Baterija u MBP Unibody se napuhala?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Baterija u MBP Unibody se napuhala?


06.08.2012 | 21:03
Dakle, već neko vrijeme mi se TrackPad čudno ponaša... Kao da sam od sebe stisne desni klik i ne mogu ga otpustiti dok jako ne pritisnem područje oko njega (kućište). Kad izvadim bateriju, radi OK.

Primjetio sam i da sve teže mogu umetnuti bateriju. Moram ju baš dobro pritisnuti da legne na mjesto.
Osim toga ni poklopac baterije mi više ne ”dihta” dobro, tj. jedva ga uspijem ugurati (zajedno s baterijom) i zaklopiti onu polugu sa strane, a i kad ga zatvorim na sve strane se vidi ona crta, kao da nije dobro zatvoreno...

Mislio sam da mi se poklopac nekako iskrivio, no tek danas sam skužio da se zapravo baterija ”napuhala”?! Onako je po sredini sva valjkasta i ne leži ravno na stolu, nego ima ”trhuh” i uzduž i popreko. Kad ju položim na ravnu površinu na rubovima mogu izmjeriti 1mm - 2mm razmaka od podloge. Baterija je stara skoro 4 god (Late 2008 model - prvi iz Unibody serije), i očito je da ću trebati novu (i poklopac, jer mi se ovaj izdeformirao), no nisam znao da se baterija može tako napuhati?

System profiler je pokazivao ovo:
Screen_Shot_2012_08_06_at_7.png
06.08.2012 | 21:38
Napuhala se, to je normalno. Mislim, nije normalno, ali uobičajen je kvar. Pregrijala ti se nekom prilikom.

Poklopac je od tankog lima, lako ćeš ga izravnati kad staviš dobru bateriju.

Pisalo se o svemu tome (napuhavanju, utjecaju na rad trackpada...) barem desetak puta. Promaklo ti je.
07.08.2012 | 10:57
Fakat mi je promaknulo...
No sad ću zapamtiti

Idem u nabavu nove! Što mislite: original Apple ili neka ”generic”?
07.08.2012 | 11:13
Vidi oglasnik Njuskalo. Kod baterije je vazno da nije skroz prazna i kad je stavis u komp mora poceti puniti. Originalna je skupa, ali imas garanciju i deklarirani kapacitet je takav. Kinez jejeftiniji (ovisi kaj ti na carini jos naplate) kapaciet je upitan kao i kvaliteta.
07.08.2012 | 11:26
I opet inzistiram da se i tzv. "originalna" baterija isto proizvodi u Kini. Imaš garanciju - koliko? 3 mjeseca? Ja sam kupio "kinesku" bateriju preko E-baya, nije valjala i isto sam je nakon 3 mjeseca bez ikakvih pitanja zamijenio.
07.08.2012 | 11:46
Dobro, krivo sam se odrazio. "Originalna" baterja ima odredjeni nivo kontrole i ukoliko se desi sranje imaju se neka prava. Kineska kopija moze biti dobra, ali i ocajna do opasna i kakva se prava ostvaruju? Koliko znam kopije rade vise tvornica i tesko je reci koja je dobra a koja nije. Jedino iskustva korisnika mogu pomoci.
07.08.2012 | 11:53
Slažem se. I pisali smo o baterijama već jedno 20 puta. Ostavljali linkove, razmjenjivali iskustva...

Između ostalog, bilo je korisnika jabučnjaka kojima se originalna baterija napuhala ili je izgubila kapacitet pa su im glatko odbili garanciju uz obrazloženje da se nisu pridržavali uputa. Pa ti vidi.
07.08.2012 | 17:45
Mada, bilo je u par navraza da Apple mijenja baterije jer su uocili odredjene probleme. Valjda, ako ne dune i ne izazove pozar svi se rade drveni.
07.08.2012 | 21:59
Mislim da je stvar u tome koliko je pojava masovna. Ako je netko žrtva statistike (unutar 1-2% nesretnika), njega odkantaju. A serijske greške ne mogu zanemariti, a osim toga njihov trošak prenose na dobavljača.
09.08.2012 | 12:36
MacSlavko kaže:
Fakat mi je promaknulo...
No sad ću zapamtiti

Idem u nabavu nove! Što mislite: original Apple ili neka ”generic”?


Kupi ovo: www.ebay.com/itm/Genuine-OEM-Battery-App...38725#ht_1710wt_1219

Od ovog sellera sam ja uzeo za MBP 13, i dosla je originalna baterija, u dlaku identicna ko ona sto je bila unutra.

Mislim da je ova za tvoj model.
09.08.2012 | 13:48
Wow, pa izgleda da je to originalna  baterija iz Chenzen (Kina) po cijeni od 58$?
Mislim da će to biti moj izbor...

iHvala!
09.08.2012 | 18:13
Ja uplatio Kinezima. Rok isporuke je 18.-24. 08. pa ćemo vidjeti...
10.08.2012 | 18:18
"Your item has been shipped". Kinezi su očito ekspeditivni. Baš me zanima koliko će bateriji trebati da stigne do naše carine i onda do mene...
10.08.2012 | 21:11
Ja sam naručio bateriju za Nokiu preko e-baya od kineza za 4$, ali zapravo ne za Nokiu nego neki player koji koristi istu takvu bateriju i kad nije stigla nakon četiri tjedna čekanja, poslao sam e-mail i dobio odgovor da im je žao da još nije stigla i da će provjeriti i poslati drugu ako ovu prvu ne nađu. Od maila je prošlo još tjedan dana i baterija je stigla ravno na vrata i to baš ona koju sam naručio sa logom Nokie i holo-naljepnicom
10.08.2012 | 23:09
Dogodi se ponekad, ali rijetko, da stvari iz Kine stignu za manje od 2 tjedna. Jednom je jedna majica (LA Lakers dres za nećaka) stigla za manje od tjedan dana, i to ravno u sandučić. Mislim da je to tada bilo zato što uopće nije prošla carinsku kontrolu (omotnica nije bila otvarana, nije bilo ljepljive trake od carine). Inače treba 3-4 tjedna, nekad i 5-6 (oko Božića).
24.08.2012 | 13:57
Prije dva dana su me iz Carine u Rijeci pitali račun, ja im faxirao (da znaju na koji iznos obračunati PDV) i evo danas nove baterije u mom MBP. Izgleda isto kao i originalna, ima i  logo i sve drugo isto kao i ona ”prava”. Kutija u kojoj je došla naravno nije Apple, ali je bila jako dobro zapakirana.

Dakle, baterija 350 + carina 153 = 503 Kn. Ja zadovoljan

Hvala svima!
24.08.2012 | 17:22
Srećković. Ja kupio od kineza s ebaya (imao je rating vrhunski i sve pet) ali se baterija jako sporo puni (malo se puni a malo ne) i općenito je nepouzdana. Kaže frajer da mu je pošaljem natrag i da će mi poslati novu ali me trošak slanja košta kao još jedna baterija... tako da nula bodova.
24.08.2012 | 17:25
Otkud ti to da je trošak slanja toliki? Ja sam imao reklamaciju baš na kinesku bateriju s ebaya, slanje poštom (obična, nepreporučena pošiljka, ne avionom) me koštalo nekih nepunih 50 kn, a čovjek mi je rekao da mu samo mailam scan potvrde od pošte (tj. od carinske deklaracije koju sam ispunio pri slanju) i on odmah šalje novu. I nova baterija je došla za manje od 15 dana.
25.08.2012 | 01:09
MacSlavko kaže:
Prije dva dana su me iz Carine u Rijeci pitali račun, ja im faxirao (da znaju na koji iznos obračunati PDV) i evo danas nove baterije u mom MBP. Izgleda isto kao i originalna, ima i  logo i sve drugo isto kao i ona ”prava”. Kutija u kojoj je došla naravno nije Apple, ali je bila jako dobro zapakirana.

Dakle, baterija 350 + carina 153 = 503 Kn. Ja zadovoljan

Hvala svima!


Javi za koji dan/tjedan kak se baterija ponasa. Moja je na 25 cycleova i jos je na 98 posto kao i kad je dosla. Traje normalno, cak i na mountain lionu.
26.08.2012 | 20:17
Evo i mene da se javim. Niš od moje baterije. Naručena od onog lika sa ebay-a što ga je lukarak preporučio. Zamjenio mi ju je frend i baterija se nije htijela puniti. Nikako. Cijelo vrijeme je not charging. Probali smo sa različitim punjačima. Niš. Battery Health kaže da je baterija stara 2,5 godine?!?!?! wtf??? Jednostavno se nije htjela punit, tako da će biti vraćanje baterije i odlazak u neki istyle ili ako netko ima neki drugi servis za preporučit, može slobodno.
26.08.2012 | 20:22
Javi se trgovcu, napiši sve to njemu i traži zamjenu. Ako ti se ne javi ili počne muljat, samo pokreni postupak za vraćanje novca preko PayPala.
27.08.2012 | 12:52
@MacSlavko: kod koga si kupio bateriju?

Inače, zvao sam iStyle i store.com.hr i cijena baterije sa zamjenom iznosi....... wait for it.......... 2000kn! hahahhahahahahah
27.08.2012 | 18:42
Ja sam ju kupio od onog proizvođača kojeg je sugerirao lukarak. Stigla je u roku, uredno sam ju uglavio u MBP, stroj ju je odmah prepoznao, napunila se za nekih 3 i pol sata, napravio sam inicijalnu kalibraciju (do kraja napunio i do kraja potrošio pa opet napunio) i od tada radi normalno...

No, ne mogu reći da mi drži 4-5 sati (koliko bi možda držala original Apple). Sada mi System Profiler kaže da bi izdržala 2,58 a napunjena je na 100%... Imam otvoren Mail, iTunes i Safari, te je uključen Wi-Fi. Isti programi su aktivni i kod drugog korisnika (User Switching).

Po tome bi se moglo reći da ne traje baš dugo? Ne znam je li to do Mountain Liona koji ima problema s trajanjem baterije na prijenosnicima (piše se o tome po Netu), ili je od baterije. Vidjet ćemo...

@ iStyle: tih 2 kg Kuna je daleko previše! Evo, na stranicama Apcoma stoji cijena od 1069 Kn
store.apcom.hr/battery15inchmacbookprounibody-p-103.html
27.08.2012 | 20:21
MacSlavko kaže:
Ja sam ju kupio od onog proizvođača kojeg je sugerirao lukarak. Stigla je u roku, uredno sam ju uglavio u MBP, stroj ju je odmah prepoznao, napunila se za nekih 3 i pol sata, napravio sam inicijalnu kalibraciju (do kraja napunio i do kraja potrošio pa opet napunio) i od tada radi normalno...

No, ne mogu reći da mi drži 4-5 sati (koliko bi možda držala original Apple). Sada mi System Profiler kaže da bi izdržala 2,58 a napunjena je na 100%... Imam otvoren Mail, iTunes i Safari, te je uključen Wi-Fi. Isti programi su aktivni i kod drugog korisnika (User Switching).

Po tome bi se moglo reći da ne traje baš dugo? Ne znam je li to do Mountain Liona koji ima problema s trajanjem baterije na prijenosnicima (piše se o tome po Netu), ili je od baterije. Vidjet ćemo...

@ iStyle: tih 2 kg Kuna je daleko previše! Evo, na stranicama Apcoma stoji cijena od 1069 Kn
store.apcom.hr/battery15inchmacbookprounibody-p-103.html


Jesi stavio 10.8.1?

Meni je ova s neta (od tog istog sellera) jos uvijek u laptopu koji je sa sestrom na moru, i taj ima Lion, jer nisam stigao stavit mountain i ona kaze da i dalje (nakon cca 25 cycleova) traje duze nego prosla koja je doduse bila napuhnuta, ali je drzala po 3 sata s ne bas minimalnim brightnessom i wifiem aktivnim zbog tetheringa.

To je MBP 5.5

Doduse, s ovim koji ja koristim (MBP 7.1), nema neke promjene trajanja izmedju 10.7.4, 10.8 i 10.8.1, uvijek je to negdje izmedju 3.5 i 4.5 sata s baterijom s cca 90% healtha starom 2 godine. Tak da ne mora bit ni to razlog.

Sto se tice ove koju komp ni ne puni od teebza, ocito nesto ne valja s baterijom. Sumnjam da su mogli fulat nesto sa samom ugradnjom, prilicno je foolproof i ne mozes krivo spojit.

Nisam na ovom sestrinom na bateriji s neta koristio BatteryHealth, ja obicno koristim coconutBattery a on javlja Age of your Mac a ne starost baterije. Reci cu joj da instalira to pa da vidi koliko pise, da ju ne cekam dok dodje jos 2 tjedna, pa javim tu.
28.08.2012 | 18:52
Etoga, probala je sestra s tom novom baterijom.

Battery Health javlja Age: 2.4 years

Cycles je sad na 25.

Napunjena je 48%, WiFi ugasen, spojen bluetoothom na nokiu kao modem, brightness na 2/3, i kaze da ima jos 2:58.

Kao sto sam rekao, gore je trenutno Lion.
28.08.2012 | 19:16
Nemaš podatak o starosti baterije. Taj Age je "Age of your Mac".
28.08.2012 | 20:46
Smayoo - to nije age of mac nego battery age.

Sutra je saljem na turbo dugu adresu (ima nekih 8 redaka) pa bumo vidli. Opaljen ovim iskustvom cekat cu da dodje u stock na ifixit.com
28.08.2012 | 21:17
Ma koji jbt. battery age? Ajde daj screenshot da vidimo gdje to piše. I koji je to uopće program? Coconut battery ne daje podatak o dobi baterije.
29.08.2012 | 01:44
Aplikacija je Battery health i podatak je battery age. Izvadio sam ebay bateriju al mozda mozes zamolit lukarak da ti da screenshot. Da da, battery age!
29.08.2012 | 07:48
Piše samo godina (Age).
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 8 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO