Macbook pro 2020 16gb ram 512 gb ssd
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Macbook pro 2020 16gb ram 512 gb ssd


06.06.2024 | 22:35
Pozdrav svima,

Prijatelj mi nudi da proda macbook pro 13", nema ni crticu na sebi. Zanima me sta mislite, treba mi za ured, mailovi, word, ali i vise aplikacija i programa otvorenih na 2 monitora. Hoće li mi raditi možda HP dock G5 na njemu? Dosad sam na windowsu uvijek bio, i plan mi je da ga uzmem da vidim kako mi leži a onda u budućnosti uzeti neki noviji vjerojatno..


specifikacije u nastavku:

Model Name: MacBook Pro
Processor Name: Quad-Core Intel Core i5
Processor Speed: 2 GHz
Number of Processors: 1
Total Number of Cores: 4
L2 Cache (per Core): 512 KB
L3 Cache: 6 MB
Hyper-Threading Technology: Enabled
Memory: 16 GB

Chipset Model: Intel Iris Plus Graphics
Type: GPU
Bus: Built-In
VRAM (Dynamic, Max): 1536 MB
Vendor: Intel
Device ID: 0x8a53
Metal Support: Metal 3

BANK 0/ChannelA-DIMM0:

Size: 8 GB
Type: LPDDR4X
Speed: 3733 MHz
Status: OK
Manufacturer: Micron

BANK 2/ChannelB-DIMM0:

Size: 8 GB
Type: LPDDR4X
Speed: 3733 MHz
Status: OK
Manufacturer: Micron

NVME SSD
Capacity: 500,28 GB (500.277.792.768 bytes)
TRIM Support: Yes
Model: APPLE SSD AP0512N
Revision: 1.296,140
Link Width: x4
Link Speed: 8.0 GT/s
Detachable Drive: No
BSD Name: disk0
Partition Map Type: GPT (GUID Partition Table)
Removable Media: No
SMART status: Verified

Battery Information
Manufacturer: SWD
Cell Revision: 1853
Charge Information:
The battery's charge is below the warning level: No
Fully Charged: Yes
Charging: No
Full Charge Capacity (mAh): 4387
State of Charge (%): 100
Health Information:
Cycle Count: 112
Condition: Normal

baterija:
- sad kao ima 4387mAh, navodno je max 5000mAh
- broj ciklusa punjenja 112, Apple kaze da moze ici do 1000, nakon toga baterija slabi
Prilozi:
06.06.2024 | 23:43
Stroj kao stroj je sasvim u redu, ako ti je 13" veličina ok ili imaš vanjski monitor, to bi moglo biti solidno rješenje za početak.
07.06.2024 | 05:50
Radi li dock hp G5 s macom?
07.06.2024 | 20:29
Za to što si naveo, i MB air 13" sa M1 procesorom i 8 GB memorije je čist ok. 16 GB RAM bi mu bila definitivno prednost. Davor ti može poslati u PM koliko bi novi koštao, polovne možeš potražiti, pa usporedi cijenu sa ovim koji ti kolega nudi.

Ja sam za opciju M1 Air radi procesora, ali opet ovisi kolko ti kolega traži. U svakom slučaju, i ovaj je za početak dobar izbor, pa ako ti se svidi (a siguran sam da hoće), kasnije, za godinu, dvije, ti je opcija novi M4 15" Air

Ovo pitanje za hp G5 dock pojma nemam.

Ja imam 13" MB Air sa 8 GB RAM, na poslu ga imam spojenog na 24" HP monitor, tamo imam uvijek 3 virtualna monitora (na jednom MS Outlook, na drugom razni messengeri (Whatsapp, WA Business, FB messenger, Viber), na trećem excel ili word
A na Air monitoru po potrebi drugi excel, Safari, ili nešto po potrebi paralelnog gledanja / analiziranja, kako kada...

