VisionPro
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

VisionPro


31.01.2024 | 11:38
Borisone kaže:
Nadam se da će do tada imati autonomiju za odgledati cijeli Star Wars film.


Nema šanse da si to kupim dok ne budem mogao pogledati LOTR extended verziju u komadu

Vision Pro je svakako "igračka" za osobe dubljeg džepa i trenutno si ni ne mogu zamisliti svemir u kojem bih si to mogao priuštiti. Svejedno, baš mi je zadivljujuć komad tehnologije.
31.01.2024 | 12:58
drlovric kaže:
Kad je Apple predstavio iPad govorio sam "sta ce mi ova glupost". Na CarPlay sam se smijao i prognozirao da ce proci kao i onaj PING servis.
Nakon toga je predstavljen sat kojeg sam automatski popljuvao sa "jos jedna stvar koju bih morao puniti".
Danas ne skidam Watch Ultra sa ruke, a imam iPad Pro godinama. Ne bih nikada kupio auto bez CarPlay.
Tako da cu sada mudro cutati a imao bih svasta reci
Valjda postajemo malo pametniji sa godinama


Ja i dalje ne znam sto bih sa iPadom. Sat mi je koristan ali ne Apple Watch jer nisam dovoljno discipliniran da se sjetim puniti ga svakih par dana ili koliko vec treba.

Krajem prosle godine u kucu je stigao Meta Quest 3 i moram priznati da to bolje radi nego sam ockivao ali opce ne mogu zamisliti neki ozbiljan posao koji bi mi to olaksalo. Za povremenu zajebanciju je dobro.
31.01.2024 | 13:15
Trebat će jedno pet godina, kao i za Apple Watch, da to "dođe na svoje".
03.02.2024 | 23:46


Zanimljivo, lik hoda cijeli dan po New Yorku s tim na glavi i (gotovo) normalno funkcionira u realnom svijetu a usput ima sve moguće ekrane ispred sebe (barem dok miruje).
04.02.2024 | 08:18
Upravo gledao taj video (mislio ga staviti da nisi ti).
I super mi je zaključak nakon što je satima hodao po New Yorku s tim naočalama.
Vision Pro bateriju spojio je na jaču koju je spojio na još jaču i u tim satima lutanja centrom NY-a mozak mu se, kaže, skroz navikao da sjedi npr. nasred Times Squarea, ljudi su fizički svuda okolo a on gleda You Tobe video, Apple TV, i skrola još nešto na netu s klupice.
I veli - "tada me udarilo: ovo je budućnost kompjutora!".
Ne budućnost AR ili VR-a, već industrije u kompletu.
Gledajući ga, mislim da je u pravu.
Zaključak počinje oko osme minute kada Casey sjedi u studiju.
Ali zanimljivo je kako ga prolaznici gledaju u čudu kada hoda s tim naočalama po gradu, jede krafne ne skidajući ih u nekom donut shopu itd.
Svi ga gledaju, smiju se, snimaju ga i puno njih ga poznaje zbog YT sajta.
Ma dobar video skroz.
04.02.2024 | 11:16
To je dobro ljudima koji non stop moraju imati racunalo pored sebe - ja nisam medju njima ali vjerujem da sam u manjini.
05.02.2024 | 09:31
Kažu kao trailer za novu Black Mirror epizodu!

x.com/Escapation/status/1754357003902959814
05.02.2024 | 11:49
Ja im skidam kapu sto su napravili mudru stvar i ostavili eksternu bateriju. Siguran sam da ce biti hrpa kriticara na tu odluku ali to je hrabar potez koji donosi puno vise prednosti nego mana.
05.02.2024 | 14:25
Razumijem da je svrha vide zaraditi pare na pregledima, ali meni je sve ovo malo tuzno. Idem do parka da malo gledam YT i posmatram svijet oko sebe virtualno...

VR ce imati ogromnu primjenu u simulacijama i obukama (vojska, industrija, svemirski program, obrazovanje i sl), ali jos je prerano za to.

Apple Watch sam kupio kada je stigao do 5 generacije, mislim da mogu i Vision cekati toliko dugo

P.S. Mislim da je ovo prvi put da je Apple potpuno novi model uredjaja nazvao PRO. Mozda ce uskoro izaci i jeftiniji obicni Vision, pojma nemam...
05.02.2024 | 21:06
S tom cijenom nisu niti imali izbora nego da je "Pro".

Mene zanima kada će ga dozvoliti prodavati u Hrvatskoj, da li za 2 ili 5 godina ili nikada.

Jer sramota je kako zbog "viskog standarda usluge" Apple ne nudi uređaje koji nisu potpuno prilagođeni hrvatskom jeziku kod nas. I onda npr. ja kao stari Apple Reseller (gotovo dva desetljeća) ne mogu sam sebi kupiti jedan pišljivi HomePod mini! I pisao sam im o tome da u Hrvatskoj ima kupaca koji govore engleski i da je suludo da mi to ne možemo prodavati, a tržište, sasvim jasno, postoji.

I onda ulete neke naše generic PC-trgovac firme i uvezu HomePode kao krumpir od nekoga vani tko radi breach of contract (jer kao Apple Reselleri imamo ugovor gdje smijemo prodavati, a gdje ne), ali takvi ne mare i rade to dok ih netko ne prijavi. A ja ih sigurno neću prijaviti jer meni osobno odgovara da mogu to kupiti lokalno. Suludo.

Sve to pričam jer slutim sada istu situaciju s Vision Pro. A pogotovo s njim jer već naslućujem uvjete tipa "morate imate brick&mortar trgovinu sa staklenim izlogom na razini ulice" ili "morate imati sve setove Zeiss leća za isprobavanje na vašem demo primjerku kojeg ćete platiti po skoro punoj cijeni", pa onda izračunaš da ih moraš prodati preko 20 da bi pokrio samo demo komad.

Tako da vjerujem da će to biti ne baš easy čak i Premium Resellerima. A možda uopće neće dozvoliti prodaju prvih par godina na malim tržištima, nama recimo Apple Watch nije bio dozvoljen za prodaju prvih 4-5 godina... I onda me klijent traži 20 satova da nagradi djelatnike u klinici, a Apple ne želi prodati, pa onda oni kupe Samsung. Čudne odluke.

Mislim da ćemo godinama Vision Pro kupovati u Italiji i Njemačkoj, a naši u Sjevernoj Hrvatskoj u Dublinu.
05.02.2024 | 22:33
Treba probati neku VR kacigu. Ne podose svi ekran pred očima.
Možda mladi ljudi i mogu, ali stariji, nisam siguran.
06.02.2024 | 10:07
dpasaric kaže:

Mene zanima kada će ga dozvoliti prodavati u Hrvatskoj, da li za 2 ili 5 godina ili nikada.


Uf ... idemo redom, da bi to bilo upotrebljivo trebamo prvo AppleTV uslugu u HR (sa HR AppleID) za entertainment dio ...

a nemamo ni HomePod, AppleOne ... itd... ima toga

Sada, kada smo EU trebalo bi na osnovu "diskriminacije na osnovu državljanstva građana EU" isposlovati da dobijemo pristup na sve Apple usluge ..

Ja osobno plaćam Arcade, AppleMusic, iCloud ... rado bi to zamijenio sa AppleOne
06.02.2024 | 16:16
A, evo, i JerryRigEverything radi... ono što radi i što bi malo kome palo na pamet da radi s Vision Pro headsetom.
Svakako je zanimljivo vidjeti unutrašnjost i dijelove headseta.
Još jedno malo razočaranje je da je prednje "staklo" poprilično osjetljivo na grebanje.

06.02.2024 | 16:27
Riba kaže:
Ja im skidam kapu sto su napravili mudru stvar i ostavili eksternu bateriju. Siguran sam da ce biti hrpa kriticara na tu odluku ali to je hrabar potez koji donosi puno vise prednosti nego mana.

Nije samo baterija nego je i dio hardvera u tome, da bi smanjili težinu samog naglavnog uređaja.
06.02.2024 | 22:40
Yonkis kaže:
Riba kaže:
Ja im skidam kapu sto su napravili mudru stvar i ostavili eksternu bateriju. Siguran sam da ce biti hrpa kriticara na tu odluku ali to je hrabar potez koji donosi puno vise prednosti nego mana.

Nije samo baterija nego je i dio hardvera u tome, da bi smanjili težinu samog naglavnog uređaja.


Ja naivno pomislio da mozes koristiti bateriju po zelji, zato sam i bio frapiran.
06.02.2024 | 22:42
Gjuroo kaže:
Borisone kaže:
Nadam se da će do tada imati autonomiju za odgledati cijeli Star Wars film.


Nema šanse da si to kupim dok ne budem mogao pogledati LOTR extended verziju u komadu


Dzabe meni bilo kakav uredjaj, ja bih mogao to pogledati eventualno na kokainu. Vec na prvom dijelu trilogije sam dva puta zadrijemao u kinu. Bile su udobne stolice, a sada kada ja barba malo ostario tko zna sto bi bilo.
06.02.2024 | 23:43
Riba kaže:
Vec na prvom dijelu trilogije sam dva puta zadrijemao u kinu.


Znači nisam jedini?!

Meni je to bio jedan od dosadnijih filmova u to vrijeme. Ljudi koji izgledaju malo čudno idu okolo i tuku se iz nekog nerazumljivog razloga. I tako tri sata. Sljedeći film koji sam tako doživio je Kill Bill, mada Uma ne izgleda nimalo čudno, ali... Otprilike su mi te dvije stvari na istom nivou, idu okolo i tuku se - tko zna zašto - i ima više nastavaka, opet tko zna zašto.

(OK, znam da jako puno ljudi voli te filmove, ja sam eto jedan od rijetkih koji baš i ne i sad mi je lakše kad znam da nas ima više).
07.02.2024 | 07:50
U ono doba (prije 23 godine) bih se zapjenio oko ovog , ali sada, eto, <shrug> i - svatko voli svoje...
  • Ender
  • Posjetitelj
07.02.2024 | 09:45
ukusi su razliciti i o njima ne treba raspravljati, a osim toga kroz vreme se naravno i ukusi menjaju.
LOTR je bajka i tako i treba posmatrati, dok za Kill Bill... samo bih ponovio sta su neki rekli o Tarantinu - dobro je sto snima filmove, inace da to ne radi, vrlo verovatno bi bio masovni ubica

Vision Pro - ne znam na kakav je prijem naisao ovaj uredjaj i kako se prodaje, deluje zanimljivo i napredno,cekamo da vidimo kako ce se ovo razvijati. kao i neki kolege ovde, ne istrcavam se vise kao ranije u vezi nekih uredjaja.
07.02.2024 | 10:41
LOTR nazvati jednostavno bajkom, isto je kao i npr. Ravelov Bolero nazvati jednostavno plesnom glazbom.
Bajka je "Ivica i Marica", ili "Kako je Ivanuška Budalica oženio Carevu kći". LOTR je cijeli jedan svijet. Epska priča o iskonskoj borbi dobra i zla (u svakom od nas). Tolkien je izmislio cijele jezike, svjetove i rase kao arhetipove suprotstavljenih aspekata, moralnih i etičkih načela, bolje i cjelovitije nego je ikad itko drugi to uspio.
  • Ender
  • Posjetitelj
07.02.2024 | 11:00
Ispravljam se, moja greska. Suvise jednodimenzionalno sam to posmatrao, gledao sam tada sa decom LOTR. Obicno kad je neki film radjen po nekom knjizevnom delu, imam obicaj da procitam i knjigu, medjutim u ovom slucaju je imalo mnogo da se cita...
07.02.2024 | 11:14
Piko kaže:
Ja osobno plaćam Arcade, AppleMusic, iCloud ... rado bi to zamijenio sa AppleOne


Koliko si samo ovdje u pravu.

Ja recimo placam samo iCloud, i njega cu reducirati najverojantije jer mi radi neke probleme. I to je manje vise to od Apple digitalnih usluga.

Odabrao sam YT Premium jer najvise konzumiram YT, pa dobijes super glazbenu aplikaciju u paketu. To je zadnja pretplata koje bih se odrekao.

AppleTV+ mi je trenutacno na trial, kojeg necu produljiti. Aktivirao sam cisto da vidim cega ima novoga u katalogu. Nasao sam par potencijalnih stvari da mi se svidjaju.

Supruga je nasla isto tako. E sad njoj to sto se svidja moram da skidam sa torrenta i ubacujem rucno HR titlove. Apple je ubacio sve zemlje okruzenja, ukljucujuci i Sloveniju, ali HR titlova nema. E zato im mojih para nema

Nije da ce to nesto osjetiti, ali eto

Ono sto sadrzaja imaju na svojoj TV platformi, par studenta bi modificiralo SLO titlove za tjedan dana. Da Apple hoce da to uradi...Al nece, jer ih zaboli.
07.02.2024 | 11:36
smayoo kaže:
LOTR nazvati jednostavno bajkom...


Ja sam se uspio suzdržati da ne napravim incident na nacionalističkoj razini, al vidim da je tebi ipak probilo shrug
07.02.2024 | 11:38
Ender kaže:
Ispravljam se, moja greska. Suvise jednodimenzionalno sam to posmatrao, gledao sam tada sa decom LOTR. Obicno kad je neki film radjen po nekom knjizevnom delu, imam obicaj da procitam i knjigu, medjutim u ovom slucaju je imalo mnogo da se cita...


Bato moj, LOTR ti je ko Biblija. Sad, ako je Biblija bajka, onda je i LOTR
07.02.2024 | 11:46
Ne dirajte nam Tolkiena!
07.02.2024 | 12:25
dpasaric kaže:
Ne dirajte nam Tolkiena!

... i Asimova!
07.02.2024 | 13:24
i Stanislawa Lema
07.02.2024 | 13:34
Ender kaže:
imam obicaj da procitam i knjigu, medjutim u ovom slucaju je imalo mnogo da se cita...


Dok smo bili klinci, kod nas je, koliko znam, od Tolkiena bio preveden jedino Hobbit. Koji zaista jest dječija bajka, ali od njega je počelo. Čovjek je ostatak života proveo u tom svijetu Međuzemlje i izmaštao ga do takve dubine i detalja kao što nitko nikad nije niti jedan izmišljeni svijet. Ja sam imao sreću da LOTR trilogiju pročitam negdje na kraju osnovne škole, na engleskom (mučio sam se, priznajem, ali bio sam zainteresiran radi igara koje su se tada pojavile), iz posuđenih knjiga, od prijatelja iz Italije, a onda ponovno na hrvatskom, zajedno s mojim sinom, kad su knjige izašle u izdanju Algoritma i fantastičnom prijevodu (ako se dobro sjećam) Zlatka Crnkovića, u vrijeme kad su krenuli filmovi u kinu premijerno. Sjećam se da me je prijevod oduševio koliko i same knjige. Tada sam iskoristio priliku pa sam, uz sve tri knjige LOTR, kupio i Hobbita, i Silmarillion koji je, u biti, djelomično sređena zbirka zapisa i začetaka nekih drugih priča o Međuzemlju, sequela i prequela, kako se to danas kaže, koje je za svojim pokojnim ocem pokušao uobličiti njegov sin - dakle, samo za potpune luđake .

Ali, tko god je ljubitelj fantasy role playing igara, u maltene svakoj od njih može pronaći neke od motiva i naznaka priča iz Silmarilliona. Pa čak i u nekim popularnim stripovima (i kasnije filmovima), kao npr. Conan, ili u svijetu Marvelovih superjunaka.
07.02.2024 | 14:44
smayoo kaže:
...i Silmarillion koji je, u biti, djelomično sređena zbirka zapisa i začetaka nekih drugih priča o Međuzemlju, sequela i prequela, kako se to danas kaže, koje je za svojim pokojnim ocem pokušao uobličiti njegov sin - dakle, samo za potpune luđake


Silmarillion je u biti jako dobro "skrpan" i cijeli Tolkienov opus diže na sasvim drugu razinu. Poslije njega LOTR zbilja dođe kao bajka
Next level potpunih luđaka su ipak Nedovršene priče

Tolkien.jpg


Silmarillion mi je negdje na posudbi ili sam ga sakrio od sebe samog.
Moje prvo čitanje je bilo neko srpsko izdanje u mekanom uvezu. Mislim da je to bio i prvi prijevod u ovim krajevima.
A još prije prvog čitanja na VHS-u smo imali snimljen Bakshijev igrano-crtani film kojeg smo gledali kad smo imali vremena. Na žalost, taj film je obuhvatio samo pola priče i nikada nije napravljen nastavak.
07.02.2024 | 15:32
Bakshijev LOTR1 imam na VCDu. Kakva je to tek perverzija, ha?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 32 minuta
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO