Problemi sa Hard Diskom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Problemi sa Hard Diskom


29.09.2011 | 08:42
Disk je za pocetak crko, ali na srecu imao sam CCC bootabilnu kopiju. Nakon toga sam zamijenijo HD i sa CCC-a vratio sve nazad. Nakon toga se komp poceo cudno ponašati. Sve je kopirano nazad i komp. se "normalno" ponašao, recimo... Digao se, ali trebalo mu je jako dugo. Nakon toga se precesto pojavljivao dugin kružić, do te mjere da sam ga morao prisilno ugasiti. Pri ponovnom paljenju se nije mogao nikako podići. Ponovno sam napravio prisilno gašenje i palio ga sa "option" te mi je ponudio samo da se podigne sa vanjskog diska, a za ovaj novi kaže da nije formatiran. Par puta sam ga pokušao formatirati ali bez uspjeha. Ostavio sam totako i nakon par dana ponovo pokušao formatiranje, koje je prošlo i ponovo kopiranje sa CCC-a i sad se normalno ponaša. Jedino kada pokušam napravit verifikaciju disk premissona javlja sljedeće: Warning: SUID file “System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent” has been modified and will not be repaired.

Može li neka pomoć, šta se ovdje događa? Nekako mu ne vjerujem da ce raditi....
30.09.2011 | 08:31
Kako sam i mislio, nije dugo radio....

Simptomi: dugin kružić, pa onda kompletno smrzavanje..

Nakon toga prisilno gašenje, pa paljenje sa "option" i opet mi nudi samo vanjski disk za dizanje. Nakon sto se podigne kaze da disk koji sam stavio nije formatiran. Formatiranje ne prolazi...

Međutim sad se jako teško poceo dizat i sa vanjskog harda....
30.09.2011 | 09:22
Sad mi je vec malo panika i trebao bi relativno brzo rješenje ovog problema Trenutno sam u zagrebu, ima li neki servis gdje bi mogao otici da mi odmah pogledaju u cemu je problem?
30.09.2011 | 10:24
Opet neispravan disk?
30.09.2011 | 16:53
Pa cak mislim da nije problem sa diskom, i ovo definitivno ide u servis. Ali eto, zanimalo bi me ako netko zna u kom bi smjeru se mogao adresirati ovaj problem. Naime, više se ni sa vanjskog diska ne diže kako treba. Treba mu 4-5 minuta nakon sto odaberm vanjski disk na kojem je sistem. Nakon toga se pojavi desktop kao da je sve u redu. mišom mogu po ekranu ali ništa ne mogu pokrenit, nikakvu aplikaciju. Nakon toga se uključi postavljeni screen saver kojeg ne mogu prekiniti, jer nema nikakve reakcije ni na miša ni na tastaturu. Nakon 10 min screensavera sam se "probudi" i sve radi najnormalnije kao da ništa nije bilo. Pokušao sam napraviti clean instal Lion-a na još jedan vanjski disk, instalacija je prošla ali on se ponaša isto ovako kako sam opisao. A onaj novi hard koji sam stvaio i koji je neko vrijeme radio normalno pa onda sve one zafrkancije koje sam gore opisao, više ne vidi ni disk utility...??? e, samo da napomenem, ovo pisem sa tog stroja, kad prođe cijela ona procedura oko dizanja sa sistemom na vanjskom disku, on se ponasa normalno.

Radi se o MBP....
30.09.2011 | 18:02
Probaj bootat u verbose modu pa gledaj di zapinje. Meni je slicno bilo sa simptomima, a otisao je ili SATA kanal ili kabel, sad sam narucio novi za 20 dolara pa cemo vidjet. Naime, iskopcao sam taj kabel, i super boota s vanjskog diska ili s drugog sata kanala.

Tak da bi ti prvo preporucio da to napravis, otvori iza i iskopcaj, pa probaj bootat s vanjskog.
30.09.2011 | 18:18
Nisam nikad bootao u verbose modu, sta mogu tamo ocekivat uopce i da li ce meni kao neupucenom korisniku to biti od ikakve pomoci?

Ovo sa Sata kabelom mi zvuci dosta logicno, izvadit cu disk koji je unutra pa cemo probat....
30.09.2011 | 18:38
Command V kod uključivanja. Vjerojatno ti ništa neće biti jasno, ali probaj uhvatiti što piše dok "čeka" pa ćemo zajedno laše doći do odgovora.
30.09.2011 | 20:43
ok, napravio verbose mode, nista nisam zapamtio i nista mi nije zapelo za oko. to sam i ocekivao. Pokusat cu opet, pa cu poslikat ekran
30.09.2011 | 21:25
Ne znam može li ovo pomoci
_MG_2214.jpg
30.09.2011 | 21:26
evo još
_MG_2215.jpg
30.09.2011 | 21:27
i još...
_MG_2218.jpg
30.09.2011 | 21:27
i još
_MG_2218.jpg
30.09.2011 | 23:35
Znači na tim mjestima stane? Ovo prvo mi se čini ok, na zadnja dva nešto petlja po mreži ili očekuje s nje, pa provjeri da nije neki network boot uključen ili što takvoga. Za BootCache.playlist sam provjerio kod mene i on postoji. Pogledaj iz Findera ili terminala postoji li i kod tebe. Za početak bi probao još nekoliko rebootova i utvrdio događaju li se pauze uvijek na istim mjestima.
01.10.2011 | 08:32
Jutros u totalnoj tišini sam skužio da se iz MBP-a cuje nekakav cudan zvuk, nešto kao kombinacija "cin i cak". Pojavljuje se recimo 1-2 puta u minuti, ali nije pravilo....
01.10.2011 | 11:53
Hard disk umire, 100%. To se čuju glave kako se repozicioniraju. Koliko sam skuzio to je novi disk? Moguće je da si stvarno imao nesrecu da si dobio opet disk koji je neispravan ali to je lako utvrditi tako da ga stavis u vanjsko kuciste. Ako tamo radi onda je ili kabel ili kontroler, ali mislim da simptomi ne bi bili ovakvi.
01.10.2011 | 20:28
evo da imam i ja jedno pitanje vezano uz diskove. Naime ja imam problem s diskovima u svom macbook, vec sam 1 sahranio a ovaj drugi polako sahranjujem. Macbook imam 1 i pol godinu i to me jako sjekria jer neznam sta se dogada. Jel moguce da sam bas toliki nesretnik da sam dvaputa naletio na lose diskove . Ima li netko nekakvu ideju u vezi ovoga
01.10.2011 | 21:49
Loša sreća ! Meni već 4 god. radi. Lani sam ga premjestio u vanjsku ladicu, za arhivu, ubacio veći u iMac, zamjenio u TCu za veći. i svi rade.
Zato mi se čini da mi rikava na netbooku ( Acer) koji je star 2 god. Sve duže mu traju sve radnje.
01.10.2011 | 23:23
ma i sad zbog the lose srece nezelim kupovati novi pa da opet isto hehe a ovako se neda raditi vise evo pitanje koliko su dobri ssd diskovi jel se to sta manje kvari
02.10.2011 | 09:18
Mislim da je ipak nesto drugo ili možda još nešto drugo. Jer dok nisam ubacio novi disk unutra mogao sam ga normalno koristiti bootajuci ga sa vanjskog diska. Međutim nakon ubacivanja novog diska pojavili su se simptomi sporog bootanja i sve ostalo sto sam gore opisao. Naravno da je i sam disk vjerovatno neispravan, ali mislim da ima tu još problema. Uskoro cu znati više, jer pacjent je otišao na servis...
02.10.2011 | 13:17
@Stain javi!
@Mirkec - iz mog iskustva nije rijetkost da ti se dogodi da dva diska crknu. SSD diskovi bi trebali biti pouzdaniji jer nemaju mehaničkih pokretnih dijelova.
02.10.2011 | 14:40
znam da nije rijetkost da crknu dva diska i sto je najbolje 2 razlicita proizvodaca al dobro kazes da su ssd pouzdaniji. Jel zna netko di bi nabavio neki 60Gb HDD? Posto gledam da uzmem ovaj SSD pa da prije nego uzmem vidim jel ce mi to biti dosta
09.10.2011 | 09:32
...nastavak ove cudne priće sa hard diskom ili ipak nije HD u pitanju...

Ostavio sam MBP u isyle servisu u Vlaškoj u Zagrebu da provjere sto se to cudno događa sa HD-om i nakon par dana mi je javljeno da je disk u redu, da je sata konektor i kabel ok, da nisu ni kontroleri i da je najvjerovatnije nešto na matičnoj ploči...? naravno da je usljedilo pitanje što to nije u redu na matičnoj, a pogotovo što je matična promijenjena prije nekoliko mjeseci zbog problema sa grafikom i to po drugi put u životu ovog MBP-a. Međutim na to pitanje nisam dobio odgovor, ne zna....

Cijena zamjene je oko 3500 kn, što naravno ne dolazi u obzir i dogovoreno je da dolazim po MBP, a ideja je bila organizirati pokop istoga. Međutim nakon 10 min ponovo poziv iz servisa, kaže da je pokrenuo program i dobio pozitivan odgovor od apple-a da se može besplatno zamijenit matična!? ponovo, treči put? MBP je star 45 mjeseci, i nkako ne ulazi niti u produženo jamstvo za tu seriju, a nije ni problem sa grafikom već nešto drugo i to za sada ne definirano...?

Ok, nemam pojma hoće li zamjena matične ukloniti problem, jer ne kužim se puno u tu problematiku, ali rekao sam ok neka je promijene kad je besplatno pa cemo viditi dalje.

Jeli moguce da je problem u matičnoj, s obzirom na opisano ponašanje?

Pozz, javim se sa novim informacijama cim me pozovu da dođem po MBP...
09.10.2011 | 12:08
Mirkec kaže:
znam da nije rijetkost da crknu dva diska i sto je najbolje 2 razlicita proizvodaca al dobro kazes da su ssd pouzdaniji. Jel zna netko di bi nabavio neki 60Gb HDD? Posto gledam da uzmem ovaj SSD pa da prije nego uzmem vidim jel ce mi to biti dosta

Ako ti sistem podrzava SATA III (6G) onda definitivno ovaj (skuplji je 10$, a osjetno brzi):
eshop.macsales.com/item/OWC/SSDEX6G060/
Ako zelis potrositi sto manje love:
www.adm.hr/product_info.php?products_id=10497
09.10.2011 | 20:46
Stain kaže:
Ok, nemam pojma hoće li zamjena matične ukloniti problem, jer ne kužim se puno u tu problematiku, ali rekao sam ok neka je promijene kad je besplatno pa cemo viditi dalje.

Jeli moguce da je problem u matičnoj, s obzirom na opisano ponašanje?


A moguće je naravno, iako ne znam što još može otiči na ploči za ovakve simptome osim kontolera koji navodno nije a nalazi se i tako na ploči.
Ma neka mijenjaju, besplatno je... statistički ne bi smio imati problema neko vrijeme.
10.10.2011 | 07:40
da, ali tko može vjerovat statistici....
14.10.2011 | 11:15
Evoga, dosao meni i kabel za disk. Dakle, za isti laptop za koji su u iStyleu rekli da nije ni disk, ni kabel, nego da je krepala maticna, s novim (tj rabljenim) kabelom za 100 kn sve radi.

Dakle, ili su nesposobni, ili su htjeli prodat novi laptop.

A covjeku su jos ponudili velikodusno 100 kn da mu otkupe 'dijelove'.

Hrvatska posla.

Znam samo da me vise nece tamo vidjet.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 10 sati, 40 minuta
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.48 Seconds

Provided by iJoomla SEO