrem puno vidjet.

Zapravo bi trebao netko tko je kupio originalnu bateriju barem godinu i pol do dvije iza kupnje laptopa malo pogledat sto tam javlja.
29.08.2012 | 15:57
Hvala obojici na trudu, ali taj Battery Health očito ne radi na 10.6. Dvoklik na app ne učini ništa. Ikona se čak ni ne pojavi u docku, a kamoli da bounca. Ne bi ih ubilo da su negdje napisali nešto.

Tako da ja ne mogu provjeriti ništa.
29.08.2012 | 16:14
Baš pogledao, pišu da ide od 10.6.6 na dalje. @ smayoo, možeš probati dignuti bez da ostaviš app store, kako hoćeš.
29.08.2012 | 16:29
Ja sam Battery Health skino sa MAc App Storea gdje je FREE. Dok sam bio na Lionu takve sam aplikacije mogao samo iskopirati na drugo računalo i radile bi. Sada sam ju iskopirao na iMaca gdje je ML i pokrenuo pa mi je javilo da je aplikacija skinuta sa App Storea i da moram potvrditi svojim AppleID ako ju želim koristiti na tom računalu.

Dakle, premda piše da radi na OS 10.6 ili više, pretpostavljam da moraš imati prijavu na App Store. Nisam uspio naći tu aplikaciju drugdje na internetu.
29.08.2012 | 17:23
Eto vidiš, baš takve makinacije su razlog zašto sam ostao na 10.6.5. Taman kad pomislim da je MAS ipak samo bezazlena aplikacija i da bi možda i mogao to napraviti, ispliva ovakva neka fora...
29.08.2012 | 18:00
Pokušavam te shvatiti zašto bi "ovakva fora" bila problem? Jedini problem vidim u tome da ne mogu instalirati aplikaciju ako nemam pristup intenrnetu ili ako App Store serveri padnu.

No, nije Apple jedini koji na ovaj način ograničava instalaciju plaćenog softwera, iako se recimo u ovom slučaju radi o besplatnoj aplikaciji. Pada mi na pamet tucet programa koje sam kupio direktno od proizvođača na internetu, pa čak i na nekom mediju čija se nistalacija može završiti isključivo ako je računalo povezano na internet: Windows OS, Norton Ghost, MS Office, Corel DRAW suite, DVDFab, Fine Reader Pro, Cyberlink PowerDVD Ultra, Alcohol 100%... itd.

Čak štoviše, za razliku od App Storea gdje jednom platiš i onda možeš instalirati programe na sva svoja računala na kojima prijaviš svoj AppleID, pa čak nebrojeno puta zbog recimo kraha sistema i potrebe za čistom instalacijom. To nije slučaj s navedenim softwareom jer te licenca ograničava na samo jedno računalo, a često je i broj reinstalacija na to isto računalo ograničen nakon čega moraš posegnuti za nepoželjnim rješenjima kao npr. kod Windows OS, Corel DRAW, Fine Reader Pro itd.

Neću nikad zaboraviti probleme koje sam imao s Windowsima koje sam zbog kraha morao više puta instalirati na ISTO računalo, pa su me nakon 3 ili 5 instalacija odbijale aktivaciju preko interneta te sam morao zvati Microsoft Hrvatska i čitati i zapisivati one silne kobasice od brojeva i slova, a pošteno sam ih platio!
29.08.2012 | 18:00
Smayoo - ne mislim se igrat vise sa tim baterijama. Promjena baterija na mbp mid 2010 zahtjeva odvajanje donje ploce i odsarafljivanje baterije i onda nazad. Prihvati da je pisalo 2,5 godine na mjestu gdje sada (sa original baterijom) pise 1,8 godina. frend i ja smo blenuli!
29.08.2012 | 19:24
OK, vjerujem ti.
  • forthdancer
  • Posjetitelj
30.08.2012 | 00:59
Koliko vidim po postovima kupovina baterije sa ebaya i nije bas naj naj...

neki tip prodaje bateriju za unibody 2008-2009 njuskalu za 550kn navodno original i zapakirano

meni bi kak ti trebala ali nisam siguran sa tim svim kombinacija van sluzbenih prodavaca,

btw neki dan my je tip odnosno serviser u istyleu-u blenuo da baterija za moj model kosta 2000kn

a kad sam mu rekao da to nije istina jer na apcomovoj stranici i filexu stoji da je 1059kn uvjeravao me da to nije za moj model...

wtf
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 43 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.39 Seconds

Provided by iJoomla SEO