Ne trebam ni napominjati da sve radi savršeno, a bateriju za 8 sati ne potrošim do cca 30%
I još mi cijeli wireless internet ide preko ProtonVPN jer imamo neke restrikcije u firmi, pa ih "elegantno zaobilazim"
Eto, nasdam se da sam ti malo pomogao...
07.06.2024 | 21:25
Ma cijena je 550 eur, doslovno ga za te pare uzeti za put ako ništa drugo...ti imaš M1?
Plan je meni uzeti novi MacBook air ali bi se malo volio naviknuti na mac prvo..siguran sam da će biti top iako sam na androidu
07.06.2024 | 21:55
za 550 eur mislim da je to dobar izbor.
Da, moj je M1 Air
07.06.2024 | 22:12
A tako i mislim da će biti. Uzeti ga pa ću 500 dobiti za 2 mj u najgoru ruku
08.06.2024 | 15:02
Možda potražiti po oglasnicima neki rabljeni M1, Intel je napuštena arhitektura, a za 100-200€ više od ove ponude se lako nađe M1. U svakom slučaju, M1 air papa ovog Intela za doručak.
08.06.2024 | 18:43
Ja isto imam MBP 16" M1 Pro. Strasno dobar CPU.

Da sam kupio model sa 32GB, mogao bih komotno reci da moze 10 god vjerno sluziti svog korisnika

Bio sam u USA u pola pandemije kad sam ga kupovao i na stanju su imali samo 16GB, pa sam uzeo taj.

Imam osjecaj da ce to biit jedino usko grlo u godinma koje dolaze. Chip M1 Pro niti najmanje ne pokazuje znake starenja...
08.06.2024 | 21:32
U macbooku se ram ne može nadograditi jel tako?
08.06.2024 | 21:34
Moj je M1 Air, osnovna konfiguracija, i više nego dovoljan za moje potrebe.
Plusevi, ne čuje se, računalo bez ventilatora, baterija traje i traje i traje… tipkovnica je zakon.
Minus je nedostatak portova.
08.06.2024 | 21:57
A malo ću vidjeti da se ne zalijecem, možda uzeti m1 za sitno više ili air ili pro ovisi o ponudi ali svakako 16gb bi i 512 gb ssd
09.06.2024 | 02:58
Ne, RAM se ne može nadograditi, u ovaj koji ti kolega nudi, čini mi se da je 2020. Ni SSD se ne može nadograditi, a pogotovo na M1, M2 i M3 macovima (osim MacPro).

Raspitaj se malo vezano uz probleme s tipkovnicom, ne znam koja godina, ali znam da je bilo problema, M1 i dalje nemaju izražen taj problem.

Zamoli kolegu da ti ga da na probu nekoliko dana, čisto da vidiš da li ti sve odgovara.
10.06.2024 | 22:23
Onda će sigurnija opcija biti 16 512 gb, imam nas ali me strah zbog ažuriranja, programa i sl da ne bude za 2 god da nema dovoljno za neki backup nešto..

A 8gb ram mi djeluje malo rizik dugoročno..
13.06.2024 | 07:31
Nakon dilema sam uzeo Macbook PRO M1 13" s 8GB ram i 512GB ssd.

Snalazim se za sada s obzirom da mi je prvi Macbook..

A pitanje koje imam je, da li se na njega može spojiti 2 monitora koliko vidim može samo jedan? Ima 2 USB c odnosno Thunderbolt priključke ja mislim, nema HDMI jer je verzija od 13"..?
13.06.2024 | 07:48
Ne može.

A, čak i modeli na koje se mogu spojiti dva monitora, moraju imati zaklopljen ekran, tj. ne možeš koristiti 3 ekrana (1 ugrađeni i 2 spojena) nego samo 2 dodatna ekrana.
13.06.2024 | 08:12
Čudno da to nisu omogućili.. Hvala na odgovoru
13.06.2024 | 08:18
Tako je kako je.

Srećom, postoje načini na koje se tome može doskočiti:

www.macworld.com/article/675869/how-to-c...silicon-m1-macs.html
13.06.2024 | 12:15
Može M3
13.06.2024 | 18:10
m1, nije m3
13.06.2024 | 21:07
M1.png



3DISPLAY.png



Ispravak netočnog navoda. Treći ekran je moguć u obliku iPad-a.
13.06.2024 | 21:17
Može i na ovaj način. Apple TV.


ATV.png
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 8 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Riba, tino1, Anonimci (693)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO