MacBook Pro Retina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

MacBook Pro Retina


12.06.2012 | 16:40
iStyle je služebeno izbacio cijene za nove MacBook Pro Retina

MacBook Pro with Retina Display: 2.3GHz
19 389 kn

MacBook Pro with Retina Display: 2.6GHz
24 589 kn

www.istyle.eu/hr/mac/macbook-pro.html#!/dir=desc&order=updated_at&no_cache=true&p=clear&resolution=392

Cijene se smiješne jeftinije je otići do New Yorka popiti kavu i kupiti MacBook Pro Retina u Apple Storeu
12.06.2012 | 17:31
Hahahha, ziva istina. Usput vidis i svijeta )
12.06.2012 | 17:37
Nema MacBooka na tom linku, barem za sada sa retina zaslonom
12.06.2012 | 18:05
To su po meni gluposti Retina na MBP-u. Koliko jaka grafička mora biti za ganjanje takve visoke rezolucije. Ovo nije iPad kojem je sve određeno ekranu i ograničenom hradveraju. Ovi je računalo. To znači renderiranje u fill rezoluciji. Kakva grafička može to podnjeti i koliko bi koštla? Ovo je ipak prijenosno računalo s baterijom.
12.06.2012 | 19:35
Izbacili su cijene a kasnije su maknili sa stranice...
12.06.2012 | 21:01
zabac kaže:
To su po meni gluposti Retina na MBP-u. Koliko jaka grafička mora biti za ganjanje takve visoke rezolucije...


Intel hd 4000...cist dovoljno
12.06.2012 | 21:21
Je. Ako se ništa ne miče.
12.06.2012 | 21:34
12.06.2012 | 21:58
MacBook pro retinda display ima Intel HD4000 i NVIDIA GeForce GT 650M with 1GB of GDDR5 memory and automatic graphics switching

Dakle, kad se nešto miče upada nVidia, a kad se ne miče dosta je i HD4000.

Apple rulez
12.06.2012 | 22:07
A nemojte sad, deckovi...
Do sad sta su applovci rekli, to je tak i bilo...vise, manje...barem hardverski
Ajmo vidit kak to radi, pa onda njatke...
12.06.2012 | 22:07
To ide ovako: Kad je statično onda radi Intel HD Graphics, a kad se nešto počne micati onda se pali NVIDIA GeForce GT 330M, ali kad se prestane micati, ne vrača se odmah na onu prvu i usput malo jače cucla bateriju. Tako je kod mene, po običaju bude i ostalo.
12.06.2012 | 22:20
zabac kaže:
To ide ovako: Kad je statično onda radi Intel HD Graphics, a kad se nešto počne micati onda se pali NVIDIA GeForce GT 330M, ali kad se prestane micati, ne vrača se odmah na onu prvu i usput malo jače cucla bateriju. Tako je kod mene, po običaju bude i ostalo.

Tako radi na HPju, dapače čak malo promjeni intezitet boja pa točno znaš kada koja grafika radi, a za MacBook Pro je malo prerano tako pisati žapče moj
13.06.2012 | 00:26
zabac kaže:
To su po meni gluposti Retina na MBP-u. Koliko jaka grafička mora biti za ganjanje takve visoke rezolucije. Ovo nije iPad kojem je sve određeno ekranu i ograničenom hradveraju. Ovi je računalo. To znači renderiranje u fill rezoluciji. Kakva grafička može to podnjeti i koliko bi koštla? Ovo je ipak prijenosno računalo s baterijom.


Pa ne moras gurat u toj rezoluciji.

Koristi nizu, imas opcije za 1680x1050 i 1920x1200. U 2Du se cak sve rade na 2x detalima i onda downscaleaju.
13.06.2012 | 00:38
Koja je onda svrha kupnje laptopa za takvu besmislenu lovu? Da bi imao (beskorisnu) rezoluciju koju nećeš koristiti jer ti pregrijava stroj i siše bateriju?
To me podsjeća na onu jednu nekadašnju Alfu (nisam točno siguran - mislim da nije 33, je li možda 75? - ima tu alfista pa će znati) koja je imala super vozne osobine i motor s masom konja i sve čudo jedno, dušu dalo za sportsku vožnju, samo što bi se nakon 20 minuta motor pregrijao ako si ga agresivnije vozio...
13.06.2012 | 00:51
@Smayoo - ne sjećam se takve Alfe, to mora da je nešto jako-jako staro jer svi boxeri i kasnija TwinSpark generacija sigurno nije imala takve probleme. O V6 Busso da ne pričam. Dakle, od negdje 1975. do danas svi motori su bili samo uzor u industriji. No, ok, shvatili smo paralelu i slažem se da je ovo nepotrebno pretjerivanje.
13.06.2012 | 08:10
@sank, pa to imam na stolu. MacBookPro6,2 radi na taj način. Boja je ista, ali žmigne kod prebacivanja. Doduše i neku grešku je javio i srušio se sustav, ali se to nije ponavljalo i ne brinem se.
13.06.2012 | 11:24
smayoo kaže:
Koja je onda svrha kupnje laptopa za takvu besmislenu lovu? Da bi imao (beskorisnu) rezoluciju koju nećeš koristiti jer ti pregrijava stroj i siše bateriju?
To me podsjeća na onu jednu nekadašnju Alfu (nisam točno siguran - mislim da nije 33, je li možda 75? - ima tu alfista pa će znati) koja je imala super vozne osobine i motor s masom konja i sve čudo jedno, dušu dalo za sportsku vožnju, samo što bi se nakon 20 minuta motor pregrijao ako si ga agresivnije vozio...


Fleksibilnost? Prvi put da mozes upotrebljivo koristiti vise razlicitih rezolucija (u svrhu veceg ili manjeg workspacea). Meni je to odlicna stvar.

Osim toga, nije samo rezolucija ekrana poboljsanje, nego i IPS.

Ako uzmes obican 15'', imas $1800 osnovne cijene. Na to, da bi dosao do konfiguracije novog osnovnog MBPa, moras nadodat 8 GB rama i 256 GB SSD. Cak i da ne uzimas od Applea, to je jos parsto dolara, cime se vec jako priblizavas njegovoj cijeni od $2200.

I jos imas 512 MB grafiku umjesto 1 GB.

E sad ak ti IPS ekran i 512 MB ekstra video memorije ne vrijedi tih 100 dolara eventualne razlike u cijeni, jebat ga.

Cak i da uzmemo da mi treba 16 GB, to je 200 dolara nadoplate, a trenutno je na OWCu 16 GB 2 modula 160 dolara. Dakle, opet, par desetaka dolara razlike.

Nekome vrijedi, nekome ne. Za mene, nema se sto razmisljat.
13.06.2012 | 11:56
E, sad - morate se dogovoriti - ti i kole kažete da se većom rezolucijom dobiva veći workspace (samo što je sve sitnije), a Riba kaže da ne, nego da su elementi workspacea jednako veliki, samo su finije izglađeni. Netko od vas ima kriva očekivanja.
13.06.2012 | 12:01
Nema, čak i Apple još uvijek nudi izbor:

http://www.jabucnjak.hr/media/kunena/attachments/legacy/images/retina_prefs.jpeg

Plus što nisam rekao to što sugeriraš, štoviše jasno sam rekao da me "elementi workspacea" uopće ne zanimaju, zanima me isključivo sadržaj i infomacija.
Prilozi:
13.06.2012 | 12:01
smayoo kaže:
E, sad - morate se dogovoriti - ti i kole kažete da se većom rezolucijom dobiva veći workspace (samo što je sve sitnije), a Riba kaže da ne, nego da su elementi workspacea jednako veliki, samo su finije izglađeni. Netko od vas ima kriva očekivanja.


Ne, nema. Postoji i jedna i druga opcija. Pa valjda svi znamo da je Apple poznat po tome da svojim korisnicima nudi mogucnost izbora.



www.anandtech.com/Gallery/Album/2078
13.06.2012 | 12:06
Zanimljivo,... svi ste se uhvatili rezolucije monitora i da li je uz trenutnu snagu vga iskoristiv za profi poslove ili ne, a nitko nije ni riječi o nemogućnosti kasnije nadogradnje (za godinu-dvije) s više RAM-a ili većim SSD-om ?? ... ili je Apple izmislio novu vrstu utora (podnožja ili kako već zovete) za RAM i SDD
13.06.2012 | 12:13
Bertone kaže:
Zanimljivo,... svi ste se uhvatili rezolucije monitora i da li je uz trenutnu snagu vga iskoristiv za profi poslove ili ne, a nitko nije ni riječi o nemogućnosti kasnije nadogradnje (za godinu-dvije) s više RAM-a ili većim SSD-om ?? ... ili je Apple izmislio novu vrstu utora (podnožja ili kako već zovete) za RAM i SDD


Za ram, nece ici. Razmisljaj odmah . Srecom, nije basnoslovna doplata za 16 GB rama, a vise iovako ne bi islo jer da su zadrzali SO-DIMM utore, imao bi ih 2, a cipset ne podrzava vise od 16 GB na 2 utora ako sam dobro ulovio.

SSD je izmjenjiv, promijenjen je i u MBA http://guide-images.ifixit.net/igi/qTa1dPrMy4Uxylrw.medium

i vjerojatno je isti i u novom MBPu. Sto moze i ne mora znacit da ce se pojavit zamjenske verzije od OWCa, ali nekako vise mislim da hoce.
13.06.2012 | 12:19
Da,... ali ti strojevi u nazivu imaju Pro,... a i nisam baš siguran da i vani (a kod nas sigurno ne) ljudi mijenjaju Pro strojeve svakih godinu-dvije,...

... i tko kaže da proizvođači RAM-a neće za godinu dana izbaciti jedan keks od 16 ili 32 Gb kao nešto normalno,... pa i prije dvije godine je jedan keks RAM-a od 4 Gb bio skup, danas niko ni ne razmišlja o manje
13.06.2012 | 12:27
Bertone kaže:
Da,... ali ti strojevi u nazivu imaju Pro,... a i nisam baš siguran da i vani (a kod nas sigurno ne) ljudi mijenjaju Pro strojeve svakih godinu-dvije,...

... i tko kaže da proizvođači RAM-a neće za godinu dana izbaciti jedan keks od 16 ili 32 Gb kao nešto normalno,... pa i prije dvije godine je jedan keks RAM-a od 4 Gb bio skup, danas niko ni ne razmišlja o manje


Ali nije poanta u dostupnosti cipova (tj. modula), nego u cipsetu. Imas puno primjera iz proslosti kad postoje moduli, ali laptop ne podrzava sav RAM.

Npr, postoje 8 GB DDR3 moduli, ali svi Core 2 MBPovi ih ne podrzavaju, nego su maksimumi 4 GB.
Postoje i 4 GB DDR2 moduli, pa ih mozes staviti samo 1 komad, za maksimum od 6 GB rama (MBPovi i MBovi iz 2007), iako 'postoje moduli' za 8 GB.
Jos prije toga si imao izostanak podrske za 4 GB rama, iako si ih mogao staviti, ali bi vidljivo bilo samo 3.

Ista je stvar i ovdje. Napravi se ono sto je moguce, a ne sto bi dobro zvucalo. Ono sto je pohvalno je sto Apple prvi put sluzbeno 'priznaje' maksimalnu kolicinu rama i nudi mogucnost kupnje te kolicine.
13.06.2012 | 12:39
Mislim da nisi shvatio poantu onog što sam napisao,... ciljao sam na to da Apple namjerno zatvara platformu i da ti Pro strojevi i nisu više tako Pro,... mislim radio je to i prije u smislu zatvaranja, ali je sad malo ubrzao tempo
13.06.2012 | 12:45
Bertone kaže:
Mislim da nisi shvatio poantu onog što sam napisao,... ciljao sam na to da Apple namjerno zatvara platformu i da ti Pro strojevi i nisu više tako Pro,... mislim radio je to i prije u smislu zatvaranja, ali je sad malo ubrzao tempo


Zatvara u kojem smislu? Sto ne mozes nadogradit RAM? Ako nisam shvatio onda, ne shvacam ni sada, jer nisi nesto novo obrazlozio.
13.06.2012 | 13:03
Pa sam si napisao:

"Npr, postoje 8 GB DDR3 moduli, ali svi Core 2 MBPovi ih ne podrzavaju, nego su maksimumi 4 GB.
Postoje i 4 GB DDR2 moduli, pa ih mozes staviti samo 1 komad, za maksimum od 6 GB rama (MBPovi i MBovi iz 2007), iako 'postoje moduli' za 8 GB.
Jos prije toga si imao izostanak podrske za 4 GB rama, iako si ih mogao staviti, ali bi vidljivo bilo samo 3.

Ista je stvar i ovdje. Napravi se ono sto je moguce, a ne sto bi dobro zvucalo. Ono sto je pohvalno je sto Apple prvi put sluzbeno 'priznaje' maksimalnu kolicinu rama i nudi mogucnost kupnje te kolicine"


... ako to nije zatvaranje platforme i namjerno prisiljavanje korisnika na kupnju novog HW i SW onda ne znam što je,... pa jel stvarno vjeruješ u priču da je maksimalna količina RAM-a koju podržava chipset ploče i OS koji je nativno 64 bitni 16 Gb,... moš misliti
13.06.2012 | 14:19
Bertone kaže:
Pa sam si napisao:


... ako to nije zatvaranje platforme i namjerno prisiljavanje korisnika na kupnju novog HW i SW onda ne znam što je,... pa jel stvarno vjeruješ u priču da je maksimalna količina RAM-a koju podržava chipset ploče i OS koji je nativno 64 bitni 16 Gb,... moš misliti


Nije problem ni u cipsetu, ni u OSu, nego u implementaciji cipseta na ploci, a na to utjece form factor. To mozes napraviti s 4 DIMM slota, kao na desktopu, ali u laptopima dvostruke tezine i debljine (ili jako blizu tome). Probaj zamisliti 4 modula i koliko oni imaju cipova s obje strane, i onda zamisliti koliko bi bilo potrebno rezervirati mjesta na ploci za to.

A ovi sto sam naveo imaju veze i sa samim cipsetom, da, a ne za 'zakljucavanjem platforme'.
13.06.2012 | 16:14
Džaba ste krečili. RAM je zalotan na matičnu, dapače, baterija je zaljepljena, ovo je najgori laptop (u smilsu popravaka) koji je Apple ikad napravil, kaže iFixit.....

www.appleinsider.com/articles/12/06/13/t...propreitary_ssd.html

Postaju gori od onih papaka iz Microsofta
13.06.2012 | 17:45
Djuro genijalac kaže:
Džaba ste krečili. RAM je zalotan na matičnu, dapače, baterija je zaljepljena, ovo je najgori laptop (u smilsu popravaka) koji je Apple ikad napravil, kaže iFixit.....

www.appleinsider.com/articles/12/06/13/t...propreitary_ssd.html

Postaju gori od onih papaka iz Microsofta


Pa zato i pricamo o RAMu. Ja sam rekao da zalotan RAM nije strasan problem jer odmah nude maksimalnu kolicinu koja bi iovako bila moguca da su ostali na SO-DIMM slotovima, jer su uvijek imali 2.
Dosad je uvijek bilo tako, pa bi me iznenadilo da ovi Intel cipseti mogu do 32 GB s samo 2 slota.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 29 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO