Microsoft Starck Mouse
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Microsoft Starck Mouse


17.08.2004 | 00:02
Nisam mislio da ću ikada kupiti komad Microsoft hardvera. No, izgleda da važi ona "nikad ne reci nikad". Za potrebe posla bio je neophodan miš s tri tipke (Maya i Shake inzistiraju na tome) i onda je trebalo odabrati nešto što pristojno izgleda uz PowerMac. Većina miševa je jeftino-izgledajući plastični kič s pet tipaka ili nešto upotrebljivo, ali neugledno. Osobno najviše volim miš samo s jednom tipkom - iako na poslu na Wintelu koristim PC čudesa.

U trgovini sam komentirao: "Hmmm... odakle ovakav dizajn Microsoftu, pa nadaleko je poznato da su oni kompanija bez ukusa?!". Prodavač mi je rekao: "Da, ali ovaj put su unajmili Philippea Starcka da obavi taj dio za njih!" . I obavio ga je dobro - iako ne baš u onom pravom Apple stilu koji je još uvijek nenadmašan, ali od onoga što se u Hrvatskoj nudi od miševa ovo mi se činio kao najbolji izbor. Cijena je oko 250 kuna, postoji s plavom i narančastom iluminacijom, ima dobru optiku (radi na svim podloga koje sam probao) i preciznost se čini ok. Ono što je loše jest to što, za razliku od Appleova miša, nije moguće podesiti tvrdoću tipke. Dakle, za ergonomiju -4, a za izgled -5. Fantastična ocjena za nešto od Microsofta!
17.08.2004 | 00:44
Kod Appleova miša isto tako ne možeš podesiti tvrdoću tipke!

Nažalost to su sa vremenom opustili...
17.08.2004 | 02:10
Kako to misliš, pa tekući model Apple Pro Mouse ima tu opciju već godinama.
18.08.2004 | 04:25
I ja sam si nedavno kupio antiknu stolicu, u stilu Luja XIV. Dosla me 2000 dolara. Ona moderna crna, jeftina, s naslonjacem i plasticnim rucicama isla mi na zivce jer se tako ne uklapa u desktop podlogu na racunalu! Uf ...
18.08.2004 | 12:24
citat: "Osobno najviše volim miš samo s jednom tipkom"

Znači da si pravi sportski tip, svaka čast, ja bi poludil da stalno moram birati alate ili slično pritiščući control i miša, ili uvijek skrolati bacakajući se po monitoru.
Mislim da je Appleov miš još jedino dobar u konkurenciji nožnih!
(Iako ga tako preporučam ženama s nježnim nožicama i šlapicama, jer je tak slatki!)
18.08.2004 | 22:24
Ja uopće ne osjetim razliku između miša s jednom ili više tipki. Uopće nisam svjestan na kojem radim, sve je automatizam. Uvijek bih na Macu izabrao onog s jednom jer mi je elegantniji i jer je većina toga složeno tako da lijepo radi i samo s jednom tipkom. Na Wintelu je puno više toga oslonjeno na desnu tipku, pa to pravi razliku.
18.08.2004 | 22:49
Apple pro mouse več skoro godinu dana nema onog gumbiča za okretanje i podešavanje tvrdoče klika... Nigdje nisu to oznanili ali pogledaj bilokoji novi pro Mouse i vidjet češ, vjeruj mi imam jih puno i niti jedan nema...
19.08.2004 | 01:27
Da? Ne baš tako davno sam uzeo 17" iMac i došao je s "normalnim" mišem. Ako je istina da sada uz sve modele daju srezanu verziju onda je to poprilična bezobraština - pogotovo jer cijena nije išla dolje, a stvar je zaista korisna. Bez obzira, Appleov miš mi je još uvijek najdraži.
19.08.2004 | 16:21
Cijena se je spustila!

tako je prije to koštalo 72 EUR + PDV, a sada košta 48 EUR + PDV! Bar je u SLO tako...
22.08.2004 | 13:20
Je. Nove bijele tipkovnice i novi bijeli mishevi su pushiona. Losa kakvoca, jad i bijeda od dizajna. Pokusat cu na eBayu negdje naci jos neki primjerak bijele origigi iMac tipkovnice, ili one crne PowerMacove. One su zakon. No ovo smece sto isporucuju s novim racunalima zbilja je periferija kakvoce. Palac dolje Apple, mozes ti to i bolje.
No nije me toliko briga za misha. Kad je dosao OS X, Appleov retardirani mish s jednim klikom pao je u ropotarnicu povijesti jer OS X kudikamo bolje i svestranije upotrebljava desnu tipku, a narocito scroll kotacic. Plus toga, ljudi su poprilicno evoluirali u uporabi racunala od '84 i velika vecina danas moze koordinirati rad dva prsta. No obicni, najjeftiniji Microsoftov Wheel Optical Mouse savrsen je pratilac u radu. Sve ostalo mi se cini bacanje prasine u vjetar.
Cini mi se da Apple kao da izbjegava ulaganje u lijepe i pametnije periferije. Eto dobre posovne ideje nekom poduzetniku: neka proizvede kvalitetne tipkovnice (recimo, osvjetljenje poput PowerBookove) i misheve (s dvije tipke i kotacicem, u bijeloj i srebrnoj boji) koje prate dizajn posljednjih linija racunala iz Cupertina i moze ubrati lijepu paricu.
No onda bi glupi Apple poceo kopati po pravnim aktima i trazio slabu tocku na koju moze ubosti nesretnog covjeka koji se drznio uciti stogod takvo ... Blentoni.
22.08.2004 | 23:36
Ja se nekako nadam da će MORATI uz novi iMac dati i novu prikladnu alu-look tastaturu i da će onda, konačno, nakon dvije godine, vlasnici lijepih G5 sustava doći na svoje. Još kada bi je napravili na nivou kvalitete kao i ostatak hardvera... ne razumijem to - ako već žele imati nešto jeftino, zašto ne ponude i nešto skupo, ali kvalitetno? Nekada je to bila predivna i super-kvalitetna Apple Adjustable Keyboard (Norsi) na kojoj sada ovo pišem i koja je izuzev bezobrazne cijene bila zakon.

Nije li apsurdno imati u ponudi stroj koji u maloprodaji košta 70,000 kuna i onda da ti uz njega uvale smeće od tipkovnice? Ne samo da je jadna, nego i dizajnom i bojom uopće ne odgovara proizvodu uz koji se isporučuje! Uostalom, sve sam već davno napisao u vijestima na naslovnici... problem je zapravo banalan, a baš zato je i frustracija još veća...
23.08.2004 | 09:35
Pa nekako slično su nas uvjeravali i za "stare" monitore da idu uz G5....
23.08.2004 | 11:12
Zvonimir, evo par pointera na mjesta gdje ti mogu ubrati paricu
Tikovnica:
halfkeyboard.com/tactilepro/index.php
Mouse:
www.macmice.com/themouse.html
23.08.2004 | 11:49
Odlično, ali nema čžš... u stvari treba izmjeniti 16 tipaka...

Jedino je to bug inače bi se več snašli...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 17 sati
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Goc25, IgorD, jura22, Riba, tino1, Anonimci (379)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.15 Seconds

Provided by iJoomla SEO