Lijevi zvučnik za Macbook Air M1 2020, model A2337
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Lijevi zvučnik za Macbook Air M1 2020, model A2337


18.05.2024 | 00:21
Pozdrav ekipa,

naime, trebao bi preporuku gdje kupiti/nabaviti lijevi zvučnik za Macbook Air M1 2020, model A2337?

Moj je nakon par mjeseci sto me izluđivao, konačno riknuo i sada trebam novi i trazim najbolju opciju, volio bi zadrzati istu kvalitetu zvuka, ali da to opet bude neka razumna cijena i smislena dobavljivost. Vidim ima dosta ponuda na Aliexpressu i ebayu, samo ne mogu skziti koja je to razina kvalitete, OEM ili čunga lunga kina.

Unaprijed puno hvala i LP
18.05.2024 | 10:16
Vjerojatno ti je najsigurnije kupiti rabljeni zvučnik na E-bayu, samo za takav možeš biti siguran da je originalni.
18.05.2024 | 16:20
Ima smisla, ali tu je rizik da je i taj rabljeni zvučnik pri kraju svog zivotnog vijeka, pa bi radije kupio novi, čisto da sam miran sljedecih par godina.
18.05.2024 | 16:51
Vidi ovdje

selfservicerepair.eu/hr-HR/order

Ako tu ne nađeš, preostaje samo ebay.
18.05.2024 | 17:05
Nasao sam, dolaze u paru, 33e sa shippingom. To je 100% legit OEM part?

Ako je, hvala za link, naručujem
18.05.2024 | 17:50
Da, to je dio Appleovog right to repair programa, tako da su OEM dijelovi u pitanju. Isti koje bi dobio u njihovom (authorised) servisu.

support.apple.com/self-service-repair

Drago mi je da sam pomogao!
18.05.2024 | 21:53
Ali to se naručuje iz USA, pa je cijena (40$+trošak slanja)*1,25 (PDV)
18.05.2024 | 22:26
@dreaMMAster:
pogledaj ovo, pa ako mislis da valja i da imas neku opciju da ti se dobaci do tebe, javi:

www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-lapto...?filterId=4800132365

www.kupujemprodajem.com/kompjuteri-lapto...?filterId=4800132365

cene su inace podlozne dogovoru.
19.05.2024 | 22:05
Ender,

Na linkovima koje si priložio, nalaze se Apple uređaji zaključani na iCloud account što ukazuje na to da se vjerojatno radi o ukradenoj robi, pa istu nije uputno "reklamirati" na jabučnjaku.
19.05.2024 | 23:00
Ja se izvinjavam, zaista nisam obratio paznju na to, nego iz najbolje namere da potrazim ako ima nesto, da pomognem coveku. Sledeci put cu paziti.
30.05.2024 | 23:40
kupus kaže:
Da, to je dio Appleovog right to repair programa, tako da su OEM dijelovi u pitanju. Isti koje bi dobio u njihovom (authorised) servisu.

support.apple.com/self-service-repair

Drago mi je da sam pomogao!



Evo samo da javim, stigli mi zvučnici, ugradio lijevi zvučnik koji je bio problematičan, zvuk sad radi normalno, moja agonija je zavrsena i mogu normalno koristiti laptop.

Hvala svima na pomoci
31.05.2024 | 08:34
Super! Uživaj!
01.06.2024 | 10:05
Nažalost, problem sa vratio nakon 2 dana sto je problematičan zvučnik (lijevi kad gledate u otvoreni laptop) zamjenjen novim.

Opis problema:

Lijevi zvučnik iz cista mira (znaci random) kad svira neka glazba (nebitan je izvor zvuka na laptopu, youtube/spotify) ili se samo ugasi ili prvo kratko zašušti iz njega (2-3 sec) i onda obično iz njega na max volumeu zvuk krene totalno izobličen i tom trenutku se desni ugasi. Znači kad krenu te nekontrolirane distorzije iz lijevog, desni ne radi.Restart nekad pomogne, nekad ne, ali nema pravila.
Demontirao sam lijevi zvučnik dok sam cekao da mi dodju novi, i tih tjedan dana je sve radilo ok (desni zvučnik je radio noramlno).

Gledao sam dosta videa po youtubeu, za sad sam razmisljanja da mozda mogu probati promijeniti Audio board (SN 923-03672, novi kosta 13e)
i nadati se da je mozda problem u njemu, eventualno kupiti i novi kabel koji spaja audio board i glavni board.

Ono sto me zbunjuje je to sto je taj lijevi zvučnik koji radi probleme spojen na glavni board, a desni koji radi ok je spojen na audio board, tako da je mozda problem u glavnom boardu, koji kosta 800e.

Ako je problem u glavnom boardu, onda mi eventualno preostaje samo neki dobar majstor koji ima software i znanja da nadje kvari i popravi ga na glavnom boardu nesto tipa ovo:


Svi savjeti dobrodosli ili ako znate neki servis (ZG) koji se mogao upustiti u rjesavanje ovog problema, slobodno napišite.
Hvala unaprijed
01.06.2024 | 10:09
Ja mogu preporuciti ram-servis.hr, vise ljudi s Jabucnjaka, ukljucujuci i mene, je koristilo njihove usluge.
01.06.2024 | 10:56
Hvala ti na preporuci servisa, oni su blizu mene, pa cu ih kontaktirati kad zakljucim da vise ne mogu nista napraviti.

Problem je sto je ovaj moj problem totalno random, nekad se pojavi 2x mjesecno, nekad 16 puta u danu, pa je samim tim dosta tesko detektirati kvar i eventualno ga rijesiti i da budes 100% siguran da je rijeseno. Evo danas cijeli dan svira neka glazba na laptopi i sve radi normalno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Riba, temeljnik, tino1, Anonimci (767)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO