UPS za MAC i monitor
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

UPS za MAC i monitor


21.01.2026 | 10:25
Pozdrav

Možete li mi predložiti UPS za MAC Studio i monitor.
U trgovinama ih ima malo i nisam siguran što kupiti.
Sada imam CybaerPower ali ima mu dvije godine i ... trebam ga zamijeniti.

Hvala

LP
21.01.2026 | 10:33
I meni je moj stari UPS odradio svoje... pa sam odlučio uzet ovo, što može isto služiti kao i UPS...

store.dji.com/si/list/power?from=site-na...b=784440158722592768

Solarni paneli su ovdje skupi, ali možeš naći jeftinije... uz to možeš i dodatne baterije naći jeftinije od originala, pa složit nešto konkretno.

Sad trebam sve složit, što će bit nešto posla, ali eto... mogu i frižider furat par dana...
21.01.2026 | 13:56
accom kaže:
I meni je moj stari UPS odradio svoje... pa sam odlučio uzet ovo, što može isto služiti kao i UPS...

store.dji.com/si/list/power?from=site-na...b=784440158722592768

Solarni paneli su ovdje skupi, ali možeš naći jeftinije... uz to možeš i dodatne baterije naći jeftinije od originala, pa složit nešto konkretno.

Sad trebam sve složit, što će bit nešto posla, ali eto... mogu i frižider furat par dana...


Hvala.
Iskreno skoro 3 godine koristim CyberPower UT1500EG, Monitor i WIn PC - 8 minuta radi kad ga isključiš iz struje što je meni sasvim dovoljno(nisam čekao da se skroz isprazni, možda može i 10 minuta izdržati).
Prebacio sam se na MAC koji troši puno manje i test mi pokazuje da je sve ok.
Budući da će skoro ući u treću godinu želim ga zamijeniti bez obzira što još radi.
Tvoja ideja je super ali ja bih radije nešto out of the box.
Koliko vidim HR je jad i bjeda što se općenito elektronike tiče naročito Split u kojem nema ništa, čak i trgovine koje imaju nešto ide preko naručivanja.
Imam vremena, nije hitno ali što brže nađem novi uređaj bolje.
Ako netko ima još koji predlog bio bih zahvalan.

Hvala!

P.S. Meni ne treba 1 sat da radi bez struje, treba mi zaštita(grnljavina, zaštitaoscilacija struje ...) i da mogu sve isključiti bez panike ako nestane struje.
21.01.2026 | 14:55
Taj CyberPower je sasvim dobar UPS.

Samo mu zamijeniti baterije.

Svaki novi sa USB suceljem se prepozna u MacOS-u u današnje vrijeme.
Za nov najbolje uzeti neki on line, mada su skuplji i cesce se mijenjaju baterije.
21.01.2026 | 19:15
Ne koristim s Macom, ali imam u komunikacijskom ormariću Eaton-ov UPS koji pogoni router, switch i Synology NAS i prije nekih dvije god je krepala baterija. Zamjena je bila poprilično jednostavna, tako da se slažem s Mirom Spirom. Nije neki fancy, ali spojen je usb-om na Synology i kada se desi da nestane struje, nakon što baterija padne na neku kritičnu razinu automatski radi shutdown nas-a.
21.01.2026 | 22:32
Eaton UPS komunikacija USBom ne radi s macOS. Barem nije radila prije godinu-dvije.
22.01.2026 | 13:44
smayoo kaže:
Eaton UPS komunikacija USBom ne radi s macOS. Barem nije radila prije godinu-dvije.


Eaton Powerware 3000 spojen na Mac Pro USB kabelom pod Venturom prikazuje postotak u power settings-u Mac-a i moze ga ugasiti ako postotak akumulatora padne ispod neke granice.

E sad da li radi gasenje ne znam jer se upali agregat.
22.01.2026 | 22:48
Pokušat ću kupiti baterije, ako ne kupit ću isti.
Ako ono čudovište(WIN PC) šta guta struju ko termo peć i monitor od 34" je radio, MAC je za njega pahuljica.
Ovaj moj UPS ima sve na MAC-u, prikazuje trenutnu potrošnju, može se namjestiti da se MAC sam ugasi ako nestane struje, program na MAC-u može testirati UPS i bateriju ... nastojim se držati "ono što radi ne diraj", jedino ako baš moram a cijena novoga je jako mala ako usporediš konkurenciju.
I ne volim ove sa ekranima, svjetlima ... ko lunapark.
Ovoga niti vidim niti čujem, samo kad je grmljavina napravit "beep" zvuk ako struja poludi, tako mi da znak ...

Jednostavan a radi sa MAC Studiom i 34" monitorom bez problema. I još sa prednje strane ima USB-A i USB-C ...

Uključio sam mjerilo za potrošnju struje i usporedio sa mjerama UPS-a, UPS daje jako dobre mjere, 99% isto, jako male razlike +-2W.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat
  • dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
  • Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
  • Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
  • drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac :) To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
  • Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
  • ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
  • jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
  • jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
  • Ender: @cavarovobrdo: ... ili barem SSD.
  • cavarovobrdo: Nadam se da će novi CEO odlemiti RAM ;)
  • cavarovobrdo: Muštuluk: John Ternus to become Apple CEO
  • imenso: John Ternus novi CEO
  • CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
  • Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
  • dpasaric: Možeš uz search naći svaki
  • dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
  • Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
  • Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
  • drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
  • Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
  • Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
  • Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
  • stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha :D
  • smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
  • stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?
  • Yonkis: @smayoo Nema na čemu, evo ja upisah.
  • smayoo: @Yonkis, evo, otključano, hvala na upozorenju!
  • dpasaric: Booo?
  • Yonkis: “ Lažu li nas :) ...nastavak sa vikalice.” - tema zaključana a zadnji post završava sa pitanjem?
  • smayoo: Sretan Uskrs!
  • Yonkis: Sretan Uskrs braćo! I sestre!
  • zoranowsky: Sretan Uskrs!
  • Gjuroo: Sretan Uskrs!
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • user: da bar je propao kao što su Microsoft i ostali predviđali, hvala što si pokrenuo najgori trend u techu Steve.
  • Yonkis: [link] Who’s in Apple’s top 10? Here’s the full list of the most influential people of all time
  • Yonkis: [link] netko fino složio povijest svih modela iPhonea, jako lijepo.
  • Yonkis: Apple employee #8 Chris Espinosa on working his whole life at one company: [link]
  • Ender: vrlo moguce, ja video to na nasem sajtu 02. apr. sorry.
  • Yonkis: @ender članak je prekopiran odavdje [link] i po tome ispada da je 1.april šala.
  • Ender: AMD kupuje Intel: istorijski preokret koji menja čitavu x86 industriju [link]
  • dpasaric: Super je prošlo! :) Sretno im!
  • miomika: Možda glupo pitanje, dal će se vidjeti putovanje te rakete iz .hr prema mjesecu? zasada nije oblačno
  • Ender: USA lansiranje rakete sa ljudskom posadom ka mesecu
  • Ender: [link]
  • Ender: [link]
  • CoffeePod: @yonkis iStyle takvo ruglo od firme. Pogotovo dućan u Splitu. Osoblje nema pojma, morao sam ih sve školovat :P
  • dpasaric: Večeras tko je u Rijeci u Piki na proslavu 50 godina! :)
  • Borisone: Onaj dan u godini?
  • Yonkis: zato iStyle daje popust od 2.27% ne od 3% ne od 2.5% nego 2.27% Presmiješno.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.76 Seconds

Provided by iJoomla SEO